Zugivó (beszélgetős fórum)


1 2
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2021. jan. 9. 18:37
Mert "elpárolog" a pénze.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2021. jan. 9. 18:37
A tesóm is gyanakszik.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Scherlock)
2021. jan. 9. 18:36
Vigyefenével volt már szó róla, hogy rákérdezés lesz.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Bichi)
2021. jan. 9. 18:34
Jól érted. Ha nem a testvérem fia lenne, már úgy járt volna.
2021. jan. 9. 16:06
Bakker, azért, mert nem halad a munka, akkor már valaki zugivó? Az építőipar dolgozóinak legalább a fele eszerint a képlet szerint alkesz. Gondolom jóval kevesebbért dolgozik, mint egy hivatalosan ott lévő szaki.
26. andi6020 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 14:56
Azért lenne zugivó, mert nem halad a munka? Vagy miből gondolod, hogy iszik?
2021. jan. 9. 13:47

Én már megkérdeztem volna az unokaöcsémet (mert a testvérem fia az), hogy: Mondd csak, nem lehetne ezt gyorsabban csinálni?

A testvéremtől pedig simán megkérdeztem volna, nem piál-e a fia.

2021. jan. 9. 13:27

Na mik ki nem derülnek. :)


Nem is a főnöke vagy, feketén dolgozik, és le akarod buktatni.


Az persze, hogy simán rákérdezel, mint opció gondolom szóba se jöhet.


Szépek vagytok mindannyian! :D

23. Bichi
2021. jan. 9. 10:05
Akkor jól értem, hogy nem a munkaadója vagy, hanem feketén nálad dolgozik a testvéred fia? Mondjuk én azt nem értem, hogy ha szarul dolgozik, akkor így is úgyis elküldi az ember, ez nem a zugiváson múlik...
22. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 02:48

A digitális alkoholszondák a kilélegzett levegő alkoholtartalmát mérik "bele kell beszélni a mikrofonba",így ha olyan esetleg szűk helyen vagy irányoltan beszélteted viszonylag közelről,vagy ha beszél,és belemutogatsz a tenyeredben lévő szondával a kifújt levegőjébe,meg lesz mérve.Kérj kölcsön(portásoktól),nem kell venned akkor.Nem biztos hogy iszik,lehet hogy csak él a nyakadon.Ha a komplett műveletre egyeztetek(kizárt sajnos)árban,akkor a saját idejét osztja,ami lehet bosszantó is,ha órabérben vagy napi díjban egyeztetek,akkor vagy bajban,a pénz megy,munka nincs mögötte.Azt gondolom,ha egy nem szakmabeli"laikus"látja azt,hogy nem halad a munka,az nagy baj.Szerintem három dolgot tehetsz.Ha az előzetes megbeszéléseken elhangzott hogy ismeretlen vállalkozók mennyiért csinálják mennyi idő alatt,azt megismételheted,rosszul fog esni neki,de nem sumákolhat,nem vagy Rockefeller,el fog fogyni a pénzed,és nincs kész a munka.A másik,hogy nap végén megmondod neki,hogy pakolja össze a szerszámait,elfogyott a projectre szánt pénzed,és nem kaptál kölcsön akitől szerettél volna,mert kértél,azért nem szóltál eddig.A másik,ha szintén megmondod,hogy a project fel van függesztve,pakolja a szerszámait,mert kiküldetésbe mész talán hónapokra(majd ez elmarad).

A szondát egy flip telefontokkal is összefoghatod,a szenzort érni fogja a levegő és nem látszik mi van a kezedben.

21. Auróra2010 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 02:33

Szerintem ha nem halad a vizvezetékszereléssel, és ha nem is inna, akkor is el lehetne küldeni. Látod rajta az alkoholizmus jeleit ? vagy jön róóla a piaszag?

tesodnak mi a véleménye, vagy nem érdekli,

20. Guruljka (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 01:21
Miért, nálad is lakik?
19. _Berry_ (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 01:18
Lehet, de hogy képzeled a szitut? Betoppansz és nyitogatod a szekrényeket, benézel a sarkokba, átkutatod a szemetest? Ez azért elég látványos. És ha éppen nem találsz semmit, akkor megismétled pár nap múlva?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - _Berry_)
2021. jan. 9. 00:54
Valahová csak eldugja. Erre kellene rájönnöm.
17. Guruljka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 00:53

Aki saját magának veszi, annak jogában áll?

Nem értelek. (Ha iszik, úgyis letagadja. Akkor meg lehet kérdezni, hajlandó-e szondázásnak alávetni magát.)

De lehet, hogy azért nem halad, mert nem is nagyon akar, ki akarja húzni ezzel a családi melóval, míg csak lehet. Hogyan fizeted?



)

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Vigyefene)
2021. jan. 9. 00:53
Nahát ez az! Mivel a testvérem fiáról van szó, nehéz a szitu.
15. _Berry_ (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 00:48

Nem biztos, hogy pont ott lesz pár üveg alkohol...


Szerintem inkább egyszerűbb lenne elbeszélgetni arról, hogy miért nem halad a munka, hiányzik esetleg valami hozzá, ill. hogy neked ez így nem megfelelő, hogy csak megy az idő, de nincs eredmény.

14. vigyefene (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 00:43
Sajnos harag szokott belőle lenni.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - _Berry_)
2021. jan. 9. 00:38
A saját lakásomba, a munkavégzés helyszínére.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2021. jan. 9. 00:38
Nem hinném, hogy jogomban állna.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
2021. jan. 9. 00:37
Lehet igazad van. Még ha kínos is.
10. _Berry_ (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 00:27
Hova akarsz betoppanni? A lakására vagy a munkavégzés helyszínére?
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 00:24
Miért kizárt? Veszel egyet patikában.
8. vigyefene (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 00:21
Talán egy négyszemközti beszélgetés is meg tenné.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2021. jan. 9. 00:10
Vízszerelő és nálam dolgozik. A munkával nem halad. Kizárt a szondázás, nincs szerződés. A testvérem fiáról van szó.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 00:04

Munkaadóként hogyan akarsz betoppanni?

Inkább szondáztasd meg munkaidőben. Ahhoz van jogod.

Volt egy kolléganőm, ő a kórházból szökött haza, és mindenáron a mosógépet akarta megnézni.

Ami azt illeti, elég sok üres hely van a mosógép burkolata alatt, nyugodtan tarthatta ott a piát, a családja sem jött rá.

Egy sima betoppanással az ilyen trükk még nem derül ki.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Scherlock)
2021. jan. 8. 23:22

Az is benne van a pakliban.

Lehet, hogy nem vártan be fogok toppanni hozzá. Hátha akkor találok árulkodó nyomokat. Meg kell tudnom az igazat.

2021. jan. 8. 23:09
Úgyse tudsz neki segíteni.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Scherlock)
2021. jan. 8. 23:03
Nem mindegy, mert én vagyok a munkaadója, és nem igazán látja el a feladatát. Vagyis károm származik belőle. Ennek ellenére értékes embernek tartom. Segíteni szeretnék neki.
2021. jan. 8. 22:53

Ha sejted, akkor vagy van benne valami, vagy találgatsz. :)


Amúgy meg ha biztos vagy/leszel benne, miért kérdezed meg? Nem mindegy? Az ő élete, azt csinál, amit akar.


Igen, aki zugivó, az alkoholista.


Szívesen!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook