Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 07/08-as év legARANYosabb kismalacai fórum

07/08-as év legARANYosabb kismalacai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
112605. egypt
2010. szept. 7. 16:26
Képzeljétek, spenót volt ebédre, és anyu Barniéra tejfölből csinált szemet meg szájat, és mondta, hogy mosolygós főzeléket kap. Barni elkezdett sírni, hogy ő nem eszik, azt hittük, a spenóttal van baja, aztán rájöttem, hogy a szem meg a száj nem tetszett neki. Kérdeztem, hogy leszedjük róla? Azt mondta, igen, és utána simán megette az egészet.
112604. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 112596. - Zelmalány)
2010. szept. 7. 16:24
Nálunk is megy még időnként a próbálkozás, mert kajálás helyett játszani akar és hiába éhes, de inkább halogatná az evést. Mostanában amikor meg se akarja kóstolni a kaját (mert az más, ha nem ízlik neki, de legalább próbálkozik) én is megemlítem az azonnali lefekvést, mint opciót. Valahogy mindig megjön az étvágya tőle :D
112603. egypt (válaszként erre: 112602. - Zelmalány)
2010. szept. 7. 16:20
Mi vettünk olyan plüss mamusz-szerű akármit, már nem emlékszem, hol, talán Brendon? Aláhúzol egy csomó vastag zoknit, és persze jól betakargatod a lábát még takarókkal is, úgy nem fog fászni.
112602. Zelmalány
2010. szept. 7. 15:25

Kislányok!


Meg vagyok lőve, segítsetek kérlek!!!!!!!

Sehol nem kapok (Tatán) Lilikére kocsi cipőt, vagy valami hasonló meleg lábra húzható cipőcskét.

Esetleg akinek lenne eladó, szívesen vennék.

Milánra anno ilyenkor már jó volt egy 17-es cipő, azt adtam rá a babakocsiba, na de Lilike csöpp lábára még nincs semmi.

3 zoknit adtam rá ma is, de jég hideg lett a lába.

Mit javasoltok ezügyben?

112601. egypt (válaszként erre: 112593. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. szept. 7. 14:36
Úgy tudom, ez törvényellenes. Olvastam nemrég, hogy módosították, és a szobatisztaság nem lehet feltétele az óvodai felvételnek. Az egy másik dolog, hogy az ovikat ez mennyire érdekli, de lehet rá hivatkozni esetleg, mert ha a törvény ellenére elutasítják, akkor lehet az önkormányzathoz vagy máshová fordulni.
112600. weberkitti (válaszként erre: 112599. - Vikasz)
2010. szept. 7. 14:31
Lilien úgy látom már bekeményített! : Neked is muszáj!! :D
112599. vikasz (válaszként erre: 112596. - Zelmalány)
2010. szept. 7. 14:30

Lilien ugyanezt csinálja :-DDDDD

Csak ő még elkezd bőgni is hozzá. Én hülye meg megsajnálom, pedig be kéne végre keményítenem.

112598. weberkitti (válaszként erre: 112596. - Zelmalány)
2010. szept. 7. 14:01

Hát nagyon jó fej fiad van! :D Van esze az biztos!!! :D


Lizim is ma tiltakozott a krumplis tészta ellen, így anélkül ment aludni. MAjd ha felkel eszik. Igaz előtte megette a tojásleves nagyját, amit kiraktam elé! :D Ma ilyen menza menüt főztem! :D

112597. davider
2010. szept. 7. 13:25

Sziasztok:)


Mini csoportba is kell,kötelező a szobatisztaság...

112596. Zelmalány (válaszként erre: 112593. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. szept. 7. 12:51

Igen, maximálisan egyetértek.

Milán is próbál engem irányítani, de most már átlátok rajta.

Képzeljétek el a következő szitut, ebédnél.

Krumplifőzelék fasírttal...

"Anya, ezt nem szeretem, csotis kekszet kérek..."

Anyuka oda se figyel szépen jóízűen falatozik.

Belekostól, látom a szemem sarkából, hogy ízlik nek...

"Anya, ez nem jó, túl forró, nem tudom enni, a csotis keksz az jó, mert nem meleg..."

Anyuka megint rá se bagózik...:)

Aztán felveszem Lilit és a kanál hegyét oda érintem a szájához...látod milyen fini.

Milán bedühödik, megeszi az egészet és szól, hogy anya mehetünk pisilni és aludni...


Ad.2:

Semmi áron nem hajlandó enni...mondom, jó akkor irány alvás, és ha felébredsz nincs semmi finomság csak ez, ezt fogod enni egész nap.

Erre Milán:

"Jó, majd felkelek és megeszem, de most kérek egy túrórudit..."..KÉSZZZZZZZZZZZ

Mondom nem...ebéd van, esetleg utána.

Azt már nem, jó akkor irány alvás.

Felébredt olyan éhes volt, megette az egész ebédet, és még a túrórudit is elfelejtette.

Ezt hívják úgy hogy HISZTI, figyelemfelhívás...stb...

Át akarják venni az irányítást, iszonyat OKOSAK:)

112595. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 112591. - Vikasz)
2010. szept. 7. 10:28
Gyors jobbulást neki!
112594. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 112588. - Ibi75)
2010. szept. 7. 10:27
Próbáld ki, hogy nem adsz rá semmit! Még nincs olyan hideg, hogy a lakásban megfázzon. Kb. 2-3 napot megér, van akinél ez hat. A bili meg legyen kéznél, ahol kérés-kérdés nélkül tud menni önállóan.
112593. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 112577. - Ibi75)
2010. szept. 7. 10:24

Oviba csak szobatiszta gyerekeket vesznek fel, ha betöltötték a korhatárt.


Azok a ovik fogadnak pelusos versenyzőket, ahol van minicsoport.


A kajával kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy a nem erőltetés és a kivárás meghozza az eredényt.


Dodi bő két hónapig nem evett az oviban, de aztán feladta. Nem erőltették, egyszerűen kapott kaját, ha nem ette meg elvették, de ugye ott nincs másik és másik, nem tudják a kedvencét elővenni, ha nem eszik. Így aztán egy idő után feladta és kezdte kóstolgatni, amit a többiek ettek körülötte.


Itthon azért haladtam vele lassan (meg sokszor sehogyse), mert mindig kapott másik és másik kaját, ha nem volt hajlandó még megkóstolni se, amit eredetileg szántam neki.


Esetleg, ha nem adnál neki kedvencet, ha nem eszik. Kizárt, hogy sokáig éhezne. Egy-két nap aszkéta hozzáállás sokat segíthet.


A leírásból úgy tűnik, hogy Eszter irányít téged egész nap. Az ovi annyiban segítene, hogy lenne egy kis "szabadidőd", de attól még helyére kell rakni a dolgokat mindkettőtöknél. Ebben akár egy jó óvónő is segíthet.

112592. davider
2010. szept. 6. 21:53
Jobbulász Izának.....
112591. vikasz
2010. szept. 6. 21:52

Sziasztok!


Szegény Izácskám ma este elég rosszul volt, még hány is többször. Ráadásul esti szopizás nélkül aludt el, tök üres gyomorral. Szegénykém annyira gyenge volt este, hogy peluscsere közben elaludt. Most figyelem, nehogy lázas legyen.



Ibi, szerintem is vidd oviba Esztit. Beszéld meg az óvónőkkel a problémátokat, biztos segítenek, vagy ha kell szakembert is tudnak ajánlani.

Próbáltál már szakemberrel beszélni az étkezési gondotokról? Nem a gyerekorvosra gondolok, hanem valami gyereknevelési tanácsadóval, pl. családsegítő szolgálatoknál. Szerintem egy próbát megér. Fel a fejjel!

112590. davider
2010. szept. 6. 19:44
Sziasztok:)
112589. panna77
2010. szept. 6. 17:37

Szia Bibi,


először is nagyon hiányzol. :-)

Szerintem vidd Esztit az oviba, nézzétek meg, hogy hogyan reagál dolgokra.

A kaja kérdésben szinte biztos vagyok, hogy 100 %-ig meg fog oldódni. Pannim is azóta eszik normálisan mióta közösségbe jár, én magam sem hittem el ezt egy évvel ezelőtt.

Most azt mondom, hogy az egyik legjobb döntés volt, hogy bölcsis lett. Csak a javára vált, pedig én nagyon nem akartam.


A pisilésre nem tudok mit mondani, mert ez könnyen ment nekünk, bár Panni éjszakára még kap pelust.


Jaaa, lányneve!!! Az én következő kislányom 100 %, hogy Eszter lesz! Ha fiú, akkor András. :-)

112588. ibi75 (válaszként erre: 112587. - Weberkitti)
2010. szept. 6. 16:54
ha pelust adok rá, akkor abszolút nem szól
112587. weberkitti (válaszként erre: 112586. - Ibi75)
2010. szept. 6. 16:44
Akkor add vissza rá a pelust. Lizi is ilyen volt. Amikor meg azt mondat, hogy nincs pelus, mert még bepisilsz akkor kellett csak igazán, és attól kezdve figyelte, hogy mikor kell pisilnie.
112586. ibi75 (válaszként erre: 112584. - Weberkitti)
2010. szept. 6. 15:41
bugyiban van már hetek óta, de egy nap 6-8 bugyi kell
112585. weberkitti
2010. szept. 6. 15:31
Lizire is mostanság pelust adok. VAlami miatt bepisil esténként. NEm tudom mi történt vele, egyszercsak újrakezdte. :( De az is lehet, mivel mostanság mindig fél11-11 kor alszik(csúszunk mindig vmiért) és későn iszik, így azt nem pisili ki, pedig pisil lefekvés előtt, de gondolom attól még sok marad benne, és nem bírja reggelig tartani. :(
112584. weberkitti (válaszként erre: 112577. - Ibi75)
2010. szept. 6. 15:29

Teljesen egyetértek Évivel! Vidd oviba ez nem lehet akadály! Ott a közösség húzza majd magával mindenben! Hidd el pár nap és eszi az ottani kajákat egyedül, turmix nélkül. És az is lehet, hogy pár hét és a pelust is elfelejthetitek! HA a többieken sincs milyen ciki már, hogy rajta nem cicás bugyi van, hanem pelenka! :D

Nem kell bugyi amíg ő nem akarja! De szerintem akarni fogja!!!

112583. weberkitti (válaszként erre: 112576. - Egypt)
2010. szept. 6. 15:26

:D

Nekem volt más okom is erre a névre. A párom neve alapból különlegesebb ezért is szerettem volna ha nem hétköznapi a keresztneve sem. + a dédim Erzsébet volt. Azt igazán nem adtam volna szívesen Lizinek nem különleges(bocsi Böbém!), ekkor jött képbe az Elizabet, ami meg már túl hosszú volt. Így akadtunk a Lizettre, ami az Erzsébet angol megfelelőjének francia becézése! :D Na nem egyszerű ez sem! :D

112582. ibi75
2010. szept. 6. 14:00
no, az ebéd sem ment :(
112581. ibi75
2010. szept. 6. 12:30
Nem tudom hogyan teszek jót vagy rosszat :(
112580. egypt (válaszként erre: 112579. - Ibi75)
2010. szept. 6. 12:08

Barni sem veszi a kezébe, de legalább turmixolva megeszi, így bejut a szervezetébe.

Ne erőltesd szerintem, pont az ellenkezőjét fogod elérni.

Én sem merem éheztetni, nehogy összeszűküljön a gyomra, na meg míg a vérképzése nincs teljesen rendben, addig nem is szabad, minden tápanyagot meg kell kapnia.

De különben is, hogyan éheztessem? Az addig oké, hogy ha nem kéri a kaját, nem kéri. De később, ha már nagyon éhes, akkor kivesz magának a hűtőből egy joghurtot vagy kenyeret, zsemlét, vegyem el tőle vagy ne adjak neki, hanem hagyjam sírni, és tegyem elé azt, amit ebédre sem evett meg? Hát nem tudom... Ha velem ezt csinálnák, hogy mondjuk mindig elém tennék ugyanazt a kaját, amit elsőre undorítónak találtam... Nem akarom kínozni.

112579. ibi75 (válaszként erre: 112578. - Egypt)
2010. szept. 6. 11:51

de nem akarok még 3-4 évig turmixolni .. jó ez most túlzás volt, de a lényeget érted.


gyümölcsöt nem is vesz a kezébe, persze semmi mást sem.


igen, erőltetem a kaját, talán pihenni kellene ezen a téren, aztán hagyni, hogy éhezzen pár napig. félek, hozzászokik a kevés kajához :(

112578. egypt (válaszként erre: 112577. - Ibi75)
2010. szept. 6. 11:32

A szobatisztaságot beszéld meg az óvónőkkel, hogy hogy csináld, lehet -e rajta mondjuk bugyipelus.

Nálunk is ez van a kajával, úgy néz rá, mintha mondjuk nyers polipot tennék elé. Valahogy kinézetre undorodik tőle, vagy ha mégis a szájába tesz valami újat, kiköpi, mielőtt megrágná, fura lehet neki. Pszichésen kell magában legyőznie az ellenkezést, már gondoltam, hogy elviszem valami gyerekpszichiáterhez. Szerintem az erőltetés csak árt.

Anyuék szerencsére abszolút megértőek, ők is látják, mit csinál evéskor, csak anyósom szokta mondogatni, mit meg hogyan kéne, könnyű okosnak lenni, próbálja meg ő megetetni! Neki sem eszik.

Szerintem ebben segítene az ovi. Emiatt beadhatnád, mert max. ül az asztalnál és nem eszik, na és?

Engem is idegesít a kaja, én sem tudom már mit csináljak, de pl. tegnap rántott patiszont ebédelt krumplipürével, először életében, és ő kérte. Csak lestünk. Talán ezt is ki kell várni.

Ja és szerintem az a lényeg, hogy mindenféle tápanyagot megkapjanak. Azért turmixolom a főzeléket meg a gyümölcsöket, mert ez nagyon fontos, máshogy viszont nem eszi meg. Baja nem lesz tőle, csak macerás.

112577. ibi75 (válaszként erre: 112574. - Egypt)
2010. szept. 6. 11:18

Szia

Köszi a pár sort. Tudom, hogy nálatok is ez a probléma evés terén.

Nyáron nem volt semmi gond a pisiléssel. Szólt, bili, pisilés, kész. Most valahogy nem érdekli, vagy későn eszmél, nem tudom :(

Én kenyeret sem próbálok adni neki. Ránéz és megrázkódik. Meg persze minden kajától. Tudom, hogy ez nem igazi úndor, hanem csak hiszti, de egyszerűen már nem tudom kezelni a helyzetet.

Itt jön a szülők nyomása is, hogy mikor fog már rendesen enni? Hát passz, én is azon lennék, csak nem tudom hogyan :(

Sírok, ideges vagyok állandóan. És persze teljesen tehetetlen.

Hallottam az új rendeletről, miszerint már 2,5 évesen is mehetnek oviba. Most ezen lennék, de így nem tudom mi legyen :(

Vigyek neki egy napra 10 bugyit, meg 7 nadrágot???

Ez így nem megoldás.

Bevallom a bepisilés sem érdekel már. Majd lesz valahogy, de a kaja iszonyúan aggaszt.

112576. egypt (válaszként erre: 112570. - Ibi75)
2010. szept. 6. 10:34
Tényleg az, nekem is nagyon tetszik! Adnám is szívesen a kislánynak, ha nem lenne a te Lizid is Lizett.
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook