Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zenetanulás, zongoratanulás ovis korban fórum

Zenetanulás, zongoratanulás ovis korban (beszélgetős fórum)


17. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2016. dec. 6. 14:34
Hogy haladtok a zongoratanulassal?
2013. jan. 20. 21:02

Sziasztok!


Végülis blevágtunk, elkezdtük a zongorát, a gyerekem imádja és nagyon ügyes :) Úgy tűnik, kifogtunk egy fantasztikus tanárnőt, aki tényleg nemcsak megtanítja, hanem meg is szeretteti a hangszert vele :)

15. trapiti (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2013. jan. 7. 23:04
Igyekszem így tenni :) Köszönöm szépen!!!
14. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. jan. 7. 08:09
Ha Lucának ez a vágya, akkor támogasd! Ahogy ezen a fórumon megismertelek Benneteket, azt látom, hogy a kislányod nem átlaggyerek, érettebb a kortársainál, Te pedig olyan anyuka vagy, aki tudja, hogy "Két dolgot adhatunk a gyerekeinknek: gyökereket és szárnyakat". Engedd, hadd szárnyaljon! :)
2013. jan. 6. 22:48

Szerintem ez, hogy sulis legyen, csak általánosítás , de azért is várok vele,mert jó, ha érettebbek lesznek,olvasni tud,nagyobb az önfegyelme,figyelem készsége, stb...

Én is tudok zongorázni,sokáig énekeltem is, van a családban szakember is, így már levizsgáztuk őket.Egyiknek van zenei hallása, másiknak kevésbé:)Persze erőltetni nem fogom,csak ha érdekli.

Lucát valszeg érdekli, így csak jót teszel vele:)

12. trapiti (válaszként erre: 10. - E28c748947)
2013. jan. 6. 22:41

Mivel indokolták a 6-7 éves kort?


Nálunk ugye itt a zongora és használatban is van, lehet hogy emiatt hamarabb is alakult ki a vonzalom a hangszer iránt. Arra is gondoltam, hogy nem biztos hogy szerencsés épp az iskolakezdéssel együtt kezdeni ezt is teljesen új dologként...

11. trapiti (válaszként erre: 9. - 5146e98818)
2013. jan. 6. 22:39

Igen, sokszor emlegetik ezt Mozartról. Csak igazából nem sok köze van szerintem ahhoz, hogy egy átlag vagy talán még tehetséges gyerek mikor/hogyan tanuljon zenét, hiszen szinte egészen biztosan nem lesz belőle soha Mozart kaliberű zseni. Sőt, én még csak arra sem gondolnék, hogy zenei pályára készítsem és ezért kezdjen korán pl. zongorázni tanulni (bár akik komolyan zenésznek szánják a gyereket, már 2-3 évesen pl. hegedűt adnak a kezébe), a cél egyszerűen annyi, hogy örömét lelje benne, hogy szélesedjen a látóköre, ügyesedjen, hogy értő zenehallgató váljék belőle... ezek közül a legfontosabb, hogy képessé váljon saját maga örömére zenélni.


Én pl. egyáltalán nem vagyok megáldva zenei tehetséggel, legkevésbé jó hallással és tiszta énekhanggal. Ennek ellenére 12 évig tanultam zongorát és 8 évig harmonikát. A mai napig öröm ha leülhetek a zongora mellé, vagy kézbe veszem a harmonikámat. Kamaszkoromban sok lelki bajomra gyógyír volt a zongora, sőt, anyukámék a mai napig emlegetik a zenés ébresztőket :) Minden reggel 5-6-ig zongoráztam, olyan volt mint másnak a kávé... amíg nem volt meg a napi adagom, hozzám se lehetett szólni :) Kb. ez az amit szeretnék ha a kislányom is átélne, nem Mozartot nevelni belőle.

10. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. jan. 6. 22:10
Nekem van ügyfelem, aki magánzeneiskolát üzemeltet.Sokat járunk hozzájuk, de ő javaslatára csak 6-7 évesen kezdünk majd.Egyikük hangszeren, másik éneket akar tanulni:)
9. 5146e98818 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2013. jan. 6. 22:08
Semmi, csak megemlítettem mint érdekességet.
8. trapiti (válaszként erre: 7. - 5146e98818)
2013. jan. 6. 21:54
És akkor mi van?
7. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. jan. 6. 21:48
Mozart hat évesen már komponált.
6. trapiti (válaszként erre: 2. - Mmacus)
2013. jan. 6. 19:22

Saját tapasztalat alapján egyelőre nem szerettem volna zeneiskolába vinni (itt ráadásul nem is vállalnak kicsiket).

Nekem anno nagyon jó volt, hogy rögtön zongora mellett kezdtem és nem nyúztak egy éven át a szolfézzsal anélkül hogy hangszer közelébe kerültem volna. A zongorát egyébként a későbbi hangszeres tanulás szempontjából sokkal jobb kezdő hangszernek tartom mint a furulyát, még akkor is ha később fúvós hangszert választ.

Én magán úton tanultam, sokkal élvezetesebb volt mint a zeneiskola, és a szolfézst, összhangzattant stb. észrevétlenül tanultam meg a hangszeres játék közben.

2013. jan. 6. 19:20

:) Ezek jó hírek :)

Nekem nincsenek erről emlékeim, ugyan zongoráztam, de 7.5 évesen kezdtem, akkoriban nem vállaltak gyerekeket iskolás kor előtt.


A lánykám ragyog a boldogságtól, nagyon ügyes volt és úgy látom hogy nagyon kedves és jó tanárnőt sikerült találnunk :)

4. michelle.r (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. jan. 6. 17:10
A lányom 6 éves kora óta zongorázik, a tanára szerint nagyon tehetséges, amióta áprilisban beköltöztünk az új lakásba, saját kérésére szünetel, de most kérte, hogy tavasztól jöjjön a tanár újra ;) Nem tudom mennyire lesz komoly, mindig noszogatni kellett, hogy leüljön gyakorolni, viszont ha leült, akkor már szívesen csinálta.
2013. jan. 6. 16:14

Imádják a kicsik a zongorát... ahogy a pici ujjacskáikkkal billentgetik a C-dúr skálát...

és amikor a szolfézst tanítják nekik: kopognak, tapsolnak...tá-ti-ti-tá-á-szün :):)

2013. jan. 6. 15:53
A mi városunkban a Zeneiskolán belül működik zeneovi, oda járnak az ilyen korú gyerekek, az alapokat (szolfézs stb) ott tanulják. Furulya az alap, később választanak hangszert.
2013. jan. 6. 15:39
A kislányom nagy vágya hogy zongorázni tanuljon, 5 éves. Találtam egy kedves, idős tanárnőt aki elvállalja :) Kíváncsi vagyok, más hasonló korú gyereknél hogyan megy, mik a tapasztalatok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook