Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zöldülj! fórum

Zöldülj! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2012. szept. 27. 16:31
köszönöm szépen a hozzászólásokat, de sajnos azt veszem észre azok olvasták - vagy csak azok reagáltak?-, akik egyébként is ilyen életmódot folytatnak... Ha csak 1 ember írta volna, hogy innentől így él, vagy kipróbál valamit azért jobban esett volna.... de hátha!
14. Lady Blakeney (válaszként erre: 13. - F758a7200f)
2012. máj. 23. 16:41
Hát nálunk azzal biztosan nem lehetne hatni az emberekre, hogy 5 napon keresztül nem viszik el a "vegyeset", itt ugyanis 2 hetente van csak szemétszállítás.
2012. máj. 22. 08:46

Jo a cikk:)


A mosogepem hasznalati utasitasaban az van hogy nem szabad perkarbonatot hasznalni hozza, amugy oblitot en sem hasznalok hanem csak folyekony mososzert (es keves is eleg) es igy is puha:)


Viszont a szemetet valogatom ezerrel, mert nalunk mindent csak heti 1x visznek el, de elviszik a haz elol(muanyag-fem, uveg, papir, kajamaradek, vegyes-ami nem megy sehova)


Sztem erre a szemetvslogatasra csak ugy lehet ravenni az embereket hogy kotelezove es fizetosse kell tenni. Mert senkinek sincs kedve hozza de ha mondjuk 5 napon keresztul nem viszik el a "vegyeset" amit senki nem valogatott ki, akkor akkora kupac szemet, buzolgo hegy keletkezik hogy mindjart megtanuljak, hogy jobb valogatni de cserebe a haz elol elvitetni a muanyagot-papirt stb.


Egeszen addig mindenki ugy fogja csinalni hogy:kitakaritok a hazamban, aztan mindent kidobok az utcara (utana meg szivjuk egyutt...)


Szemely szerint evente 400 eurot fizetek a szemetelvitelert, kotelezo a varosban, hat ha mar igy van, szelektalok mint mindenki es betartom hogy minden adott nap elotti este levisszuk az adott szemetfajtat (ehhez a varos ad kulon zacskokat es csak azt a szinut viszik el), de tisztasag van es mas is betartja, kulonben birsag

2012. máj. 17. 21:20
Nekem van egy naplóm amiben pont az ilyen dolgokat,praktikákat gyűjtöm össze,és én nem is használok semmi mást itthon se mosáshoz,se takarításhoz.....
11. CS.CS
2012. máj. 17. 20:35
Nagyon gratulálok a cikkedhez. Rendkívül jó. Én is termelek itthon, permet, és minden vegyszertől mentesen.
10. Nanda (válaszként erre: 7. - Darcy73)
2012. máj. 17. 18:32

Nekem a nátrium-perkarbonátot(nem tudom mi a "közönséges" neve)ajánlották a mosódió mellé,meg persze a mosószappant!

A mosószereket azért sem szeretem,mert mű illata van,mint ahogy az öblítőknek is!

2012. máj. 17. 16:21

Mindezekkel egyet értek ami le van írv a cikkben, de ha állandóana ezekre az E-kre figyelnénk begolyóznánk, én azt mondom egészséges szinten kell törekedni a "zöldülésre".


+ egy észrevétel: a piac is tele van más import szeméttel, sok kereskedő ugyan onnan szerzi be mint a tesco

Hamarosan kihal a piacos nemzedék, már alig pár bácsi-néni van kint az otthon termesztett dolgaikkal :-(

8. ogrené (válaszként erre: 6. - Kistanítónéni)
2012. máj. 17. 14:01
Szerintem hihetsz a kis termelőnek.Én is termesztek itthon zöldséget de csak saját célra soha semmi vegyszert nem láttak még!
7. Darcy73 (válaszként erre: 6. - Kistanítónéni)
2012. máj. 17. 13:48

Ha fehéret mosol mosódióval,ahhoz speciális fehérítő adalék kell,nem elég a mosószóda!Különben tényleg beszürkül.

A foltokat én mindig előkezelem mosószappannal!Megjegyzem,amíg mosóporral mostam,akkor sem jöttek ki a foltok,csak ha előtte szappanoztam!Viszont a gyerekem bőre ronda volt,most meg szép! :)


Én sem permeztezek a kertben-se gyümölcsöt,se zöldséget-szóval tényleg lehet anélkül is termelni.

2012. máj. 17. 13:05

Nekem is tetszett a cikk, de néhány észrevételem lenne. Egy kisvárosban élek, ahol hetente kétszer, munkanapokon van piac, így nem egyszerű eljutni. Ha véletlenül kimegyek, ugyanazok a zöldségesek árulnak, akik egyébként máshol is a városban, és ők a nagybaniról szerzik be az árut. Ha véletlenül van egy-két helyi termelő és megkérdezem, hogy mikkor permetezték a zöldséget, gyümölcsöt, akkor a válasz, hogy egyáltalán nem is permeteznek. Ha-ha. Így sokszor marad a tecsó és társai, ami munkaidő után is nyitva van.

A mosódiót használom a gyerekek ruháihoz. A színes ruhákhoz még csak-csak elmegy, de a foltokat nem szedi ki, és hiába használok mosószódát a fehérekhez, elég hamar beszürkülnek.

2012. máj. 17. 10:39
Gratulálok a cikkhez. Miután nagyon fontosnak tartom a környezetvédelmet sikerült ebben a témakörben elhelyezkednem. A megújuló energiák hasznosítása is nagyon fontos, ezért kicsit itt is népszerűsíteném a napelemes rendszereket, amivel teljes mértékben kiváltható egy háztartás elektromos energia szükséglete.
2012. máj. 17. 10:37

Nagyon jó cikk, én is gratulálok!


Évek óta használom az ecetet és a szódabikarbónát a mosásnál, takarításnál. A kozmetikumoknál pedig mi is átálltunk a natúr termékekre. Ásványvizet, üdítőket nem veszünk, úgyhogy a műanyag palackokkal nincs gondunk.

2012. máj. 17. 09:21

Gratula a cikkhez!

Én régóta így élek,csak sajnos az embereket nagyon nehéz rávenni a változásra. :(

Inkább mennek a te..o-ba,mert ott 10forinttal olcsóbb a paprika,mint a piacon.Nem számít,hogy honnan jött...

2012. máj. 17. 09:18

Nagyon jó cikk, gratulálok!!!


Környezetmérnök vagyok, úgyhogy mindennel 100%-osan egyetértek, és én is csak arra tudok buzdítani mindenkit, hogy "zöldüljön"!!!

2012. máj. 17. 09:08
Tavasszal feléled a természet, zöldbe borulnak az erdők, rétek. Ideje neked is zöldülni!

Most nem a fogyókúrára, és tisztítókúrákra, inkább a környezetvédelemre, tudatosságra gondolok. Sokan úgy gondolják, rajtuk nem múlik, attól hogy Ő szelektíven szedi a szemetet, kevesebb vizet, áramot használnak, nem lesz jobb hosszútávon a Földnek! Pedig tévednek!
Ráadásul a zöldebb életmód nemcsak a környezetednek, de a pénztárcádnak is kedvez! ;)

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook