Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "ZYRTEC" tabletta tapasztalatok? fórum

"ZYRTEC" tabletta tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


20. 18f139611b (válaszként erre: 15. - Szijjarto)
2010. aug. 25. 08:49
Én szedtem mindkettőt, egyik sem használt. Marad a calcium és az orrspray.
2010. aug. 25. 08:15
nekem nem használt...gyenge
18. syria
2010. aug. 25. 08:12

Nálam tizenvalahány éve derült ki a pollenallergia. Rengeteget szenvedtem. A Zyrtectől, Claritine-től én is állandóan álmos voltam. A Telfast enyhítette a tüneteket és nem éreztem a mellékhatását..

Mivel én is az okot szerettem volna megszüntetni, nem pedig a tüneteket kezelni, két szezon előtt is jártam akupunktúrára. Hetente 3-szor, 4-5 hétig. (Szerencsém volt, mert térítésmentesen, TB-re vehettem igénybe.) Nem tapasztaltam jelentős javulást. Idővel rátaláltam egy speciális gyógymódra, (IBR-SYSTEM) azt is igénybe vettem. Az már fizetős volt, több tízezret otthagytam. Végül elkezdtem szedni a Lenkei-féle vitamint. Ezek után nem tudom kibogozni, mi segített, talán a három gyógymód együtt, de tény: mostanra majdnem tünetmentes vagyok. A tünetekből időnként egy-egy hatalmas tüsszentés maradt meg; a kínzó orrfolyás, szemviszketés megszűnt. Azokat a gyógyszereket már hosszú évek óta egyáltalán nem szedem. Meg nem gyógyultam (úgy tudom, az allergia gyógyíthatatlan, sőt asztma is kifejlődhet belőle), az allergiatesztnél ugyanúgy reagálok a parlagfű és a fekete üröm pontjaira, mint eddig. De (ebben a tekintetben) élhető életet élek.

17. jennifer lopez (válaszként erre: 16. - Govl45)
2010. aug. 25. 07:13
Milyen alternatív módszert használtál? Milyen "más" módszerekbe merültél bele? Én sem szeretnék bogyókon élni, ráadásul belegondolok, hogy a kisfiam is már most 4 évesen elkezdte a gyógyszer szedését, de ha muszáj, akkor muszáj. Tegnap nagyon megijedtem, mert még ilyen mértékben nem jelentkezett az allergia. Néhány reggel prüszköltem egy kicsit és ennyi. Na, de tegnap? Bedugult az orrom, orrcseppet nyomtam, na az irritált, még jobban tüsszögtem. Tudom, vannak rosszabb esetek, de úgy látszik, hogy nekem még csak most kezdődik el igazán. Mielőtt elkezdek szedni valamit, menjek inkább orvoshoz, hiába tudom, hogy mire vagyok allergiás? Vényköteles a Zyrtec? Szerintetek az allergiából ki lehet gyógyulni?
16. govl45
2010. aug. 24. 23:20

Sziasztok!


Én is főiskolás koromtól (most 32 vagyok) nagyon allergiás voltam, szedtem minden féle gyógyszert és tényleg alátámasztom a sok előttem hozzászólót, hogy vagy egyáltalán nem használt, vagy talán egy minimálisat, de egész nap kába voltam, szóval nem jött be egyik gyógyszer sem. Viszont vannak a gyógyereken kívül más, alternatív, vagy komplenter gyógyászati módszerek is, amik rettentően hatásosak tudnak lenni. Pl. nekem 4 éve kb.90%-ban eltűntette az allergiámat, azóta is ezen a szinten vagyok, úgyhogy halleluja! Kicsit belemélyedtem a "más" módszerekbe és valójában a gyógyszer nem tesz mást, mint az ún. "bázispontot" megemeli, ami azt jelenti, hogy továbbra is allergiás az ember, csupán az idegrendszerének "tűrésküszöbét" feljebb tolja, azaz nem fog allergiás reakcióval, tünettel felelni az allergén jelenlétében. Azaz átveri gyógyszer a testünket! Háááát, köszi de ebből én nem kérek.

Azt is megtudtam, amit már egyre több orvos is mond, hogy az allergia egy idegrendszeri feszült állapot eredménye, ami úgy hat ki az immunrendszerre, hogy ő az "ártatlan" polleneket is támadásnak észleli és reagál rá. Azaz ez is, mint sok más betegség, szintén az idegrendszerrel van összefüggésben. Kialakulásának oka lehet egy egyszeri nagy idegrendszeri "sokk", trauma (haláleset, baleset, válás, szakítás, gyerekeknél költözés, stb.), vagy folyamatosan fennálló, idegrendszerünket nagyban leterhelő probléma, stressztényező. Mindenki gondolja át, mikor alakult ki nála, volt-e akkoriban valami ilyen történés...

De nem szabad elfelejteni a másik okát is e mellett: a méreganyagok halmozott jelenlétét a szervezetünkben. Ezért kell sok-sok vizet (nem folyadékot!), akár tényleg lúgos vizet fogyasztani. 30 testsúly kilogramonként 1 liter javasolt. Nyáron több!

Egy kicsit többet írtam, mint akartam, de a lényeg: érdemes mást is kipróbálni, nemcsak a gyógyszereket!


Üdv mindekinek!

2010. aug. 24. 22:39

A Zyrtec(cetirizin) és a claritin pár évvel ezelött a legmodernebb antihisztaminok voltak. A hisztamin nevü anyag hatását gátolják, mely allergiás gyulladásban nagy mennyiségben szabadul fel a gyulladás helyén. Allergiás börkiütés ,csalánkiütés, alleriás nátha, kötöhártyagyulladás,ételallergia okozta panaszok esetén, jól hatnak. A tüneteket enyhítik,esetleg megszüntetik. Az allergiát nem gyógyitjak meg. Napi egyszeri adag (10mg) általában elegendö. A bevétel után kb .fél órával már észlelhetö a hatás. Mellékhatásaik nagyon ritkák és enyhék. Aluszékonyság csak elvétve fordul elö.Fiatal csecsemöknek is biztonsággal adható a cetirizin. Terhesség alatt is szedhetö.

Mivel a védettségük lejárt, ezért már több cég is gyártja, forgalmazza. Recept nélkül olcsón kaphatóak a nagyobb szupermarketekben.


A xyzal a Zyrtek hatónyagának tisztitott változata, de még védett, ezért a sokszorosába kerül.A gyártóállitása szerint hatásosabb....

2010. aug. 24. 22:33
füredi lúgositott 9.3ph víz is tud annyit, mint a dilibogyó! (min.2-3 liter/nap)
2010. aug. 24. 22:32
Én a Zyrtectől anno rengeteget aludtam, nem igazán jött be. Most az Allegrát használom, úgy tűnik, működik. Volt egy köztes, bogyómentes időszakom, akkor Ca Sandost ittam, illetve ha nagyon gyötrelmes a helyzet, kisegít a Calcimusc:)
2010. aug. 24. 22:28
zyrtec, xyzal: tünetet csillapit, de az okot nem kezeli.
2010. aug. 24. 22:27
Nekem semmit nem használt,csak álmos lettem tőle.
2010. aug. 24. 22:16

Én a Xyzalról hallottam jókat, de Claritint használok szükség esetén.

A szúnyogcsípésre vagyok allergiás, csak akkor kell

2010. aug. 24. 22:12

Sziasztok!

Nekem a Telfast-ot írta fel most a doki. Szedi valaki? Használt?

2010. aug. 24. 22:02

sziasztok

ezek terhesség alatt nem használható ugye??

2010. aug. 24. 22:00

Nekem nem jött be ahogy a Claritin sem.

Sok bogyót szedtem már, gyerek korom óta allergiás vagyok.

Én gy szűrést mindenképp javaslok, legalább kiderül mi(k)re vagy allergiás.


Ismerősömtől kaptam 9db Allegrát, próbáljam ki, hátha nekem jó lesz és úgy néz ki bevált.

Neten kicsit utána néztem a dolgoknak, van egy másik nevű szer, ami ugyanaz mint az Allegra csak más gyártja, más névvel de ugyanaz a hatóanyag és a mennyiség is viszont picivel olcsóbb.

30 db-os Fexgen 120mg-os tabletta cirka 1200ft.

2010. aug. 24. 21:59
Allergiás időszakban a ZYRTEC vagy a XYZAL enyhítheti a tüneteket. Sajnos tapasztalatból tudom.
2010. aug. 24. 21:59

nekem semmit nem használt, így nem szedem

Igaz, a többit sem, mert ugyanúgy tüsszögök, folyik az orrom, viszket a szemem.

Ha nagyon gázos a helyzet, megiszok egy Calcimuscot.

Ja, és így legalább nem vagyok egész nap kómás, Hiába este szedek be akármilyen bogyót, másnap majd' elalszom.


De attól még másnak használhat. :)

2010. aug. 24. 21:54
én szedem! nagyon szupi!!!! mindenképp irasd fel!
2010. aug. 24. 21:51
Valaki szed ilyet? Allergiás vagyok és most már szednem is kellenem valamit. A kisfiam a csepp formáját kapja, és azt gondoltam, hogy én is elkezdem. Mi a vélemény a tablettával kapcsolatban?
2010. aug. 24. 21:50
Mit szeretnél tudni róla?
2010. aug. 24. 21:49
"ZYRTEC" tabletta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook