Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 14 éves lánynak piercing? fórum

14 éves lánynak piercing? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
21. RLindi (válaszként erre: 1. - Krokka)
2008. júl. 28. 19:33

Szia! Nekem van az orromban és a köldökömben is.

Hát amire számitottam ahhoz képest azért mindkettő fájt. A kifokain spray tényleg nem ér semmit,Luxinak teljesen igaza volt:)

A köldökömba amikor berakták utána majdnem beájultam,pedig nem vagyok különösebben érzékeny. Amikor az orromba rakták akkor is kicsordult egy kósza könnycsepp. De ezeken az apróbb fájdalmakon sztem hamar túlteszi magát a lányod,hisz szeretné.

Megfeleő kezeléssel semmi gond nem lesz.

Azt hiszem mindenképp orvosi fémet raknak be először,de azért egész jók vannak azok között is.

Nekem mindkettőnél (nem ugyanott csináltattam) adtak valami kenegető cuccot amivel kezelhettem.

Most már az orromban 5-6 éve van a köldökömben 3 éve,néha befújom first spray-e és semmi gond velük.

2008. júl. 28. 19:26
Ki tudja?, lehet, hogy jó hülyének lenni.
2008. júl. 28. 19:04
szia. Én a 14-ik szülinapomra kaptam nővéremtöl egy köldök piercinget ,ha elég érettnek tartod rá akkor nyugodtan kaphat :) én majdnem elájult amikor megláttam hogy mivel csinálják de erőt vettem magamon és nem rohantam ki .de nem volt kellemes hiába fujta be sprayvel meg hát az első héten néha amikor hozzáért valami nadrág ,bluz... stb anyaga legssivesebb kivettem volna de 6 nap után már hozzászoktam . ja meg nekem speciális antiallergén fémböl van mert nem bírja a bőröm az ezüstöt és az aranyat . remélem tudtam segíteni .
18. pemete
2008. júl. 21. 11:30

Nem fél véletlenül a lányod a tűtől?

Mert én amikor anno 20 évesen mentem tetoválást csinálatni, akkor megmutatta a tetkóssrác, hogy milyen tűvel szúrják a piercinget, és egy mosoly kíséretében megkérdezte: Na, nem kell piercing?

Én meg majdnem sírva közöltem, hogy nem kell!!!

Mondjuk én már a vérvételnél is rosszul vagyok a tű látványától. De azért a tetkót megcsináltattam, mondjuk azt nem olyan óriási tűvel szúrják.

17. Szuszika (válaszként erre: 9. - Krokka)
2008. júl. 20. 13:11

Megértelek. Sőt azt is sejtem, hogy az orrékszert miért viselnéd el jobban. A köldökékszer számomra erősen erotikus tartalmú. Ha a nadrág és a felső eltakarja, akkor nem sok értelme van, ha pedig kinn van alóla... Nem is tudom, egy 14 éves kislány esetében... Szóval én nem engedném.

Én kompromisszumos javaslatot tennék: kap 16 évesen, de most elégedjen meg mondjuk egy "második sor" fülbevalóval, vagy esetleg orrékszerrel. :-)

2008. júl. 20. 13:09
Ha választani kell, akkor inkább piercing, de leginkább egyik sem. Mondjuk én 20 éves vagyok, a szüleim soha semmi ilyet nem tiltottak meg, nem is mondanám magam visszafogottnak, de valahogy soha nem vonzott sem a piercing, sem a tetoválás.
15. daroki
2008. júl. 20. 12:42
Én még nem örülnék neki,ha a lányom ilyen kéréssel fordulna hozzám.Mert bízom benne,hogy előbb megkérdezi a véleményemet róla:)De 10 év múlva majd kiderül milyen kívánságai lesznek?:D
2008. júl. 20. 11:38
nem
13. arafat
2008. júl. 20. 11:38
egy fizika tankönyvet a szeme alá.azt mindíg látná.
12. pemete
2008. júl. 20. 11:15
Inkább a piercing, mint a tetkó 14 évesen nem? A piercinget ha megunja kiveszi és benő a helye!
11. 7004ca251b (válaszként erre: 7. - Krokka)
2008. júl. 15. 18:43

nekem nincs az orromban,így arról nem sokat tudok mondani,kb ugyanazok a teendők,mint ait leírta a ködökkel kapcsolatban,mert nekem még szépség p9ttyöm van piercingből és azt is ugyanúgy kellett "kezelnem" mint a köldökömben lévőt.

Az érettég alatt azt értettem,hogy akkor engedd meg neki,ha érzed annyira fegyelmezettnek,hogy befogja tartani amit mondanak neki a berakáskor.Tehát ha tényleg lekenegeti annyiszor ahányszor kell-nem elejti el,nem hagyja ki-hogy az első pár napban amig nem ajánlatos fürödni strandolni vele(elertőződés miatt)addig megállja és tényleg nem pancsol,stb...tehát ha érzed annyira komolynak,hogy ezeket befogja tartani.Különben semmi értelme,mert cak küszködés lesz az egész,ha nem tud/akar odaigyelni erre a néhány dologra eleinte,amig be nem gyógyul.

2008. júl. 14. 14:56
Nem lesz tőlle semmi baja. Szép a köldökben is és az orrban is. ha rendesen kenegeti a kezdetben akkor semmi baja nem lesz vele. A gyógyulási idő mindenkinél más. Van akinek pár nap van akinek hónapok.
2008. júl. 14. 14:39
Még egyenlőre azzal is gondban vagyok , hogy engedjem -e egyáltalán. Nem vagyok konzervatív " mutti " , de azért vannak aggodalmaim akár morálisan, akár egészségügyileg is .
8. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 7. - Krokka)
2008. júl. 14. 13:46
nekem inkább köldök mint orr,de ő tudja és te:)
7. krokka (válaszként erre: 6. - 7004ca251b)
2008. júl. 14. 13:44
És az orrba helyezettel mi a helyzet, tudsz róla valamit ? Nekem szimpatikusabb lenne, ha oda kerülne-már ha kerül - de a csaj inkább a küldökhöz ragaszkodik.Pontosan mire gondoltál amikor az érettségére utaltál ?
6. 7004ca251b (válaszként erre: 4. - Krokka)
2008. júl. 14. 11:20

lefújják előtte lidokain spray-el,bár az nem sokat segít:)nekem fájt,kicsordult a könnyem,de nekem alacsony a fájdalom küszöböm,meg aztán ha nagyon akarod,ennyi kis fájdlamat simán megér:)nemtudom a fületek kivan e lőve/fúrva,de annál nem fájdalmasabb szerintem.

a behelyezés 2-6ezer fotin között mozog.Nyílván egy bevásárló központban drágább,mint mondjuk egy tetováló szalonban,és függ az ékszertől is,amit váalsztotok.Ami fontos!nagyon sok szép műanyag,meg ezüst,meg arany meg minden féle csili-vili piercing kapható,de az első alkalommal,amikor kiszúrják neki,csak is és kizárlóag orvosi fémből készült kerülhet bele,amit ott helyben lehet kapni ahol csináltatjátok.kevésbé szépek többnyire,de aztán 2-3hét után kicserélhető,ha szépen begyógyult a seb.Az első 4-5napban szerintem nagyon érzékeny,engem pl nagyon zavar,ha a nadrág dereka olyankor hozzá ért,de 1hát után már szint esemmi gond vele.Az elős napokban ég egy kicsit,nekem zsibbadt,a beszúrást követő 1napban,de semmi extra:)

5. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - Krokka)
2008. júl. 14. 11:15
erre én is kíváncsi vagyok:)
4. krokka (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. júl. 14. 11:15
Szia ! Arra is kiváncsi lennék, hogy mennyire fájdalmas ez az egész ( már a behelyezés ), és kb. mennyibe kerül ? Mennyi idő telik el, amig begyógyul,és mennyire érzékeny ezidő alatt ?
2008. júl. 14. 11:13
14évesen már annyira nem is kislány,ha megfelelően ápoljátok nemhiszem hogy gond lehet belőlle
2. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - Krokka)
2008. júl. 14. 11:11

szia!


ekem van köldök piercingem.szerintem ha a kislányodat elég érettnek és felelősségteljesnek tartod,akkor semmi gond nem lesz vele.

Ne sjanáljátok rá a pénzt,van ahol nagyon olcsón is berakják,de inkább menjetek el valami jobb helyre,ami picit drágább,de ahol pontosan felvilágosítanak,hogyan kell kezelni az első napokban a pirecinget,hogy mikor válik cserélhetővé,sőt vannak helyek,ahol még adnak is hozzá ápoló szert amivel kenegetni kell eleinte.Ez csak ak islányodon múlik,hogy komolyan tudja e venni és az első napokban megtudja e állni,hogy nem piszkálja túl sokat,hogy kenegeti e a fertőtlenitő szerrel rendesen ahogy elő van írva.a ezeket betartja semmi gond nem lehet:)

2008. júl. 14. 11:08
14 éves lányom piercinget kér szülinapi ajándékként,Tanácstalan vagyok, elvileg megengedném, de olyan sok problémát hallani vele kapcsolatban. Van tapasztalatotok, irjátok meg ?!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook