Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Wifi-s mobiltelefonok fórum

Wifi-s mobiltelefonok (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 20. 17:26

LG-k többségén pl LG 540 Optimus, vagy a Samsungok mai többségén pl: Galaxy, Galaxy mini


ZTE Blade stb.

2011. jan. 4. 16:51

Elég kihalt ez a fórum, de hátha tud valaki segíteni.

Szóval most vettem egy lg optimust és vodafoneos előfizus, amihez jár 100 mb adatforgalom.

Kérdésem, hogy lehet ezt letiltani a mobilon, mert csak a wifit szeretném használni!

Beállítások / wireless beállítások / mobilhálózat / mobil hálózat letiltva? Jól gondolom?

11. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - 9925394c3b)
2010. ápr. 10. 20:59

hát ez nagyban függ attól, hogy merre jár az ember.


magyarországon igazából én kétféle wifit fogtam be, az egyik az ilyen plázákban levő hol-működik-hol-nem wifi, a másik a sűrűn lakott részeken gondatlanságból titkosítatlan lakossági routerek. de ez eléggé lutri. például amikor a körúton laktam, 15 darab vezetéknélküli hálózatot tudtam befogni a lakásnban (4. emelet!), de az mind le volt védve - amikor meg a kilencedik kerületben, ott csak 2-őt, és azok is védve voltak. Öcsém lakásában pedig Zuglóban simán lehet fogni valamelyik üzletnek a szintén védetlen hálózatát és netezni rajta.


budapest:

[link]


de svájcban például másképp működik a dolog. itt rengeteg helyen üzemeltet a monsoon, az orange és a sunrise (szolgáltatók) wifi rotereket, de nem ingyenes, hanem egy bejelentkező oldal fogad, ahol hitelkártyával tudsz venni mondjuk egy órányi hozzáférést, vagy amennyit akarsz, ott helyben. tudtommal ilyen otthon nincs.


szóval nem, magyarországra én nem vennék wifis telefont, csak akkor, ha olyan helyen lakom/dolgozom vagy tartózkodom sokat a telóval, ahol tudom, hogy mindig tudok netezni majd.

2010. ápr. 10. 19:39

Köszönöm a tanácsokat

Egyébként érdemes szerinted wifis telót venni, olyan szempontból,hogy már sok helyen lehet fogni a wifit?

2010. ápr. 10. 19:37
ja és majd nem érdemes a wifit bekapcsolva tartani, mert akkor folyamatosan hálózatot keres a telefon, ami rettenet lemeríti az aksiját.
8. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - 9925394c3b)
2010. ápr. 10. 19:36

np


arra kell figyelni (bár sajnos nem ismerem ezt a Samsung telefont), hogy amikor az ember netezni kezd, pl kinyit egy böngészőt vagy elindítja a fringe-et, akkor felugrik egy kérdés - legalábbis az én nokiáimon meg a pda-mon is így van -, hogy melyik hozzáférési pontot szeretnéd használni a netezéshez. itt akkor a wifit kell választani és nem a megszokott szolgáltatói 3G kapcsolatot, már ha egyáltalán van mobilnet a SIM-kártyán aktiválva, mert ha nincs, akkor lényegtelen, akkor valószínűleg magától is a wifit keresi a telefon.

2010. ápr. 10. 18:39
butternut köszönöm a segítséget!
2010. ápr. 10. 17:48

én ezt a keresőt szoktam használni:


[link]


nyitott hálózat esetén ha a wifi ingyenes, akkor a telefon ugyanúgy kapcsolódik a wifihez, mint egy laptop, tehát kap egy ip címet és ha működik az átjáró (azaz a wifi router), akkor ugyanúgy lehet netezni is rajta.

kicsit gyorsabb is így, mint az UMTS/HSDPA/3G azaz a mobilos net.

2010. ápr. 10. 15:09

Samsung S5620


Lenne egy hülye kérdésem

Ha van nyitott hálózat, akkor teljesen ingyen tudok netezni a telón, ugye?

2010. jan. 19. 00:00
iPhone az Apple-tôl
3. Pirosalma (válaszként erre: 2. - 8565183eb5)
2010. jan. 18. 23:07

Szia!


Kicsit későn szólok, de pl. Nokia E51 és -52.

2008. nov. 21. 18:06
Szeretném megtudni hogy milyen tipusú telefonokban van wifi? (ingyen internet ha van nyitott hálózat)
2008. nov. 21. 18:05
Wifis mobiltelefonok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook