Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 140 kg-ról lefogyni? Bármiféle tanácsot elfogadok fórum

140 kg-ról lefogyni? Bármiféle tanácsot elfogadok (beszélgetős fórum)


1 2 3
5. asgardi (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. febr. 3. 14:24

Így van! Ez és a következő hsz is sok okosságot tartalmazott!:)


Szurkolunk, ha segít, oszd meg hetente, hogy haladsz, miket ettél, hogy mozogtál. (Legalább Te magad is nyomon tudod követni!)

2021. febr. 3. 14:22

Két hét alatt öt kg az nagyszerű!!


Ha belefér a büdzsébe, érdemes venni egy pulzusmérő órát. Nem nagy befektetés, elég egy egyszerűbb darab, nem kell profi cucc.

Esti torna helyett lehet, hogy most mèg az elején jobb valami könnyű kardió mozgást végezni, napi 40-50 percet. Gyors gyaloglás, bringa, túrázás. A pulzust figyelni, 130 körül tartani, ott èg a zsír.


Taplalkozásban pedig az alapok jók: Kevés zsír, kevés szénhidrát, sok fehérje, sok zöldség, nagyon sok víz. Érdemes számolni a bevitt kalóriákat is, napi 1300-1400 körül tartani.

Így tovább!!

2021. febr. 3. 14:19

Jól kezdted:

- a fehér kenyér, fehér liszt helyett a teljes kiőrlésű. Nem fogsz belőle többet enni mint kell, mert jobban laktat.

- fehér cukor helyett xillit vagy valami hasonló, mert a szervezetnek valamennyi abból is kell

- fehér rizs helyett a barna rizs, vagy bulgur, hajdina, kuszkusz, köles

Ha már ennyit megteszel és a fenti alapanyagokat használod, nagyot léptél előre. És akkor ezekből bármit el tudsz készíteni, amit korábban is ettél.

Kismillió zöldséget, a gyümölcsöket pedig megválogatni, a nagyon édeseket (szőlő, banán, hasonlókat) lehetőleg mellőzni.

Lehetőleg az alacsony Glikémiás Index %-kal rendelkező kajákat részesítsd előnyben, ezek lassabban szívódnak fel, és később leszel éhes.

Ekkora túlsúlynál jó lenne egy szakember segítségét kérni, hogyan mikor milyen testmozgással célszerű kezdeni, nehogy valami olyan sérülés érjen, ami később komoly gondot okozna.

Regisztrálj be a KalóriaBázis.hu-ra, ott ha vezeted, hogy mikor miből mennyit ettél, és mikor mennyit mozogtál, a napi kcal deficit alapján mutatja, hogyan alakulnak az eredményeid.

Szinte minden kaja fent van, csak ki kell választanod azt, ami leginkább megfelel az általad elfogyasztottnak.

Ne siess, ne akarj néhány hét, hónap alatt lefogyni, ennyi túlsúlyt évek alatt szedtél magadra.

Kisebb célokat, és határidőket tűzz ki magad elé, amelyek reálisnak tűnnek, könnyebb lesz.

2. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 14:01

A napi 3 helyett inkább egyél 5x keveset, nem mindegy a vércukrodnak sem. Hiába eszel teljes kiörlésűt, ha a mennyiségekre nem figyelsz pl.

Szerintem a semmiből egy óra torna rengeteg, nem csodálom, hogy elmegy a kedved tőle... inkább vezesd be fokozatosan, mert így tényleg csak húzni fogod a szád a gondolatától is. Mellesleg nem gondolom, hogy az egy órát hatékonyan le tudod mozogni, ha nem vagy tiptop edzettségi szinten.


Gratulálok az elhatározáshoz, ahhoz is, hogy sikerült elindulni! Így tovább! Szerintem lesz itt fórum, ha keresgélsz, ahol hasonló kérdéskörben megy a csevegés.

2021. febr. 3. 13:53
Sziasztok. Szimplán csak arra lennék kíváncsi hogy mit gondoltok arrol hogy azt mondják hogy diétával nem lehet fogyni mert zsírrá alakít mindent a szervezet. Akkor kérdem én, a gyomorgyűrűvel hogy fogynak? Teljesen kiszórtam minden élelmiszert 2 hete elkezdtem az életmód váltást, napi 3x étkezek zsírmentesen és persze szénhidrátot csökkentettem, nem eszek fehér kenyeret sem zsemlét azt teljesen ki iktattam,mindent teljes kiörlésűt használok mindenből. Cukor 0 bevítel. Mozgást is elkezdtem beiktatni egyenlőre tornával esténként (1 óra) de egyre jobban elveszik a kedvem :( most a 140röl 135,2 tartok 2 hét alatt. Bármi tanácsot elfogadok !
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook