Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos babám nem hajlandó inni. Mit tegyek? fórum

10 hónapos babám nem hajlandó inni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 16. 07:37
Ma, amikor reggel fél 8-ig már az ötödik üveg teát kérte el a csemetém (fél 6-kor kelt), eszembe jutott, hogy anno én indítottam egy ilyen fórumot. :)))) Na, azóta helyrejött a kis lurkó "ivókája". :)
31. Dorka29 (válaszként erre: 30. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 23. 08:44
Köszi. Úgy tűnik, talán megvan a "ludas", megint fogzási nehézségek, ilyenkor sokkal gyakrabban kéri a cicit. Csak eddig nem értettem, hogy miért, mert egyéb tünet nem volt. Meg ugye ilyenkor nem is mindig szopik, néha csak tartogatja a szájában..
30. a9e1c02a7b (válaszként erre: 29. - Dorka29)
2008. júl. 22. 13:48
Szerintem tuti tipp nincs. Csak gyakori kínálgatás van. Vízzel, teával, különböző gyümölcslevekkel, aztán valamelyikre előbb-utóbb rákattan. Mondjuk a rákattanástól még mi is messze vagyunk, de alakul.
29. Dorka29 (válaszként erre: 26. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 21. 13:41

Tök jó! Sajnos nálunk nemhogy javult volna, de rosszabbodott a helyzet.:(


Szopi, gyümölcsök, és az étel folyadéktartalma mellett a meleg ellenére sincs 1 dl. Pedig rendszeresen megkínálom.


Van valakinek valami "trükkje"? Előre is köszi.

28. a9e1c02a7b (válaszként erre: 27. - D@nu)
2008. júl. 19. 11:49
Köszi, aranyosak vagytok :)
27. d@nu (válaszként erre: 26. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 19. 11:18
Szia! Nagyon ügyesek vagytok, gratulálok! :)
2008. júl. 19. 10:11
Sziasztok! Köszi mindenkinek. Úgy tűnik, alakul a dolog, kettő-négy deci folyadék már elfogy naponta a szopizás mellett.
25. emily (válaszként erre: 24. - A9e1c02a7b)
2008. jún. 25. 11:33

Azt biztos nem! :) Nem fog direkt nem inni, ha kínálod. :D Ha szomjas, úgyis elfogadja!


Jah, néni, csak úgy megszokásból néni... de nem az ám! Hú, ezt már nem magyarázom ki... jön, megsértődik, aztán nem áll velem többet szóba! Pedig valakinek a bilire is rá kellene majd szoktatni a gyerekemet! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

24. a9e1c02a7b (válaszként erre: 23. - Emily)
2008. jún. 25. 06:50
Néni? A babának néni? Egyébként hiszek neki, és köszi mindenkinek. Lassan-lassan haladunk. Sokszor kínálgatom, a lehetősége megvan rá, hogy igyon. A többi rajta múlik, szomjan halni csak nem fog! :)))
23. emily (válaszként erre: 20. - D@nu)
2008. jún. 24. 20:33
D@nu néninek tuti hihetsz, az én lányomat ő tanította meg pohárból inni! ;)
2008. jún. 24. 13:17

Nálunk is probléma, hogy keveset iszik a 13 hónapos lányom, de már sokat javult ezen a téren.

Kb. másfél hónapja jöttem rá, hogyha kaja előtt megkínálom vízzel, akkor mindig elfogadja, így a szoptatás, gyümölcsök, stb. mellett kb. 1 dl-1.5 dl, nagyon ritkán 2 dl. vizet iszik meg azt is csak pohárból, mert a cumiból sosem szeretett inni, csak kiföcsköli belőle a vizet.


Ezek szerint akkor nem olyan rossz ez a mennyiség?

2008. jún. 24. 13:00

Csak annyit fűznék hozzá,hogy valóban elég a 2 deci ,ha mellette szopizik is és sok gyümit eszik..én azt hittem a nem ivás az azt jelenti nulla folyadék,max 1-2 korty innivaló...így azért más a helyzet.


Amúgy meg a kérdés nem az volt,hogy elég-e ez a folyadékmennyiség,hanem hogy miként tudna több folydékot megitatni vele,erre voltak a trükkök,ami az én lányomnál bevált,mert ő se ivott szinte semmit,de már szépen iszik kellő mennyiségű folyadékot és még szereti is.


Jah ,,ég valami...pont most láttam egy műsort a talán a spektrumon..hm,nem is tudom.A lényege az volt,hogy mi emberek irtó kevés folydékot iszunk,pedig alapvető létszükségletünk lenne,hogy sokkal többet fogyasszunk,mert kell a élethez a normális működéshez.Persze elvagyunk sokkal kevesebbel is,de akkor az megerőlteti a szervezetet is....igaz itt a felnőtt emberekről volt szó,de miért ne lehetne igaz ez a gyerekkere is?(megjegyzem értelmes mennyiséegről beszélek,nem nnyiról,hogy béke nőljön a hasában:)

Én nem értek egyet azzal,hogy elég a babának néhány korty víz.Főleg ha nem szopizik eleget...

Persze minden baba más,más a nála elegendő folydékmennyiségi igény.

20. d@nu (válaszként erre: 15. - A9e1c02a7b)
2008. jún. 24. 09:58

Ne viccelj, mindennel együtt a 2 dl víz nagyon jó szerintem! Főleg, ha 5-6 pelus is van mellette. :)) Az én lányom már elmúlt 2 éves és van, amikor nem fogy el nála a 2 deci egy nap alatt. Tudom, vannak akik megitatnak napi másfél litert a gyerekükkel, de én úgy gondolom, hogy te is jobban tudod másnál, hogy mi kell neked, a baba is tudja, hogy mire van szüksége, bízz benne.

Egyébként kitartó munkával szoktathatod az iváshoz (én egyből a poharazást javaslom), ha kicsorgatja a szája szélén, nem gond, van partedli, legközelebb újra próbálod. Előbb-utóbb el fogja fogadni a folyadékot.

19. win (válaszként erre: 17. - A9e1c02a7b)
2008. jún. 23. 21:31

A fiam nem úgy néz ki, mint akinek károsodott az a agya! ;D


Eszik gyümölcsöket, eszik mást is, abban is van folyadék, emellett szopizik, és azért -ahogy írod- iszik napi 2 dl vizet. Nem hiszem, hogy ez kevés lenne.

A gyerekek sem egyformák, ők sem isznak mindig ugyanannyit, ezt sem szabad elfelejteni! Én néha nap alig tudok beleimádkozni a fiamba egy kis innivalót, máskor meg egész nap vedel.


Nem hiszem, hogy kiszáradnának, vagy bármi bajuk lenne, ahhoz még elég erősen vezérlik őket az ösztöneik.

18. _kleo_
2008. jún. 23. 21:26
Az "okosoknak" nyugodtan mondd, hogy jó ivó a kicsi, megiszik egy jó fél litert naponta. Úgysem fognak melletted állni mérőedénnyel. :)
17. a9e1c02a7b (válaszként erre: 16. - Win)
2008. jún. 23. 20:40

Biztos igazad van. Csak mindenki mondja (tudod, az "okos" ismerősök), hogy "szegény gyereknek muszáj lenne innia, beteg lesz, károsodik az agya ebben a nagy melegben", meg ilyenek.


Köszi a tippet, benézek.

16. win (válaszként erre: 15. - A9e1c02a7b)
2008. jún. 23. 20:34

Én erről anno indítottam egy topicot, ha gondold nézz be, ott miket javasoltak nekem. (Hogyan tanítsuk meg a szoptatott gyermeket inni?)


Én azonban azt mondom, ne aggódj! A fiam sem ivott sokáig, Ő is szopott még akkoriban. Aztán lassacskén elkezdett rájönni a poharazgatás lényegére és szépen iszogatott, eleinte egy-két kortyot, majd idővel egyre többet.

Ráadásul, mint írod, sok gyümölcsöt eszik. Az éppen elég szomjoltó lehet, és a szopással együtt már nagyrészt fedezte is a napi folyadékszükségletét.

15. a9e1c02a7b (válaszként erre: 14. - _kleo_)
2008. jún. 23. 20:29

Gondolom én is, hogy csak inna, ha szomjas lenne, de ez a "nem ivás" annyit jelent, hogy naponta jó, ha 2 deci lemegy konkrétan. Sokszor a felnőttek sem érzik, hogy szomjasak, mégis több folyadékra lenne szükségünk nekünk is. Nem aggódom túl a dolgot, csak kíváncsi voltam, hogy másoknak van-e/volt-e ilyen problémájuk, és találtak-e rá megoldást.


Köszi mindenkinek, majd többször próbálgatom és egyszer biztos "rákap" az ízére.

14. _kleo_
2008. jún. 23. 20:22

Lányok, a ti babáitoknak hány pisis pelusa van egy nap? Szerintem az 5-6 bőven elég. Ez nem arra utal, hogy szomjazna. Szerintem kár erőltetni, ha szomjas lesz elfogadja. Egyszerűen elég neki a gyümölcsökből, főzelékekből, anyatejből összeszedett folyadék.


Bettyboop, én a helyedben egy módszert választanék, ami hosszú távon kényelmes mindkettőtöknek, pl (csőrös) pohár, s ha meleg van, abból kínálgatnám, vízzel. Ha szomjas lesz úgyis elfogadja.


Az én kisebbik fiam tavaly nyáron a nagy melegekben 4-5 hós volt még, s volt hogy 1-2 pisis pelusa volt egy nap, de semmit nem fogadott el. Túlélte. Szerintem kár erőltetni, mert azzal csak azt érjük el, hogy megutálja.

13. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 12. - A9e1c02a7b)
2008. jún. 23. 13:40

Próbáld meg a gyümileveket adni neki úgy,hogy egy rész gyülilé..3 rész víz..és a gyülilevet csökkenteni.

Almalé is jó,cseresznyelé...mindegy,amit szeret.A lényeg a folyadékfogysztás növelése,így eleinte lehet több gyümilé is.Aztán majd ha sok töményebbet eszik,akkor igényelni fogja úgyis az innivalót,nem?..

Nálunk még az a buli,mikor én iszok a poharamból vizet,mikor a kezemben van a kiscsajom...s annyira kíváncsi,hogy mi lehet a poharamban,hogy nyújtja a kezét és ő is abból szörpölget:)))Igaz a fele a pólójára megy,de próbának szuper:)))

12. a9e1c02a7b (válaszként erre: 10. - E3fbbc47f9)
2008. jún. 23. 13:29

Hát igen, a nagyobbik fiam is így volt, utána nem lehetett leállítani az ivásról. De neki csak az almalé jött be.


Nála azért 10 hónaposan már nem volt gond az ivással, mondjuk ő csak 9 hónapos koráig szopizott.

11. a9e1c02a7b (válaszként erre: 9. - _kleo_)
2008. jún. 23. 13:28
Hát, úgy nagyon tele nem szokott lenni, de kb. 5-6 db??? Nem számoltam még meg, de majd mostantól számolom.
2008. jún. 23. 13:05

Szerintem próbálkozz gyakran,keveset,különféle trükkökkel..egyszer csak rákap valamelyikre.


Próbáld egy nap leforgása alatt ki az összes lehetőséget és az összesből csak meglesz valamennyivel több mennyiség..nem?

Vagy amikor éhes,akkor előtte 2 kanálka víz..és utána a kaja..így apránként csak csúszik le valamennyi.

Vagy próbálj meg neki olyan ételeket adni,ami lédús:gyümi vagy levesfélék..szóval ha pürésíted neki még a zöldségeket,akkor tegyél hozzá több folyadékot,legyen hígabb az étel...


Szóval napi leosztásban sok kis apró trükköt vess be és majd összesítve talán több lesz így a folyadék fogyasztás.Esetleg próbálkozz gyümölcslevekkel,hígítva...az talán izgalmasabb lesz neki,mint a sima víz és utána ha azt megszereti,lassan vegyél vissza a benne levő gyümiléből és egyszercsak víz lesz belőle.

Kínáld kaja előtt,kaja után..midnenféle variációban.


Sok szerencsét,nem lesz egyszerű addig,amíg ő nem akarja...elég rendesen ellen áll majd:)

Aztán egyszercsak megszereti és majd ő kéri:)))

2008. jún. 23. 12:57
Bettyboop, hány pisis pelust termel egy nap?
8. a9e1c02a7b (válaszként erre: 5. - Rekus)
2008. jún. 23. 12:53
Nem cseppmentes, azt már lecseréltem folyósra, mert azt csak rágcsálta. Emezt meg csak bekapja, s hagyja kifolyni a szája két sarkánál a folyadékot. Kanállal is pont ez a helyzet. Ma elmentünk az orvoshoz délelőtt, nagyon meleg volt (van). Nyűglődött visszafelé úton, gondoltam, biztos hajlandó inni ilyen melegben. De nem, még el is tolta a kezével az üveget.
7. a9e1c02a7b (válaszként erre: 3. - Rekus)
2008. jún. 23. 12:50
Nem tudom, van-e még elég tej.
6. a9e1c02a7b (válaszként erre: 4. - 0efb861b00)
2008. jún. 23. 12:48
Gyümölcsöt kap sokat, szereti még a meggyet is.
2008. jún. 23. 12:47

Ha már keveset szopik az problémásabb.

Esetleg kanállal nem próbálod meg? Ha 10 hónapos, akkor azt már ismeri. Mondjuk jó macerás azzal itatni...

Meg próbáld többfajta csőrösből itatni, vagy ha cseppmentes, akkor szedd ki a cseppmentesítőjét, hogy folyjon belőle.

2008. jún. 23. 12:44
Próbálj lédús gyümölcsöt adni neki.
2008. jún. 23. 12:44

Szoptasd sokat ebben a melegben!


Az enyém 12 hónapos koráig csak szopizott, és hiába ajánlgattam nem ivott semmiből. Aztán kapott egy új csőröspoharat (a 3-adikat), és abból rögtön ivott. De azóta is csak vizet hajlandó inni (meg méf szopizik)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook