Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 14-18 éves fiatalok drogot, alkoholt fogyasztanak, sőt cigiznek is! fórum

14-18 éves fiatalok drogot, alkoholt fogyasztanak, sőt cigiznek is! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
56. spinneli (válaszként erre: 55. - Lilimia)
2008. aug. 8. 18:13
tevékenységre gondoltam, sportra közösségi megmozdulásra ilyen ötlet volt anno. Óbudán az éjszakai pin-pong, ami összegyűjtötte ezeket a kölköket, és más lehetőséget nyújtott arra, minthogy az utcán örjöngjenek.
2008. aug. 8. 18:07

Hümm...hát a kókuszos fagyinál, a paprikáskrumplinál, a grillcsirkénél, és a görögsalátánál nincs jobb :D:D:D

Vagy legalábbis nekem most ez lenne a legjobb :)


Azon gondolkodtam, hogy nekünk gimi másodikban volt először drogprevenciós előadás, ami gyakorlatilag arról szólt h melyiknek milyen a hatása, és hogy annak ellenére hogy jó érzést okoz, a drog rossz, gyerekeke...nagyon rossz. Szívesen felálltam volna, és felhúztam volna a felsőm ujját, meg levettem volna a karkötőim, és mondtam volna a nőnek h ez a drogprevenció vazze...

54. spinneli (válaszként erre: 53. - Lilimia)
2008. aug. 8. 17:56

nem hiszem, hogy ebben a korban az ember túlzottan a jövőjéről elmélkedne.

szerintem azzal amúgy sem érsz semmit, hogy a drog rossz, oké akkor kínálj helyette alternatívát, ami jó...

2008. aug. 8. 17:54

A hatás valóban jó, de a végeredmény nem jut eszükbe? Hogy hová süllyedhetnek? Vagy legalább az h ha szülei megtudják akkor nem kap zsebpénzt vagy mit tudom én...?


Az alkalmi maruhuánával és pocakkal nincs problémám. Sőt, most 20-án lesz nálunk egy buli és megkérdezték h nem lenne e gáz, ha hoznának egy picit. Baromi jó teszt lesz h mennyire megy az "önmegtartóztatás". Gondolok itt arra, hogy megkívánom, vagy sem. Ha úgy vesszük a fű még gazdaságos is. Az ember eléri a kívánt hatást kb 2ezerből, míg piával a duplája lenne.

De mostmár inkább maradok a Bestiánál, és a Boszorkonyvérnél, no meg a kókuszos rumnál.

52. spinneli (válaszként erre: 51. - Lilimia)
2008. aug. 8. 17:42

tslán mert maga a drog okozta hatás nem rossz

a függőség rossz amit okoz...gondolom érted a különbséget.

de egyébként és például az alkalmi maruhána vagy hasis fogyasztásban én nem látok semmi kivetnivalót, kevsébbé addiktív, és még kevéssé roncsolja az agysejteket, mint az alkohol, persze egészségesnek sem mondanám.

2008. aug. 8. 17:37

Akkor szépen elbeszéltünk egymás mellett egy szó miatt :D Legközelebb minden szóhoz külön magyarázatot kell írni :D


Aki a heroinra kattan azt nem nevezhetjük 1-2 alkalomnál tovább alkalmi fogyasztónak. De amiket mostanában divatból használnak a tizenévesek, szerencsére nem okoznak annyira hamar függőséget. Nem értem hogy nem tudják felfogni hogy drog=rossz :/

50. spinneli (válaszként erre: 49. - Lilimia)
2008. aug. 8. 17:29

értem már mire gondoltál, nos a rendszeresség fogalmán is sok múlik, egyrészt, másrészt ahogy írtam a szer fajtátjától is függ.

Például heroin nagyfokú addiktív volta miatt nem emlegethetjük egy kalap alatt a marihuána fogyasztással.

A te alkalmi fogyasztó címkéd fedi az én úgymond csak fogyasztó cimkémet.

49. lilimia (válaszként erre: 48. - Spinneli)
2008. aug. 8. 17:20

Áhh azért kellett volna rosszat mondani, mert a gyógyultakról nagyon szenvedélyesen tudok beszélni, és kultúráltan vitázni. A fórumos veszekedéseket értelmetlennek és gyerekesnek tartom.


Ha a fogyasztókat "alkalmi fogyasztóknak" írnád, akkor egyetértenék vele, de ennyi erővel én is simán csak fogyasztó voltam, mert fogyasztgattam a mindenféle vackokat.

Szerintem az alkalmi fogyasztó az, aki héba-hóba elszív egy spnaglit (pl néhány ismerősöm) Mindegy hogy havonta 2x, vagy 3 havonta, vagy évente. De alkalmakként. Úgy mintha valaki egy-egy névnap szülinap ünneplésekor megiszik egy felest vagy akármilyen alkohol tartalmú üdítő-bódító folyadékot.

A sima fogyasztó -alkalmi jelző használata nélkül- pedig már függő.


De nem soká megyek egy szolgálathoz, ahol szenvedélybetegekkel foglalkoznak, és megkérdezem, hogy ez nem e csak az én elképzelésem. Aztán majd jelentést teszek az információkról :)

48. spinneli (válaszként erre: 47. - Lilimia)
2008. aug. 8. 17:02

miért mondanék?

minden tiszteletem a gyógyult függőké.

remélem nem gondolod, hogy egy jó vita egyenlő a tartalmatlan veszekedéssel, utóbbihoz semmi kedvem.

továbbra is megkülönböztető jelzést adnék mind a fogyasztónak mind a függőnek, és tartom, hogy nem ugyanaz a kategória, a hisztiroham és a stíluselemzés előtt ha jól emlékszem erről beszéltünk.

:)

47. lilimia (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2008. aug. 8. 16:59

Értem.

Nos akkor ajánlom magam. Mondj valami csúnyát a gyógyult függőkre, és vitázhatunk egy tartalmasat :)

46. spinneli (válaszként erre: 42. - Psycheee)
2008. aug. 8. 16:30

miért nem?

írtam, hogy kesztyű sem kell, reagálj az általam leírtakra.

45. spinneli (válaszként erre: 44. - Lilimia)
2008. aug. 8. 16:28

én is így gondolom, leírtam a véleményem az érveim, ennél többet én nem tehetek, plusz nem is értem, hogy miért kell egy más állásponton megsértődni.

szeretek beszélgetni tartalmasat vitázni azzal aki nem vesz magára dolgokat és képes rá.

remélem így lesz.

2008. aug. 8. 16:25
Nehogy már egy kis civakodás miatt leálljon egy olyan topic ami sokaknak segíthet valamilyen szempontból... Felnőtt emberek vagytok!
43. psycheee (válaszként erre: 41. - Lilimia)
2008. aug. 8. 14:10
Akkor írj róluk, nem kötelező a szövegemre reagálni.
42. psycheee (válaszként erre: 40. - Spinneli)
2008. aug. 8. 14:07
De nem akarok sem kesztűt fevenni, sem érvelni.
41. lilimia (válaszként erre: 39. - Psycheee)
2008. aug. 7. 21:54
Ez a topic a 14-18 évesekről szól, nem nekik...
40. spinneli (válaszként erre: 39. - Psycheee)
2008. aug. 7. 14:48

ennyi?


hát ez szomorú, méga kesztyűt sem kéne felvenned, csak érvelni.

2008. aug. 7. 14:34
Nos, ha van itt 14-18 éves fiatal, akit érdekel ez a téma, írja meg a véleményet bátran! :)
38. spinneli (válaszként erre: 37. - Psycheee)
2008. aug. 6. 11:42

" de attól még nem tetszik, ahogy írsz."


Erről nem tehetek, talán írd le a konkrét kifogásaid, tényszerűen érzelemmentesen fogalmazok, van akinek nem tetszik, mert mindent szubjektív szemszögből tud csak megközelíteni.


""akkor hagyom abba, amikor akarom..."


Az ilyen kijelentések mögött általában már nemcsak pszichikai hanem fizikai függés is áll.

Ebben egyetértünk.


Amiben nem, az a skatulyázásod, ha ismersz drogfüggőket, akkor valószínűleg elkerülte a figyelmedet, hogy nem sorolhatsz be minden alkalmi fogyasztót is a függő kategóriába, igenis vannak rendszertelenül lágy drogokat fogyasztó emberek akik nem függők, a kávét alkoholt cigarettát gyógyszert fogyasztókról nem is beszélve.

Sajnálom, hogy te rákaptál gyanítom azért nem tudsz különbséget sem tenni túl könnyen, mert érintett vagy.

37. psycheee (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2008. aug. 6. 10:35

Én még mindig értem, hogy mindenkinek más a véleménye, de attól még nem tetszik, ahogy írsz. Ismerek drogfüggőket, és olyan cuccfüggőket is, akik tejességgel meg vannak győződve, hogy néhány utca, vagy slukk nem a világ, sőt kifejezetten jót tesz.

Ott egyértelmű a pszihés függés (számomra), mikor hallgatóság előtt nagy mellénnyel kijelenti valaki: "akkor hagyom abba, amikor akarom..."

Ugye ismerős a mondat?

Csak marhára nem mindegy, hogy kinek a száját hagyja el...

36. spinneli (válaszként erre: 34. - Lilimia)
2008. aug. 6. 01:29

de priviben megírhatod a pontos címet.

:)

35. spinneli (válaszként erre: 34. - Lilimia)
2008. aug. 6. 01:28
nem vagyok olyan öreg, azt a szakdogát 2005-ben írtam.
34. lilimia (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2008. aug. 6. 01:26
Akkor azt hiszem a te szakdolgozatodat olvastam, amikor érettségi dolgozatot kellett írnom a vakvezető kutyák kiképzéséről :D
33. spinneli (válaszként erre: 32. - Lilimia)
2008. aug. 6. 01:12

akkor nálatok voltam, kutyaterápiából írtam a szakdolgozatomat, a debreceni terápiás csoport nagy szeletet ölelt fel.

:)

32. lilimia (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2008. aug. 6. 01:05
Debrecenben, de az alapítvány székhelye Miskolcon van.
31. spinneli (válaszként erre: 29. - Lilimia)
2008. aug. 6. 00:28
pesten dolgozol?
30. spinneli (válaszként erre: 25. - Psycheee)
2008. aug. 6. 00:27
Ha durrogást rám értetted eléggé félrecsúsztál nem függő az, aki objektíven és tartalmakkal gondolkozik.
29. lilimia (válaszként erre: 27. - Psycheee)
2008. aug. 6. 00:27

Nem érdemlek külnösebb tiszteletet, hiszen sok olyan ember van akiben nagyon nagy a segítő szándék, és többet tudnak tenni mint én.

Már nem bánom hogy máshogy alakultak a dolgok. Így két területen is kamatoztathatom a mániám :) A munkám valóban kreatív és izgalmas. Fantasztikus érzés sorstársakon (itt a vakokra gondolok) segíteni úgy, hogy a közreműködésemmel vakvezető kutyához, és ezzel együtt szabadsághoz juthatnak. Soha semmilyen ügy érdekében nem vállaltam volna médiaszereplést, és bemutatózgatást, de ezért megérte.

Jelenleg nem érdekel, hogy nem igazán fizetik meg a segítő munkát. Fél éve ingyen dolgozok, de most áll intézés alatt, hogy akkreditált kereteken belül távmunkában alkalmazzanak hivatalosan is, és nem csak önkéntesként, így az alapítványnak gyakorlatilag egy forintjába sem fog kerülni, hogy engem alkalmaznak. Valamint a lelkisegítő szolgálat támogatást fog kapni a kutyás terápiára, és azt mindenképpen nekem akarják adni fizetésként.

Lehet, hogy két helyen kell dolgoznom majd a megélhetésért, mellette járni az egyetemet, és vezetni a háztartást, de még mindig jobb mintha azt az életformát választanám mint sajnos sok fogyatékkal élő. Nekem nincs kedvem minden hónapban a fogyatékossági támogatásra várni...


Hogy ne legyen túl off a hozzászólásom:

A beaglemmel fogok terápiázni, mint már írtam, szenvedélybetegeknél, hetente többször, és egy csoportban 4-5 ember lesz.

Ma sikerült megtanítanom a nagylánynak azt a trükköt amit hetek óta próbálok, csak rosszul magyaráztam neki.

Bár elég lesz ránézniük Miára, és tuti hogy átszoknak a kutyákra :) Nekem is sokat segítettek a kígyóim a leszokásban, és jó ideje a kutyáim abban, hogy talpon maradjak.


Na így már kevésbé off :)

28. spinneli (válaszként erre: 17. - Lilimia)
2008. aug. 6. 00:24

Nem vagyok laikus, a marihuána kapudrog voltáról tanulmányok ellentmondanak egymásnak, a környezetemben például nem kapudrgként funkciónáltak/funkcionálnak.

Ennek ellenére bizonyos embertipusnál ugyanúgy válhat azzá, mnt a kávé, vagy alkohol.

Nem kell az orvosi defínició pontosan ismerem.

De úgy látszik az alkohollal kapcsolatban másokat olvashattunk, mert míg az alkohol pusztítja az agysejteket, a marihuána inkább serkenti, nagyobb dózsban természetesen mindkettő káros.

Mellékjegyzetben azért hozzáfűzném, hogy nem véletlen, hogy rákos betegeknek gyógyszerként írnak fel marihuánát.

Gyakran pedig az alkohol és a kábítószer nem menekülést jelent, hanem egyszerűen sikket, valami különlegest ami ennek a korosztálynak nagyon ontos, hogy ez jó vagy nem, kérdéses.



Én nem ellenségességből írtam azt amit, csak nem értek veled egyet, de kicsit unom, hogy ezt mindig el kell magyaráznom, kapjuk már össze magunkat annyira, hogy egy eltérő vélemény nem személyes támadás, és beszélgessünk értelmesen.

27. psycheee (válaszként erre: 26. - Lilimia)
2008. aug. 5. 23:15

Minden tiszteletem a tied!

Nincs is szebb annál, ha másokon segíthetünk. Ne bánd, hogy így alakult, így is remek munkád van! Bár nekem lenne ilyen karitatív melóm. Én is szerettem volna szenvedélybetegeken segíteni, vagy nevelő otthonban dolgozni, hisz nincs is annál rosszabb, ha nincs senkink. De ezek egész embert kívánnak és az én életem már más irányt vett. De még lehet olyan időszak az életemben, amit másokra szentelhetek. És az sem lenne hátrányos, ha az ilyen munkát megfizetnék...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook