Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zöldszínű a 2 hónapos fiam széklete kb 8 hete ez normális? fórum

Zöldszínű a 2 hónapos fiam széklete kb 8 hete ez normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
109. szantoneheni (válaszként erre: 108. - 67a30446ab)
2012. aug. 21. 21:13

Nálunk kevés volt a magzatvíz. Még aznap szülni akart az UH-s orvos, de az enyém azt mondta, ráér holnap is :-) :-( tiszta vicc. Amikor visszamentem a régi nőgyógyászomhoz, ő mondta, hogy a kevés magzatvíz emésztőrendszeri problémákat okozhat. Amennyiben tényleg kiderül, hogy emiatt van, biztosan feljelentjük, mivel neki aznap már nem volt kedve műteni.

Nem tudom .... nem változik a kicsi állapota :-(

2012. aug. 20. 10:18

Az egyik ismerősöm kislánya ugyan így járt, sokáig nem tudták, hogy mi a baja...:(

Ő több hónapig volt kórházban, mire rájöttek, hogy mekóniumos volt a magzatvíz, és abból nyelt.

A Te Kismanód tiszta magzatvízbe született? Mert ha nem, akkor ez lehet a baja.

A nővérem kisfia is így járt, de nála rögtön felismerték. 'Csak' egy hétig volt az intenzív osztályon, addig, amíg kapta rá az antibiotikumot.

107. juccc84
2012. aug. 20. 09:31

Nagyon sajnálom... :(( Azt hittem már minden rendben.

Nálunk rendbe jött a kaki színe, amióta eszi a gyümölcsöt és a főzeléket. És azóta napi szinten 3-4x kakil. Amíg csak tápszert evett, addig 2 naponta volt széklete.

2012. aug. 11. 10:06

Sziasztok.

Eltelt egy hónap a kórházba kerülés óta. A Klinon kúpot csak tegnap fejeztük be. A gyulai gasztrós dokink elment szabira. Nincs jól a kicsi. Begörcsöl folyamatosan. Már anyatejet sem kap, mert attól is begörcsölt. Csak ezt az Alfaré tápszert+ sima víz. Tovább kell lépnünk, mert nem lesz jó vége úgy érzem. Felvettem a kapcsolatot egy pesti és egy szegedi dokival is. Sok idő, mire eljutunk a rendelésükre sorbanállás miatt. Nem tudom, mit tehetnék még.

105. szantoneheni (válaszként erre: 104. - Annie1130)
2012. júl. 14. 18:45
van magánrendelése? esetleg privátba elérhetőséget tudnál küldeni? Nem vagyunk túl messze, kb 60 km.
104. Annie1130 (válaszként erre: 103. - Szantoneheni)
2012. júl. 14. 16:38

Nem tudom, hogy merre laktok, de a Szegedi Gyerekklinikán ajánlanék nektek egy gasztroenterológust: prof. dr. Várkonyi Ágnes

Nagyon profi, országosan elismert, kedves, lelkiismeretes szakember.

103. szantoneheni (válaszként erre: 102. - Juccc84)
2012. júl. 14. 16:34

A bukással kapcsolatban nálunk kiderült, hogy a vékonybélben lévő rengeteg gáz nyomodóik felfelé, emiatt bukik szegény ennyit.

Tegnap este megint nagyon begörcsölt. Nem tudom, meddig fog ez még tartani nála. Annyira sajnálom szegényt. Mindenhogy próbálunk segíteni neki. Egész éjjel a kezünkben volt, mert kb. fél óránként jöttek a görcsök :-((((

102. juccc84
2012. júl. 13. 21:49

Vicc, ami ebben az országban "egészségügy" néven fut...

A lényeg, hogy a pici jól legyen most már! És úgy is lesz! :)

Én ma végre a védőnőnkkel is tudtam beszélni, mondtam neki, hogy a doktornő szerint túletetem. Már emelnem kellett az adagját, mert nagyon kevés volt már neki a 140 ml. 150 ml vízből ugye 170 ml tápszer lesz, gondoltam nem adom oda neki mindet, hagyunk kb. 10 ml-t. De édesem úgy kiszívta a cumisüveget fél perc alatt, hogy nem is volt időm elvenni tőle. Mondtam a védőnőnek is és annyit mondott, hogy nyugodtan adjam oda neki az egészet. Már kóstolgatjuk a bébiételeket és abban maradtuk a védőnővel, hogy várunk 1 hónapot, hátha a szilárd kaja meghozza hatását és más színt produkál a székletben. Ha nem lesz változás, akkor tápszert fogok váltani. Csak az a bibi, hogy bukós tápszer csak 1 van... Hát majd kiderül.

101. 4561 (válaszként erre: 99. - Szantoneheni)
2012. júl. 13. 13:48

Hát nem vagyok biztos benne, hogy néha az orvosok meg tudnak bármit is állapítani.

Amikor kismama voltam az írták a lapomra, hogy kevés magzatvíz, majd mikor beindult a szülés, elfolyt a magzatvizem, mást se hallottam, hogy nagyon sok a magzatvíz, ez volt a téma........

100. 4561 (válaszként erre: 99. - Szantoneheni)
2012. júl. 13. 13:45

Szia!

Sajnálom, ami Veletek történt! És egyben felháborító, keress másik gyerekorvost, ha meg tudod oldani....

Jobbulást a Bébidnek!

99. szantoneheni (válaszként erre: 98. - Juccc84)
2012. júl. 13. 08:30

Teljes mértékben megértem a kirobbanásod. Ugyan így gondolom én is, de sajnos sokszor úgy tűnik, hogy nem tud mit tenni az ember pénz híjján sajnos.

A lényeg, hogy tudtam beszélni a dr. nővel. Azt mondta,hogy kb 72 óra kell, amíg beáll a kicsinek a gyógyszer. Kedd este kezdtük el. Jókedvű egyem meg. Tegnap a görcsök már nem voltak olyan éresők, mint szerdán. Vagyis számomra úgy tünt.

De ez a bélprobléma mst is eszembe juttatott, mivel kevés volt a magzatvizem és még +1 napot vártak a császárral. Annyit mondott a dokim a másiknak (aki az UH-t csinálta), hogy ráér holnap :-S Az UH-s doki aznap meg akart műteni :-S Mondta később egy orvos, hogy a kevés magzatvíz bélproblémát okozhat később a kicsinél. Sajnos ez is beigazolódott. Szívem szerint nem is tudom, mit tennék így két orvossal.

2012. júl. 12. 21:50

Jesszus! Nagyon sajnálom... :( Remélem minden rendbe jön nagyon hamar!!! Elképesztően undorító amit az orvosok megengednek maguknak! Úgy tudom arra esküdtek fel, hogy gyógyítsanak... ÉS NEM PÉNZÉRT CSERÉBE!! Mert sajnos manapság ha nem fizetsz, akkor akár el is áshatod magad... Egy gyerekorvosnak meg pláne körültekintően kéne eljárnia. A zöld székletnek millió oka lehet (már én is tudom, miután végigolvastam egy csomó mindent), nem szabadna, hogy az ő szerintük legkézenfekvőbb magyarázattal lezártnak tekintsék az ügyet. Pár hónapos babákról van szó az isten szerelmére!

Elnézést, ha nagyon kirohantam, de nagyon felháborodtam ezen...

2012. júl. 11. 13:41
Kapja az anyatejet és tápszert is, megvettük felírás nélkül, nem volt más lehetőség. 3 óránként max 60 ml jön ki a két cicimből. Szívatom vele folyamatosan, de amikor már dühöng, mert nem jön belőle semmi, muszály vagyok pótlást adni neki. Most próbálom elérni a kórházi kezelő doktornőt, mert nagyon görcsölt a kicsi ilyen 5 perces periódusokba. Nem tudom, hoyg lehet e a gyógyszertől, amit kap. most ébredezik. megint csak fél órát tudott aludni szegénykém. hallom, ahogy csikar a kis hasa, vagyis belei. a diagnózisba ezek vannak írva: Contaminatio bacterialis intestini tenuis. , Secunder hypolactasia., Dyscrania.
2012. júl. 10. 23:22
anyatejes?
2012. júl. 10. 22:38
Mégis melyik az az anyuka, aki behazudja, hogy beteg a gyereke?!Hihetetlen, hogy mi van a magyar egészségügyben!Felháborító!Kéresd át magad valami normális dokihoz, ezt az esetet meg jelentsd be a kamaránál! Ha mindenki hallgat, ha valami ilyen történik, akkor nem lesz globális változás!Egyébként hogy vagytok?
2012. júl. 10. 22:35
Otthagytam volna abban a minutumban!
2012. júl. 10. 22:34
Ma visszamentünk a háziorvoshoz. Válaszoltam a kérdéseire. MOndtam neki, hoyg kapott a kórházban tápszert is, mivel 3 óránként plafonon 60 ml jött ki belőlük. Lényegében nem hitte el, mert nem volt rajta a kicsi záróján. Tiszta vicc azért ez az egész. Valamilyen oknál fogva nem került rá a zárórá, valószínűleg kórházi rohanás, én meg hazudok a dokinak....... Ő szerinte nem akarok szoptatni, hogy biztosan féltem a mellem. Azért ez tényleg tiszta vicc.
92. pampers (válaszként erre: 90. - Szantoneheni)
2012. júl. 10. 19:11
de sajnálom
2012. júl. 10. 01:26
Szia!Sajnálom, hogy nincs rendben a kicsi. Együtt tudok veletek érezni, mint ahogy írtam, volt hasonló történet a családban. Jó, hogy eljutottatok a kórházig, mármint az a jó, hogy most már legalább tudjátok, mi a baj, mert így lehet csak orvosolni. Próbálj meg lenyugodni egy kicsit, már amennyire lehet, mert a kicsinek szüksége van rád! Sok erőt kívánok nektek, a babának meg mielőbbi gyógyulást!
2012. júl. 9. 22:42
Sziasztok. Most jöttünk haza a kórházból. Múlt héten csütörtökön éjjel úgy begürcsölt a kicsi, hogy nem tudtunk mit tenni és a háziorvos beutalta bélcsavarodás gyanuval. Kapta az infúziókat, borzasztó volt...... Kiderüét, hogy a kicsi laktóz érzékeny és emiatt a vékonybelel felülfertőzött lett. Elég szar a helyzet, de a lényeg, hogy elkapták. Évekig gyógyszer, majd meglátjuk ..... most alszik nyugodtan. A tejem ...... van még valamennyi, de tiszta ideg vagyok, megpróbálok egy kis b6-ot.
89. pampers (válaszként erre: 83. - Szantoneheni)
2012. júl. 7. 23:20
sz@r a meleg,te igyál azért sokat,és sürün szoptasd a babád,a szervezet igény szerint termeli a tejet.Én 3 éves koráig szoptattam Bogit.
2012. júl. 4. 10:43

Sziasztok!

Hát a mi dokink továbbra is azt mondja, hogy sokat eszik, mert megint hízott 1 kg-ot... Mivel nekünk panaszunk nincs (azon kívül, hogy zöld színű a széklet), így nem biztos, hogy tovább idegesítem magam ezen. 1 hét múlva kezdem a hozzátáplálást, lehet, hogy az majd helyrehozza neki. Ha nem, akkor megyünk másik orvoshoz mi is. Addig meg szerintem adok neki párszor Normafloret, vagy Lactiv Babyt. Bár lehet, hogy ez is felesleges, mert nem fáj a hasa meg semmi. De ártani, nem hiszem, hogy ártok neki...

Annak pedig nagyon örülök, hogy Ti jobban vagyok! A színe is normális már a székletének?

87. Annie1130 (válaszként erre: 86. - Szantoneheni)
2012. júl. 3. 21:44
Örülök neki, hogy rendbe jött a kicsi!:)
86. szantoneheni (válaszként erre: 85. - Annie1130)
2012. júl. 3. 21:34
Szia. Mindkét orvosunk mást mondott. Az egyik hasmenéssel kezelte, a másik pedig túletetéssel. Megkapta a gyógyszereit, amitől kakálni nem tudott. Most 3. napja nem adunk neki semmit, így döntöttünk a férjemmel és azóta a kicsi teljesen jól van. Napi 3-4-szer van széklete. Magától kakál és teljesen jó a hangulata, nem kínlódik. De nagyon köszönjük a javaslatod és odafigyelünk nagyon.
2012. júl. 3. 15:40
Azonnal elvinném egy gasztroenterológushoz a gyereket! Nem szeretnék rád ijeszteni, de a nővérem kislányának 2 hónapos korában bélelzáródásavolt és komoly műtéten esett át...szóval ne itt afórumon érdeklődj, hanem kérj szakmai segítséget egy orvostól! Minél előbb!
2012. júl. 3. 15:38

Nekem ő csak tápszeres már... Holnap végre doki, majd jelentkezem, hogy mit mondott.

A melegről annyit, hogy elviselhetetlen. :(( A gyerekek is elég szarul alszanak éjjel. Napközben viszont a pici bepótolja. :) De olyan kis édes. Ha fel is kel éjjel, akkor is csendben nézeget, amíg vissza nem alszik. Soha nem kelek fel rá. Csak megébredek, átmegyek hozzá és akkor látom, hogy fent van. :) Ma is felkelhetett valamikor, mert mindig hason alszik, ha megfordul akkor mindig felébred. Ma hanyatt találtam az ágyában és úgy durmolt. :) Felénk holnap már "csak" 30 fok elvileg. Remélem gyakorlatilag is!!! Ez embertelen... :/

2012. júl. 3. 10:51

Igen, köszönjük, jobban vagyunk. SZombat óra egyedül kakál :-) Elvettünk tőle minden gyógyszert és tényleg úgy néz ki, hogy a sűríítő okozta a problémát. Most csak a meleggel küzd, mint mindenki.

Próbálok inni, haladok szépen lassan, de a tejcsim nem elég még mindig sajnos :_(, de dolgozok rajta. Ti hogy bírjátok a meleget?

82. pampers (válaszként erre: 78. - Szantoneheni)
2012. júl. 3. 00:03
a folyadék ivás nekem sem ment(éjszaka oda tettem az ágy mellé egy 2 literes üveget teli vizzel,és reggelig azt meg ittam,minden éjjeli szopi után ittam sokat) de muszály mert a szervezetnek normál állapotba 2-3 liter vizre van szüksége,akkor gondolj bele mennyi kell még hogy tej is legyen. remélem jobban vagytok!?
81. szantoneheni (válaszként erre: 80. - Juccc84)
2012. júl. 1. 21:13
Tápszert is kap a kicsi?
2012. júl. 1. 12:40

Sziasztok!

Bocsi, csak most olvastam az üzit...

Nálunk a kaki színén kívül més baj nincs, hál isten. Nagyon jókedvű baba, mosolyog egész nap, gagyorászik stb. Szerdán végre lesz a dokink, mindenképpen mondani fogom neki, hogy még mindig fenáll a helyzet, kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani. Nem hinném, hogy túletetem, mert ennyi idősen már jóval többet kéne ennie, dehát minden baba más... Lehet, hogy az én kisfiamnak elég a 140 is. Tegnapelőtt próbáltam neki 2x többet adni, de olyan volt utána, mint aki bármelyik pillanatban elhányja magát. Szóval maradtam a jól bevált 140-nél. Ez után sem sír soha, csak néha rágja a kis öklét. A nagyfiamnál ez az éhség jele volt, de ő üvöltött is mellé. :) Az utóbbi 1-2 hétben naponta 1x kakil, eddig 2 naponta volt széklete. Néha már akad a zöld közt egy kis normális szín is.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook