Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zongora "hatású" szintetizátort szeretnék, de nem tudom, mik a lehetőségek.. fórum

Zongora "hatású" szintetizátort szeretnék, de nem tudom, mik a lehetőségek.. (beszélgetős fórum)


19. mamcili (válaszként erre: 16. - Mamcili)
2012. jan. 17. 21:45
köszi!
18. Kék (válaszként erre: 16. - Mamcili)
2012. jan. 17. 09:47
oké!Ha aktuális segítek!
2012. jan. 15. 11:50
Ha volna rá anyagi lehetőséged, akkor a helyedben én is kalapácsmechanikás digitális zongorát vennék. Hátha egyszer úgy döntenél, hogy nem csak az éneket kísérnéd vele, hanem komolyabban is szeretnél megtanulni.
16. mamcili (válaszként erre: 12. - Kék)
2012. jan. 15. 02:30

Kék!

Légyszi gondolj rám...

Szeretném a gyerekem ősszel meglepni egy zongorával, ha továbbra is zongoránál marad!

Légyszi küldj nekem egy üzit augusztusban hogy mi a helyzet, ha addig elfelejteném...

15. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Anitakiara)
2012. jan. 15. 01:03
Hát van.Nem értem a kérdést.Már a legalapabb szintike is többfunkciós,a zongorahang kb a legelső választható hang a listák sorában...Egyszerűbb lenne egy hangszer boltot felkeresned.Mondjuk nyugodtan egy használt (adok-veszek) kereskedést is.
2012. jan. 14. 22:44
De amúgy a sima szintiken (ami nem digitális zongora), azokon nincs is fejhallgató kimenet? o_O
2012. jan. 14. 22:43

köszönöm a válaszokat :) nem operát tanulok, isten ments :D jobban mondva hangilag nem tartok azért ott :D musicalek egyenlőre :)

Nézegettem közben a neten a témában, és igen, a digitális zongorákat is, csak azok nekem drágák sajnos :( apum kikötése volt (ő lesz a szponzor :DD), hogy 100-200 euró a max, ami van rá, az meg olyan 60ezer forint.

Nem ártana megtanulni zongorázni is, ha már úgyis lesz, szóval jól át kell ezt gondolnom. Az a baj, hogy engem szinte csak ezek a költséges hobbyk vonzanak :D

12. Kék
2012. jan. 14. 20:35

Én inkább javaslok digitális zongorát!

(hangszerboltban dolgozom)új dig.zongorák már 140 ezer ft-tól vannak,nagyon jók!

Előnyei:NEM kell hangolni,billentés érzékenység állítható,fejhallgatóval halkan lehet gyakorolni,egy csomó hangszert megszólaltathat:csemballótól az orgonán át...

stb. 8 oktáv !!!

Azegyszerűbb szintik olcsóbbak,de ami sokat tud az is drága!a hangzás pedig sosem lesz olyan.az nagyon elektronikus!

2012. jan. 14. 20:28
ja most látom, éneket kísérni, hát ha operát vagy barokk zenét énekelsz, akkor a zongin is lesz mit tanulni :)
10. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Anitakiara)
2012. jan. 14. 20:27

azért kérdezem, mert ha az ének a lényeg, és csak kísérni akarsz vagy akkordokat alá, akkor a billentés nemigazán fontos


viszot ha tényleg ZONGORÁZNI szeretnél, akkor igen :)


nekem egy fatar sl-990-em van :)


[link]


de ez sajna 90-100 ezer újonnan

2012. jan. 14. 20:25
you tuben keres rá a zongoraiskola leckéire... három lecke nem bony... még én is megtanultam :)
2012. jan. 14. 20:23
egyenlőre a billentésen se gondolkodtam még :D mármint hogy mennyire fontos, csak az lebeg a szemem előtt, hogy végre elkezdhessem :D
2012. jan. 14. 20:22
van egy iszonyat ősrégi szintim, aminek a hangja távolról sem hasonlít a zongorára, azzal nem megyek semmire :S mennyi az esélyem így laikusként, hogy megtanuljam egy olyan szinten itthon, hogy az éneket segítse?
2012. jan. 14. 20:19
életemben nem zongoráztam még, most szeretném elkezdeni. tudom, hogy a szinti nem ugyanaz, de sajnos a zongora, de még csak egy pianínó se férne el már nálunk :( de köszi a tippeket, lehet hogy megkérdezem az énektanáromat, ő csak tud ajánlani valamit :)
2012. jan. 14. 20:16
A szintetizátorokon van egy olyan hangszín, hogy "pianino"... (többek között). Ez kb. zongora, csak árnyalni nem lehet a hangerősséget billentéssel.
2012. jan. 14. 20:16

Néz körül a használt piacon,

de én a helyedbe mivel gyakorlatlan vagy segítséget kérnék az énektanártól, vagy hangszerboltban...

2012. jan. 14. 20:12
és hány oktáv kell?
2012. jan. 14. 20:12
a kalapácsmechanika nem érdekes? mmint a billentése
2012. jan. 14. 20:08
Sziasztok! előre is köszi ha válaszoltok :) tanulok énekelni, és rágódok már régóta a témán, hogy sokkal könnyebb lenne a dolgom, ha kísérhetném magam. viszont fogalmam sincs, hogy melyik típust válasszam. a lényeg, hogy a zongora hangjára hasonlítson, és kb 50-60ezer ft-os keretem van rá. valakinek van tapasztalata ilyen téren?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook