Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zuglóban keresek körzeti gyerekorvost újszülött babához! fórum

Zuglóban keresek körzeti gyerekorvost újszülött babához! (beszélgetős fórum)


23. 388b941089 (válaszként erre: 22. - Artmami)
2015. ápr. 5. 19:18
Légy következetes és szigorú, bármennyire is nehéz sokszor. Csak magaddal és a gyerekkel cseszel ki, ha nem vagy az.
22. artmami (válaszként erre: 19. - 388b941089)
2015. ápr. 5. 15:42

Nem vitatkozni akarok, de van úgy, hogy 10 perc szopi után kiüti magát és alszik… nem nagyon tudom felébreszteni… de tudom, hogy így 1 óra és megint éhes lesz. Így akkor megint eszik.

Amíg kis sárga volt mégtöbbett aludt bele a szopiba. Most kezd több időt aktívan enni. Nem sürgetem. Mindenkinek megvan a maga tempója. Lehet, hogy ő pont nem olvasta, hogy 3 óránként kellene ennie :)


Sajnos egy jó védőnő aranyat érne amíg úgy érzi az ember, hogy bénázik egy csomó mindenben, de nálunk ez nem jött össze.

Én nem is engednék erre a pályára olyat akinek nincs még gyereke és nem csinált végig egy terhességet. Más munkahelyekre sem vesznek fel embereket szakmai gyakorlat nélkül…

21. artmami (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2015. ápr. 5. 15:34

Igaz amit írsz, de onnan indult az egész, hogy a picurinak folyt az egyik szeme. Már a kórházból úgy jöttünk haza.

Amikor kin volt az orvos a hazajövetelkor mutattam neki, azt mondta normális.

Azután annyira erős lett, hogy ki sem tudta nyitni a szemét, mert összeragad. Kamilla, tisztított víz nem segített. Mivel az "orvosomat" nem lehet elérni hívtunk egy gyermekorvosi ügyeletet telefonon, ott azt mondták anyatejet kell csepegtetni bele.. Pár napig csináltuk, semmi… Majd végre rendelési időben, szigorúan hétköznap el tudtam érni a dokit. Látatlanban írta is fel az antibiotikumot… Napokig csöpögtettem… semmi… Szerencsére a párom beleásta magát a témába és megtalálta a problémát. El volt záródva a könnycsatorna amit ebben a korban masszírozni kell és elmúlik a gond. Két napja csináljuk és mára már nem is látszik, hogy melyik szemével volt gond.

De akkor kérdem én, hogy ezt egy orvos nem tudja? Tényleg el kellett telni 10 napnak mire az összes kísérlet és antibiotikum után megoldódott a gondunk? Amit mi kutattunk ki és nem valami fekete mágia oldalon találtunk megoldást, hanem egy gyerekorvos oldalán…

Na ezért gondoltam orvost cserélni :( illetve ezért is...

20. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2015. ápr. 5. 15:29
A védőnő is lehet húsvér anyuka, aki szakember és érdemes rá hallgatni.
19. 388b941089 (válaszként erre: 17. - Artmami)
2015. ápr. 5. 15:28
Nem feltétlenül kell azt a fél órát kibírni. De ha már közelítesz a 3 órás időközökhöz, az már jó. sztem sem kell teletömni a gyereket vízzel, ez hülyeség. De igenis 2,5-3 órás időközönként kapjon a gyerek enni.
18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Artmami)
2015. ápr. 5. 12:10

Tökéletesen csinálod, ne aggódj!

A gyerek nem gép.


Nem biztos, hogy váltanod kell orvost, hiszen könnyen elképzelhető, hogy csak az oltásokra, kötelező mérésekre kell majd vinned, mert semmi baja nem lesz.

Ha szépen eszik, jól alszik, nem nyugtalan, jó az emésztése, akkor nem kell ehhez orvosi kontakt állandóan.


Egyébként itt, a Hoxán sem buta dolog kérdezni erről-arról, mert itt konkrét tapasztalatokat fogsz kapni hús.vér anyukáktól, míg a védőnő a betanult szöveget sorolja.

17. artmami (válaszként erre: 16. - 388b941089)
2015. ápr. 5. 08:46

Biztos fontos a napirend, de én sem pont 3 óránként leszek éhes.

Ha alszik és letelik a 3 óra akkor sem rázom fel, hogy márpedig most eszel lányom…

Egyszer ezt kitalálta valaki és azóta sokan nem tudják felülírni.

Megszakadna a szívem ha 2,5 óra után még fél órát egy céklavörös síró babával kellene töltenem, vizet tömve bele és várva, hogy leteljen még fél óra. (a dokinő szerint így kell)

Aki akrja csinálja így. Én nem szadizom a gyerekemet. Ha éhes eszik, ha álmos alszik. Még akkor is ha minden perc most erről szól. Én ráérek :)

16. 388b941089 (válaszként erre: 4. - Artmami)
2015. ápr. 4. 20:59
Szerintem pedig nem mond hülyeséget....hidd el. A napirend nagyon fontos. Szoptatást tekintetében is.
15. artmami (válaszként erre: 13. - 31bc25d879)
2015. ápr. 4. 20:29

Én sem értettem. Ráadásul ő csak napi 2 órát rendel, max 3-at és elég nagy a tumultus, így állítólag 5 perc van mindenkire.

Biztos könnyebben venném a dolgokat ha lenne rutinom egy csomó mindenben, de első babánál szerintem normális, hogy körültekintőbb az ember…

14. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2015. ápr. 4. 18:23

Ahogy mondod! Én, ahogy nézem itt a fórumokat, kifejezetten örülök, hogy akkor nem volt internet.

A védőnőcserét mi úgy oldottuk meg, hogy járt egy, akit ajánlottak, és fizettük, de tudta a "hivatalos " is,és amikor esedékes volt, becsengetett; rendben van-e minden, vagy mit írjon, mert adminisztrálni kell.

Jó orvost már akkor sem volt könnyű találni, pedig nem Budapest. :)

13. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Artmami)
2015. ápr. 4. 17:07

Mi az, hogy elvből nem megy házhoz?!

Háziorvos....gyerekháziorvos...4 órát rendel, 4 órát területen van ha hívják. Ez a munkarendje.


Köteles kimenni megnézni, megvizsgálni az újszülöttet, nem is egyszer.

12. anya4005 (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. ápr. 4. 16:31

Nekem augusztusi a nagyom,őt itattam már 3 hetesen,forralatlan babavízzel (tápszert is abból csináltam,sajna tejem nem volt). A kicsim márciusi,és tej is tovább volt,őt nem itattam úgy 2 hónapos koráig vízzel.

Amúgy,annyira mást mond mindenki,hogy ember legyen a talpán,aki tudja,mit és hogyan kell csinálni! Nálunk még a cukros víz menő volt,mert az agysejtek fejlődéséhez elengedhetetlen a cukor (persze,mértékkel). Ma már kiborúlnak a kismamák,ha a kórházban cukros víz van a gyerek mellé készítve.

Az igény szerinti szoptatásról is mindenkinek megoszlik a véleménye,és soha senkinek nem lesz "igaza",mehet a kismama a feje után.

Amúgy védőnőt cserélni jó nagy macera,és nem is biztos,hogy más vállalja,mert a státusz eredményeket akkor is meg kell küldeni a "hivatalos" védőnőnek,plusz még rengeteg dolgot kell könyvelni,hogy menjen. Nekünk sem körzetes a védőnőnk,vagy 3 hónapig papírozott egymásközt a két nőci,mire sikerült megoldani.

11. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. ápr. 4. 15:41
Oké, de vajon mondták Artmaminak, hogy akkor is csak forralva? De azért, 3 hetesnek, ...na, nem tudom . :)))
2015. ápr. 4. 15:29
Én dr. Sal Péterhez jártam. vele mindenki meg volt elégedve. A lőcsei utcában rendel.
9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. ápr. 4. 15:16
na, azért a víz nem ördögtől való dolog, de egy igény szerint szoptatott újszülöttnek tényleg felesleges
8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Artmami)
2015. ápr. 4. 15:13

Én már nem vagyok érintett.

De annak idején én is váltottam orvost, mert hónapokig jött, kapta a pénzt, nem volt semmi gond a gyerekkel. Ám mikor egyszer beteg lett, felhívtam és azt mondta: ő most készül, mert megy síelni.:((

Mire hazajött, már másik dokinál voltunk.

Akkoriban én védőnőt is cseréltem, orvossal együtt, nem tudom, most hogy működik.

7. artmami (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. ápr. 4. 15:06

Sajnos a védőnő sem ér egy fornitot sem. Nagyon fiatal, motiválatlan és nem volt még gyereke. Adminisztrál és megy. Teljesen magunk vagyunk a problémákkal… :(

Elég rémísztő, hogy nincs kit hívni ha bármi gond vagy kérdés van.

Első babánk, gondolhatod… egy napig nem mertem megnézni a köldökcsonkot.. Ha a kórházban nem mutatják meg, nem tudom mit csináltam volna vele itthon…

De gondolom védőnőt nem lehet cserélni… vagy?

A Tiéd jól működik?

6. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Artmami)
2015. ápr. 4. 15:02

Vizet, csecsemőnek? Ez tényleg lökött.:(

Remélem, találsz jó dokit. A védőnő legalább rendes? :))

Még jó, hogy igény szerint szoptatsz!! Mit érdekli őt; miből áll a napod, te nem könyvből "csinálod" az anyaságot.:)

5. artmami (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2015. ápr. 4. 14:41
Köszi, meg fogom nézni.
4. artmami (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2015. ápr. 4. 14:26

Igen, akkor kijött, elsőre nem is esett le, hogy gáz van, mert annyi új infó jön ilyenkor, csak amikor kezdtem átgondolni, hogy miket mondott.

Pl én igény szerint szoptatok. Erre azt mondta, hogy egy hülyeség. Ki kell várni a 3 órát különben az egész napom szoptatásból fog állni. Ha nagyon visít adjak neki vizet, hogy legyen valami a hasában… Szeretnék én is vizet inni amikor éhes vagyok…

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Artmami)
2015. ápr. 4. 13:59

Most 3 hetes a baba, és már gond van a dokival?:))

A védőnővel kiment, mikor hazamentetek a kórházból?

2015. ápr. 4. 13:58
Dr harmathi valeria
2015. ápr. 4. 13:55

Sziasztok! Olyan zuglói anyukák véleményére vagyok kiváncsi akik meg vannak elégedve a dokiukkal.

Sajnos akihez mi tartozunk az nem olyan mint amit szeretnék.

Pl elvből nem jön házhoz és rendelési időn kívül nem lehet hívni.

Na majd megbeszélem a 3 hetesemmel, hogy csak rendelési időben legyen rosszul.. pffff

Légyszi írjatok neveket, még nem adtuk le a tajszámunkat sehova.

Nagyon köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook