Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsírcsomó a fejbőr alatt! Sztk-s sebész vs. magán bőrgyógyász? Tapasztalatok? Vélemények? fórum

Zsírcsomó a fejbőr alatt! Sztk-s sebész vs. magán bőrgyógyász? Tapasztalatok? Vélemények? (beszélgetős fórum)


12. Nalla
2012. szept. 26. 18:04

Hú, nagyon szépen köszönöm ezt a sok hozzászólást! :)

Akkor elmegyek az SZTK-ba és reménykedem! :P Nem szívesen adnék ki annyi pénzt, de eddig féltem, hogy hogy fogok utána kinézni... Majd kedveskedem a dokinak egy kicsit, hátha akkor nem borotvál! :D

Értem én, hogy elcsúfítani nem akarnak, csak szegények futószalagon kapják a pácienseket, mindegyiknek van valami nyűgje, és hát első az egészség, nem hiszem, hogy az esetek nagy részében foglalkoznak esztétikai kérdésekkel...

De felbátorítottatok, adok még egy esélyt az SZTK-s egészségügynek! :)

XXX

2012. szept. 25. 19:38
anyukámnak szintén a szakorvosi rendelőben szedték le, két darab volt.nagyon apró helyen borotváltak csak, nem látszik, pedig a pajzsmirigye miatt eléggé ritka szegénykém haja.
2012. szept. 25. 15:40
Nekem a térdhajlatomban volt ilyen.Érzéstelanítés után egyszerűen "kifordította",varrni sem kellett,csak ragasztotta.Az maradt 2 napig,utána már lehetett mosakodni.Ez kb.babnyi volt.SzTB-ban csinálták.
2012. szept. 25. 15:34
Szia!nekem julius 25 volt ilyen jellegu " kismutetem" az sztk-ban megjegyzem terhesen pocakkal.. :) a fejem tetejen volt nekem is erzestelenitesben kivettek egy nagyobb borsonyi kis csomo volt nem ereztem semmit ket varrat volt benne 10 napig nem erhetett vizet de ugyeskedve memostam ugy a hajam a parom segitsegevel h nem erte a sebet viz...kivettek a varratokat utanna rogton hajatmostam rendesen....jah egyebkent itthon elozo este kicsit a bub korul levagtuk es leborotvaltuk a hajam a korhazban raigazitottak picit de nem lehetett latni..ugy viseltem a hajam h ugy csatoltam h ne latszodjon a hianyzo resz..mar a varrat bentlete alatt kis suni hajam nott...most meg eszre sem lehet venni siman van 3-4 cm hajam...szerintem bevallalhatod siman...elcsufitani ok sem akarnak...
8. mkriszti81 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. szept. 25. 15:16
nem mondta a nevét, ő sem tudta pontosan meghatározni (?), először zsírcsomónak mondta, aztán javított, hogy mindenképp valamilyen bőrkinövés, túlburjánzás, le kell venni és kész
7. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2012. szept. 25. 15:10
Lipóma??
6. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1. - Nalla)
2012. szept. 25. 15:00
Nekem régen volt egy kb 5 ft-os méretű,a körzeti orvos megvágta kicsit,valahogy kiszedte,nem láttam,és fertőtlenítőt tett rá,semmi varrás meg kötés.
5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2012. szept. 25. 14:59

a doki zsírcsomónak nevezte, de mindenképpen valamilyen bőr-kinövésnek (nem szemölcsnek, az tuti)


de lényeg, hogy a kérdező (ha akar/tud kiadni pénzt) nézzen utána ennek a lézeres műtétnek is, humánusabb (nincs vágás, varrás, varratszedés), gyorsabb (kb 10 perc) és kevésbé tud elfertőződni

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. szept. 25. 14:55

Ez szerintem más. Ez inkább szemölcsnek hangzik.

A zsírcsomó az teljesen máshogy néz ki és az a bőr alatt van és nem a bőrön rajta.

Hosszú hajat sem borotválnak szerintem.

2012. szept. 25. 14:53

nem biztos, hogy egyforma csomókról beszélünk, de a férjemnek volt a hajas fejbőrén egy ilyen csomó (nagyobb anyajegy méretű), ő magán dokival szedette le, de NEM vágták fel, csak leégették lézerrel (na jó, lehet azt a leégetett darabkát végül szikével szedték ki, nem tudom...), de nem is borotválták (női hosszabb hajnál lehet szükség lesz rá, de csak kb 1cm helyen...). Rá egy kisebb darab nyomókötés és ennyi. Csak pár napig nem érhette víz.

Utána csak ott a csomócska helyén nem nő haja (hajhagymák is odalettek, de ez ezzel jár sajna), még nála sem látszik, pedig rövidre szokta nyíratni a haját.

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Nalla)
2012. szept. 25. 14:48

A férjemnek múlt nyáron napról-napra növekedett egy ilyen zsírcsomó. Elment az sztk-ba, ahol kb. 2 nap múlvára kapott időpontot. Nem borotválták, kicsit megvágták a csomót és kitisztították, majd 1 öltéssel összevarrták. 1 hét múlva vették ki a varratot és ha jól emlékszem 3 napig nem moshatott hajat.

Ne izgulj, nem fogják leborotválni a hajadat, de ha félsz tőle, akkor kérdezd meg az sztk-ba és ha mégis, akkor menj maszekhoz.

Az sem baj, ha nem varrják, ugyanis már sok esetben csak összehúzzák a sebet és leragasztják. Tehát az a módszer is jó, bár szerintem a varrt szebben gyógyul.

2012. szept. 25. 14:38

Sziasztok!

Elég régóta vannak zsírcsomók a fejbőröm alatt, több dokinál is voltam velük, azt mondták, ha engem nem zavar, és nem nőnek, akkor nem feltétlenül kell kiszedetni, de ajánlatos.

Na, elkezdtek nőni, és én már látom - pont a fejem tetején van az egyik - természetesen egyébként is zavarnak...

Az SZTK-ban sima eljárással leborotválnak "valamennyi"???... hajat, felvágnak, kiszedik, összevarrnak. Gondolom egy hét maximum - hajmosás nélkül - és varratszedés, majd várjuk, hogy nőjjön a hajam...

Magán rendelésen is voltam egy bőrgyógyásznál, ő azt mondta, nem borotvál, de nem is varrja össze a sebet... Itt két hetet kell kibírni hajmosás nélkül.

Mint hiú nő, felvetődött bennem a kérdés, hogy nem borotváltatnék ki tudja, mekkora kopasz foltokat a fejbőrömre, tehát inkább fizetnék egy kábé 20-25 000.- Ft-os "tiszteletdíjat" és megmarad a hajam, viszont mi lesz a nyílt sebekkel? Az orvos azt mondta, nem lesz semmi bajuk, nade főleg ha két hétig nem mosok fejet, mi lesz ott? Két naponta szoktam, mert nagyon zsírosodik...

Volt már valaki, aki ilyen "nem összevarrós helyen" vetette ki, ami zavarta? Milyen kötést tesznek egyáltalán rám utána?... Mint egy turbán? Vagy körbe tekerik a fejemen, és megkötik az állam alatt... :D

Tudom, mennyivel egyszerűbb lenne sztk-s sebésszel, na de nekem hosszú a hajam - végre megnőtt - hogy fogok kinézni, ha rendesen megcsinálom a hajam, itt-ott meg kiállnak a frissen nőtt 3-4-5 centis hajak? Mint egy debil... :)

Kérem, segítsen, aki már ezen átment, vagy ismer(t) ilyen esetet!

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook