Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zabpehelykeksz... Hogyan? fórum

Zabpehelykeksz... Hogyan? (beszélgetős fórum)


20. zena01 (válaszként erre: 18. - H.editke)
2010. febr. 18. 18:13
Igen, és nagyon finom lett.
19. vereskati (válaszként erre: 18. - H.editke)
2009. jan. 5. 16:19
tejbezabi a neve nálunk, finom
18. h.editke (válaszként erre: 11. - Zena01)
2008. nov. 24. 18:17
Te próbáltad már a tejberizst zabkorpából??? Nagyon kiváncsi lennék az eredményre.
17. gabima
2007. nov. 19. 15:43
Zabpehelyből finom "tortát" lehet készíteni. Fél liter tejet felforralok, beleszórok (kicsit púpozott) 10 evőkanál zabpelyhet, lefedem és leveszem a tűzről. Kb. 5 perc múlva visszateszem, takarékra, 10 percre. Kikapcsolom és otthagyom legalább egy órán át lefedve, így jól bedagad. Ezután kiterítem egy nagy lapostányérra, ez a tortalap. Általában vaníliával és mézzel kikevert túrót szoktam rákenni, a tetejére meg gyümölcsöt. Nagyon finom és egészséges.
2007. júl. 28. 18:46
A zabpelyhet a süteményekbe azért szokták tenni, mert olyan ízt ad neki, mintha mogyorós lenne.
15. Venes (válaszként erre: 13. - Zazi67)
2006. nov. 28. 17:29

Leírtam, nem? Túlmelegíti a szervezetet nyáron, amikor nem melegre, hanem hidegre van szüksége. Nehezen tudjuk megemészteni meleg időban és elkezd erjedni a szervezetben.

Ezért nemn szabad egyébként gyümölcsöt sem enni étkezés után. Fennakad a nehezebb kajákon és alkohollá erjed.

Csak nyáron, melegben kerülendő a zabpehely és minden zabos cucc.

14. zazi67
2006. nov. 27. 20:56
ÁÁÁÁÁÁÁ!Bocsi az előző formájáért... nem vettem észre...
13. zazi67 (válaszként erre: 12. - Venes)
2006. nov. 27. 20:55

sziasztok



sziasztok!

Venes, egy kicsit a frászt hoztad rám, mert azt írod, hogy a gyerekeknek a zabpehely tilos. Az én lányom minden reggel azt eszik, kb. féléve szokott rá...

Kérlek, válszolj, miért nem jó...

Előre is köszi!



4

12. Venes
2006. nov. 19. 08:48

A zabpehely nagyon sokmindenhez jó. Én ,,tejet" készítek belőle, meg ház a műzli is tartalmazza. De sütikbe a legjobb. Vagy ha önmaga a sütemény fő alkotója.


Nem tudom, hogy hallottátok e, de vigyázni kell azért vele. Igaz, hogy gondolkodást serkenti és télen melegíti a testet, vagyis a szervezetünket, de nyáron éppen ezért a melegítő hatásért nem szabad használni(gyerekeknek, terhes nőknek tilos!). Nehezen bírja a szervezetünk feldolgozni. Ilyenkor helyette jöhet a rozspehely, búzapehely. Azok is nagyon ízesek.

11. zena01
2006. szept. 24. 19:43
"Tejbegrízt" zabkorpából is lehet főzni, nagyon finom.
2006. aug. 24. 13:02
Szerintem jó lehet, ha a palacsinta is jó zabpehelyből!
9. kisgé (válaszként erre: 8. - _kleo_)
2006. febr. 24. 16:45
A tejberizst szereti? Mert ez tök olyan!:)
8. _kleo_ (válaszként erre: 7. - Kisgé)
2006. febr. 24. 16:09
Foznek en, ha szeretne. :)
7. kisgé (válaszként erre: 6. - _kleo_)
2006. febr. 24. 11:02

Szia!


Pehelyből szerintem szét fog esni!


A zabpehelyből beg főzhetsz a gyereknek finom tejbezabit! :)))

2006. febr. 23. 22:36

Koszi, mostmar tenyleg nekilatok. Az a bibi, hogy a pehely mar megvan, es szeretnem elhasznalni, ahelyett hogy most meg zabpehelylisztet is veszek, ami aztan ott arvalkodik megint a spajzban. Szoval marad a botmixer, vagy az egesz pehely. No meg meglatom hogy kuzdok meg vele, elmeselem ha sikerult!


Megyek aludni mert koma vagyok. :)


Kleo

5. Hoxa
2006. febr. 21. 15:18

Ez azt hiszem teljesen hasonló, most találtam Timcsi cikkében:


Csokis keksz (2-es update kód)

7,5dkg zabpehely, 7,5dkg búzakorpa, 0,5dkg szódabikarbóna, 2-3 ek. kakaópor, 10dkg puha vaj,1 tojás, édesítő. Sütőt előmelegíteni. 5dkg zabpelyhet pirítok és őrlöm kávédarálóban. Majd mindent összekeverek, miután a tojást, vajat, "cukrot" habosra keverem.Diónyi nagyságú golyókat formálok,lapítom.8 perc alatt megsütöm. Vigyázni kell, mert egy sütésnél max.6-7 fér a tepsibe, így nem nőnek össze.

4. kisgé (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2006. febr. 21. 15:09

Nincs mit!


Akkor használj zabpehelylisztet ahelyett, lehet bioboltban kapni.

3. _kleo_ (válaszként erre: 2. - Kisgé)
2006. febr. 21. 12:57
Koszi kisge, jol hangzik. De muszaj daralni? Nincs erre alkalmas daralom. Vajon a botmixer viszi? Ki fogom a hetvegen probalni. : )
2. kisgé (válaszként erre: 1. - _kleo_)
2006. febr. 21. 11:30

Szia!


Ezt próbáltam és nagyon finom:


7, 5 dkg zabpelyhet meg kell pirítani sütőben, majd ledarálni. 7, 5 dkg korpát (zab vagy búza) 2-3 dkg zabpelyhet, kicsi szódabikarbónát, 3 evőkanál kakaóport (vagy fahéjat, kókuszt) keverj össze. Egy tojást keverj össze egy pohár tejföllel vagy joghurttal és 2-3 evőkanál édesítővel. Gyúrd össze ezeket és formáld golyókká amiket sütőpapírral kibélelt tepsibe távol egymástól helyezz és lapítsd keksz formájúra. Jól megnőnek vigyázz. 8-10 perc alatt megsül. Ha kihűlt eheted vagy belemárthatod light fehércsoki szószba.

2006. febr. 20. 22:10
Szeretnek a kisfiamnak valami egeszseges kekszet sutni, de sehol sem talaltam jol hasznalhato receptet. Ha valakinel van jo zabpehely keksz, nagyon megkoszonnem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook