Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos babám miért ébred fel éjjelente 3-4-szer? fórum

11 hónapos babám miért ébred fel éjjelente 3-4-szer? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
85. Kismanó86 (válaszként erre: 80. - Clau26)
2011. júl. 26. 15:40

Az én Lányom sajnos csak egy hónapig szopott, így nekem ezt sosem kellett, de szerintem ezt csinálnám. Persze, tudom, könnyen beszélek. Szerintem valaki vagy ezt csinálja, vagy kel hozzá számtalanszor éjjel, de akkor az ne is panaszkodjon.

Azt kell belátni, hogy ez egy rossz szokás és a babának meg kellene tanulnia egyedül is elaludni, nem csak cicin.


Ja, és ezt tényleg ne keverjük össze azzal, hogy 2 óráig hagyjuk ordítani a gyereket. x időnként be kell menni, megnyugtatni, így tudja, hogy nem hagyták magára. Én sosem hagytam még 5 percnél tovább sírni, ha esetleg éjszaka felkelt. Picit várok, mert ő nagyon szépen vissza szokott aludni, de ha tovább sír, természetesen bemegyek. Nem vagyok szadianyu. :-)

84. banita32 (válaszként erre: 77. - Orsibigyu)
2011. júl. 26. 15:36
Én is ezt mondtam ám, most 2,5 éves és köztünk alszik. Változik az ember.
83. Clau26 (válaszként erre: 81. - Orsibigyu)
2011. júl. 26. 15:35
ok mindenképp bele nezzek..
82. Clau26
2011. júl. 26. 15:35
mentem a játszóterre a kislányommal..sziasztok!
2011. júl. 26. 15:35
Ajánlom mindenkinek a Babák című dokumentumfilmet. Nagyon tanulságos. A lényege az, hogy a föld 4 pontjáról azonos korú 1 év alatti gyerekek életéről bejátszásokat láthatunk. Nevelésről szól. Érdekes.
80. Clau26 (válaszként erre: 78. - Kismanó86)
2011. júl. 26. 15:33
pont ezt irtam én is,ezért vagyok tamadva hogy hagyom sirni a gyereket,pedig ugyanigy csinalom amit irtal..köszönöm vegre valaki aki hasonlóan látja a dolgokat..
79. Clau26 (válaszként erre: 74. - Zsuzsika83)
2011. júl. 26. 15:31
miutan én se hagyom őt sirni,mert azt a pár percet nem nevezném annak igy nem tudom ő mit fog tenni...te lelki sérülést szenvedtél miutan 6! évesen ezt csinálták veled..ez egy borzasztó dolog,de nem lehet össze se hasonlitani a 2 esetet
2011. júl. 26. 15:31

Nem tudom most végigolvasni, miket írtak előttem. Annyit kell belátni, hogy nem azért kel, mert éhes, ez biztos. Erről le lehet szoktatni, ha bírod idegekkel. Hagyod sírni, nem adsz cicit, max. egy kis vizet, 3-5 percenként bemész, megnyugtatod, majd kijössz. Így nem érzi magát egyedül, mert tudja, hogy ott vagy. Lesz 2-3 rossz éjszaka.

Szóval nem 2 órát hagyod sírni, hanem közben mindig bemész. Azért ez így nem annyira drasztikus szerintem.

Megint más, ha fogzik, beteg.

77. orsibigyu (válaszként erre: 72. - Clau26)
2011. júl. 26. 15:30
Kicsit egyetértünk, kicsit nem. Tényleg fontos, hogy következetesen neveld a gyermeked, és az is hogy tudja, hogy te irányítod. Soha nem fogok mindent ráhagyni a gyermekemre. De ez az éjszakai ébredés egy kényes kérdés. Nekem a gyermeket nem nyugtatta meg az ha apa ment be hozzá, torkaszakadtából sírt. Nem pihent meg egy percre sem. Nekem ez a 10 perc elég volt, hogy rájöjjek, hogy ezt nem akarom csinálni. Megszoptattam és igyekszem nappal jobban hozzátáplálni, itatni, hátha segít. Lehet hogy 2 évesen másként állnék hozzá, (és nekem pl az az elvem, hogy a gyereknek nincs keresnivalója a szülők ágyában alvás céljából csak reggelente hancúrozhat ott) de az enyém még 8 hónapos. És én sem hiszek abban hogy minden nyikkanásra ugrani kell, nappal nem is ugrok, hadd unatkozzon az kreatívitásra ösztönzi, de éjjel mintsemhogy felkeljen és üvöltsön...mindenki csinálja ahogy akarja, de nekem nncs szivem hallgatni.
76. Clau26 (válaszként erre: 73. - Zsuzsika83)
2011. júl. 26. 15:29
Azt elhiszem h van rossz és van jó alvó gyerek,de most itt arról volt szó h minden éjjel órankent van fent a gyerek és mint egy másik hozzászóló is irta,állandóan nem jöhet a foga..szóval ez a véleményem szerint már rossz szokás...A suttogót nem tudom olvasd e de pont úgy kezdi h nem hive a hagyni sirni gyereket módszernek...az hogy pár percig hagyod sirni még nem gyerek kinzas..nem órákról van szó..Az én környezetemben nagyon sok anyukanak bevalt de miutan minden gyerek más természetes h nem mindenkinél működik..máshogy látjuk a dolgokat ennyi..
2011. júl. 26. 15:27
JA! És az én gyerekem ha sír, sír az apjának is, meg az atyaúristennek is!
2011. júl. 26. 15:27

Ja!

És én is boldog, kiegyensúlyozott kislány voltam, ezek a régi emlékek, most törtek a felszínre, mikor már nekem is gyerekem lett! Arra azért kíváncsi leszek, majd a te gyereked hagyja-e sírni az övét...

73. zsuzsika83 (válaszként erre: 70. - Clau26)
2011. júl. 26. 15:23

Nevelni kell a gyereket, nevelem is, NAPPAL, nem ÉJSZAKA! A Suttogó egy nagy szar sok mindenkinek! Elhiszem, hogy neked bevált, de te meg miért nem hiszed el, hogy másnak meg nem? Mint ahogy azt sem tudod elhinni, hogy van olyan gyerek, aki jó alvó és van, aki nem? Nem kel minden éjjel 1-2 óránként, van olyan, hogy 1 hétig csak 1x-2x kel, aztán fogzik és 2 hétig óránként. Hol itt a megszokás?

Talán a Suttogón kívül olvass el mást is! Pl. Éjszakai gondoskodás...8 gyerekes orvos apuka írta, akik mind a 8 gyerekhez keltek, ahányszor csak kellett, és soha nem hagyták sírni egyiket sem, 5 percig sem. Nagyon szépen leírja, milyen károkat okoz a gyerekben az a fajta trenírozás, amire pl. a Suttogó is bíztat. 8 db jól nevelt már felnőtt gyerek és egy orvos véleménye annyira nagy szar csak nem lehet!

72. Clau26 (válaszként erre: 63. - Zsuzsika83)
2011. júl. 26. 15:07
egyebkent az én anyámról is tudnék mesélni..pont az ő viselkedése miatt is kb 5x jobban aggódok és imadom a gyerekemet...DE én úgy gondolom h racionalisan és KÖVETKEZETESEN kell nevelni egy gyereket..imadni és szeretni és érezze h mindig ott vagyok ha kellek...DE nem hagyni h ő iranyitson..5heteig összevoltam zarva egy igen neveletlen 4évessel mert az anyja módszere h nem szabad állandóan rászólni a gyerekre..na kössz én ebből nem kérek...ha állandóan körülötte ugralnék és minden nyikkanására pattannek annak igen csak rossz vege lenne pár év múlva...volt olyan h ő is beteg volt,hidd el akkor meg mellettem is aludt,volt h fajt a foga ilyen esetbe termeszetesen ha kell óranként fent vagyok..na de amikor tudom h nincs semmi baja mert egy 20hónaposnál már azert lehet tudni akkor nem hiszem h ugranom kellene neki..nem ez az anyák dolga..hülyeseget irsz..ja es ha pl egy ekkora gyerek mint pl az enyem felkelne 2óranként cicért..mi az ha nem rossz szokas?ez normalis..nem!!!és nem neked lesz csak jobb ha leszokik hanem neki is!!!mert vegre tud aludni és nem ébreszti fel ez a megszokas...
71. Clau26 (válaszként erre: 63. - Zsuzsika83)
2011. júl. 26. 14:58
na ez a másik veglet..van egy aranyközép út..amit latom nem ismersz
70. Clau26 (válaszként erre: 62. - Zsuzsika83)
2011. júl. 26. 14:57

na az ilyen neveléstől lesz a gyerek neveletlen..

kicsit olvass bele a suttogó módszerébe én azt követtem..nem ir hülyeséget és érdekes módon egy boldog kiegyensúlyozott kislányom van..ja és más úgy sirni hagyni h 1,5 óran keresztül üvölt vagy úgy h 5percenkent bemegyek és megnyugtatom..az meg h te 5 percig se hagyod sirni az a véleményem h ugralj csak neki minden nyikkanásra..majd meg lesz a hátul ütője..ja h épp beteg lett?Hát képzeld az én kislányom érdekes módon apuka ment be csöndbe volt ha én akkor anyázott..mi ez ha nem hiszti?úgy lesz igazan boldog a gyerek ha mindig az van amit ő akar..gratulálok a hozza állásodhoz...

69. Banita76 (válaszként erre: 67. - Panka78)
2011. júl. 25. 22:35
Köszi. Ez biztató! :)
2011. júl. 25. 17:25
A kisfiam 3,5 éves min. egyszer fent van éjszaka. Sokáig én is próbáltam kitalálni, hogy baj lehet e vele, de ő ilyen. Én sem vagyok valami jó alvó, biztos ő is ilyen lesz.
2011. júl. 25. 17:23

Az én Kislányom még 2,5 évesen is ennyiszer ébredt.

Kitartás!:))

2011. júl. 25. 17:20
62-63. hozzászólásra gondoltam, most olvasom ugyanaz a hozzászóló.
65. Sanka02 (válaszként erre: 64. - Orsibigyu)
2011. júl. 25. 17:19
Ja, ja én is meg az előtte szólót is. Teljesen igaza van!
64. orsibigyu (válaszként erre: 63. - Zsuzsika83)
2011. júl. 25. 16:40
Lájkolnám ezt a hozzászólást, de ez nem egy ilyen oldal.
63. zsuzsika83 (válaszként erre: 44. - Banita76)
2011. júl. 25. 12:51
Úgy bírom, hogy 3 hónapos kora óta mellettünk alszik ilyen peremes ágyon, és mikor ébred, vagy mellémbújik és 2 perc cici után alszunk mindketten békésen, vagy én fekszem mellé és mikor vége a cicizésnek visszafekszem a helyemre. Így bírható. Meg úgy, hogy én is nagyon rossz alvó voltam gyerekként és engem rengeteget hagytak sírni, hogy akkor majd leszokok az éjszakai kelésről. Hát nem szoktam. 6 évesen aludtam át az első éjszakát. Még emlékszem, mikor 5-6 évesen felébredtem sokszor, mert rosszat álmodtam, meg ilyesmi. Nagyon szerettem volna odabújni a szüleimhez, de nem lehetett, mert apukám mindig vissza zavart a szobámba. Sosem volt túl jó viszonyom apukámmal, mindenki döntse el, ezért vagy sem...Én megfogadtam, az én gyerekem ilyet sosem fog érezni, mert szörnyű volt! Mindig helye lesz mellettem, mellettünk, ha szüksége lesz rám!És igen! Éjjel is! Mert ez egy 24 órás műszak! Az, hogy a gyerek átalussza az éjszakát, csak az anyukának kényelmes, a legtöbb gyerek nem így van kódolva! Persze vannak kivételek! Vannak olyan törzsi népek, ahol az anya az első egy évben, ülve alszik, a gyerek pedig az ölébe kötve, akár egész éjjel is cicizhet...
2011. júl. 25. 12:44

Hát érdekes tanácsokat olvasok itt...1,5 órát sírni hagyni? Szíve joga, aki bírja, én még 5 percig sem hagytam sosem. És nem akaratos, nem zsarnok, csak akkor igényel, ha tényleg baja van...Pl. egyik éjjel számolatlanul kelt...hagynom kellett volna sírni? Reggelre 40 fokos láza lett...vagy ha rosszat álmodik, fáj a foga, felébred, és a biztonságot nyújtó anyát, cicit keresi, hagyni kellene sírni? Érdekes hozzáállás!

Egyébként számtalan helyen lehet róla olvasni, hogy 3 éjszaka után nem azért nem sír már, mert megnevelődött, hanem azért, mert rájött, hogy felesleges, a szüleire éjjel nem számíthat! Attól még lehet, hogy ébred, csak észre sem veszik, mert már nem sír, mert rájött, hiába, senkit nem érdekel!

2011. júl. 25. 11:27

Úgy látom itt már elég nagy vita alakult ki a téma körül. Mint írtam az én fiam is többször ébred éjjel. Pedig soha nem volt anyatejes, úgyhogy nem cici kellett neki. Az éjjeli kajálásról magától leszokott olyan 8-9 hónapos korban, addig ha kellett neki kétszer is megetettem. De ettől még mindig felkel.

Mondtak ezt, is azt is. Lehet engedékeny anya vagyok (de nem), de én nem hagyom sírni éjjel a gyereket. Ha kellünk neki a nyugodt alváshoz hát akkor kellünk. Ő már nagyfiú (2,5 éves), úgyhogy fogja és átjön hozzánk a kispárnájával. Visszaviszem sír... ott marad akkor csend van.

Ettől függetlenül napközben megvan a szigor. Nem kap meg mindent, nincs az amit ő akar. Alapjában nyugodt, figyelmes érdeklődő gyerek. Imád minket. Nagyon keveset hisztizik, nem akaratoskodik....

Tedd amit a szíved diktál, mert az a legjobb a gyereknek.

60. Banita76 (válaszként erre: 59. - Orsibigyu)
2011. júl. 25. 11:05
Köszönöm az ötleteket. Megpróbálom először a későbbi fektetést.
2011. júl. 25. 10:53
Mindenképp beszélj a férjeddel erről, mert akkor nem csak a te döntésed lesz, és nem kell egyedül viseld a következményeit. (már ha olyan férjed van mint nekem, aki nem túl segítőkész)
2011. júl. 25. 10:38
Próbáld a babát későbbig fenntartani, lehet akkor később kelne, csak 1 ötlet.
57. Banita76 (válaszként erre: 55. - Orsibigyu)
2011. júl. 25. 10:30
Nekem is kb. ilyesmi időpontokban kel. Mindig eltervezem, hogy én is lefekszem 9-kor aludni, és akkor lenne 3 óra hossza egybenalvásra, de sose jön össze.
56. Banita76 (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2011. júl. 25. 10:28
Köszi az ötleteket. Nagyon akaratos a babánk, szerintem az egész éjszakát képes lenne végigsírni, nekem meg ahhoz nincs szívem, hogy hagyjam.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook