Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zsebpénz a gyereknek fórum

Zsebpénz a gyereknek (beszélgetős fórum)


1 2
38. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2015. okt. 26. 21:45
A pletykák így működnek, "hallottam, hogy egy ismerősöm gyereke"... A valóságban lehet, kapott 30 ezer forintot, mert egész nyáron a kertet ásta.
37. Niar (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2015. okt. 26. 21:00

Nem lehet, hogy valami konkrét dolgot szeretett volna megvenni, és ha már van a szülőnek, úgyis adta volna, de azzal motiválta a vakáció alatt, hogy ha "jó gyerek" lesz és segít akkor kap pénzt?

Különben nem tűnik túl soknak ez a pénz egy iskolakezdésre, ha ebből vett új kabátot, sulis táskát, telót, meg ami kell a suliba felszerelést. De ha csak úgy kapta zsebpénzként, hát kiváncsi lennék mire költi. Elég nagy túlzás.

36. trapiti (válaszként erre: 35. - 388b941089)
2015. okt. 25. 20:27
Persze. Aztán pá év múlva lehet csodálkozni, hogy mitől lett a gyerek olyan amilyen... aki már 9 évesen pénzért tanul, meg 13 évesen pénzért segít otthon, attól nem sok jót lehet várni :(
2015. okt. 25. 19:58
Butaság az egész.
2015. okt. 25. 19:06
Szerintem túlzás és rossz hatással van ennyi "zsebpénz" egy gyerekre. Én otthoni munkáért soha nem kaptam pénzt. Sőt! Ennyi idősen (tehát általános iskolában 14 évvel ezelőtt) napi 100-150 ft volt a zsebpénzem. Be voltam fizetve a menzára egy darabig. Amikor már nem ízlett a kaja, akkor sem kaptam plusz pénzt. Ettem, ami volt otthon. A 150 ft-ot reggelire kaptam, mert anyukám nem volt az reggel szendvicset készítős fajta. Mire én felkeltem, a szüleim már otthon sem voltak. Ha apukám elment dolgozni valakihez és engem is vitt, akkor kaptam plusz pénzt, de nem 300 ezret, hanem csak 500 ft-ot.
33. trapiti (válaszként erre: 32. - Trapiti)
2015. okt. 25. 19:03
Anno én is betonoztam Apukámmal az építkezésen, sőt volt hogy nekem egyedül kellett a kocsibeállóról ellapátolni egy teherautónyi sódert hogy másnap a camping-vendégek be tudjanak állni. Eszembe nem jutott pénzt kérni érte, és a szüleimnek se jutott eszébe hogy pénzt adjanak. Igen, a munkám hozzájárult ahhoz hogy a család plusz bevételhez jutott, de mivel ruháztak, taníttattak, tisztában voltam vele hogy a bevétel nagy részét így is ránk költik. Büszke voltam, hogy megoldottam Apukám helyett akinek így nem kellett eljönnie a munkából. Nálunk az volt a szokás, hogy mindenki képességeihez és lehetőségeihez mérten kivette a részét a közösből. Akár a közös élményekből, akár a közös munkából. Zsebpénzem minimális volt, nagyságrendileg annyi amennyiért mondjuk ehettem a gimi büféjében. Amikor dolgoztam és még otthon laktam ugyanúgy beleadtam a fizetésem egy részét a közösbe, mint a szüleim - a felnőttkor elején fontos is volt ez szerintem, ha jogoban egyenrangúvá válik egy gyerek, akkor bizony kötelezettségekben is. Nagyon egyetértek azzal ahogyan anno a szüleink csinálták, és bár megtehetném, de eszem ágában nincsen több tízezres zsebpénzt adni a gyerekemnek...
2015. okt. 25. 18:53

Ha egy fiatalkorú 14-18 éves alkalmazottként, munkával képes annyi hasznot termelni a munkáltatójának, hogy ki lehet gazdálkodni a havi 100.000-es netto fizetést, azzal az ég világon semm probléma nincsen, sőt. De ez nem zsebpénz, hanem kereset! (pl. ismerek olyat aki 18-20 évesen már matek és fizika korrepetálással simán keresett ennyit)


Az viszont nagyon problémás és megkérdőjelezhető, ha egy 13 éves 300.000-t kap azért mert nyáron kivitte a szemetet, vagy locsolta a kertet. Egyrészt mert ezért a pénzért már egy teljes munkidős alkalmazottat lehet napi 8 órában foglalkoztatni (és gondolom a 13 éves otthon nem napi 8 órában dolgozott) másrészt mert ő ugyanúgy a család része, ki kell vennie a részét a feladatokból anélkül hogy ezért külön fizetés járna neki. Nekem sem fizet senki azért mert kimosom a szennyest vagy kipucolom a wc-t :)

2015. okt. 25. 18:47
De.. mivel azt látom, hogy ez a téma nálam valamiért érzékeny pontra tapint, ezért inkább már most jelezném, hogy nincs problémám azzal ki mennyit, mire ad a gyerekének. Csak azzal van, amit ez a gyerekek és a későbbi felnőttek között okoz. Beleszólni sem akarok, ezért a 28-as hozzászólásomért elnézést kérek. Ez van, a pénz uralja a világot, ha nem bírom megszokni, majd "kiszállok".
30. tádámmm (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2015. okt. 25. 18:43
Írtam is, h elnézést, ha nem jól emlékszem.. igazad van, csak kérdezted, hogy ez az összeg reális-e?
29. andi6020 (válaszként erre: 14. - Tádámmm)
2015. okt. 25. 18:02
Ez így nem teljesen igaz.
28. tádámmm (válaszként erre: 18. - SophieAnne)
2015. okt. 25. 17:39
Teljesen igazad van. Ha megteheted, akkor nehogy valós értékekre neveld a gyermekedet.. árt neki, ha tudja, hogy a pénz nem a mellényzsebben terem. És hát na, nincs is annál szebb, mint amikor az alapján ítél meg másokat, hogy telik-e neki a legújabb, legszebb, legtrendibb cuccokra :)
27. fincsi5 (válaszként erre: 25. - SophieAnne)
2015. okt. 25. 16:49
Még nincs 13 éves, akiről szó van, csak úgy mondom.
26. alidamolnar (válaszként erre: 25. - SophieAnne)
2015. okt. 25. 16:48
Igen, csak itt már viszonylag a fórum elején tisztázva lett, hogy nem családi vállalkozás, hanem ház körüli munkák, tehát felesleges azon vitázni, ami nincs, szerintem.
25. SophieAnne (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2015. okt. 25. 16:41

Nem értem miről beszélsz. Itt arról van szó, ha dolgozni szeretne és ezt megengedném neki, miért ne lehetne normális fizetése?


Mert havi 15-20 ezer Ft-ért a földet túratni a gyerekkel, az aktív pihenés?


Az, meg hogy mit dolgozik az alkalmazottam, nem hiszem hogy a témához kapcsolódik, de ha érdekel, egész nap a gép előtt ül, kényelmesen gyereket nevel otthon mellette, ellátja a háztartást. Ez szerintem egy gyerekre is rábízható feladat lenne, ha késztetést érezne rá, vagy gyűjtene valamire, és ezer meg ezeregy indoka lehet.

És ha az adott család megteheti: nem rólunk van szó, akkor miért ne Ő foglalkoztassa? Mivel jobb, ha diákmelózik, meg mit tudom én, mint a mai 14-20 évesek többsége?


Lényegtelen is, részemről a téma lezárva. Nekem ez a véleményem, Neked más, az élet így szép és kerek.

24. fincsi5 (válaszként erre: 22. - SophieAnne)
2015. okt. 25. 16:34

Szabadidejében a gyereknek a tanuláson kívül játszania, aktívan pihenni kell.

A te alkalmazottad százért pihen aktívan?

23. SophieAnne (válaszként erre: 20. - Alidamolnar)
2015. okt. 25. 15:59
A megteheti kezdetű mondanom a balatoni dologra bolt reakció. Mint írtam, hazimunkaert nem adnék pénzt a gyerekeimnek, pont azért amit írsz. Az kötelesség.
22. SophieAnne (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2015. okt. 25. 15:58

Pl. a sajatunkban egyszer bármelyik fiam el tudom képzelni. Akár 12-13 évesen. Tehát innentől kezdve kismillio olyan lehetőség lehet, amiben tudnak neki feladatot adni. És a havi 100.000 ft mint fizetés nem is olyan lehetetlen.


Legalábbis a mi alkalmazottunk ennyit kap és ezt a gyerekemnek is kifizetnem, mert dolgozna, a szabadidejét aldozna ra.

21. fincsi5 (válaszként erre: 18. - SophieAnne)
2015. okt. 25. 15:54

Milyen vállalkozásban tudsz elképzelni egy gyereket?

Talán a mezőgazdaság...ha szedte "napszámban" a paradicsomot, uborkát, ilyesmi. De akkor sem 300 000.- ft.

De magánügy.

2015. okt. 25. 15:28

Szerintem nem arról van szó, hogy megteheti vagy sem, hanem ez elvi kérdés, szerintem jellem romboló hatása van, mert az otthoni munka az kötelesség. Családban él, ami egy közösség, mindenki tesz bele munkát, és mindenki részesül a jóból is. Lehet, hogy pl. a gyerek füvet nyír, anyuka főz valami finomat, amit megeszik a család, szóval bele is tett a gyerek a közösbe, és részesült is a közösből (sok vitánk volt erről anno a férjemmel, az ő gyerekei ilyen téren jól félre lettek nevelve, itthoni "munkáért" kapott pénzzel.)

Adjon neki, ha megteheti, de adja ajándékba, de ne azért, mert kitereget, ágyneműt húz, felmossa a teraszt. Szerintem.

19. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. okt. 25. 15:25
Főleg ha kupit üzemeltet a család :P
18. SophieAnne (válaszként erre: 14. - Tádámmm)
2015. okt. 25. 15:20

Tehát ha valaki megteheti hogy ad az ne adjon mert más nem teheti meg?


Egyébként ezt a nyári 300.000 Ft-os zsebpénzt hazimunkaert soknak tartom, sőt... nem hiszem hogy ez olyan dolog amiért fizetnék.


Viszont ha vállalkozásban dolgozott és az a vállalkozás jól megy, a munkáért miért ne érdemelne úgymond teljes fizetést?

17. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2015. okt. 25. 15:16
Kérdés, hogy NAV tud-e róla :O)
16. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2015. okt. 25. 14:58
Jézusom!! :D :OO
15. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2015. okt. 25. 14:46

Ez nem normális, ha elosztom, havi 30 000.- zsebpénz az iskolaidő alatt.

Egy 13 éves gyerek nem tud olyan munkát végezni, amit ennyivel kellene díjazni.

Bár,ha a reggeli beágyazás 2000.-..lehet összejön. DD

14. tádámmm (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. okt. 25. 14:19

Ha összekeverlek valakivel, akkor bocsi: nem te adtál 50 ezret a fiadnak a balatoni nyaralásra?

Nem vagyok irigy, bírálni sem akarok senkit, de ezek után nem csodálkozom, amikor az én gyerekem a havi 5 ezres zsebpénzével úgy érzi, hogy ő csóró.. pedig sok olyan gyerek is van, akinek nem hogy zsebpénze nincs, de ennivalóra se jut otthon. Érdekesek ezek a különbségek, főleg ha már gyerekkorban generálják a SZÜLŐK.

2015. okt. 25. 14:18
Micsoda gáz szülők vannak....
2015. okt. 25. 13:59

Nem normális, szerintem sem. Még akkor sem ha amúgy végülis megtehetik.


Én már azon is csodálkoztam, amikor a sógornőm elmondta, hogy a 9 éves lányának fizetnek a tanulásért, hegedű gyakorlásért, szorgalmi feladatokért, rendcsinálásért stb. 5 hónap alatt 36.000Ft-ja gyűlt össze, amiből 16.000-t elköltött egy műanyag sárkányfigurára... Kérdeztem tőlük, hogy középiskolában mennyit terveznek fizetni a gyereknek? Nem volt válasz...

11. bnedora (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2015. okt. 25. 13:47

Anno, a férjemék ennyi idősen betonoztak (nem géppel), mivel házat építettek. Nem hiszem, hogy kaptak volna érte pénzt. Annyi volt, hogy este megengedték nekik, hogy elmenjenek focizni.


Nem valószínű, hogy ez normális, elterjedt dolog lenne.

2015. okt. 25. 13:43
Hát! A lányom is ennyi idős és én sem tudnák neki ennyi pénzt adni! Nem vállalkozás, ház körüli munkáról beszélünk! Ja lehet én is hozzájuk megyek inkább dolgozni mint a céghez!
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - 388b941089)
2015. okt. 25. 13:43
Legalább meg van becsülve a munkája.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook