Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsírcsomó a hajas fejbőrön a tarkórészen, mit lehet tenni vele? fórum

Zsírcsomó a hajas fejbőrön a tarkórészen, mit lehet tenni vele? (tudásbázis kérdés)


13. arrival (válaszként erre: 11. - Kisj)
2013. jan. 8. 20:42
Tobb orvossal is dolgozok es tenyleg meg ez a legjobb :) Mutunk nogyogyaszati dolgokat is, na az borzaszto brrr
12. kisj (válaszként erre: 9. - Skylien)
2013. jan. 8. 20:37

Apámmal is pontosan ez van.

Pont ott van neki ez a daganat mint Neked, és a nyakán is pontosan ott egy nyirokcsomó duzzanat.

11. kisj (válaszként erre: 10. - Arrival)
2013. jan. 8. 20:35

Köszönöm a válaszod.

Apámról van szó, akit végre nehezen rávettünk, hogy menjen dokihoz.


Mindenki a saját lovát dicséri:)

Ha fogorvos mellett dolgoznál biztosan meg sem kottyanna még egy gyökértömés sem:D

10. arrival (válaszként erre: 8. - Kisj)
2013. jan. 8. 20:17

Ha csak sima zsircsomorol van szo (lipoma), akkor nem, az artalmatlan.

Viszont csak akkor derul ki 100 % ban, hogy mi az, ha kivagjak, es elkuldik szovettanra.

Altalaban a dokik a tapintasbol valoszinusitik, hogy mi az, de biztos eredmeny szovettanal kaphato.


Volt multkor nalunk egy beteg, azt hitte a doki, hogy lipoma van a fejenel, felvagta, es valami atlatszo folyadek jott belole. Aztan en nyomtam gezzel, mig o hivott egy masik orvost, es kiderult, hogy valami neurologiai betegsege van-es ez az egyik tunet.

Tehat sokminden lehet, akinek ilyen van, menjen el mindenkepp, es kiderul.


A mutettol nem kell felni, inkabb 100000 ilyen magamnak, mint egyszer fogorvos!

2013. jan. 8. 20:13
Köszönöm a gyors válaszokat. Valóban aggódok, hogy mi ez, és most, hogy még a nyakamon is ezzel egyszerre egy nyirokcsomó is beduzzadt, és jól kitapintható, nem lehet, hogy ez a 2 dolog összefügg? Várjak addig, amíg a nyirokcsomóduzzanat a nyakamnál csökken?
8. kisj (válaszként erre: 6. - Arrival)
2013. jan. 8. 20:08

szia

Megkérdezhetem Tőled, hogy ha gyorsan és sokat nő rövid idő alatt az adhat aggodalomra okot?

7. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - Skylien)
2013. jan. 8. 20:07
Nekem volt egyszser ,nem mentem vele sehová,elég sokáig ,több hónapig meg volt,azt sem tudtam egyébként ,hogy mi az,de szép lassan felszívódott.
6. arrival (válaszként erre: 1. - Skylien)
2013. jan. 8. 20:05

Szia, en ilyeneket mutok egesz nap borgyogyaszokkal.


-A hajat NEM borotvaljak le, gyonyoruen ki lehet ugy is vagni. Ha le akarnak, mond, hogy nem engeded.


- vekony tuvel adnak erzestelenito injekciot, ez kicsit faj, mint akarmelyik szuri. Innentol kezdve nem erzel semmit.


-15-30 perc alatt megvan a mutet.


- 48 oraval a mutet utan nyugodtan erheti viz, lehet hajatmosni , rendesen mint ha mi sem tortent volna.


-14 nap mulva varratszedes, ami cseppet sem faj, ha jol csinaljak.


zoval semmi felnivalod nincs. Viszont, ha nem mesz el, ez csak noni fog. Nekunk mar volt csecsemofejnyi nagysagu is- mert evekig nem mert elmenni a beteg. Minel tovabb huzod, annal tovabb no, es annal macerasabb a mutet.


Szoval nem kell felned :)

5. kisj
2013. jan. 8. 20:04

Ha nem nő és hajlandó vagy vele együtt élni, akkor nem veszik ki.


Egyébként a hajad kinő és jobb tudni, hogy mi is az valójában. (minden ilyesmiből szövettanra küldenek mintát)

2013. jan. 8. 20:02
Lipóma... zsírcsomó. Csak sebész... Ha most megcsináltatod, tavaszra már meg se látszik semmi... Ha pedig elvadulna hirtelen, akár tojás- vagy ökölnagyságú is lehet.
2013. jan. 8. 20:01
Egy ismerősömnek szintén ez volt a problémája. Nagyon félt, de végül simán, fájdalommentesen zajlott a beavatkozást! Minnél előbb legyél túl rajta, nem érdemes szenvedni! Sok sikert, drukkolok!
2. megi04 (válaszként erre: 1. - Skylien)
2013. jan. 8. 19:59
Nem az egészet borotválják le,csak azt,ami szükséges!Addig ráfésülöd a hajad,rá egy csatot,és kinő!Tudom-tudom,nem jó,de ha muszáj,akkor nehogy már a hajad miatt legyen gubanc!
2013. jan. 8. 19:56

Segítsetek!

Találtam a tarkómon a jobb oldalon, de a hajas fejbőr részen egy zsírcsomót, ami fáj, és majdnem egy fél diónyi nagyságú. A doki azt mondta, menjek sebészetre, de nagyon félek, hogy kivágják, és fájni fog hetekig. Na meg leborotválják a hosszú hajamat - na az kizárt, hogy félig kopasz legyek! Nem tudtok, valami másik módszert az eltávolításra? Vagy injekciót vagy ilyesmit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook