Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zöldgally törés. Előfordult már valakinek a gyermekével? Valóban nem látszik elsőre a röntgenen? fórum

Zöldgally törés. Előfordult már valakinek a gyermekével? Valóban nem látszik elsőre a röntgenen? (tudásbázis kérdés)


16. Rafiki
2010. nov. 21. 21:24
Nálunk is hasonló, mint Dömikénél.Ideiglenes gipsz, mert dagad a keze, majd a jövő héten kapja meg a véglegeset.
15. Rafiki
2010. nov. 21. 21:22
Lányom 12.Korcsolya, elesett.Bedagadt a bal csuklója,sebészet.Zöldgallytörés.Ráadásul balkezes:-(. Állítólag 3 hétig lezs rajta a gipsz.Amúgy a rtg. egyből kimutatta.
2010. aug. 19. 19:27

Nekem is volt gyerekként, a bal alkarom (talán a singcsont). A röntgen kimutatta. A doki ógy "megszorította" a kezem, majdnem bepisiltem úgy fájt. (Helyrerakta a törést.) 40 nap gipsz, és tökéletesen gyógyult. Nincs különbség a kezeim között.

Illetve a jobb azóta műtve lett, de az más történet... :)

2009. jún. 12. 18:13
nEKEM VOLT GYEREKKÉNT,DE A RTG egyből kimutatta.Kaptam gipszet és rendbe jött.Viszont az a kezem vékonyabb lett.
2009. jún. 11. 21:26
Miután leveszik a gipszet mennyi idő kell az izmok regenerálódásához mondjuk egy 2 évesnél?!
11. csera
2008. ápr. 15. 07:10
A zöldgally törés egy deformitást okoz a csonton (leggyakrabban csöves csonton), karon, lábszárcsonton. kisgyermekkorban amíg "hajlékonyak" a csontok, ha ezen a határon túl éri az erőbehatás, akkor nem áll vissza eredeti tengelyébe, ekkor beszélünk zöldgally törésről és mindig látszik a rtg-en, ha jó tengelyirányból végzik a felvételt. Rögzíteni kell, viszonylag jól hamar gyógyul, pont azért mert még nem fejeződött be a csontosodás.
2008. ápr. 15. 00:08
Az én fiamnak volt pár éve, focizás közben ő védett, a RTG kimutatta, kapott gipszet, kb. 4 hétig volt rajta.
2008. ápr. 14. 23:10
sziasztok! a lanyom leugrott egy lepcsorol es osszeeesett, sirt - ugyelet, rtg,.. semmit nem mutatott ki - de nem allt labra tovabbra sem... masfel hetig - visszavittuk - ujabb rtg, es a diagnzois szerint: vagy coeffy szindroma v daganat!!!!!!!!! elajultam majdnem...nem kivanom senkinek azt az erzest. sose tudtak kizarni vegul a daganat letezeset, de mi abbahagytuk vegul a kontrollokra, MRIre maszkalast vele - es azota sincs kutya baja sem :))) az orvosok szerint mar nem is elhetne, ha igaz lett volna amit allitottak! Ha en elobb olvasok ilyen zoldgallytoresrol, talan sose teszem ki a gyerekemet meg az elso MRInek sem!!! en vegig allitottam, hogy koze kell hogy legyen az ugrasnak es a rtg kepnek egymashoz - es leginkabb egy csonthartyagulladasban hittem maximum - az volt a valasz, annak nem ismerik a rtg kepet!!!
2008. ápr. 2. 09:48
Nekem volt gyerekkoromban a kisujjamban. Esés közben beütöttem egy fába. Nekem azonnal kimutatta a rtg.
2008. ápr. 2. 09:48
A 3 éves fiamnak is volt ilyen. Nálunk nem is fájlalta a keresztcsontját, nem kímélte a karját, semmi jele nem volt a "törésnek", csak egyik fürdetésnél tűnt föl egy kis dudor a keresztcsontján. Nem fájlalta azt sem, ahogy nyomkodtam, vizsgáltam. Megmutattuk a gyerekorvosnak, ő egyből zöldgally törésre tippelt, de elküldött rtg-re. Ott tényleg bebizonyosodott, hogy korábban "eltörhetett" és ez a dudor már a gyógyulás jele, ahogy a gyerekorvos is mondta. El is múlt, de azóta is rejtély, hogyan és mikor történhetett a baleset és miért nem fájlalta, jelezte a fiatalember. :)
2008. márc. 25. 18:36
Úgy történt hogy hanyatt lökték, és a kezével támasztotta meg magát.
2008. márc. 25. 18:34
A fiamnak is volt zöldgalytörése. Azonnal trauma..röngen..és ott gyönyörűen látszott. Gipszet kapott ideiglenest..utánna pár nap múlva véglegest.Kb 4 hét mulva már le is vették és rendben is volt. Neki a csuklója felett tört "meg" a keze.
2008. márc. 25. 16:48

Köszönöm a válaszokat.

Tegnap délután játszottak a gyerekek. Az unokatestvére pörgette a kezénél és lábánál fogva a kislányomat (3 éves). "repülőztek"

A lányom elkezdett sírni, a kezét fájlalta. Nem sokra rá elaludt. Mikor felkelt, le akartam vetkőztetni de mikor a kezéhez nyúltam nagyon sírni kezdett. Bevittem az ügyeletes orvoshoz, aki mondta hogy lehet zúzódás, rándulás de akár zöldgally törés is, bár ezt lehet hogy csak később mutatja ki a röntgen, mert nem "igazi" törés, de gyerekeknél előfordul, főleg csavarás, húzás hatására. Beküldött a traumatológiára. A röntgen nem mutatott törést, csak annyit hogy az egyik izületi rés kissé tágabb a normálnál. Az ottani orvos csak annyit mondott hogy nem törés, borogassuk, kíméljük.

Én is keresgéltem a neten ezzel kapcsolatban, de csak a leírását találtam. Azért is írtam ki a kérdést, hátha van valakinek személyes tapasztalata.

2008. márc. 25. 11:22

A csonttörések felosztása szerint négy jellegzetes törési formát különböztetünk meg. A traumás törések egyszeri, hirtelen ható, a csont rugalmasságát kimerítő erőbehatásra jönnek létre. A patológiás töréshez nincs szükség különösebb erőbehatásra: a csont valamely társbetegség következtében meggyengül, elvékonyodik, és a törés ezen a kóros csontszerkezeten gyakran "spontán" következik be. Ez előfordulhat csontritkulásban, rosszindulatú daganatos megbetegedésben, hormonális betegségekben, illetve besugárzáskor vagy immunhiányos állapotban. A csontállomány elvékonyodása esetén fenyegető törésről beszélünk: ez az állapot igen gyakran vezet patológiás töréshez. A fáradásos törés akkor jön létre, amikor a csontfelszínre erőltetett hajlító, nyíró vagy húzóerők irányulnak, rendkívül hosszú ideig. A fáradásos törés egy típusos példája a súlylökők szakításos törése az aktív kéz egy kéztőcsontjának alapján. A zöldgally-törés típusos sérülés a gyermekek hosszú csöves csontján.


Ezt találtam a neten remélem tudtam segiteni.

2008. márc. 25. 09:09

Zütyi!

Nálunk három éves volt a lányom, amikor egy vidéki lagziban megsérült a karja.(az apukája a csuklójánál fogva pörgette)Elkezdett sírni szegénykém, nem tudott szorítani a kezével és a karját sem tudta emelni. Azonkívül ami a legfontosabb volt, mondta, hogy vigyük őt el doktornénihez mert neki nagyon fáj a karja.

A helyi kórházban az ügyeletes sebész rögtön mondta, hogy zöldgallytörés. Csináltak többirányú rtg. felvételeket és azon viszont nem a zölgallytörés volt látható, hanem az izületi fej ficamogott ki a könyökénél. Na ez sem a legjobb sérülés, mert ezt vissza kell rakni,ami iszonyúan fáj. Ha nem megy akkor műtét. Ez a doktorbácsi viszont profi módon visszacsavarta -húzta neki, úgyhogy nem kellett műteni. Remélem tudtam segíteni.

2008. márc. 25. 08:32
Zöldgally törés. Előfordult már valakinek a gyermekével? Valóban nem látszik elsőre a röntgenen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook