Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsíros tövű, száraz végű a hajam. Mit javasoltok? fórum

Zsíros tövű, száraz végű a hajam. Mit javasoltok? (beszélgetős fórum)


15. rewt
2012. júl. 31. 16:46

Kevesebb zsíros étel

Kevesebb izgulás

Kevesebb hajmosás

Több mozgás - fontos: szabad levegőn...!!!

Több friss - nem üzleti- gyümölcs, zöldség

Több alvás


---------

A bőr védelmi eszköze a bizonyos fokú zsírosság, ha ezt eltávolítjuk,igyekszik helyettesíteni. Ha azt is eltávolítjuk - megzavarjuk a természetes folyamatokat - zsír túlpangásra számíthatunk...

2010. nov. 11. 17:03

attól függ milyen hosszú, mikor vágta le a végét fodrász és nem Te, és ha nem jársz fodrászhoz, akkor most el kellene menni és egy picike, alig 10 perces tődauert beletetetni, az pont elég, hogy a zsírt elzavarja, no meg ha ez nem menne, akkor lehet öblíteni citromos vízben :)


és nem kétnaponta mosni, mert az nem jó :)

13. senses
2010. nov. 11. 17:00
Tud valaki megoldást zsíros tövű száraz végű hajra?már sok mindent kipróbáltam de semmi változás.
12. Henyababa (válaszként erre: 2. - 6a98b3b9fa)
2010. jan. 14. 12:59
A hintőporozós módszer nagyon bejött. :) Köszi
11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Henyababa)
2010. jan. 10. 22:00
:DDDDDDDDDDDD
10. Henyababa (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. jan. 10. 20:05
Szivessen lettem volna akkor a barátnőd :D
2010. jan. 10. 18:19
Pár csepp teafaolaj a samponba.Nagyon jó!!
8. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Henyababa)
2010. jan. 10. 14:32

Kb. szeptember óta csak ezt a termékcsaládot használom, van nekik minden: sampon, balzsam, tusfürdő, habfürdő, testápoló, foly. és hagyományos szappan, arclemosó tej és tonik, nappali és éjszakai krém, többféle típusra való...

Azért kezdtem el nagyon variálgatni, mert mindentől viszkettem. Ne tudjátok meg, mi volt itthon, mire az Alverde jó lett! Barátnőm jól járt, 5en vannak, de vagy egy hónapig nem kellett kozmetikumokra költenie!

7. Henyababa (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2010. jan. 10. 14:23
Ez is jó ötletnek tűnik,kipróbálom ezt is ..Köszi :)
2010. jan. 10. 12:44

Én viszont az Alverdét ajánlom, szintén dm-es. Nincs benne semmi mesterséges anyag, színezék és tartósítószer. Nekem nagyn jól rendbehozta a hajamat.

És így mosom: mindig a csap felett, mert nekem az a kényelmesebb, nem a kád. Előrehajolok, a tövét besamponozom, kicsit megdörzsölöm. Aztán be a víz alá. A szálak végén így lefolyik a sampon, tehát tisztít, viszont nincs ideje megszívni a végeket. És csak a végére teszek balzsamot. Ha a fejbőrhöz ér, az is zsírosíthat.

Remélem, tudtam segíteni...

Amúgy az Alverde kb. egyforma árban van a Baleával.

5. Henyababa (válaszként erre: 3. - Édesmandula)
2010. jan. 10. 12:33
Régen nekem is ez volt a módszerem,de aztán a sok festéstől elkezdett iszonyatossan hullani a hajam. Szóval csak óvatossan a sok hajfestéssel! :)
4. Henyababa (válaszként erre: 2. - 6a98b3b9fa)
2010. jan. 10. 12:31
Köszönöm. Kipróbálom a samponokat, meg a hintőporozást :) Ha van valam tipped még azt szívessen meghallgatom :D
2010. jan. 10. 12:29
nekem is hasonló a problémám :) a hajtövet igyekszem csak samponozni, nem dörzsölöm át a hajam vele, csak a tövére teszem hígítva. a végét meg balzsamozom, de csak azt a részt. ami nem ér a fejemhez közvetlenül :D szóval előreveszem és csak annyi kap balzsamot :) nekem gyakran kell festetnem és akkor nem zsírosodik annyira a töve...
2010. jan. 10. 12:23

szia!

nekem is ilyen a hajam, bár most rövidebb, ezért a száraz vég annyira nem zavar, de tudok ajánlani neked samponokat:

Balae (dm gazdaságos :D) grapefruit-os, vagy Elséve kék színű, korpás-zsíros hajra való...én pl ezt használom már nyár eleje óta és elég 3 naponta mosni a hajam ami nálam is angy teljesítmény.:)

vagy éjszakára hintőporozd be a hajad tövét(de ne a fejbőrt) ezt pl. itt a hoxán kaptam tippnek.Nálam olyan másnap mintha frissen mostam volna :)

a végére meg fújj valami fújós hajápolót...

ha csak a végére spricceled, nem fog zsírosodni tőle a hajad...

van egy iylen régebbi cikk:tipp zsíros haj kezelésére...azt nézd meg ott a cikkben is, ill. hozzászólásokban is sok okosság van.

remélem tudtam segíteni ;)

2010. jan. 10. 12:16
Egy nap alatt nagyon bezsírosodik a hajam, de a vége meg nagyon száraz mert festett.(szőke) Tudtok segíteni? Kiprobáltam a Garniert,de az nem használt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook