Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zavaró szomszédok fórum

Zavaró szomszédok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zavaró szomszédok

1 2 3
59. Kubiak
2014. máj. 8. 20:05

Van egy ötletem!


Ezt játszd le nekik jó hangosan!


Naponta 3x


[link]

58. maya80 (válaszként erre: 43. - Feketebárány74)
2014. máj. 8. 20:04

Nálunk nincs gyümölcsfa, szőlő stb., mert nem akarunk. Élvezni akarjuk a kertesházat, nem pedig beleszakadni a sok munkába, és ez mindenkinek a saját döntése. Ha nem akarsz, ne legyen vetesmény kerted meg x hektár szőlőd.

És kutyánk is, mert nem lenne időnk rá a három pici gyerek mellett, így kutya után se kell takarítani, meg nem is ugat. Két szomszédunknál van kutya, de szerencsére azok sem ugatnak.

A családi házzal nem jár együtt a sok meló, ez egy téves felfogás.

Te döntheted el, hogy mennyit vállalsz, hogy mit szeretnél.

57. animal-lover (válaszként erre: 49. - Esto70)
2014. máj. 8. 18:26
városüzemeltetés
56. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 55. - Feketebárány74)
2014. máj. 8. 18:23
:))
55. feketebárány74 (válaszként erre: 53. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 8. 18:19

Hát igen, ebben is lehet valami, hogy kicsit más lenne a helyzet, ha lenne egy kertészem... :)

A házimunkát én is megcsinálom itt a panelban is, de a kertes házban sokalltam a teendőket. :S

54. esto70 (válaszként erre: 15. - Bibity)
2014. máj. 8. 18:18
Elvileg lehet bejelentést tenni a NAV-nál, de gondolom bizonyíték is kell nekik. Csak úgy nem jönnének ki kutakodni..
53. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 46. - Feketebárány74)
2014. máj. 8. 18:17

Ő is . Na, nem a házimunkában, csak ugyanazt mondta, mint te.

Különben ő kertes házban nőtt fel, én nem. Így, mivel te is laktál olyanban, lehet nektek van igazatok.

Persze, más lenne a helyzet, ha lenne pénz kertészre, és vagy 100 fenyőre, hogy igazán szép legyen, nem?

52. esto70 (válaszként erre: 10. - Mkriszti81)
2014. máj. 8. 18:16
Most éppen a 3-as pontnál tartok...
51. esto70 (válaszként erre: 6. - Milup2)
2014. máj. 8. 18:14

Nálunk is le van feketén-fehéren fektetve a házirend szabályzata. Sajnos ezt nem tartják be. Lakógyűlésre, meg a problémás lakók sosem mennek el.

Ja és még elérni sem lehet őket. Ajtót sosem nyitnak, kamu telefonszámot adnak meg a lakszövben.

50. esto70 (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 8. 18:11

Kedves szurikáta111!

Elhiheted, hogy abszolút toleráns vagyok. Nem ordibálok senkivel, és nem is keresem senki haragját. Sem kutya, sem gyerek gyűlölő nem vagyok. De azért mindennek van határa. És legfőképpen mindenkinek joga van normális körülmények között pihenni.

Azt is elhiheted, hogy elköltöznék, de sajnos nem vet fel a pénz...

49. esto70 (válaszként erre: 18. - Fiúsmami)
2014. máj. 8. 18:03

A közös képviselőn már túl vagyok. Az az érzésem, hogy ők sem tudtak a kedves szomszéddal beszélni. Szerintem önkormányzati feljelentés lesz, vagy minek hívják..

Esetleg infót tudsz arról, hogy pontosan melyik osztályra is kell ezt bejelenteni??

48. 92e42a55b3 (válaszként erre: 47. - 92e42a55b3)
2014. máj. 8. 18:02
Hifink
2014. máj. 8. 18:01

Hát ilyesféle örömöket albérlö koromban én is élveztem.A szemben lévő lakás volt a drogelosztó.

Az alattunk lakó néni meg-bocsánat,de minden tisztelem ellenére sem fogalmazhatok másképp-futamos volt. Szerinte fúrtunk,kopácsoltunk egész nap a lakásban,volt kint rendőrség i7.Igazából reggel 5-kor dolgozni mentünk este 8-10-ig.TV-nk ,iifink sem volt,amivel zajongjunk.

46. feketebárány74 (válaszként erre: 45. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 8. 17:58

:D

Jó elismerem alapból "kissé" lusta típus is vagyok. ;-)

45. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 39. - Feketebárány74)
2014. máj. 8. 17:54

Pont úgy beszélsz, mint a férjem. Ezért nem mentünk kertes házba.


férfiak........

44. Nátháska (válaszként erre: 27. - Selena78)
2014. máj. 8. 17:49

Hirtelen egy eszement megoldás jutott eszembe... hozd át hozzátok a szomszédtól a kutyát. Ha már ugat, nálatok is megteheti, és így a macskák is visszaköltöznek a tulajhoz. XD

Bocsánat, nem hagyhattam ki...


Mindenesetre nagyon sajnállak, kellemetlen lehet! :( Velem szemben egy kocsma van, az sem sokkal kellemesebb élmény, főleg amikor fullrészeg amatőrök képezik profi énekesnek magukat.

43. feketebárány74 (válaszként erre: 42. - Maya80)
2014. máj. 8. 17:22

:-)

Hát akkor nektek szerencsétek van azzal a kertes házzal. Én ahol laktam kertes házban mindig rengeteg volt a tennivaló, sok gyümölcsfa, vetemény, szőlő van, elég nagy a telek, és folyton takarítani, locsolni kellett. Plusz a ház előtti utcarészt is rendben illett tartani. Füves terület is van, így azt is rendszeresen nyírni kellett, és akkor még a kutya utáni rendszeres takarítást nem is említettem... :)

És nem elég, hogy a mi kutyánk is szinte folyton ugatott, ezt a szomszédok kutyái sem hagyták szó nélkül, szabályos kutyakoncerteknek lehettünk fültanúi szinte minden nap, és sajnos sokszor éjjel is. :S

Na nem, ebből köszönöm szépen, de többször nem kérek... :)

Ebben a panelben szerencsére nem kell sem felmosni, sem feltakarítani, pláne havat lapátolni, mert a házmester megcsinálja az egész házban. :)

42. maya80 (válaszként erre: 39. - Feketebárány74)
2014. máj. 8. 17:05

Hozzánk nem látnak át sehonnan. Ha házat vesz az ember, lehetősége van olyat választani, ami megfelel ezeknek az igényeknek. Nekünk is fontos szempont volt, akárcsak az, hogy ha kiülünk a teraszra, szépet lássunk, és ne csak a saját portánkon, mert ugye azt mi alakíthatjuk, hanem körbe mindenfelé, ugyanis már kertjébe, házába nem avatkozhatunk bele.

Gyomlálni nem szükséges, ha füvesítesz mindent, söpörni meg a lépcsőházat is kell.

Nekem sincs konyhakertem, mert egyelőre a három kicsi gyerek mellett nem lenne rá időm. Füvet nyírni pedig én is és a férjem is nagyon szeretünk! Néha "össze is veszünk" rajta, hogy ki csinálja! :))

Téglakerítésünk lesz, amit nem kell festeni.

Úgyhogy ezek mind olyan kifogásszerűnek tűnnek...

41. feketebárány74 (válaszként erre: 40. - Animal-lover)
2014. máj. 8. 16:30
Köszi, jó tudni ezt is. ;-)
40. animal-lover (válaszként erre: 36. - Feketebárány74)
2014. máj. 8. 16:29
zaj: nappal 40Db, éjjel 30Db a megengedett de ez településenként változhat.
2014. máj. 8. 15:56
Én mindenesetre soha többé nem megyek vissza kertesházba /pedig megtehetném/. A kutyaugatást borzasztó hallgatni, főleg éjjel. A fűnyíró hangja is idegesít, meg ahogy a szomszédok a kertjükben kopácsolnak az is. Arról már nem is beszélve, hogy átlátnak hozzám, ez is zavaró. És akkor még nem is beszéltem a ház körüli teendőkről, pl. gyomlálás, ásás, locsolás, söprögetés, kerítésfestés, stb, stb... Pfff... :D
2014. máj. 8. 15:48

Egyébként ott rossz igazán a helyzet, ahol vékonyak a falak, mint pl. nálunk. Simán lehet érteni a szomszédok beszédét, pláne veszekedését. Sokmindent tudtam így meg tőlük akarva-akaratlanul, pl. hogy "Ha nem dolgozol, akkor én hogy fizessem be a számlákat, he?!". Vagy pl. "Egyre kevesebbet vagyunk már együtt az ágyban, megcsalsz valakivel, igaz?!" Vagy "Elegem van belőled, takarodj, befejeztem veled végleg!" De az egyik legdurvább ez volt: "Ne ugass, mert felrúglak!" :D

Milyen jó, hogy az ember társas lény, nem igaz...?! :D

37. feketebárány74 (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2014. máj. 8. 15:35

Hát nézd, akár kendert is termeszthetnék a lakásomban, vagy a lakásunkban, ha megkapod tőlem a tulajdonjogot... :P :D

Na jó ezt az utóbbi mondatomat szerintem csak mi ketten értjük... ;-)

De az tényleg jó ötlet, hogy bedobsz neki egy levelet, hiszen ezzel te figyelmeztetted őt előre...

36. feketebárány74 (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 8. 15:26

Persze igazad van, nem fejtettem ki részletesebben a dolgot. Nos én elsősorban a nappali nagyobb zajokra gondoltam, mint pl. magnó, rádió hangosan hallgatása, ill. az éjszakai kisebb-nagyobb zörgések. Igen kérdés továbbra az is, hogy hol az a határ, ami még nem annyira hangos... :S

Nehéz igazságot tenni, bár egy csecsemő sírás az valóban természetes dolog, akár halkabb, akár hangosabb. De egy folyamatos kopácsolás, pláne zene nagy hangerőn hallgatása már nem.

35. michelle.r (válaszként erre: 9. - Feketebárány74)
2014. máj. 8. 15:20

Abban biztos lehetsz, hogy asztalosműhely üzemeltetéséhez nincs engedélye. Utálom a vamzerkedést, de valószínűleg bedobnék hozzá egy levelet, hogy 48 órája van, hogy kapcsolatba lépjen velem, aztán majd magyarázkodhat az illetékes hivatalban.


Lehet, hogy szerinted azt csinálsz a lakásodban, amit akarsz, de óva intelek pl. attól, hogy kendert termessz ;)

34. selena78 (válaszként erre: 33. - Animal-lover)
2014. máj. 8. 15:06

Akkor érted miről beszélek.


Én nem szeretném feljelenteni. Egyedülálló, elvált nő, az életét az állatmentés tölti ki. Jól keres, tervezőmérnök, de az állataira többet költ, mint saját magára. És rendes ember, tényleg.


De úgy gondolja, hogy nekem ezt el kell viselnem, meg kell értenem, mert magam is állatbarát vagyok. Patthelyzet.

33. animal-lover (válaszként erre: 27. - Selena78)
2014. máj. 8. 14:48
Én családi házban lakom, és az esetem is itt történik:(
32. animal-lover (válaszként erre: 16. - Mkriszti81)
2014. máj. 8. 14:46
Egyetértek vele. Sok olyan ember van, aki nem szól, mert a békességet jobban kedveli... Békesség??? Kiáltok fel! Ez csak szemhunyás. És nagyfokú kizsákmányolás. Mert azidőtájt az embereket kizsákmányolták/ják, és a lázadás;-ami persze csak saját jpgaink követelése,nem ismeretes fogalom. Más időket élünk. Vannak jogaink!!!
31. Judit_0605 (válaszként erre: 16. - Mkriszti81)
2014. máj. 8. 14:43
Maximálisan osztom véleményedet. Sajnos nálunk is ez a helyzet. Én kérek, szólok, stb., a többiek se nem látnak, se nem hallanak, legyen az zaj, tömény füst (alkoholista szomszéd gázon felejti az ételt és több óra múlva a kocsmából került elő, mire már a tűzoltók is kivonultak!), motor lépcsőházban tartása, lépcsőházi ajtó kitámasztása, stb.
30. maya80 (válaszként erre: 28. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 8. 14:40

Igen, sok mindentől függ, az biztos!

Az hogy ki engedheti meg magának a családi házat, szerintem csak hozzáállás és elhatározás kérdése, nem pedig elsősorban a pénztől függ.

Mi egy 20-25 ezres kisvárosban éltünk, panelben, negyedik emeleten, egy gyermekkel. Szerettünk volna még gyereket, de én nem vállaltam volna, hogy minden egyes séta alkalmával, ha levegőzni akarunk 2 gyereket cipeljek le-föl. Persze nem pusztán emiatt döntöttünk a családi ház mellett.

Abban a városban esélyünk sem lett volna házat venni. Elköltöztünk 50 km-re egy pici faluba, és a lakás árán megvettünk egy régi házat, amit folyamatosan újítunk fel, ahogy van rá pénzünk.

Mivel pici a falu, nincs védőnő, orvos, gyógyszertár, bolt is csak, ami rohadt drága, úgyhogy ott a négy év alatt szinte semmit nem vásároltunk. És a férjemnek így ingáznia kell a munkahelyére, mert az ugye a régi, de megérte!

A két fiunk már ide született, és össze sem lehet hasonlítani a városi paneles élettel! És mint mondtam, a lakás árán vettük a házat; sőt, még egy kicsivel kevesebbe is kerülz a ház, mint amennyiért elkelt a lakás.

Egy városi panel árán simán lehet családi házat venni; így szerintem bárki megteheti, bárkinek elérhető, csak mérlegelni kell, hogy mi a fontosabb. Az hogy minden a "seggedben" legyen, vagy a nyugodt, tiszta környezet, friss levegő stb.

Itt ráaádsul a közösségi is nagyon jó.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook