Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zárlatos lett a mosógép, segítsetek! fórum

Zárlatos lett a mosógép, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
35. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 21. 07:41
Ez esetben még az is meglehet, hogy nem tenálad van a gond, hanem ami vezeték a te házadba bemegy, ott volt "szolgáltatás kimaradás".
34. Amaunet (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 20. 23:24

Szerencsés!

Azért itt még nem nyugodnék meg, hanem ha pénzem engedi átvizsgáltatnám egy villanyszerelővel a hálózatot. Tudod, az ördög nem alszik!

33. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 20. 19:40
Semmi gond, csak mivel én nagyon félek az "áramos dolgoktól", kicsit aggódóbb voltam.:))
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2022. aug. 20. 18:29
Elnézést, a késői válasz miatt. Már feladtam mindent, s hívok másnap egy szerelőt... erre a semmiből kivilágított a körte a szobában. Azóta semmi baj nincs sz áramal. Hozzá tenném szomszédoknál volt áram.
31. syria (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2022. aug. 20. 10:27
Ez a bezzeg találó. 😀 Gondolom, van a FI-nak elég baja, hogy éppen ezen a hétvégén lett hiba. A baj sose jön jókor, de hétvégén (ráadásul a mostanin) még bosszantóbb.
30. Napsugár8 (válaszként erre: 28. - Janszi)
2022. aug. 20. 09:57
A mi panelunkban minden lakás külön áramkörön, a kismegszakítók a bejárati ajtó fölött van felrakva. Amikor már kiküszöböltük a problémát, könnyű visszanyomni a felmosó nyelével. Annak a végén van egy lyuk, azt beleakasztom a földről abba a kis karba, amit fel kell nyomni... :)) Nem kell a létra, vagy hokedli, stb. :))
29. Amaunet (válaszként erre: 27. - Janszi)
2022. aug. 20. 09:04
Igen, ezzel tisztában vagyok. Az exem alapképzettsége villanyszerelő.
28. janszi
2022. aug. 20. 08:22

Amúgy meg ha valaki nem kapcsolt még vissza kismegszakítót,annak nem is fog menni,mert a fölső holtponthoz közel jobban fog feszülni mint addig,így érezhetően erőltetni kell,amit nem fog elkövetni a gyakorlatlan kéz.

Fórumindítónak meg eltűnni ennyi segítőkész ember elől gonosz dolog,kollektív haragot szítani felbujtás...

27. janszi (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2022. aug. 20. 08:13
Itt jegyzem meg,hogy a villamosmérnök sem szerelhet villanyt,csak kizárólag a villanyszerelő,nézzetek utána.Mert ugye a tananyagban a szabvány szerinti szerelést csak a villanyszerelőknek kell tudni,másnak nem vizsgafeltétel,így hiába mérnök vagy doktor,nem szerelhet.
2022. aug. 20. 08:09

Kedves FI!


Mi van a mosógépeddel?

25. Amaunet (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2022. aug. 20. 07:29

Nem, nem hülyéztelek le sehol.


Képzeld, az én exem is villanyszerelő volt mikor megismertem. De nem hiszem magamról, hogy olyan nagyon értenék a villanyszereléshez. Pedig a villamosmérnöki diplomamunkáját is én szerkesztettem össze.

24. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2022. aug. 20. 06:31

Nem! Te azt írtad, hogy én vagyok hülye, ha kézzel nyúlok bele!

Szakadj már le rólam. Minden szavamba belekötsz, generálod a feszültséget, belőlem akarsz, akartok a haverjaiddal "hülye-gyereket" csinálni, miközben ti magatok váltok nevetségessé.

Ha annyit se tudsz a villanyszerelésről, hogy mit jelent a "villanyszerelő cerkája", akkor inkább maradj csendben!

23. Amaunet (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2022. aug. 20. 06:26
Nahát! Tényleg?
2022. aug. 20. 06:25
Hol írtam, hogy kézzel kell bele nyúlni? Bocsáss meg, de én nem beszéltem így veled, amit te most megengedsz magadnak!
21. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2022. aug. 20. 06:16
Ha tudni akarod, hogy egy konnektor jó-e, vagy rossz, elég bedugni és bekapcsolni egy hajszárítót, vagy egy kislámpát, amit könnyű mozgatni, és rögtön tudni fogod, mi az ábra!
20. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2022. aug. 20. 06:13

Senki, sehol nem írt olyat, hogy egy konnektorba kézzel belenyúlni!!! Még szakképesítéssel sem, nemhogy anélkül.

Már megint hülyeségeket beszélsz. Agyadra ment a meleg?

2022. aug. 19. 21:41
Ha nem éred el Napsugárt, akkor keresd Syriát, szerintem az áram IS az erőssége.:))
18. Amaunet (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. aug. 19. 18:30

Azért villanyszereléshez és dugdosáshoz nem fognék hozzá minden képesítés nélkül. Addig dugdosni, míg egyszercsak véletlenül egy áram alatt lévő konnektorba nyúlsz bele és az áram fog megütni (másként volt az ujjaimon:)))


A villanyszerelés nem oldható meg házi praktikákkal és a biztonságunk érdekében nem érdemes spórolni rajta. (véleményem szerint)

17. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Sundaville)
2022. aug. 19. 16:34

Ragadt rám valami a szakmabeli férjemtől ezen a téren.

Előtte áram alatt konyhai kiskéssel javítottam a konnektort.

Közgéből 2 évig "termelői gyakorlaton" voltunk a helyi gyárban, szalagon dolgoztunk, konnektorokat, dugvillákat raktunk össze. (A következő 2 évben már valóban irodai, szakmai gyakorlatra jártunk.)

Ezek után azt hittem, mindent tudok a konnektorokról! Csak éppen a benne levő árammal nem számoltam. Kaptam is a fejemre. :))

16. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 19. 12:25

Itt vagy még, vagy áramütés ért??


Komolyan gondolom, hogy ilyen dolognál legalább jelezz vissza!



Bezzeg, hogy 2 vagy 3 csíkot látunk a teszten, az 3 napig is téma.:((

15. syria (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. aug. 19. 11:51
😂🤣😂🤣😂🤣
14. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2022. aug. 19. 11:10
Egyszerűbb és drágább és macerásabb. Várni, hogy mikor ér ide, kiszállási díjat fizetni, és meglehet, hogy minden konnektor jó, és nem azt kell javítani, hanem hűtőgépet, mosógépet, vasalót, akármi mást kell szerelni, cserélni... Tudod mikor hívok én azért egy villanyszerelőt, hogy dugdossa a cerkáját.
13. syria
2022. aug. 19. 10:19
Ha nincs otthon villanykörtében végződő, villásdugóval ellátott villanyvezeték (nálam háztartási alapfelszerelés), megteszi olvasólámpa is. Ha nem baráti a villanyszerelő, kb/sacc 8.000 Ft-os kiszállási díjat számol fel. Aztán ha nem mekkmestert fogunk ki, talán érdemi munkát is végez plusz 5 számjegyű összegért.
12. syria (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. aug. 19. 10:08
Én is így mennék sorba. Azzal a különbséggel, hogy első körben nem készülékkel, hanem villanykörtében végződő, villásdugóval ellátott villanyvezetékkel tesztelném a konnektorokat, az a leggyorsabb. Ha azzal működnek, akkor sorra dugnám vissza a fogyasztókat.
11. Amaunet (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. aug. 19. 10:00
Ennél már tényleg egyszerűbb egy villanyszerelőt hívni, aki bedugdossa minden konnektorba a cerkáját.🤣
10. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - 1fcbd17830)
2022. aug. 19. 07:45

Így van! És ha a konnektor lett zárlatos, az sem biztos, hogy az a bűnös, ahova a mosógép van bedugva!

Lehet akár a hűtőszekrény konnektora, vagy bármelyik másik. Meg kell nézni, hogy a többi konnektor működik-e, ha igen, akkor valószínű, hogy a mosógéppel van a baj.

Ha a többi konnektor sem működik, kizárásos alapon lehet megtalálni = kihúzni mindent, visszakapcsolni a kis megszakítót, és egyenként külön visszadugdosni a készülékeket. Ahol ismét levágja a biztosítékot, az a konnektor a bűnös. Ha mindegyik jó, akkor valóban a mosógép.

2022. aug. 19. 07:23
Na mire jutottál?
2022. aug. 19. 07:08
Nem biztos, hogy a mosógép zárlatos, lehet a konnektor is...
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 18. 23:55

Egy áramkörön van az egész lakás? Ezt csak régebbi házakban lehet még fellelni. A mai nagy áramfelvételű háztartási gépek miatt un. kismegszakítókat használnak a külön áramkörökre. Keress ilyen kapcsolót/kapcsolókat a lakásban: [link]


Ha a mosógép előtt működött minden, akkor húzd ki a mosógépet a konnektorból! Azt a kismegszakítót amelyik lefelé állásban van kapcsold fel! Ezekután a villanyórát is fel tudod majd kapcsolni. Szerintem. Én így oldanám meg.

2022. aug. 18. 22:25

Miből gondolod, hogy zárlatos?

Lehet, hogy csak az órád nem bírta a mosógépet+valamit, nem?


Miért nem tudod felkapcsolni? Mi történik?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook