Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1, 5 évesek anyukái adjatok tanácsot! fórum

1, 5 évesek anyukái adjatok tanácsot! (beszélgetős fórum)


17. Clau26
2011. júl. 11. 14:04

sziasztok!


kepzeljetek felhivtam a vedonot es azt mondta h az oltastol lehet ez...ugyanis ha visszagondolok eddig az volt,h a doki megvizsgalta mar attol orditott es igy "felkeszult" mar az oltasra,de most nem vizsgalta meg,csak fogtuk lefektettek es bele a tut,igy gondolom jol megijedhetett es lehet a lefekveskor ez jon neki elo es ettol fel..most itt alszik mellettem mert mondtam neki h megyunk aludni es mar kapaszkodott a nyakamba..ugyhogy valoszinu ettol lehet ez..azt mondta a vedono h par napig maradjak bent vele,aztan nem mert megfogja szokni..nos en ugy gondoltam szerda estetol nem maradok bent vele csak bemegyek hozza...az a baj az apja nem birja ki h sir a gyerek..kemeny lesz..koszonom egyebkent a sok tanacsot vegeredmenyben ugyanazt irtatok csak az okra nem jottem ra..

16. ea83fb6a69 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. júl. 11. 12:36

Szia

igaz már nem 1,5évesek a gyerekeim,de voltak ők is annyik :) :)

Nálunk is volt ilyen a naggyal. kb.1hétig is eltartott és nem tudtam rájönni,hogy mi is volt a baj. Aztán elmúlt.

Bár most lehet,hogy ez a nagy meleg is közrejátszik ám. Még minket is megvisel,nem hogy a kisebbeket.

Aludjon veletek 1-2napotn vagy költözz be te a szobájába legalább még el nem alszik.

2011. júl. 11. 12:32

Szia!


Teljesen normális, hogy időről időre, pont, amikor már azt hinnéd, hogy egész jó, "visszaesnek" a gyermekek az alvás, elalvás tekintetében.

Egyszerűen fejlettebben dolgozik az agyuk, másként dolgozzák föl a napi élményeket, elkezdenek félni, stb...


Azt nem javaslom, hogy ha eddig nem volt köztetek alvós, akkor az legyen, inkább azt, - amit itt mások is, - hogy maradj bent vele, feküdj mellé. Én is feküdtem a földön terhesen a nagyobb ágya mellett, sokat...

Ez ilyen játék.


Nálunk most a hat éves lánynál is megy ez a cirkusz, pedig 2-6 éves korig semmi sem volt, aludt, mint akit fejbe vertek...


Kitartás, már csak 30 év.

14. Clau26 (válaszként erre: 12. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. júl. 11. 09:36
de felakartam hivni csak hetvege volt..2napja van ez..ma felhivom..de nem tudom erre mit tud mondani...
13. Clau26 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2011. júl. 11. 09:35
szia bocsi..csak tegnap jottem fel ide es ez volt az elso h megkerdezzem..mert total ki vagyok ettol...egyebkent az ut jo volt haza fele is minden siman ment..de a meleg itt kibirhatatlan..
2011. júl. 11. 08:50
Szia, védőnéni, dokibácsi nem mondott semmit? Vagy tőlük még nem is kérdezted? Ne az legyen most a probléma, ha nem tudsz mosogatni.. :)
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. júl. 10. 20:13
Szia Clau. Látom megjöttél. Üzentem, de hiába :((
10. ebba518fdb (válaszként erre: 9. - Clau26)
2011. júl. 10. 15:18
lehet, hogy a meleg is zavarja, szerintem simán elképzelhető.. oltástól nem tudom, nekünk sosem volt belőle gondunk..
2011. júl. 10. 15:14
hat fogalmam sincs..eddig mindig olyan jol ment...nem lehet h a melegtol van?letezik h igy orditana?vagy oltastol?
8. ebba518fdb (válaszként erre: 7. - Clau26)
2011. júl. 10. 15:12
hát ez egy ilyen időszak, nem könnyű tudom.. nekünk az vált be, ha bent maradtam.. ha kijöttem, csak mászkáltak ki utánam, és később már el sem tudtak aludni, mert felpörgették magukat.. amikor elkezdtem bent maradni, tudtak aludni.. de ez annyira képlékeny dolog egyébként.. mert nem sokkal később, már attól nem tudtak aludni, mert ott voltam.. szóval neked kell ráérezni, hogy mikor mi a jó megoldás..
7. Clau26 (válaszként erre: 5. - Ebba518fdb)
2011. júl. 10. 15:05
akkor azt mondod maradjak bent vele?csak tudnam akkor ki fog helyettem mosogatni meg tobbi dolgot csinalni...mert en arra gondoltam h azt csinalom amit anno amikor raszoktattam az egyedul alvasra h 5percenkent bemegyek megnyugtatom es lerakom es igy tudja majd h ott vagyok de nem maradok ott vele..egyszeruen nincs idom ra h napi 2orat napkozben lefekudjek melle es este 8tol meg mar agyban legyek...
6. ebba518fdb (válaszként erre: 4. - Clau26)
2011. júl. 10. 15:02
a bölcsiben szerintem más mint otthon.. nem hiszem, hogy gond lenne ott ebből.. :)
2011. júl. 10. 15:01

konkrétan nem emlékszem, de valószínű, mert a "hisztéria" is egyik napról a másikra jött.. :)))) ez így megy náluk, gyorsan fejlődnek, változnak, így gyorsan jönnek a "gubancok" is.. :)))

amúgy szerintem ennek hamar vége, de aztán két éves korban kezdődik a "nem akarom" korszak és akkor meg azért nem alszanak.. :))) a nagy fiam most 5 éves és egy éve nem csinál kb "ügyet" az elalvásból.. :)) most még a három évesem próbálkozik trükkökkel, de már Ő is javulgat ezen a téren.. :)))

2011. júl. 10. 14:54
es ez meddig fog tartani?egyik naprol a masikra valtozott meg nalad is?mi lesz a bolcsibe akkor?az a baj ha bent maradok egybol felebred ha kimegyek a szobabol
2011. júl. 10. 14:53
esetleg magad mellé veszed és együtt alszotok? ha rosszat álmodott ő még nem tudja elmesélni
2011. júl. 10. 14:48
Szia! Lehet, hogy most ért a fejlődésében ahhoz a ponthoz, hogy az alvást is elválásként éli meg és nem akar "elszakadni" Tőled. :) Nálunk is volt ilyen. Én bent maradtam, amíg igényelték. Másképp nem volt alvás, viszont alvás nélkül meg nem bírták. Aztán elmúlt, most megint megy az elalvás. :)
2011. júl. 10. 14:04

Sziasztok!


19honapos kislanyom kb 3honapos kora ota egyedul alszik el.Ebed utan es furdetes utan este se volt soha problema.2napja viszont barakom az agyaba es ordit,de ugy hogy be is kakil.Folyamatosan kiabal h anya..En volt h bent voltam vele akkor csenben van de nem aludt el,aztan kijottem es 5percenkent bementem megnyugtattam majd kijottem..eddig mindig este 8kor maraludt,2napja viszont 11ig ordit..tegnap pl f10kor bementem hozza h en is alszok es ennek ellenre se aludt el csak 11kor.Mi lehet a baja?a melegtol lehet?Azt hittem jon a foga adtam neki gyogyszert de az se segitett.Meg arra is gondoltam h 2napja kapott peveral oltast de napkozben tok jo kedvu csak ha aludnia kell akkor ilyen..szerintetek mi lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook