Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zabálási rohamok fórum

Zabálási rohamok (beszélgetős fórum)


2012. jan. 23. 11:40

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Egyelőre jobban vagyok, néhány napja kicsit összeszedtem magam.

Bálömböki! Sajnos pont eltaláltad. Egész nap ülök, eladó vagyok egy nem túl forgalmas helyen...

26. f799cac10e (válaszként erre: 11. - Manamnia)
2012. jan. 18. 14:10
Értem. Lehet hogy valami lelki eredetű dolog. Magadban kell leülni és elgondolkodni hogy mi az a jó mi az vagy azok a rosszak amik veled történtek, és lehet hogy ott lesz a megoldás, ha megoldódik a dolog akkor lehet megszűnik ez a tünet is.Lehet hogy a Pároddal van valami, vagy esetleg ha van gyerek akkor az, vagy munkahelyi dolog stb... figyelj oda rá.
2012. jan. 18. 13:34
Esetleg próbálj meg mozogni, sportolni és így kiadni magadból a stresszt, de szerintem a pároddal is beszélj erről, mondd el neki és kérd, hogy segítsen neked ebben.
24. d84afa853b (válaszként erre: 1. - Manamnia)
2012. jan. 18. 13:32

Szia!

Szerintem van egy szint, ami után ezt komolyan kell venni.

Mindenkinek van az életében olyan periódus, amikor kicsit feszültebb, stresszesebb és a hűtőben keres vigaszt a problémáira, vagy a menstruáció előtti időszakban teleeszi magát többször is.

Az embernek éreznie kell, hogy van egy határ, ha zugevő az ember annak komoly pszichés okai vannak és, ha valaki nem foglalkozik ezzel, akkor később igen komoly problémák elé nézhet.

23. 2a4132b70e (válaszként erre: 21. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 18. 13:20
na, szomjas az én is :D bár én mozgás közben is sokat iszom
22. Lencsy
2012. jan. 18. 13:15
Valóban sokan vannak így és szerintem ezt nem betegség inkább a psziché váltja ki . Sresszesek vagyunk, idegesek, szomorúak, magányosak ..és ilyenkor keressük valamiben a jót ..az evés pedig jó ! A középső fiamnál vettem észre aki 12 éves, hogy időközönként kb heti egy-egy alkalom ...feltépi a hűtőt és ha kell a mustár is kiszopogatna a flakonból ..pedig nem egy nagy étvágyú gyerek , sőt ! Egyszer egy pszichológusnál feltettem a kérdést hogy aggódjak e ez miatt ..és ő azt mondta hogy ez pót cselekvés..lehet akár az unalomé vagy egy hirtelen , "de csinálnék valamit de mit" ..dologé ! Ha nagyon zavar keress fel egy pszichológust hogy kiderítse mi az ok amiért ezt teszed ..de mint te is láthatod a hozzászólásokból, nem vagy egyedül ..csak egy kis jóra vágysz :)
21. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 20. - 2a4132b70e)
2012. jan. 18. 13:14

büszke lehetsz magadra:)

ált. én sem vagyok éhes utána,hanem szomjas..(és szerencsémre nem kell az alakomon aggódnom)

20. 2a4132b70e (válaszként erre: 19. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 18. 13:06

Akkor tényleg jó ez a módszer. :)

Én utána már sosem akarok enni csokit vagy sütit, mert büszke vagyok, hogy eddig szenvedtem és nem akarom elrontani :D

19. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 17. - 2a4132b70e)
2012. jan. 18. 12:58
én is tornázni meg táncolni,meg bringázni,meg mászkálni szoktam,ha elkap az ideg Tökéletesen beválik,eközben támadnak a legjobb ötleteim...és ha befejezem,utána nyugodtan eszem sütit,vagy csokit
18. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 16. - Manamnia)
2012. jan. 18. 12:56
ha ennyire sokat dolgozol,nem nagyon van idő enni annyit,hogy káros mennyiség legyen..kivlve persze ha ülsz végig a melóhelyen,vagy mondjuk eladó vagy egy forgalom nélküli üzletben,ahol van idő közben enni....
17. 2a4132b70e (válaszként erre: 13. - Manamnia)
2012. jan. 18. 12:55

Családi okok, aztán az rendeződött, de ugye abból kialakultak ezek a falási rohamok, abból meg a hízás, abból meg a bezárkózottság, a gátlásosság... Tehát ez egy ördögi kör.

Egyébként ma rámjött (ismét) ez a roham, felkaptam a vizet, lenyomtam 1 óra Rékát és el is szállt... Lehet, hogy ezentúl mindig ki kell magamat fárasztanom fizikailag, hogy ne csábuljak. :DD

16. manamnia (válaszként erre: 14. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 18. 12:51

Igazad van.


Most is dolgozom. Reggel 6-tól este 9-ig szól a műszakom. Aztán még ellátom a páromat, meg a kutyákat és beesem az ágyba. Milyen mozgásforma lenne testhezálló? Amit kb. éjjel is tudok csinálni?

15. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 14. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 18. 12:51

titokban csinálod,"sőt nagyon ideges vagyok,ha valaki megzavar ebben"

kényszeres viselkedés,amit szégyellsz,amitől agresszív leszel,ha meglepnek benne,ÉS káros is..elég nyilvánvaló,h lelki segítség kell

14. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 12. - Manamnia)
2012. jan. 18. 12:49

???? neked ez nem volt egyértelmű????

ép lelkű ember egyrészt el tudja magát foglalni,nem unatkozik,másrészt ha unatkozna,vagy bármiféle furcsa rohamszerű káros viselkedést tapasztalna magán,akkor rögvest rendszeres sportolásba vagy jógázásba kezdene,meg belenézne/ belenézetne a lelkébe

13. manamnia (válaszként erre: 7. - 2a4132b70e)
2012. jan. 18. 12:49

Pedig őrülten kíváncsi vagyok, mi lehet ennek a kiváltó oka?

Egészen gyermekkorig kéne visszamenni? Vagy valami párkapcsolati hiba?

12. manamnia (válaszként erre: 10. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 18. 12:46
szóval szerinted is pszichés dolog?
11. manamnia (válaszként erre: 8. - F799cac10e)
2012. jan. 18. 12:45
Az a baj, hogy ha eljutok a hűtőig, abban a tudatállapotban képtelen vagyok joghurtot enni, vagy salátát, vagy gyümölcsöt. Megeszem, de a roham nem múlik el, hanem addig járok a hűtő felé, amíg ki nem ürítem. Utána pedig leülök úgy vacsorázni a párommal, mintha normális lennék. De addigra már úgy telezabáltam magam, hogy mozogni is nehéz, de azért meg kell ennem egy normális adag vacsorát, hogy nehogy rájöjjön, hogy én már előtte ettem. Röhej...
10. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 1. - Manamnia)
2012. jan. 18. 12:44

ha TÉNYLEG mindegy,egyél natúr popcornt! az hamar eltelít,nem ártalmas,nem hízlal,és az emésztésedet is segíti

ez persze gyorssegély addig,míg nem keresel pszichés segítséget..

2012. jan. 18. 12:42

köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Valamennyire megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül, bár ezzel még messze vagyok a megoldástól.

Valószínű, hogy az önkontroll jó megoldás. De kezdem azt érezni, hogy az agyamban két személyiség vitatkozik. Az egyik enne, a másik pedig nem. Őrület!


A vércukorszintem rendeben van, szerencsére. Viszont határozottan híztam az utóbbi időben, pedig sosem voltam egy szerencsés alkat, úgyhogy ez még plusz...

Mit fojt el ilyenkor az ember? VAjon mit kompenzálok? a stressz? Az önbizalomhiány?

2012. jan. 18. 12:37
Hu én még nem voltam így,de megpróbálhatnád hogy olyankor joghurtot eszel mert akkor az jó is és nem is hizlal, nem lesz bűntudatod. én pl. még iszok teát napi 3-4 litert sima zöld teát, cukor és minden más nélkül és lehet hogy ettől sem jön rám az éhség.
7. 2a4132b70e (válaszként erre: 1. - Manamnia)
2012. jan. 18. 12:11

Szia!


Én is küzdöttem/küzdök ezzel egy ideje, következményként jól meg is híztam, most 9-e óta adom le, nem adtam fel, azóta nem is engedek ezeknek a rohamoknak, de őszintén szólva nagyon-nagyon rossz még. Lehetne az eredeti kiváltó okát boncolgatna, de azóta annyi lelki következménye lett, hogy már az annyira-annyira messze van! Az idei évnek úgy kezdtem neki, hogy vagy magamtól leállok ezzel vagy szakemberhez fordulok, pedig azt nagyon nem akartam. Azóta is naponta rámjön az ehetnék, mindig akkor, mikor kicsit unatkozom, nincs mit csinálnom. Tehát tuti, hogy pótcselekvés.

Lehet, hogy mókásan hangzik - bár sztem nagyon nem az -, de az első napokban olyan voltam, mint az alkoholisták, álltam a hűtő előtt, és bennem volt az, hogy "mit foglalkozol vele? egyél már kicsit!", és tényleg fogcsikorgatva győztem ezt le, mentem fel-le... Ez ugye nemrég volt, 1 hónap sincs ebben a hátam mögött, de napról napra jobb... Gondolom azért is, mert lényegesen kevesebbet eszek, mint előtte és lényegesebben minőségibb ételeket, és talán szűkül össze a gyomrom, ha van ilyen.

Szóval nekem az a véleményem, hogy nagyon-nagyon nagy elhatározással és önkontrollal az ember vagy legyőzi magában vagy tényleg a szakemberhez fordulás...

2012. jan. 18. 12:02
Ismerős! És utána persze hatalmas bűntudat van...
5. jtoth84 (válaszként erre: 1. - Manamnia)
2012. jan. 18. 11:57
A vércukrod rendben van? Lehet az inzulin szinted ingadozása miatt is.
2012. jan. 18. 11:57
Ismerem a jelenséget, sajnos. Én a stressznek tulajdonítom, és a 2. bejegyzéssel értek egyet, hogy valaminek a kompenzációjára irányul.
2012. jan. 18. 11:54

Mióta tart ez?

Velem is volt és van ez,volt mikor dugiban ettem a konyhában.Nálam általában akkor fordul elő,mikor menstruálok,vagy épp előtte vagy utána.Ha folyamatosan ez van,kényszer evő vagy,orvoshoz kellene menned,főleg ha nem tudod magad kontrollálni.Nekem sikerül általában.

2012. jan. 18. 11:53
Nem akarom túlokoskodni . Elfojtasz valamit vagy kompenzálsz valamit a rohamokkal . Ja és nem vagy egyedül ezzel .
2012. jan. 18. 11:50

Kedves fórumozók!


A zabálási rohamokról szeretnék beszélgetni olyan emberekkel, akik átéltek hasonlót, vagy közvetlen környezetükben láttak már ilyet.

Általában minden nap (de az is előfordul, hogy naponta többször) rám tör a zabálhaték...

Mindegy, hogy mi az, egy a lényeg: sok legyen, és gyorsan lehessen enni. Nem érdekesek az ízek, nem számít, hogy hidegen eszem a pörköltet...

És rettenetesen utálom magam ez miatt, de képtelen vagyok megfékezni magam, amikor rám tör, sőt, nagyon ideges leszek, ha valaki megakadályoz az evésben. Mert persze mindezt titokban teszem.

Tud valaki valamilyen tanácsot? megoldást?

Köszönöm.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook