Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Yorkshire terrier milyen kutyus? fórum

Yorkshire terrier milyen kutyus? (beszélgetős fórum)


22. Anitaaa03 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2011. júl. 5. 15:43
ez nem baromság azóta kint van a kutyus az udvaron egy beaglevel és nagyon jól érzi magát folyton játszik és szaladgál:)
2011. máj. 20. 19:17

Sziasztok!


Kértem engedélyt a klubba, lenne már egy csomó kérdésem, csak még nem tudok írni. :(

2011. máj. 19. 22:16
Nagyon tetszett a tv-ben a yorki rendőrkutya :)))
19. andi6020 (válaszként erre: 18. - Kelemariann)
2011. máj. 19. 22:14

Elvileg megfürdetheted.

Jó lett volna, ha még pár hétig a mamánál marad, de már mindegy.


Gyere a klubba, segítünk, ha kérdésed van.

/www.hoxa.hu/?p1=klub&p2=6668040

2011. máj. 19. 22:05

Sziasztok!


Teljesen új yorki gazdi vagyok, ma lettem yorki tulajdonos. :)))) A mi kis Ronink 7 hetes lesz pont holnap. Mikor tudom először megfürdetni?

17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Anitaaa03)
2011. ápr. 23. 14:15
Ezt a baromságot, már ne is haragudj!
2011. ápr. 14. 13:47
hát vettünk egy kutyust de shihtzut nagyon cuki de szegény sokat van egyedül elzárva mert minden pillanatban nemtudjuk figyelni hogy pisil-e.alig várom hogy megkapja a 2. oltását és ki eengedhessem az udvarra amikor viszem pisilni akkor is úgy örül hogy kint lehet.igaza volt annak aki aztírta hogy kínzás nekik bent:S
15. Fulopke33 (válaszként erre: 13. - Csillag.virág)
2011. márc. 24. 22:18
lány... :)))
2011. márc. 19. 15:25

Barátnőmnek van yorkshire-je. Eszméletlen mozgékony, csak rövid ideig tud egy hely(b)en maradni.

Akkor érdemes ilyen kutyust választani, ha a gazdinak is nagy a mozgás igénye és nem szeret egy helyben ülni :)

13. csillag.virág (válaszként erre: 12. - Fulopke33)
2011. márc. 18. 21:26

Kisfiú?

A miénknek is pici szőre van, és nagyon szeretjük. :)

12. Fulopke33 (válaszként erre: 11. - Kamillka)
2011. márc. 18. 21:05

ez igaz :)

de könnyebb kezelni a rövid szőrt minden téren, ha egyáltalán nem visszük kiállításra. És szerintem marha aranyosak rövid szőrrel :)))

11. Kamillka (válaszként erre: 9. - Fulopke33)
2011. márc. 18. 19:03
Ahhoz, hogy kiállítási kutya legyen, tekerni kell a szőrét. Önmagában a hosszú szőr, ha megfelelően van ápolva, jó termékekkel és eszközökkel, egyáltalán nem macera a kutyának.
2011. márc. 18. 11:57

Az biztos, és a jelen vélemények szerint minden yorkie más és más.


Az enyém amúgy 4,5 kiló, de az ivartalanítás óta szedtük fel ezt a plus 1,5-et. (műtét 10körül volt)

Emellett ahogy a többiek is írták, kiskorában sok oltás, és ha szerencsés vagy (mi ilyenek vagyunk) akkor nagykorában csak a veszettségi kell neki, plusz havonta a spot (1500 Ft körül)

és persze kozmi.


És teljesen 1etértek Fulopke33 utcsó mondatával :D

2011. márc. 18. 11:19

az enyém 3-kg-os. És érzi, ha a gyerek bizonytalan mozgású (most másfél éves), általában kitér előle, nem lógnak egész nap egymáson. VAn, hogy a gyerek simogatás közben megszorongatja, akkor menekül előle, van, hogy együtt labdáznak, van, hogy a gyerek ölelgeti és a kutya élvezi.


Nem olcsó a tartása, mert minőségi tápot kap, kutyakozmetikus rendszeren látja, doki is húzós áru, de -lekopogom - évi 1X-i oltást ki lehet bírni, ezen kívül csak foghúzás volt altatásban és egyszer hörghurut :)

A táp nem olcsó, én 7,5 kg-os kiszerelésben veszem, 15e ft egyszeri kiadás, de 6-7 hónapig (!) elég. nagyon keveset eszik.

A szőre nem hullik, és nem hagyjuk meg hosszúra sem megnőni (családtagnak vettük, nem kiállítási kutyának), mindig nyírva van, így napi kezelést sem igényel.

Ő is jól elvan magában itthon (törvényszerű, hogy egyedül kell őket hagyni), nem az a típusú kutya, akit mindenhova viszünk magunkkal (legalábbis a miénk). Néha igényli is, hogy hagyjuk már békén, fél napokat is alszik néha.


én maximálisan meg vagyok elégedve vele, mint kutyával :) aranyos, imádnivaló, belevaló, vagány.

8. Kamillka (válaszként erre: 26. - Elexia)
2011. márc. 18. 08:35

Elvileg a kutya nem érzi az idő múlását, ergo nem érzékeli, hogy fél órát, vagy 2-t stb van egyedül.


Akkor a te véleményed alapján egy udvaron tartott kutyának elég cudar élete van:-)) Egy lakásban tartott kutya negyed annyit nem nélkülözi a gazdáját, de mind1. És többet is van foglalkozva velük, hisz egy udvaron tartott kutyát ritkán viszik sétálni stb, ami nálunk minden napos progi...


Az enyém is alszik, ha egyedül van, de meló előtt meg után is ő van a középpontban és többet mozog a maga kis 3kg-jával garantáltan, mint rengeteg nagy testű kutya;-) Nem pont úgy fest, mint aki halálra stresszeli magát azért, mert heti5x 8 órát egyedül tölt.

7. KisTimi1981 (válaszként erre: 29. - Elexia)
2011. márc. 18. 05:58

AZ enyém bír 10-14 órát is aludni.

Ha JÓL el van fárasztva akkor még többet.


(lásd: képek a naplómba :D)

2011. márc. 17. 18:59

A szakirodalom sem ajánlja a yorkikat kicsi gyerek mellé. A kutyámnak elég volt egy rossz élmény gyerekkel kapcsolatban, azóta sem bízik bennük, pedig kifogástalan az idegrendszere, jól szocializált és pici korától kezdve következetesen neveltük. Mondjuk azelőtt sem ölt volna azért, hogy gyerekekkel játszon, de ha dobálták a labdáját visszavitte nekik párszor. Szerintem érzi a kicsiken, hogy nem stabilan mozognak és ösztönösen féltik magukat. Azért alig 1kg-s kölyöknek, de még egy 2-3kg-s felnőtt egyednek is akaratlanul is komoly sérülést okozhat egy gyerek. Biztosan van, aki tud ellenpéldát mondani, de szerintem távolról sem a yorki a legmegfelelőbb egy kisgyermekes családba.


Viszont tényleg okosak és megfelelő neveléssel könnyen taníthatóak, 10 hetesen hoztuk el, addigra már simán használta a pelust, így nálunk a reggeli kaka meg pisitócsa vadászat egy az egyben kimaradt:PP

5. Kamillka (válaszként erre: 10. - Tótágas)
2011. márc. 17. 18:32

Azért nem törvényszerű, hogy orvosnál élje le az életét a kutya, azért mert yorki. Egy megfelelő helyről vásárolt kiskutya semmivel nem betegesebb, mint bármelyik másik fajtársa.


Elsősorban ivartalaníttatni kellene a kutyákat:( Azzal lehetne leginkább megcsökkenteni a gazdátlan kutyusok számát:(

4. csillag.virág (válaszként erre: 30. - Anitaaa03)
2011. márc. 17. 14:13

Szia!


A kutya a rossz "tenyésztési" (szaporítási) körülmények között is lehet idegileg problémás. Sokszor múlik a nevelésen, de sajnos egyre több olyat látunk, hogy alapban hordozza magában a yorki ezeket a gondokat.


A gyerkőc mennyi idős nálatok?

Azt tudnod kell, hogy elég félősek és alapban nem biztos, hogy egy kisgyerek tudja őket kezelni.


Az alvásról annyit, hogy a miénk is alszik szinte egész nap, de kifoghatsz egy olyat is, aminek akkora a mozgásigénye, hogy az kielégíthetetlen.

Sajnos sose tudni előre, hogy milyet fogsz venni.


Arról viszont tudj, hogy egy yorki tartása és nevelése nagyon nem olcsó. Már ha valaki valóban gondosan akarja nevelni. Sajnos benne van, hogy beteg lesz, és az oltásokon kívül rendszeres orvosi felügyeletre szorul.

Mi pl elég sokat költöttünk már rá, és fogunk is még.

Ez csak azért lehet elgondolkodtató, mert neked mindig a gyerek lesz az első.

3. mandulacska2 (válaszként erre: 29. - Elexia)
2011. márc. 16. 19:11
Hát az én kutyám beagle, ami nagy mozgásigényű. Amikor hozzánk került, én szinte egész nap otthon voltam. Amíg apró volt, sokat játszott, de amikor levittem sétálni és feljöttünk, végig aludt.Jó pár hónapig otthon voltam vele, mert nem volt munkám, csak hetente 1 nap. így láttam, hogy mennyit alszik. Most is, amikor hétvégén itthon vagyunk, séta után lefekszik a helyére, és alszik. Van, hogy játszik, de máskor meg hiába hívjuk, inkább a fekhelyén van. Úgyhogy ez szerintem hangulatfüggő.
2. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - Anitaaa03)
2011. márc. 16. 19:05
Szerintem nem normális, hogy csak ennyi idő után, vagy még mostanra sem szobatiszta. Egy kutyának max. 6 hónapos korára szobatisztának kell lennie. A miénk kb. 4-5 hónaposan már szobatiszta volt. Fokozatosan hozzá kell szoktatni, és jelezni neki, ha rossz helyre végezte a dolgát. Tanulja meg.
2011. márc. 16. 19:01
Ugatós. Legalábbis a házunkba lévő eléggé ugat, ha otthonról elmennek. És igencsak sokat. Egyébként cukik, csak nekem másik kutyus jön be.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook