Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10-12 éves gyereked miben segít otthon? (Házimunka, bevásárlás, stb) fórum

10-12 éves gyereked miben segít otthon? (Házimunka, bevásárlás, stb) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 23. 08:07
Fiam 10 éves, lányom 8. Be van osztva minden nap, evés után ki takarítja le az asztalt, ki söpör fel, elmennek bicajjal a pékségbe kenyérért, néha figyelnek a kistesókra, a fiú megeteti a kutyát-macskát, kiviszi a szemetet, kiszedi a ruhát a mosógépből -teregetni én szoktam-. Különösebb problémát nem okoz nekik. Szerencsére. Természetesen a saját szobájukat rendben tartják, porszívózzák. Hirtelen ennyi.
18. dominós (válaszként erre: 12. - Noozimanoo)
2014. júl. 23. 08:06

Anyukádat ne bántsa a dolog, mert "Teher alatt nő a pálma!" és a "Munka nemesít!" :). Sokkal egészségesebb személyiség lesz abból a gyerekből, akinek felelőssége, feladata van, mint a csak lógó, netező magával semmit kezdeni nem tudó gyerekből.

A lányomnak is mindig azt mondom, család vagyunk, egy csapat, és egymást segíteni kell, mindenkinek ki kell vennie a részét a közös feladatokból. Mert minden közös: a feladatok, a jutalmak, a kirándulások, az örömök, stb...

2014. júl. 23. 08:03
Ja és még valami, csak hogy a rossz példákból lehessen okulni:) A sógorom lányainak a cipőjét az anyjuk még 16-18 évesen is kipucolta, és náluk is fatüzelés van, sógoromnak kellett hazarohannia mindig melóból, hogy ne égjen le a tűz, mert a lányok nem raknak rá, mert koszos munka... Egyébként érdekelne a kérdezőtől, hogy náluk hogy működik, miért tette fel a kérdést?:)
2014. júl. 23. 08:00
Hát picit idősebbek, de: teregetnek, mosogatnak, pudingot főznek maguknak, néha bevásárolnak (természetesen nem 20-30 kilós heti bevásárlást), sütit sütnek, porszívóznak, felmosnak, a nagyobbik évek óta rendszeresen kitakarítja a fürdőszobát(!), cipőjüket megmossák, maguk után kénytelenek rakodni, évek óta kiszolgálják magukat kajával, nem én teszem elébük, kivéve a közös hétvégi ebédeket. Ami bánt, hogy az egyik sokkal, de sokkal szolgálatkészebb, így több jut rá, szinte bármire megkérhetem, azonnal segít, sőt magától is odajön a munka sűrűjébe. A másik meg igyekszik szublimálni, ha segítenie kell.
15. noozimanoo (válaszként erre: 14. - Forrest2010)
2014. júl. 23. 08:00

Köszi, megmondom majd neki!

Sajnos ő ezt tehernek éli meg, pedig mi annyira nagyon élveztük. :)

Szégyen vagy sem, de én pl már a 2évesemnek is adok pici feladatokat, ez általában a játékai összeszedegetése vagy az általa elrejtett cumisüveg előkerítése. :) És mosolyogva csinálja! :D (most még... :P)

14. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Noozimanoo)
2014. júl. 23. 07:54
Nagyon ügyesen csinálta Anyukád a dolgait ! Legalább észrevétlenül megtanultatok rengeteg olyan dolgot , amire szükségetek lesz az életben , a mai világban ez még sokkal fontosabb , mint 20-25 évvel ezelőtt volt !
2014. júl. 23. 07:50
Annyit hozzátennék, hogy mi falun éltünk. Pl Budapesten biztos nem engednék meg ennyi mindent...
2014. júl. 23. 07:49

Bár az enyém még kicsi, csak 2 éves, a saját gyerekkoromra nagyon jól emlékszem.

Anyum egyedül nevelt 2 gyereket, 3 műszakban járt dolgozni. Mi az öcsémmel 6-7 éves korunktól 90 %-ban önellátók voltunk. Néhány példa: a bekavart palacsintatésztát simán kisütöttük, egyéb egyszerűbb kaját is el tudtunk készíteni már. A kert be volt osztva részekre. Mindig megbeszéltük, ki melyik ágyást teszi rendbe. Ugyanígy ment az állatok etetése (nem voltak sokan) és a ház rendben tartása. :)

Nálunk az otthonról eljárós szabály az volt, hogy mindig legyen egyx cetli az asztalon, hogy hol vagyunk.


Szóval bizton mondhatom, szinte bármiben segítségedre lehet egy 10-12 éves gyerkőc. :)

Ja, és még valami! Ettől nem lettünk se jobbak, se rosszabbak, mint a többi gyerkőc. Anyum a mai napig sokszor elsírja magát emiatt, de nyilván ez egy kényszer hozta helyzet volt, bár mi tesómmal nagyon élveztük a nagy szabadságot! :) Mára mindketten szépen felnőttünk, elvégeztünk 1-1 főiskolát.

Nem azt mondom, hogy ezt íghy kell, de nyugodtan vond be őt mindenbe, amire képesnek tartod! :) Csak a körítés a fontos! Intézd úgy, hogy ő akarjon segíteni, s ne muszály legyen neki! ;)

11. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Mizsu77)
2014. júl. 23. 07:47
Nagyon okosan csinálod , bár lett volna ennyi eszem hajdanán , akkor most nem lennék hasonló cipőbe , mint Anyukád ! Sajnos jó alaposan elkéstem vele , meg is kapom a lányomtól , h nem a fenekét kellett volna langyos palacsintával törölgetni a bátyjának , hanem kicsi feladatokat adni gyerekként , h megtanulja a munkát és érezhesse a jól végzett munka örömét ! / vagyis nem halat kell adni nekik , hanem megtanítani őket halászni , nem vagyok cseppet se vallásos , de ennél szemléletesebben nem tudnám megfogalmazni én se ! /
2014. júl. 23. 07:40
Lányok ! én már nyugdíjas vagyok , de elkövettem azt a hüleséget hajdanán , h megkíméltem a gyerekeimet attól , h besegítsenek a mindennapi teendők elvégzésébe ! Mivel tőlem se várták el hajdanán , mégis felnőttként belerázódtam hamar a dolgokba , amire szükségem lehetett , azt megtanultam . Most utólag azért látom , h ez nagyon nem volt helyes ! a lányom is utólag hiányolja , h nem avattam be a mindennapi teendőkbe , aztán , mikor 20 évesen kipottyant a nagyvilágba , ott állt , mint tudatlan kezdő ! De azért érdekes módon , ami érdekelte azt ő is megtanulta , mondjuk a főzés nem tartozott közéjük , de valamennyire azért csak belerázódott . Próbáljátok bevonni a gyerekeket , legalább ilyenkor nyáron , mikor úgysincs suli , mert egy picit azért könnyebb lesz ezzel a ti dolgotok is !
2014. júl. 23. 07:34

Szia!


Habár nekem már 15 éves a fiam, azért elmondom, mert 12 éves kora óta van velem: nagyon segítőkész volt mindig is, de szerintem ez gyerekfüggő. Van amire húzza a száját a mai napig, de megcsinálja. Évekig az egyetlen napi feladata a kutya-macskaetetés volt, azon kívül állandó feladata nem volt, viszont azt úgy eltrehánykodta, hogy inkább átvettem tőle, mert csak az ideg volt rajtam, hogy éhesek a kutyák, meg télen befagyva a víz, nyáron vagy kiszáradva vagy felmelegedve. Inkább több házimunkát kap azóta. De pl a nyulat meg a tengerimalacot szó nélkül ellátja. A tesója körül nagyon sokat segít, igaz már 13 és fél volt mikor született, de fiú létére azért ez is nagyon meglepő nekem. Sokszor rá tudom hagyni, és nagyon szeret vele lenni, esténként fürdés előtt úgy hancúroznak, hogy nem is venni észre hány év van köztük:)))

Nekem az a véleményem, hogy kell a gyereknek a feladat, még akkor is ha húzza a száját. Anyukám öcsémet mindig óvta, sosem bízott rá semmi extrát, most ott tart, hogy folyton panaszkodik, hogy 25 évesen ott laknak a barátnőjével és nem csinálnak otthon semmit. Erre lett rászoktatva, hogy "ki van nyalva a ...". Szóval amikor anyu leszúr, hogy miért adok annyi munkát ennek a gyereknek, sajnos nem mondhatom a szemébe, mert megbántani nem akarom, de mondanám szívesen, hogy azért mert én nem akarok majd mártír módra panaszkodni 10 év múlva, hogy a büdös kölök semmit sem csinál itthon:)

De azért nagyrészt neki is pihenésről szól a nyár, ő sem elmászkálós, de mehetne ha akarna. Reggel azért nem keltem fel, hogy rohanjon el a boltba vagy segítsen ezt-azt, cserébe, ha néha fel kell kelnie, mert mennem kell valahova és a hugira vigyázni kell, akkor szó nélkül felkel.

Rengeteg fiatalnak szerintem az ölébe hullanak a dolgok, és nem tudják mi munka van mögötte. Talán ezért is kell otthoni feladatokat is végezniük természetesen ELŐRE MEGBESZÉLT JUTALOM nélkül (utólag azért kap tőlem csokit a gyerekvigyázásért, mert az igazán extra:), mert te sem kapsz semmit a házimunkáért cserébe. Bocsi ha hosszú lett!:) Szép napot!

8. forrest2010 (válaszként erre: 3. - 7fb29bdf03)
2014. júl. 23. 07:30
Tökéletesen igazad van ! / én már lejárt szavatossági idejű vagyok , de hajdanán én is így tartottam helyesnek , h a gyereket nem az idősebb gyereknek szüli az ember lánya , egy picit azért lehet igénybevenni a segítségét , csak nem szabad túlzásokba esni ! /
7. forrest2010 (válaszként erre: 5. - 75 Hajni)
2014. júl. 23. 07:27
Na látod !!! milyen jó , h befogtad a gyereket , megtanul spórolni a saját energiájával is !
2014. júl. 23. 07:25
Szemétkivitel, portörlés, ezeket már simán tudja.
2014. júl. 23. 07:18
Szia nekem egy 18 ves fiam van és egy 12 éves lányom a fiam 12 évesen sokkal többet segített itthol mint most a lány.Na de azért vannak neki is feladatai napi max 1 óra az ő tempojához képest .Mosogatás kukát vigye ki meg söpörjön fel a konyhában .ÉRDEKES MIÓTA Ő MOSOGAT NINCS NAPI 20 POHÁR HASZNÁLVA UGYANIS MINDEN EGYES IVÁSNÁL UJJAT VETT ELŐ .
2014. júl. 23. 06:36
Én sokszor segítettem a tesóim körül, normál keretek közt. Semmi bajom nem lett. De hangsúlyozom, nem az egész nyaram erre ment. Nekem most 21 éves a lányom. Mindig is megvolt a maga feladata. Mert Kell hogy arra neveljük a gyerekünket hogy vannak napi feladatok és azokat meg kell csinálni. Tudnia kell a gyereknek, hogy nem szállodában lakik, nincs bejárónő, szakács stb. körülötte. Márha nincs:) Hát 12-17 éves koráig kevés olyan dolog volt amit cirkusz nélkül végzett el:) Ma már megy anélkül is:)
2014. júl. 23. 06:20
Szia. Nálunk a szobáját porszívózza csak.És néha a mosogatásba segít be, ha jól tudom. Egyedül csak a barátnőjéhez megy el. És nem sűrűn.Sokat ül gép előtt sajnos.És nem mindig cirkusz nélkül végzi el a feladatát.(Kamaszodik)Ha lenne tesó nem bíznánk rá a körülötte lévő feladatokat.Nagyon sok ember befogja a nagyobb testvért vigyázzon a kicsire még akkor is mikor otthon van.A szomszéd kislánynak abból állt tavaly a nyári szünet,hogy a húgát szórakoztatta,mert anyuka inkább gép előtt ült.(nem mehetett sehová,még Fannihoz sem jöhetett át) A gyereket magunknak "produkáljuk" (nem jutott most kora reggel szebb megfogalmazás az eszembe bocsi) nem a testvérnek.Nem az ő feladata felnevelni és vigyázni rá.Ez nem azt jelenti néha nem lehet rábízni,de mindennap tuti nem fognánk be.
2014. júl. 23. 00:50

Sziasztok,

Kíváncsi lennék, h akinek éppen ennyi idős (10-12 éves) a gyereke, miben segít, mi a feladata (ha van) otthon.Gondolok itt akár házimunkára, vagy kisebb testvér körüli feladatokra, bevásárlás stb.Hova mehet el pl egyedül (ha mehet), mivel tölti a szabadidejét, stb.Ja, és hogy a rábízott feladatokat "cirkusz" nélkül elvégzi e.

2014. júl. 23. 00:45
10-12 éves gyereked miben segít otthon?(Házimunka, bevásárlás, stb)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook