Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsebpénz 18 évesnek fórum

Zsebpénz 18 évesnek (beszélgetős fórum)


1 2
38. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Bichi)
2017. jan. 11. 16:56
Tènyleg, havi 25ezer az napi több mint 800.
2017. jan. 11. 16:52
Oooo te jo Isten. Miert nem ti vagytok a szuleim 😂 Amugy en is egyet ertek az elottem szolokkal. Ha nem tudja beosztani a penzt, vagy nem akar elmenni dolgozni, akkor nem kell neki tobbet adni. En emlekszem meg, amikor kaptam 50 forintot, ha 5 percug fent tudom tartani a kezemet. Kicsit normalatlan gondolozasu csaladban nottem fel. En 17 eves koromban elmentem dolgozni, azota is tart. Sajnos en nem nagyon kaptam zsebpenzt. Es szerintem az a jo, ha valamit le is tesz az asztalra a gyerek. Itt peldaul a tanulast, a rendrakast, es ad segitseget a szulonek, ertem.
36. 31bc25d879 (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2017. jan. 11. 16:31

Egyébként nem mondom, hogy ördögtől való dolog, mert sok embert, fiatalt, ifjút, időset is az motivál hogy látja, tud félre tenni, tud spórolni, hülyeségek miatt nem nyúl hozzá csak ha tényleg igazából vágyik valamire, szüksége van rá, megveszi ami aztán örömére szolgál. Aztán kezdi elölről a gyűjtögetést. Szerintem így helyes.


Olyan is van ( ez ellenpélda) akinek viszont égeti a zsebét a pénz és elszórja szükségtelen butaságokra.

Nem vagyunk egyformák.

35. trapiti (válaszként erre: 20. - Bichi)
2017. jan. 11. 16:26
Én itt zárnám el a pénzcsapot...
34. michelle.r (válaszként erre: 31. - 31bc25d879)
2017. jan. 11. 16:24

Óóóóó, nem vagy ezzel egyedül ;) Egy kedves fórumtárs annyira kiakadt ezen, hogy még szavazást is kiírt róla :DDDD


Szándékosan tettem rá ekkora felelőtlenséget. Akkor még hetente kapta, most már megkapja az egészet egyben.

2017. jan. 11. 16:23
Én a lányommal úgy voltam, hogy ne menjen diák munkára, majd dolgozhat még eleget az életben. Ő ment, sőt a diplomáját is munka mellett szerezte meg. Így szívesen adtunk neki és örültünk, hogy beossza és érzi a határokat. Idén tölti a 32-t, büszke vagyok rá. Persze nem csak ezért:)
32. massalhangzo (válaszként erre: 25. - Bichi)
2017. jan. 11. 16:19

de azt irtad, eddig heti 4 ezer forintot kapott (ami havi 16 ezer), most akarja a parod havi 25 ezerre emelni, es ez a vita targya


ha neki ciki dolgozni, akkor ne akarjon tobbet kolteni, mint amit lehet :D szerintem termeszetes vagy 18 evesen, hogy normalisan tudjon kolteni, mert az is ciki, ha a baratnojet nem tudja meghivni egy kavera, italra, fagyira, barmire.


a havi 25 ezer egyaltalan nem sok, kiveve, ha nehez anyagi helyzetben vagytok, es gond megoldani. mindig viszonyitas kerdese, kinek mi fer bele


de 18 evesen mar ott kene lennie, hogy bevallal diakmunkat vagy barmit esetleg ismerosnel. sok helyen 18 evesen mar megkapjak a gyerektartast vagy csaladi potlekot

31. 31bc25d879 (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2017. jan. 11. 16:18
Én a 8 éves kortól-t kicsit túlzásnak vélem, de a többit valahogy én is hasonlóképpen gondolom:)
30. 31bc25d879 (válaszként erre: 28. - 9c485f67e8)
2017. jan. 11. 16:16
És azt, hogy csinálod? Komolyan kérdezem, érdekelne.
29. michelle.r (válaszként erre: 20. - Bichi)
2017. jan. 11. 16:11

Jó, akkor én írok neked konkrétan, és többet :)


13 éves a lányom, havi 20.000 forintot kap 8 éves kora óta. Ezen kívül a családi pótlékot minden hónapban átutalom a számlájára - de ahhoz nem nyúlhat.


A zsebpénzét sem szórja, komoly megtakarításai vannak. Megtanítottam arra, hogy hogyan ossza be, vannak hosszú-, középtávú céljai, amire félrerakja a pénzt. Kb. egyharmada az, amit a napi céljaira elkölthet, pizzázhat, moziba mehet a barátnőivel, stb.


Az elején voltak megbicsaklások, de kb. fél év alatt beállt a rend, minden héten ellenőrzöm a költéseit. Van saját keresete is ;) egyrészt az egyik színházban dolgozik néha szombatonként, amiért fizetést is kap, másrészt eladja a nem használt dolgait a neten, itt-ott börzéken, iskolai vásárokon.


Tudom, hogy sokat szerint túl sok pénzt kap, de én ezt a módját választottam annak, hogy megtanítsam a pénkezelésre.

És olyan jó érzés, amikor néha meghív egy sütizésre, kávézásra, és büszkén ki is fizeti a számlát :)

28. 9c485f67e8 (válaszként erre: 20. - Bichi)
2017. jan. 11. 16:05

25 ezer zsebpénz egy 18 évesnek?

Picivel több a havi konyhapénzem, és még ebbôl fizetem a fodrászt, a manikûrt, pedikûrt, rúzst, egyéb apróságot.

2017. jan. 11. 16:05
Hát nem tudom...én mindig adtam a lányomnak, igaz ő félre tett és spórolt szépen. Mikor mentek a barátnőkkel ide-oda, azért én mindig megkérdeztem, hogy van-e pénze. Azt nem akartam, hogy ott álljon és ha megkíván valamit vagy megtetszik neki valami apróság ne vehesse meg. Arra is szívesen emlékszem, volt pár alkalom mikor indulás előtt megkérdezte: "anya nem tudsz adni egy kis aprót, mert csak nagy pénzem van és nem akarom felváltani":) Naná, hogy adtam és közben mosolyogtunk a férjemmel:) Én örültem, hogy van "nagy pénze" és gyarapodik.
26. Bichi (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2017. jan. 11. 15:45

Félre tenni egyáltalán nem tesz, és mikor pedzegettem neki, hogy talán kéne, még neki állt feljebb, hogy már nincs miből. Mondtam is neki, hogy majd a villanyszámlát hogy fogja befizetni, ha nem elsején, hanem mondjuk 20-án jön? Mert a keresetét ugyanúgy be kell osztani.

Én azt látom rajta, hogy ha van elszórja, utána aztán jön a jaj-jaj. Mondtam is a férjemnek, hogy erről csak úgy tudnánk "lenevelni", hogy ha egyszerűen nem adnánk neki, mikor elfogy. Hisz nem kajára, illetve létfontosságú dolgokra kell neki. Ha 2-3-szor 15-e után két hétig 0 forintja lenne, szerintem megtanulná hamar...

25. Bichi (válaszként erre: 22. - Massalhangzo)
2017. jan. 11. 15:41

A havi 25 nem heti 4 ezer, de mindegy.

Már volt diákmunkán, de egész egyszerűen nem akar, mert az ciki, vagy pakolni kell, vagy egyéb kifogás. Igazából lusta.

Nem élünk rosszul, ne is kell megnéznem, de azért magam részéről, aki nap mint nap dolgozni járok a a keresetemért, is meggondolnám, hogy 2500-ért igyak-e egy kávét, vagy ugyanennyiért egyek egy levest. És nem azért mert nincs rá, hanem mert vannak ésszerű határok, és nekem pl. ez túllóg rajta. Ezért gondolom azt, hogy egy 18 éves gimnazista ezek nélkül azért el tud lenni...

24. ina87
2017. jan. 11. 15:40
milyen zsebpénz,dolgozzon meg érte akk lesz neki viszont ha megszorul az más dolog...
23. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Bichi)
2017. jan. 11. 15:36

Abszolút igazad van. Nem írok összeget mert nem szeretném összehasonlìtani, nem ismerem az otthoni árakat. De abszolút igazad van, hogy túlzás, hogy nem tudott ajándékot venni. Hiszen 200ezret is el tudott verni hamar, szóval ha megadnád akár a dupláját is a mostani zsebpénznek, abból sem tenne félre egy kanyit sem ajándékra, és annak is a végére járna. Egyszerűen ilyen beállítottságú.


Félretenni nem abból kell, ami marad, mert akkor úgysem marad. Hanem először kell félretennie és a maradékból gazdálkodni a szórakozását. Csapvíz, totál egyetértek ebben is. Hacsak nem laktok valami extrém rádioaktív helyen (nem hiszem:D).


Ha eltett volna csak mindössze 80 forintot hetente a 4ezerből (és 80 forint mi az?? Apró) lett volna karira 4ezer, amiből vesz nektek valami apróságot stb. stb.


A fiam sulijában is a büfében egy csomag snack 1-1,30€. De ugyanez a boltban csak 15-20 cent. Tehát viszi magával.

22. massalhangzo (válaszként erre: 20. - Bichi)
2017. jan. 11. 15:18

szerintem nincs igazad abban, hogy igyon csapvizet es nem kell kavezoba vagy barhova jarnia, vagy a baratnojet meghivnia.


ha belegondolsz, az a heti 4 ezer forint az napi 500 koltesre jon ki. ha mar elmegy egy honapban egyszer moziba vagy elmennek fagyizni, akarhova, feleli a teljes havit :D


ugyanakkor egy 18 eves mar boven vallalhat diakmunkat akar egy-egy delutanra egy heten vagy hetvegen is. a helyedben segitenek neki keresni olyan diakmunkat, ami idoben belefer.

21. l.luiselotte (válaszként erre: 20. - Bichi)
2017. jan. 11. 15:14
Miért fizettek neki ennyit ? kajára, mozira, másra gimisnek nem kell a zsebpénz, 18 éven felül ha egyetemista, majd kap ösztöndijat, - a jól tanuló közel 100 ezret ám, ha meg rosszul tanul, akkor csak menjen csak el dolgozni. Az sem cél, hogy ebből spóroljon, majd a saját keresetéből fog, a nagyobb dolgokat úgyis Ti veszitek meg. Nálunk 10 évvel ezelőtt a havi 4000 bőven elég volt, el sem költötte . A többi gyerek sem kapott többet, pedig nem egy szakadt osztályba járt. De persze Ti tudjátok, meg azh ujtóbbi 6-8 évebn volt infláció is.
20. Bichi (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. jan. 11. 15:02

Mindössze annyi, hogy eddig heti 4 ezret kapott, de ugye tud otthon enni-inni, vagy vinni szendvicset, bármit. Mi fizetjük természetesen a ruhákat, bérletet, orvost, vagy ami kell. Én úgy gondolom, hogy elszórni ez bőven elég. Nem beszélve róla, hogy nyáron is dolgozott, szerintem kb 200 ezret keresett, amit röpke 2-3 hét alatt elszórt, ebből mindössze maradandó érték egy kb 15-20 ezres cipő... karácsonyi csöppnyi ajándékokra sem volt pénze, ami szerintem enyhén szólva is túlzás. És persze még külön is kér, mikor elmennek valahova... A férjem most megemelte neki havi 25 ezerre, és a férjem szerint még az is mire elég.... Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy egy gimnazistának nem kell étterembe/kávézóba járnia, és talán a barátnőjének sem kell mindig valamit venni, de ezzel a véleménnyel egyedül vagyok a családban. És persze a fiam szerint is ez annyira kevés, hogy ebből nem lehet spórolni. Hát nem tudom, szerintem egy gyerek nyugodtan ihat csapvizet, nem feltétlenül kell minden nap ásványvizet venni. Tudom apróság, de havi 2-3 ezer forint, és az csak a víz...

Szóval ennyi "szűken" :)

19. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Bichi)
2017. jan. 11. 10:15
Megkérdezhetem, hogymi volt a családi vita? Ha túl indiszkrét a kérdés, nem muszàj válaszolni, csak érdekelt.
18. Idhikai (válaszként erre: 1. - Bichi)
2017. jan. 11. 09:52
...szintén nevelőszülőként 3.705 a 10 éves gyermeknek. A fiam 18-19 évesen már bőven nem fogadott el tőlem pénzt. 16 éves korától dolgozott a középiskola miatt. Most 21 éves, fél éve megvette az első autóját, több mint kétszer annyit keres mint én. Lányom szintúgy, ő se fogadott már el 18 évesen tőlem pénzt.
2017. jan. 11. 09:42

általánosban minden nap egy 100-ast, gimiben napi 150-200 Ft-t adtam, 2009-ben érettségizett. Ez a büfére kisebb dolgokra volt elég, egyébként mindent én vettem.

Mivel én is naponta jutok bevételhez,naponta adtam oda. Ugy látom nagyon egybecseng az összeg a többi véleménnyel ,

De - nyaranta és szünidőben a fiam dolgozott a vállalkozásomban- egy -egy nyáron 200.000 körül jött össze, de azt megspórolta ( napi 3000 Ft ). Idegen munkaerőnek azrét a munkáért - irodai kisegités - nem fizettem volna ennyit.

16. 8ed80e4016 (válaszként erre: 14. - Bichi)
2017. jan. 11. 08:33

Szerintem ha heti pl. 2 ezer ft-ot adsz neki az is bőven elég.

Az ugye 8 ezer ft havonta,ebből màr bőven tud gazdálkodni iskola idő alatt.

Nyáron pedig vannak diák munkàk :)

Ugye írtam,hogy én heti 1 ezrest kaptam 8 éve de azóta változtak az àrak is.

Volt egy osztálytársam Ő pl. a családi pótlékot kapta meg havonta az anyjától.Arra hivatkozva,hogy neki ez jár.

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Bichi)
2017. jan. 11. 04:39

Én tudok egy konkrétat is írni:D

A barátnőm heti 1500 Ft-ot adott a fiának péntekenként, az egyik kollégám minden hónap 1-én 4 eFt-ot ad a gyerekinek fejenként, de ők még általánosba járnak.

14. Bichi
2017. jan. 10. 23:21
Köszönöm a válaszokat, hát okosabb nem lettem. Én mondjuk úgy gondolom, hogy kell neki adni, hogy legyen miből vegyen ezt-azt, akár büfében, akár útközben, akár a barátnőjének, vagy akár karácsonyra... Igazából reménykedtem, hogy ennél több konkrét összeget fogtok írni :)
2017. jan. 10. 20:38
Az enyém dolgozik hétvégente, megkeresi a zsebpénzét.
12. 325b42d966 (válaszként erre: 4. - Crystall)
2017. jan. 10. 19:55
1-hónapra
2017. jan. 10. 18:42
nálunk nincs zsebpénz. Ha kér valamit odaadom a pénzt és megveszi, vagy megvesszük vagy ha el akar menni valahová és arra kell pénz stb. akkor odaadom. Reális igényei vannak, normális fiatal nincs elszállva az anyagiakkal amíg ez így van nincs ezzel gondom. Mindig is így volt.
10. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. jan. 10. 17:57

Az enyém is megcsinálja. Pl sokszor mondta, hogy ő ingyen is vigyáz a hùgaira, mégis adtam érte mindig zsebpénzt mert azalatt pl játszhatott volna a playstationnel is, mégis megtette a szívességet.


Szerintem a javára vâlt, mert nagyon tud gazdálkodni, mindenbe beszáll, vagy felajánlja, hogy ő beszáll, nem mindig hagyjuk de értékeljük a gesztust. Letettea jogsit a motorhoz és gyűjtött a robogóra is, de aztán mégis azt mondtuk, hogy az egészet mi álljuk. Szóval abszolút nem várja el, hogy adjunk neki pénzt, de amikor kap, megbecsüli. Muvel sokat segít és ezért adok neki, ha elmennek néha pizzázni, sushi-ba, nem kér rá külön pénzt,hanem ha van neki, abból fizeti, ha nincs, nem megy.


Egyébként nem sajnálom tőle, nem ezért nem adok csak úgy. Hanem hogy ne szokjon hozzá, hogy ezek alanyi jogon járnak. Pont ez az, hogy a fontosabb dolgokat meg fogjuk neki venni, ha nagy lesz, lakás, stb. De szokjon hozzá, hogy figyeljen oda és szokjon hozzá hogy több érdem=emelkedő lóvé:))) rajta múlik.

2017. jan. 10. 16:37
Én is mindig igény szerint adtam neki zsebpénzt. Ha büfézni akart, akkor amennyit gondoltam, hogy szükséges, ha venni akart valamit, akkor annyit. Én nem kötöttem semmihez, mert ingyen is megcsinálta a dolgát. Szobája rendben volt, tanulás ok volt, így nem kellett külön díjazni....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook