Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zöld lé kúra (nem értem) fórum

Zöld lé kúra (nem értem) (beszélgetős fórum)


26. angelic smile (válaszként erre: 25. - Csurmi)
2014. nov. 21. 15:43
Én banánt, zöld almát, fél citrom levét és bébi spenótot teszek bele. Először gyömbér is került bele, de nekem túl intenzív úgy az íze.
25. Csurmi
2014. nov. 21. 15:25

én személy szerint szoktam méregteleníteni. (általában víz , tea amit megengedek ilyenkor magamnak.) Eddig 2 hét volt amit végigcsináltam kétszer, és több rövidebb böjtöm volt. (fogyás két hét alatt -8 kg nálam), de az visszajön, ha nem figyelünk oda, viszont meg is tartható, ha utána nagyon ügyesen állunk vissza a rendes étkezésre.

(ezt azért írtam le, mert visszaolvastam és írtad, hogy fogyna a barátnőd)



Ilyen zöld leveket szoktam csinálni páromnak, ő minden nap iszik belőle. Szereti, de nem csinálja méregtelenítés szinten, pedig jó lenne legalább egy két napot kibírna csak így, de nem sajnos :)


Pedig hihetetlen mennyi jótékony hatása van.

Én a pároméba teszek banánt, almát, néha almalevet is, attól finomabb + c vitamint por formában. szerintem iható :) Ártani nem árt az biztos.

24. angelic smile (válaszként erre: 23. - Csurmi)
2014. nov. 21. 13:15

Nem. Elolvastam neki, amiket írtatok. Én viszont csináltam már pár reggel ilyen zöld levet, de turmix-szal. Hát mit mondjak? Dobtam egy hátast! Az egyik fiam megkóstólta és másnap is kért és harmadnap is. :DDD Neki nagyon ízlik! A tesója viszont rá sem tud nézni.

Viszont én sem hiszem, hogy napokon keresztül tudnám inni. Főként nem a gyümölcscentrifugás változatot. Az még inkább a semmihez hasonlít. Viszont tény és való, hogy nem éheztem meg a délelőtt folyamán, pedig én 4-5-ször eszem egy nap.

23. Csurmi
2014. nov. 21. 13:02
belevágott a barátnőd a kúrába?
22. angelic smile (válaszként erre: 21. - Vayma)
2014. nov. 11. 23:06

Értem, köszönöm, hogy elmondtad. :)

Megmondom a barátnőmnek, hogy nézzen más lehetőségek után.

21. vayma
2014. nov. 11. 22:53

Én kétszer csináltam. Egyszer egy hetet és egyszer 8 napot. Nem kifejezetten fogyásra jó. Az első két nap kellemetlen a fejfájás miatt, de a negyedik naptól annyira energikussá váltam, mint még soha. Az elsőnél lement 6kg, de abból visszajött kb. 3 ahogy visszálltam, de tényleg nem ez a lényeg. A jótékony hatása hónapokig kitart. Én egy borzalmasan stresszes időszak után csináltam, mikor már élni alig volt kedvem.

Csak jót tudok róla mondani, de ha fogyni akarnék biztosan nem ezt választanám.

2014. nov. 11. 21:03
Igen én azt használtam, régen nagyker áron még meg tudtam venni. Mostanság már luxus cikknek számít számomra.
19. angelic smile (válaszként erre: 18. - Marlenka70)
2014. nov. 11. 21:00
Te a t. diétára gondolsz?
18. marlenka70 (válaszként erre: 16. - Angelic smile)
2014. nov. 11. 20:51
Két hétig naponta 3x csak azt iszod. Mellé víz, zöldségleves leve. A turmix elég jól telít éhes soha nem voltam csak a szilárd étel hiányzott. 3x két hetet sikerült csinálnom (amikor még futotta rá). Leadtam az összes feleslegemet kb 14kg volt akkor. Utánna viszont életmód váltás szükséges különben hamar visszakúsznak a leadott kilók.
2014. nov. 11. 20:36
Én is làttam a filmet nagyon jó,fent van "jutyubon" szigorú orvosi ellenőrzés nélkül nem ajànlatos,nem lehet hasraütésszerűen belevàgni...
16. angelic smile (válaszként erre: 15. - Marlenka70)
2014. nov. 11. 19:58
Fehérje turmix? Az milyen?
15. marlenka70 (válaszként erre: 14. - Angelic smile)
2014. nov. 11. 19:43

Értelek! Nem hinném,hogy teljesen leáll az emésztés 60 nap alatt elhalnának a belek :-)

Én is próbáltam,de borzasztóan éhes voltam úgy meg főleg lehetetlen végigcsinálni még néhány napot is ha mellette egy családra főzöl. Ne aggódj szerintem miatta csak kevesn bírják néhány napnál tovább.

Ennél még a fehérje turmix is jobb választás szerintem azzal legalább eltelik a gyomor.

14. angelic smile (válaszként erre: 13. - Marlenka70)
2014. nov. 11. 19:29

Marlenka! Én láttam azt a filmet, ill. egy részét. Azt is tudom, hogy gyümölcscentrifugával csinálja a fazon, csak az elméletét nem értem.

Amit Csurmi írt, az lehet magyarázat, de azt is leírja, hogy "A méregelenítést pár napig lehet csinálni". Tehát a 60 napot nagyon soknak találom és el sem tudom képzelni, hogy a barátnőm akár két napot is kibír, nemhogy 60-at.

A másik dolog, hogy ha nem eszel rostosat, akkor nem sz..sz (már elnézést!), ahogy Csurmi is írja leáll az emésztés.

Én is inkább nyersen enném meg a zöldségeket és gyümölcsöt, ahogy Tavaszhozó írja.

2014. nov. 11. 19:04
Kövér,beteg és majdnem halott ez a címe a filmnek mindent megtudsz belőle erről a "diétáról".
2014. nov. 11. 18:56
Csak gyümölcs centrifugálva kell a leveket inni. Készült film is erről a módszerről, végignézheted amint egy túlsúlyos pasi orvosi ellenörzés mellett leadja a súlyfeleslegét. Nagyon erős centrifugát használ a napi több kiló zöldségből kinyert léhez. Sajnos nem jut eszembe a film címe, de érdemes megnézni.
11. 0a13a7d41c (válaszként erre: 10. - Angelic smile)
2014. nov. 11. 16:44

A "csupasz" lében kevesebb a kalória, hiszen annak a 99%-a víz, míg az általad rostanyagoknak nevezett szilárd anyagok tartalmazhatnak akár még cukrot is.


Annál már csak az jobb ha tényleg vizet iszik, ugyanis a víznek nulla az enegrgiatartalma.

10. angelic smile (válaszként erre: 9. - 0a13a7d41c)
2014. nov. 11. 16:38

:) Édes vagy, de elolvasod a kérdésemet? Nem az általad boncolgatott téma érdekelne.

Zavar, ha valamit nem értek és most pl. az egyik tag érdekes dolgokat írt.


Van egy diéta, neve: zöld lé kúra. Áh, nem írom le még egyszer. :D

9. 0a13a7d41c (válaszként erre: 8. - Angelic smile)
2014. nov. 11. 16:21

Szerintem a turmixgép átmenet a kicsavarjuk a gyümölcsöt és a megesszük a gyümölcsöt között. :)


A lényeg hogy el lehet adni egy gépet, ami egy hónap múlva úgyis a szekrény aljára kerül.

8. angelic smile (válaszként erre: 7. - 0a13a7d41c)
2014. nov. 11. 16:14
Most nem ez a kérdés. :)
7. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Angelic smile)
2014. nov. 11. 16:01
Miért nem jobb ha megesszük a gyümölcsöt?
6. angelic smile (válaszként erre: 3. - Csurmi)
2014. nov. 11. 14:20
Mert úgy tudunk méregteleníteni, ha közben leáll az emésztésünk??? :OOO
5. angelic smile (válaszként erre: 4. - Csurmi)
2014. nov. 11. 14:17

Nem én zöld lé kúráznék, hanem egy barátnőm. Ezt találta a legszimpatikusabbnak, de még nem kezdte el, mert nem érti ő sem, ahogy én sem, hogy lehet csak lével (még ha naponta 5-6-szor iszod is) kibírni 2 hónapig?

Egyébként ő fogyni szeretne. 84 kg és 157 cm. :((( Kizárt dolognak tartom, hogy 1-2 napnál tovább lehet "művelni" a zöld lé kúrát, pláne úgy, hogy gyümölcscentrifugázod a zöldségeket és gyümölcsöket.


Én abban hiszek, hogy úgy lehet hosszú távon diétázni, ha nem vagy éhes, ha megeszed azt a kalóriamennyiséget, amit kell.

Pár éve én is diétáztam, mert az ikerk születése után maradt fenn pár kiló. De eszembe sem jutott volna, hogy 60 napon keresztül csak igyak és ne egyek.

2014. nov. 11. 12:56
A méregelenítést pár napig lehet csinálni, szilárd táplálék nélkül, csak folyadék :) - ha ez a célod.
2014. nov. 11. 12:53

Ha méregtelenítesz, akkor ne legyen benne rost, mert az beindítja az emésztést. Csak folyadékot szabad inni, víz, zöldség , gyümölcs leve rost nélkül!! Lényeg, hogy leálljon az emésztés, és a sok folyadék kimossa a mérget a szervezetből


Különben meg jó a rostos, ha nem méregelenítesz, csak iszogatod a leveket.

2014. nov. 11. 12:53
Szerintem nem baj, én botmixerrel csináltam a zöldturmixot.
2014. nov. 11. 12:45
Szeretném a segítségeteket kérni! Miért jobb, ha gyümölcscentrifugával csináljuk ezeket a leveket? Miért nem jó a turmixgép? Miért baj, ha marad benne rost?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook