Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Yorki kutyusok fórum

Yorki kutyusok (beszélgetős fórum)


13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Kleeri)
2020. jún. 7. 15:06
Nálunk 9 óra.
12. kleeri (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2020. jún. 7. 09:17
9-10 óra ennek a pici kutyusnak nem sok?
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Kleeri)
2020. jún. 6. 21:40
Pedig az nem sok idő éjszaka. Teljesen jó. 11 éve így csináljuk.
10. kleeri (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2020. jún. 6. 21:35
én fél 9kor es reggel fél hat de szerintem egy yorkinak ez hosszú idő. Arrol nem is beszélve ha beteg lesz véletlenül akkor hogy viszem le. Pl. az előző kutyusomnak műtötték a lábát napokig gipszben volt le se tudtam volna vinni.
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Kleeri)
2020. jún. 6. 19:23

Mennyi ideig lesz egyedül?

Amúgy az éjszakát kölyökkorban is simán kibírják. Én 21.30 kor viszem ki őket utoljára, utána reggel 6 kor.

8. kleeri (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2020. jún. 6. 17:45
igen attól félek hogy gond lesz abból ha sokat tartogatja
7. kleeri (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2020. jún. 6. 17:43

a napirend meg van igen csak most nem dolgozom viszont augusztustól megyek es többet lenne egyedül. Nem akarom hogy szegény addig tartogassa ezert gondoltam hogy tennék neki az ajtó elé pelenkat vagy almot hogy tudjon oda menni ha kell neki. De sajnos elkerüli szépen. Meg az éjszaka is nagyon hosszú ha esetleg menne legyen hova. De ő addig tartja amìg el nem indulok vele.

Az előző yorki kutyusomnak is volt benn alom és ha nem voltam otthon akkor odapisilt. Ő is 1,5 évesen került hozzánk de valahogy sikerült rászoktatni. Sajnos a mostani kutyusnál meg a helyhez szoktató sprayvel se megy. Nem tudom akkor mit csináltam máskepp azért gondoltam talán tud valaki ötletet adni.

6. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2020. jún. 6. 16:55

Ja, értem! Nahát ezt nem tudom. Nem használtam se pelenkát, se almot soha.


Akkor bocsi.

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2020. jún. 6. 16:46

Nem az a baja, hogy bepisil.

Sőt. Pont az, hogy bent nem pisil. Mert azért ha sok órán át tartogatja, az nem fasza a kutyának sem.

4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Kleeri)
2020. jún. 6. 16:27

Szerintem fontos a kutyáknál a napirend. Na jó, ezt gyerekeknêl alkalmazzâk de nekem bevâlt kutyânâl is. A kutya tud hozzád alkalmazkodni, hidd el. Csak szoktasd rá, hogy pl munka előtt, munka után, x időben stb vigyed le. Éjszaka ne!! Az alvásra való és ehhez szokjon is hozzá! Hidd el, "tudja ő hány óra van" és nem fog bepisilni. Bent tartott kutyânâl simán el lehet érni, hogy hozzád alkalmazkodjon.

Nekem spánielem volt. Szobatiszta. Családi házban, de lakásban tartott, elkênyeztetett gazdi kedvence volt. Télen lakásban tartott. Bocsánat, ágyban tartott kutya volt. 👆❤️

Tudta mikor jövök haza, mikor megyek dolgozni. Éjszaka nem ugatott amikor aludtam (kinti kutyákra szokott, de leszoktattam róla, és valóban csak akkor jelzett ha valaki a ház előtt ólâlkodott) nagyon okos, sokat foglalkoztatott, védelmező kutyus volt. Néha elég volt ránêznem, tudta, hogy most szarban van, valami miatt. Tudta, ha bűnös. :D Szóval napirend, beszélj hozzá sokat, tanítsd, jutalmazd, simogasd. A hanglejtêsedből, mozdulataidból rengeteget tanulnak. Sok sikert.

3. kleeri (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2020. jún. 6. 16:09
sétalni mindenképpen viszem a pelenkat mar próbáltam megszagolja és otthagyja. tettem neki almot abba meg belefekszik napozni az erkelyen. Én is attól tartok hogy nem fog menni. Egyébként van hogy leviszem sétálni meg nem akar.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kleeri)
2020. jún. 6. 16:07

Rakj ki egy pisis pelenkát, talán rámegy. Amúgy sehogy. Egy full szobatiszta kutya csak akkor pisil bent, ha már nem bírja tartani.

Nyilván az meg baromság lenne, hogy ne járjatok sétálni, csak hogy rá legyen kényszerülve a lakásban történő pisilésre.

2020. jún. 6. 16:02
yorkis gazdik tapasztalataira tanácsaira lennek kiváncsi. 3 hónapja van egy 2 éves yorki kislány kutyusom. Szobatiszta. Sétáltatom naponta többször mert panelban lakunk. Hogyan tudnám elérni nála hogy ha nem vagyok otthon ne kelljen neki tartogatni hanem pelenkara vagy alomra elvégezze a dolgát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook