Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zajongás(gyermekek által) egy társasházban fórum

Zajongás(gyermekek által) egy társasházban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 18:34

Egyébként beszéltem erről gyerekpszichológussal is, aki ismeri a gyerekeimet.. Ő is azt mondta, hogy hosszú távon el kell költözni..


Mi is ezt szeretnék, csak azért meggondolatlan hitelekbe se szeretnék beleugrani emiatt..


Nyilván kertesházban ideálisabb a gyereknevelés, bár már volt itt olyan fórum is több is, ahol az udvaron való játékért jelentették fel az anyukát, a másikat meg azért, mert a ház előtt bicikliztek a gyerekek.. Tehát már az se tuti.

46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - B3edc666c5)
2013. nov. 19. 18:29
Persze, az vita tárgyát nem képezi, hogy sok "érdekes" szülő van. De éppen ezért kellene valamelyest disztingválni tudni.
45. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - Simple)
2013. nov. 19. 18:21

Honnan veszed, hogy állat módon játszanak?


Sajnos a mai átlag magyar lakásállománynál az a helyzet, hogy egy teljesen normális zaj, pl. a kisfiam normál menésének a zaja is zavarja a szomszédot.. Ha anyám, aki 90kg, átmegy a szobán nálunk is összekoccannak a poharak..


Erről meg senki sem tehet igazából, csak az általános csóróságunk. Ugyanis egy 80 éves, világháborút megélt acélgerendás födémnél az lenne a csoda, ha másképp viselkedne.. Nálunk is azt nem értik meg, hogy nem mi vagyunk az állatok, mert csak megyünk a földön.. Hanem sajnos az a baj, hogy egy ilyen elöregedett szerkezet még fel is erősíti a zajd, a döngést.. Ez van. Én is hallom a felettem lakót.


Egy olyan ház, lakás ami ténylegesen a mai követelmények szerint van tervezve, építve az még a durvább zajokat is szűrni tudja annyira, hogy ne kelljen megőrülni... Csak egy olyan kétszer annyiba kerül. Ez van.

44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2013. nov. 19. 18:14

DD


De komolyra fordítva, bárcsak tenné.. Legalább nem lenne olyan tökéletes.. Ő tényleg soha nem okoz zajt, csak ezész nap azt lesi, hogy mást mit csinál.. Ha hallgatná a nótatévét, akkor nem hallaná a mi zajunkat, és nem lenne miért balhéznia.. Akkor meg unatkozna.

43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Valakivagyok1984)
2013. nov. 19. 18:12

Egy panelban felnövő gyereket semmi sem kelt fel. Fölöttünk egy zongorista lány lakott. Akkor is délben gyakorolt, amikor a gyerekem kicsi volt. Semmi sem történt, aludt tovább. Soha eszem ágába se jutott, hogy baj lenne a zongora. Pont azért, mert közösségben lakunk, és el kell fogadni, hogy emiatt nem lehet némán állni a szoba közepén a fiatalságnak. Másoknak meg kutyájuk van, volt, amikor egész nap ugattak egymásnak. De nálunk ezért se volt divat balhézni, nekem már ez nem tűnik fel.. Nekik meg az volt a jó, hogy várta őket otthon legalább egy "állatka", mert egyébként egyedül voltak. Ez is érthető.


Az előző hozzászóló azt írta, hogy hagy gurítsa 10 percet..


A helyzet az, hogy a gyereknek alapvető joga a fejlődéshez való jog. Márpedig egy kisgyereknél ez úgy valósul meg, hogy a tárgyakat gurítja, rakja, teszi-veszi. Ja, és mászik, kúszik, néha-néha leborít valamit.. Aminek zaja van. Ha ebben meggátolod, szintén megsérted a törvényt..


Mert te mit mondanál egy 1-3 éves gyereknek, hogy ne gurítsd, ne építs, ne játsz a kisautóval... És akkor mégis mit csináljon? Olvasson Shakespeare-t?


Persze, ez utóbbi bekezdés nyilván nem jelentheti azt, hogy egy panelban ész nélkül bármit lehet bármeddig egy gyereknek..


Én viszont igenis éltem úgy panelban, hogy én is elnéztem másnak a kutyát, a zongorát, a gyüjtögetési mániát, mások meg elnézték a gyerekzajt.. Sokkal jobb volt így mindenkinek, és szerettük egymást, ott jó volt kimenni a lépcsőházba.

42. spinneli (válaszként erre: 41. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 19. 18:06

Azok meg éjjel üvöltetik a Nóta Tv-t.

:D


Amúgy egyetértek.

41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 18:02

Nálunk detto ugyanez a helyzet. 3 éve kivagyok emiatt, mert ami tőlem telik, és a gyerekektől elvárható, azt megtesszük. Ennek ellenére vagyunk rohdékok, cigányok, meg mindenek... Nincs labdázás, fogócskázás, tánc, torna, motorozás, semmi ilyesmi.. A hangjukért is rájuk van szólva, még néha rájuklegyintve is. Ha már nagyon pörög valamelyik, félbehagyok akármit, váltunk tevékenységet, megfürdetem, stb.. Én már ennél többet nem tudok tenni.


Sőt, kívülállók már mondják, hogy már nagyon gáz, hogy semmit sem szabad szegény gyerekeknek, nagyon rossz lehet nekik. Így is van, utálnak itthon lenni. Azért ez se normális.


Hozzáteszem, eddig lakótelepen laktunk, és mindenki szeretett minket.. Soha ilyen gondunk nem volt..


Hogy mit lehet tenni? Első körben én kértem egy segítő nénit az Otthon segítünk alapítványtól. Nem titkoltan többek között - egyébként ránk fér a segítség - azért, hogy legyen egy tapasztalt valaki, aki egy kvázi hivatalos személy, és a valósan ismeri a gyerekeket, meg azt, hogy mit csinálnak, és mit nem... Egyébként szerinte VIP család vagyunk másokhoz képest, mondja, hogy sok helyen egy gyereknek nagyobb a zaja.


Másik dolog meg, hogy jó, jelentsen. Jöjjön csak ki mindenki, és nézzék meg a mindennapjainkat, a nevelésemet. Ha kivetni valót találnak, hát lelkük rajta. Egyébként nem hiszem, hogy akkor, amikor hemzsegnek a tényleg problémás családok, elhanyagolt gyerekek, akkor pont a magukat eltartani tudó mérnökcsalád lenne a legnagyobb gondjuk.. De mondom, szeretettel várom őket..


Régen azért nem voltak az emberek ennyire egoisták. Persze, hogy kellemetlen lehet a gyereksírás, üvöltés. Csakhogy senki sem nőtt fel enélkül ő maga sem. Valahogy az ember egy normál élet során hol kapja, hol adja ezt a zajt, ezért mindenki részesül belőle mindkét oldalon. Egy gyerekeket nevelő család, meg soha nem tud olyan csendes lenni, mint mondjuk egy egyedülálló nénike, ha megszakad se.

2013. nov. 19. 17:18

Kedves Fórumindító!


Nagyon szépek a gyermekeid!Gratulálok!

39. elbb
2013. nov. 19. 16:52
Én olyan házban lakom, ahol még éjjel két órakor is kalapál valaki kedvére. Minden szokható szerintem. És a füldugó is lehet a barátom ha minden kötél szakad.
38. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 33. - Durciful)
2013. nov. 19. 14:52
Ez aztán a hozzáállás,ilyen szomszédom sose legyen mint te.Majd ha egy olyan szomszédod lesz aki felkelti az alvó gyerekedet,akkor majd rájössz,hogy egy közösségbe lakunk,ahol tekintettel kell lenni másokra.Eltudom képzelni pár év múlva a gyereked,amikor focipályának képzeli majd a lakást.Hogy gondolkodhat valaki így?Pont az ilyen embernek kellene tanyára költöznie mint amilyen te vagy..remélem kifogsz még 1-2 jó szomszédot,hogy megtudd milyen az...atyaám,komolyan kiakasztottál..
2013. nov. 19. 14:52
Szerintem egymás tolerálásáról szól ez a dolog, a szomszéd ne várja, hogy egy kisgyerek egész nap a sarokban ül hulla csendben, ahogy a gyerekes családban se legyen alap, hogy reggeltől estig dorbézolás van.
36. 130454e42d (válaszként erre: 33. - Durciful)
2013. nov. 19. 14:39
Gondolom te sem várod el, hogy a többi lakó figyelembe vegye pl. hogy a gyereked napközben alszik.
35. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 14:33
Abszolút megértem a nénit.Én is társasházból jöttem kertesbe,a szomszédba lakott két kisfiú és ráadásul barátnők voltunk az anyukájukkal.A falhoz dobálták a labdát,ugráltak,kiabáltak,egyszerűen már halálra idegesítettek.Amikor eladni akartam a lakást attól féltem meg se veszik így.Ezt én nemtudnám és nem akarnám tolerálni, a te gyerekeid,a te dolgod,hogy megneveled őket és megmagyarázd,hogy ez egy társasház,nem kertes.Neveld meg őket.Ennyi.JA és ezt úgy mondom mielőtt azt gondolod nincs gyerekem,van egy 4éves és egy 4hónapos és a 4éves,szinte suttog miután este lefektettem a kicsit,mert megtanítottam rá.Ennyi.
34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Durciful)
2013. nov. 19. 14:25
Ez is egy hozzáállás, bár inkább nem minősítem.
2013. nov. 19. 13:29
Szerintem a gyereknek az a dolga, hogy játszon. A játék pedig hanggal is jár. Sokszor ne is a játék hangos, hanem a szigetelések rosszak a házakban, sajnos és pénz hiányában nem is remélhető, hogy sok helyen jobbak lesznek. Az emberek is különbözőek és másképp ítélik meg ugyanazt a dolgot. A zaj forrásának azonosítása sem egyértelmű, főleg panelben. Én negyediken lakom. Alattam egy idős, nagyon ingerült néni lakik a felnőtt fiával. Tavaly óriási patáliát rendeztek, több órát üvöltöttek velem, mondván, tíz éve játszok az idegeikkel, a hülye bútortologatási mániámmal. Azt üvöltötte a néni fia, hogy legalább hétvégén ne tologatnám az ágyamat, meg nem igaz, hogy nekem minden nap át kell rendezni a lakást. Mikor elmondtam neki, hogy én reggel 6-kor elmegyek dolgozni és este érek csak haza, akkor hazugnak tituláltak és még gorombábbak lettek. A párom pár nap múltán érkezett haza külföldről, mikor elmeséltem neki, mi történt, lement az említett "jószomszédokhoz" és összevonta a szemöldökét. Ezután végre megértették, nem tőlünk jön a zaj és két nap alatt kiderült, hogy a 2 gyerekes, második emeleti lakótól érkezik. a panelben lévő vasrudak vezetik a zajt, így sokszor nem is lehet megítélni, valójában honnan jön. Azóta nekem is született egy babám. Már hat hónapos és élvezettel gurítgat egy nagy golyót a parkettán, miközben a lakásban síri csend van. Tapasztalatból tudom, hogy a golyó gurításnál idegtépőbb hang a panelben nem létezik. Én nem fogom a babámtól elvenni ezt a játékot, had gurítgassa 10 percig, ahogy a kedve tartja. A "jószomszéd" pedig többé úgy sem mer szólni semmiért.
32. woroscsaj (válaszként erre: 30. - 39dbe380da)
2013. nov. 19. 10:55

Én és a párom is egy vasútvonal mellett laktam-laktunk, lehet itt a titok eklásva:))

a fűnyíró őket is zavarja,de az iis ha nincs levágva, ők meg nem állnak neki mert rokkantnyugdíjasok.

31. woroscsaj (válaszként erre: 29. - Simple)
2013. nov. 19. 10:54
igenis rá van szólva, nem állítom hogy ülnek a fenekükön és rajzolnak egész nap, de nem ugrálnak ágyon nem labdáznak focival(csak egy puha anyag labdával) nem ordíttatják a zenét-tv-t
2013. nov. 19. 10:53
Előfordult, hogy zavart más élettel járó természetes zaja, de mindig elintéztem magamban azzal, hogy csak éli az életét ahogy mi is. Pl. délután 4-kor amikor ledőltem pihenni, a szomszéd nekiállt füvet nyírni. Na és akkor mi van? Nem hiszem, hogy a gyerekeket kellene kordában tartani, inkább mindenkinek toleránsabban kellene élni. Mondjuk 4 sávos út mellett volt a gyerekszobám, hozzászoktam a zajhoz.
29. simple (válaszként erre: 1. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 10:51
Igenis tekintettel kéne lennetek a többi lakóra. Miért is nem lehet rászólni a gyerekekre hogy ne olyan állat módon játsszanak?
28. woroscsaj (válaszként erre: 27. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 10:49
vagyis éjjel 10-11
2013. nov. 19. 10:48
Mi ugye az elsőn lakunk ők a másodikon, a földszinti lakásban pedig egy hozzájuk hasonló idős pár él, akik átlagban 10-11között mosnak-centriznek, az is zacvarja őket, persze engem is de ha ők el tudják tűrni hogy mi felettük lakunk két gyerekkel úgy hogy nem szólnak én miért szóljak nekik. Párom amúgy körbekérdezett már egy pár szomszédott és eddig egyiket se zavarta a hangoskodásunk.(akiket nem zavar:egy családot kérdezett meg hasonló korú gyerekekkel, egy dolgozó egyedül élő 40-45éves pasit, az alattunk lakó idős párt! még a mellettünk élő 30-40közötti pár és a közvetlen szomszéd néni az akit meg kell kérdezni, kíváncsi vagyok az ő véleményükre!! ha a közvetlen szomszédnénit nem zavarja, akkor úgy érzem nem vagyunk hangosak!
26. b3edc666c5 (válaszként erre: 1. - Woroscsaj)
2013. nov. 19. 10:40

Korábban indítottam én is hasonló fórumot.

Ahogy írtad,semmi rosszat nem csinálnak a gyerekek.Nem lehet elvárni,hogy egy helyben üljenek,és csendben legyenek.Nálunk olyan szomséd pattogott,akiről azóta megtudtam,hogy a fia,mikor kicsi volt,visított,hisztizett,nehezen kezelhető gyerek volt.Kamaszként most csak a zenét üvöltetti,sosem szóltunk.Persze köszönni nem köszön, azt ugyan minek?!

Szóval ha 8-tól fél 7-ig alszanak a gyerekeid,napközben gondolom oviban vannak,akkor délután azt a kis időt ki kell hogy bírja.

Van fordított eset is.A házunkban az egyik néninek folyamatosan telefonálnak az alattuk lakók,hogy ne porszívózzon (nem éjszaka csinálja).Ő mondta,hogy sosem szólt,ha a fiuk sírt,hisztizett.Mégis minden alkalommal szólnak.

Vannak extrém esetek tény,de sajnos hiányzik egyre több emberből a tolerancia.

25. woroscsaj (válaszként erre: 23. - Shanalyl)
2013. nov. 19. 10:36

Na ők ia pont ilyenek. zavarja őket amikor 6órakor valaki kint engedi a vizet a locsolóba, hogy akkor etetik az állatokat amikor ugat a kutya-hápog a kacsa... Én tényleg próbálok toleráns lenni, délután amikor jó idő van-volt akkor a 3 ház közötti játszón voltunk,akkor meg az volt hangos és hogy ők akkor is hallanak mindent ami lent törétnik. A lakótelep ahol lakunk egy kisváros külterületén van, tehát alapjába véve halk környék. de csak ők azok akik mindenért szólnak, amikor költöztünmk és vittük fel az elsőra a konvektorokat akkor is a pasi szólt hogy minek állunk az udvaron.


Végülis igaza van az előbb írt illetőnek hogy ez nem boncolgatni való téma, mert nincs itt a másik fél, csak az a baj hogy a másik fél nem hallgat meg csak ordítja a saját "igazát" és szarik a fejedre.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Shanalyl)
2013. nov. 19. 10:34

Én belvárosban élek és egyik néni megőrül a madárcsicsergéstől. Mindentől, ami a természetet jelentené.

Teljesen mindegy hol élünk, az biztos mindig akad, aki nem tud közösségi ember lenni, akinek mindenkivel és mindennel baja van.


Nálunk kiderült a néni nagyon magányos, hiába íratta a lakását az unokájára, az rá sem bagózik.


Annyi kellett neki, hogy néha elbeszélgessünk vele, nála felolvadt a jég.

23. Shanalyl (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 19. 10:27
Erről eszembe jutott a párom szüleinek szomszédja, aki előtte társasban lakott, aztán költözött vidékre, kertesbe. Hirtelen túl sok lett az inger vagy nem tudom, de nekiállt szekálni őket, h hangos reggel a kakas, őt zavarja! (egy olyan városban, ahol szinte mindenkinek van csirke, disznó, tehén, ló vagy szamár a telken) És adják el vagy nyírják ki, mert ez nem állapot! Hallgatták ezt az eszementséget egy ideig, aztán az x-edik alkalom után megunták. Faterja bezárta a kakast, levágtak egy csirkét, pörköltet főztek belőle, aztán átvitt egy tányérral belőle, h tessék, itt van, ezt akartad, többé nem fog zavarni. Akkor meg ment a hebegés habogás, h jaj, de hát...ő nem akarta komolyan, h megöljék...inkább a rajta való pattogás volt olyan élvezetes. Hogy van min bosszankodni...
22. Shanalyl (válaszként erre: 14. - B113a33d05)
2013. nov. 19. 10:22

Tudom, kicsit felkaptam a vizet. Csak hirtelen eszembe jutott az a vén szivar a tv-ből, aki már azért is kopogott amikor egy játékot leejtettek a szőnyegre a kamerák előtt. Szóval nekem ez a típus ugrott be, lehet azért voltam ennyire indulatos.


A másik véglet meg akinek a gyerekei olyanok, mint egy elefántcsorda és nem is akarnak tenni ellene. :(

2013. nov. 19. 10:22

"Ha ennyire nem bírja elviselni a más emberek által keltett zajokat, költözzön tanyára. Mert az ilyenek még a kertes szomszédba is belekötnek, h hangos a kutya meg a porszívó."


Ez fordítva is működhet, akinek gyereke lesz és zavarja, hogy a szomszéd nem fogadja el, hááát akkor költözzön inkább tanyára.


Persze nem gondoltam komolyan, de ki nem állhatom ezt, a költözzön tanyára mondatot.


Mindenkinek tolerálni kellene, hogy más is él a környezetében. Nála is sírt a gyerek, ő is volt éjszakás,tanult zenét, gyászolt, beteg volt és minden zajtól szétpattant a feje stb.stb


Embernek kellene maradnunk, minden helyzetben.

20. woroscsaj (válaszként erre: 17. - B113a33d05)
2013. nov. 19. 10:21
Azért köszi a segítséged
19. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 18. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 19. 10:21
Ainoa 14.hozzászólására.
2013. nov. 19. 10:20
Ezt nagyon jól írtad!Nincs gyerekem és nekem ez a nem természetes zajhoz tartozik.Nem vagyok hozzászokva.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook