Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsírmáj, akinek van vagy volt fórum

Zsírmáj, akinek van vagy volt (beszélgetős fórum)


18. Mókhusi (válaszként erre: 17. - Ficánka5)
2012. aug. 30. 20:25
Köszönöm szépen :) 75-re szeretnék lemenni, bár párom azt mondta, h 80-nál megállhatnék. Olyan szempontból szerencsés vagyok, hogy nem nézek ki annyinak, amennyi vagyok, szóval majd tükörkép alapján döntök :)
17. Ficánka5 (válaszként erre: 16. - Mókhusi)
2012. aug. 30. 15:45
Hát ez nem semmi!!! Őszintén gratulálok!!! Így már értem, miért akarsz várni. Olvastam a naplódat, mennyi a cél???
16. Mókhusi (válaszként erre: 15. - Ficánka5)
2012. aug. 30. 15:32
A legutóbbi kontroll majdnem 3 hónapja volt, azóta fogytam 10-11 kilót, plusz szedem a máriatövist. Szóval biztos, hogy más lett már az eredményem, és a frisset szeretném megmutatni, arra mit mondanak.
15. Ficánka5 (válaszként erre: 14. - Mókhusi)
2012. aug. 30. 14:59

Én nem várnék 2 hétig a helyedben. Max 48 órán belül válaszolnak, és így már felkészülten mehetnél a dokidhoz, megtudnád azt is, milyen "szakember".


Ők a válaszukra ráírják, hogy melyik doki véleményezte a leleted és arra rá is kereshetsz.

14. Mókhusi (válaszként erre: 13. - Ficánka5)
2012. aug. 30. 08:21
Köszi a tippet, ha még mindig nem lesz jó az eredményem, kb 2 hét múlva megyek, akkor kipróbálom.
13. Ficánka5 (válaszként erre: 12. - Mókhusi)
2012. aug. 29. 21:24
Van egy honlap a webbeteg.hu, ahol leírhatod a leletedet és nagyon korrekt választ kapsz szakorvostól. Ő pontosan fogja értelmezni a leletedet. Cserébe azt kérik, hogy vedd meg valamilyen ujságjukat, de azt a kutya nem ellenőrzi, hogy megvetted-e. Felhívtam őket, hogy nincs lehetőségem megvenni, mert nagyon messze lakom attól, akkor olyan e-mailt kaptam, hogy ha gondolom küldjek egy SMS-t egy megadott számra, azzal valamilyen kutatásfejlesztést segítek. Megtettem, ennyit igazán megért, hogy mielőtt bejutottam volna az orvoshoz, már tudtam értelmezését a leletemnek.Azóta nem tudom hogy működik, de létezik most is, mert kapom a hírlevelüket, ami nagyon hasznos.
12. Mókhusi (válaszként erre: 11. - Myself)
2012. aug. 27. 08:55

Gondoltam én is, hogy valami olyasmit néz, csak nem értem, hogy három réteg ruhán keresztül meg egy vastag csizmán át mit érzett. Egyébként én nem bántani akarom az előző orvosomat, de nem ajánlanám senkinek sem, az is biztos. Ő konkrétan a májgondozóban volt orvos, oda kellett járnom, kérdeztem, hogy akkor mi van, annál értelmesebb választ nem kaptam rá, hogy zsírmáj, de hogy mit csináljak vagy mit ne csináljak vagy miért alakult ki... Egyszer volt egy eset, hogy amikor bementem az asszisztenséhez jelentkezni, hogy jöttem kontrollra, láttam, hogy nézi az eredményeimet, megkérdeztem tőle, hogy jobb lett-e, aztán úgy rám förmedt, hogy majd jön a doktor úr és elmondja, hát igen, jött, csak ő se mondott semmit, így maradt az össze-vissza nyomtatott lap silabizálása miután végeztem. Kicsit olyan szaga volt az egésznek, mintha ők nem is akarták volna, hogy meggyógyuljak. A végén a legszebb az volt, amikor megkérdeztem, hogy mi van akkor, ha én elköltözök 80 km-rel arrébb, ott járhatok-e, vagy vissza kell jönnöm ide. Mondta, hogy járhatok oda, de róla se feledkezzek meg... Nem tudtam hova tenni, de azt hiszem, hogy a pénzt várta volna.

Szóval közben elköltöztem, itt is megvolt a labor, ultrahang, bár hozzáteszem, hogy itt az ultrahangon is sokkal alaposabban megnéztek, mint a régi lakhelyemen. Mérsékelt zsírmáj az ultrahang szerint. Májgondozóba az új háziorvosom nem küldött. A diétát javasolta, hogy attól rendbe jön. Meg amikor mondtam a máriatövist, akkor mondta, hogy az jó, ha szedem.

11. myself
2012. aug. 26. 16:41

szerintem azt nézte, hogy nincs-e megduzzadva a lábad, mert májelégtelenségnél felvizesedhet.

Azért én megpróbálnám kideríteni, hogy ezeknek az értékeknek az elégtelensége pontosan mit is takar, hogy lehet kezelni.

Nekem anno a zsírmájnál azt mondták, hogy a sok koleszterin van lerakódva a májban. És a diétára tényleg jobb lett a májam is meg az érték is. Korábban gyógyszert is szedtem, azt is jó volt rá, de annyi rosszat olvastam róla, hogy letettem.

10. Mókhusi (válaszként erre: 9. - Myself)
2012. aug. 26. 16:17
Ááá... semmit, az előző orvos még csak azt sem mondta, hogy diétázzak, a komoly kontrollvizsgálat is abból állt, h megnézte az eredményeimet, megtapogatta a hasamat meg a lábaimat, de télen azt is úgy, hogy volt rajtam egy nadrág, egy harisnya, egy zokni meg a térdig érő csizmám, na azon keresztül fogdosta a bokámat, nem tudom, hogy mit tudott belőle megállapítani. Ja meg annyit kérdezett, hogy fájt-e a hasam. A máriatövis is úgy jött, h itthon nézegettem a neten, h mit írnak zsírmájra. A mostani háziorvosom mondta a diétát, meg amikor mondtam neki, hogy mit szedek, akkor arra mondta, h az jó erre. Ennyi volt.
9. myself (válaszként erre: 8. - Mókhusi)
2012. aug. 26. 13:28

de az orvosok mit mondtak a rossz értékeidre?

hogy szedjél máriatövist és ennyi?

8. Mókhusi (válaszként erre: 7. - Myself)
2012. aug. 25. 13:47
Nekem a GOT meg a GPT, ezek a májfunkciók, az egyiket egyszer már sikerült ilyen máriatövis szedésével levinni úgy, hogy nem volt csillagos. Csak aztán buta voltam, és abbahagytam, akkor megint rosszak lettek, azóta szedem rendszeresen. Koleszterinemnél utoljára már csak a "jó" koleszterin volt alacsony. Viszont azóta fogytam 10 kilót, de még van 2-3 hét a következő kontrollig.
7. myself (válaszként erre: 4. - Mókhusi)
2012. aug. 25. 09:45

ezt sajnos nem tudom, nekem csak a koleszterin volt (van) rossz, de az nagyon.

neked milyen értéked rossz?

2012. aug. 23. 14:25
Azt szedem, csak kíváncsi voltam, hogy másnak is van-e vele tapasztalata vagy esetleg másmilyen gyógyszerrel :)
2012. aug. 23. 14:06
Máriatövis kapszula naponta max.2x étkezés közben, jót tenne Neked.
2012. aug. 23. 14:00

Ezekből mióta diétázok, sokkal kevesebbet eszek én is. Szeptemberben megyek kontrollra, kíváncsi vagyok már nagyon az eredményemre.

Még az is érdekelni, hogy akinek javult annyit az eredménye, hogy már nem csillagos a májfunkció, kell-e még utána is járni 3 havonta kontrollra.

2012. aug. 23. 12:03
Nekem is és ismerősömnek is a paleolithoz közeli diéta vált be. A kenyérfélek, péksütik, tészták csökkentésével szépen javul a zsírmáj.
2. Mókhusi (válaszként erre: 1. - Mókhusi)
2012. aug. 23. 10:38
*gyógyszert vagy gyógyhatású készítményt
2012. aug. 23. 10:37

Sziasztok!

Olyan emberek hozzászólását várom, akiknek van vagy esetleg volt már zsírmája. Hogy sikerült kigyógyulni belőle, szedett-e valamilyen gyógyszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook