Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 hónapos babának adjak-e teát nagy melegben, és mit? fórum

1 hónapos babának adjak-e teát nagy melegben, és mit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. júl. 25. 07:00
Szerintem is adhatsz neki vizet, vagy nekünk még a babamosoly illetva a Mecsek-baby teát ajánlották, mert hasfájós is volt a lányom.
2007. júl. 24. 23:39
Nálunk a védőnő is ajánlja a vizet a babáknak a mastanában 38-40 c -fokban!!!!! Most 1 hónapos a sógorom kisfia és adnak neki babavizet!! Itatni kell a babákat vízzel!!!!!
41. fe1fe85329 (válaszként erre: 39. - Ibike22)
2007. júl. 24. 20:19

Szia! Az én babám is kb annyi idős mint a tied, és viszont észrevettem hogy a meleg+verejtékezés miatt kevesebb lett a pisi.Én bizony meg -meg kínálgatom egy kis vízzel, elöször furi volt neki de most már egyre jobban elfogadja, és amióta itatgatom jobban viseli a hőséget is. szerintem vízzel nem árthatsz neki .sőt.

viszont szerintem se hőmérőzd, neki még nem kell hogy feltétlenül legyen mindennap kakija a lábfelhúzogatás szerintem is jó, még tetszeeni is fog neki euz a kis torna.

40. 984ff08d0b (válaszként erre: 39. - Ibike22)
2007. júl. 24. 19:52

Anyatejes csecsemőnek ha nem bogyós a kakija, lehet 2-3 naponta is! Ha hőmérőzöd, hozzászokhat és nem is akar majd magától kakilni. Próbálld megállni, inkább tornáztasd a lábait pocihoz, majd nyújtsd, intézze ezt maga, mert gyorsan rájön, hogy nem kell erőlködnie, mert te segítesz neki...

Ha nagyon sárga a pisije ne adj neki c-vitamint tartalmazó vitaminkészítményt, de óránként tedd cicre, csak pár korty erejéig. Elég lesz neki, ne aggódj! (és teszem hozzá szerintem, de az anyai ösztönnél nincs jobb tanácsadó!!!)

2007. júl. 24. 19:40

Kedves csak szoptatós anyák!


A véleményeteket, és tapasztalataitokat szeretném megtudni.

Az én porontyom 4 hónapos, ő is csak anyatejes (születése óta 1-2x kapott néhány korty vizet). Ebben a 40°-ban is próbáltam a lehető legtöbbször mellre tenni,azonban ennyi folyadék mellett a pisije nagyon sárga, a kakija napi max 1, hőmérővel, v. anélkül, kb magzatszurok sűrűségű volt. A védőnőnk szerint se a pisivel (azt mondja, h. napi 4 pisis pelus, aminek még csak nem is kell nehéznek lennie, elég), se a kakka-makkával semmi gond. Az igaz, hogy jól gyarapszik. Én arra gondoltam, hogy a kevés folyadék miatt sűrűbb a kakija, ezért kapott pici vizet. Mindenképp érdekelne, ti magatok, védőnőitek, orvosaitok mit gondolnak pl a pisis pelusok számáról, a folyadék és a kaki összefügg-e. És még ezek után sem kell itatni? A kutacssimogatás egyáltalán nem könnyíti meg a dolgomat, mert pl. ma hajnalban nagyon be volt süppedve, és mosolygott, vígan el volt. (védőnéink még azt is mondta, hogy a besüppedt kutacs a kb. 23 jel arra, hogy szomjas, netán ki akarna száradni) Várom a válaszotokat, mindenki hozzászólása, véleménye nagyon fontos nekem, és minden bötűt előre is köszönök!!!! :)

38. 104bdd8c43 (válaszként erre: 32. - _kleo_)
2007. júl. 17. 23:05
Én ilyen melegben két pici gyerekkel ki sem tnném a lábam a házból, ha muszáj akkor valakit szomszédt megkérni hogy vigyázzon a gyerekekre addig, vagy ha van autója vigyen el és gyorsabban végzel!
37. 104bdd8c43 (válaszként erre: 32. - _kleo_)
2007. júl. 17. 23:04
Én ilyen melegben két pici gyerekkel ki sem tnném a lábam a házból, ha muszáj akkor valakit szomszédt megkérni hogy vigyázzon a gyerekekre addig, vagy ha van autója vigyen el és gyorsabban végzel!
36. Krysty (válaszként erre: 35. - Pali0803@t-online.hu)
2007. júl. 17. 16:27
Én ilyen pici babánál nem tartok jónak semmilyen teát. Ha mindenképpen akarsz neki adni valamit, akkor inkább vizet.
2007. júl. 17. 16:02
ha szopik akkor inkább ne csak szopiztassd, ha nem szopik akkor bármilyen koffeinmentes gyümölcstea jó lehet-felhigítva
2007. júl. 17. 15:55

Kislányom tavaly júliusban,a legnagyobb melegben született,mégsem kellett neki vizet adnom.6 hós koráig kizárólag anyatejet kapott,ha kérte,a nagy melegben akár másfél óránként szopizott.

Nálunk a védônô görcsoldóként kapormagteát ajánlott,de nekünk nem volt rá szükség.Amúgy meg nem is itta meg,a mai napig nem issza meg a teát,csak a sima vizet.

33. Krysty
2007. júl. 17. 14:12
Én is úgy tudom hogy ha csak szopizik a baba, akkor nem szükséges a teáztatás, elég az igény szerinti szoptatás.
32. _kleo_
2007. júl. 17. 13:55

Kutacsnézés tényleg jó ötlet, de a védőnénink felhívta rá a figyelmemet, hogy a kutacsot fekve kell nézni, mert a függőlegesben van a baba buksija akkor alapból is kicsit be van "esve".


Nekem első babám decemberi volt, nyáron nem kapott inni, csak anyatejet. Szerencsére ő nem is nagyon volt izzadékony. A kicsi most 4 hónapos, ő viszont nagyon szenved a melegtől, folyamatosan fürdik az izzadtságban. Épp most gondolkodok rajta én is hogy megkínálom vízzel, ha melegben hosszabb útra megyünk. A teákra és cukros italokra szerintem semmi szüksége egy ekkora babának. 2 gyerekkel pedig ha egyedül indulok el ilyen melegben a gyakori mellretétel sem megoldható utcán, vagy játszótéren.


Ásványvizeknél tényleg figyelni kell a víz összes ásványianyag tartalmát. Nekünk a Szentkirályi vált be, annak 500 mg körül van az ásványianyag tartalma. A Theodorának pl. kb. ennek duplája. Vízből sem mindegy milyet iszik a baba. Bár én inkább az ásványvizet adom neki ha muszáj, mint a klóros csapvizet.

2007. júl. 17. 00:53
A mostani melegekben mindenképpen, és nagyon gyakran itatni kell a babákat még akkor is ha anyatejesek!!! A legjobb a babavíz amit ilyen pici korban fel kell forralni még. Ha a pici számára iható hőmérsékletű akkor adhatjuk.
30. narina
2007. júl. 12. 15:56
Én többször szopiztatom.Nállam a tea olyan mértékben felhigította az anyatejet,hogy a pici alig hízott mióta leálltam és csak ritkán kap teát azóta minden rendben.
29. vapi
2007. júl. 12. 09:33

Ha szoptatsz, akkor többször kell szopiztatni.

Meg lehet nézni a kutacsát is, ahogy Zsu77 írta.

28. Zsu77
2007. júl. 11. 10:37
Pont egy éve volt a kicsim 1 hónapos és szörnyű meleg volt. Mivel nem szopott, fejtem neki, így keveredett a szomjoltó hígabb tej a laktató tejje. Forral vizet, ill. babavizet javasolt a dokinéni. Néha kapott ízesítetlen Mecsek teát. Fontos a babáknak a folyadék pótlás. Legegyszerűbb módja megtudni, hogy kell-e még + folyadék, meg kell nézni a kutacsát. Amikor be van esve (amúgy is kicsit beesett nekik, de látod, érzed, hogy mikor jobban) ciciztetni, vagy itatni kell.
2007. jún. 26. 13:20
Én adtam, baby teát.De forralt víz is jó.
26. contu
2007. jún. 26. 13:13
Az én fiamnál a Mecsek bébitea (de lehet, hogy gyerektea a neve) vált be. Ez a hasfájására is jó volt. Nem tettem bele cukrot. Vagy adhatsz neki forralt vizet, esetleg babáknak való ásványvizet is. Húgom ásványvizet ad a babájának. Annak idején összehasonlítottuk az Óbudai gyémánt és a San Benedetto ásványianyag tartalmát. A San Benedettoban kevesebb van a legtöbb dologból, tehát én azt adtam a fiamnak.
25. Triszo
2007. jún. 26. 10:40

Sziasztok!


Két lányom van, az egyik 8 éves a másik 9 hónapos. Egyik sem kapott inni az anyatej mellett. A 9 hónapos még mindeig nem iszik mást bár már próbálkoztam de nem is fogadja el. Soha, semmi probléma nem volt ezzel kapcsolatban.

24. Rika1 (válaszként erre: 23. - Cuci1974)
2007. jún. 19. 18:47
Csak is azt tudom mondani amit itt is írtam már.Dolgoztam kora-gyerekosztályon és szerintem nem elég az anyatej,mert a tej minősége,és mennyisége sem egyforma mindenkinél:)lásd hozzász.
2007. jún. 19. 17:56

Lányok!

Köszi a válaszokat,sokkal előbbre nem jutottam.Csak arra,hogy mennyire megoszlanak a vélemények.A csecsemősök a kórházban azt mondták,hogy vizet adjak ebben a nagy melegben,nem elég a szopi.Kicsi fiam így sem bírja a meleget,alig bír aludni.Szopi után fél órával már sír.És olyan nehezen alszik el nappal.Komolyan az éjszaka még a legjobb!!

22. 754c7e07c3 (válaszként erre: 20. - Mongi)
2007. jún. 19. 17:25
Csak nem vagyok egyedül, ez azért megnyugtat. Köszi.
2007. jún. 19. 15:05
Hipp babatea összetételét nézzétek meg, cukor van benne, nem is fruktóz, rendes répacukor...nem kell ilyesmi a bébinek még szerintem, édes nagymamáink korában kezdődött a tápszer és hozzáitatós korszak (30as évek) a konzervipar fejlődésével, amit ugye a háborúk eredményeztek...eltértem...szóval aki allergiás anyaként egy mezei virágra is, fontolja meg a kamillateát, pl. én a csipkebogyóra is, tehát azt sem adom neki, az édesköményt tartalmazóktól görcsölt a hasa jobban, mintha semmit nem itattam volna vele...a természetes bolti citrom héját pedig speckó remek műviaszokkal kezelik, facsarásnál ez is lazán belekerül az italba...innentől kezdve mindenki azt csinál amit gondol, az ellenőrzött biocuccok nem véletlenül vannak az élelmiszerpiacon...és vajon miért halnak meg egyre többen az öregek közül hasnyál-, végbél és egyéb rákban?? Víz vagy anyatej eleje nálam...továbbra is.
20. mongi (válaszként erre: 13. - 754c7e07c3)
2007. jún. 19. 12:39
Én sem adtam 5-6 hónapig plusz folyadékot(pedig mindenki nagyon molesztált),csak anyatejet kapott.Sosem volt kiszáradva!
2007. jún. 19. 11:37

Ha itthon vagyunk általában nem adok neki innivalót, csak szopit. Ha viszont elmegyünk, akár sétálni is, viszek baba vizet és gyakran megkínálom.

Régen kamilla teát is adtam neki, azt is szerette, de cukor nélkül meg nem itta. A vízzel - nem a forralttal - nincs ilyen gond.

2007. jún. 19. 07:09
Az anyatej jól van "kitalálva". Az eleje hígabb, szomjoltó. Ezért kell kánikulában többször mellre tenni. 3 gyerekem van, egyik sem kapott 6 hóig semmit, kánikulában sem. Mégsem volt szomjas, nem sírt, egészséges volt. A tehéntej és az anyatej, nem ugyanaz. Ha valaki akar inni adni a gyermekének, tegye. Itt megkérdezték, hogy mit adjanak neki inni, és szerintem semmit. Nem is reagáltam volna mást, ha nem írja az előttem szóló, hogy muszáj. Nem, nem muszáj.
2007. jún. 19. 07:03
Véleményem szerint az, hogy elég az anyatej, megint egy túlkapás. Kislányom is májusban született, tehát egy hónapos volt ilyentájt. Én Hipp babateát (instant) adtam neki, igénye is volt rá. Külföldi barátnőm forralt vizet adott a gyerekének ennyi idős korában. De szerintem a tej mint szomjoltó, hát nem tudom. Én is olvastam ilyet, félre ne értsen senki, de nem tudom elfogadni. Kánikula van. És az anyatej a babának étel. Ha csak magunkból indulunk ki, mi is iszunk, ha megszomjazunk, és nem eszünk.
2007. jún. 19. 06:03
Miért lenne muszáj teázni? Minden szakirodalom azt javasolja, hogy 6 hóig csak anyatej. Nincs szó teázásról, főleg nem muszájról. Még csak 1 hónapos. Miért kellene neki bármi is? Persze, ha kevesebb az anyuka teje, az megint más, de itt erről szó sem volt.
15. Rika1
2007. jún. 19. 03:25
Teázni muszáj a babának én kamilla teát adtam izesítve.:)pici cukorral
14. dee
2007. jún. 18. 23:10

Cukrot én se javaslok a teába,a citromlé meg csak felmarja a baba gyomrát.

Az édeskömény tea görcsöt okozhat és nagy mennyiségben és folyamatosan adva ártalmas!Javaslom megnézni a babytea összetételét!!!!!!!


Csipke teát kell adni naturan,minden nélkül.Tele van cvitaminnal,illatos,szép szinű.Általában izlik a babáknak!Nagyon világos szinű legyen,ha erős hasfogó hatású lehet.


De szerintem is a babavíz jó szomjoltó ebben az őrült melegben.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook