Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Wifi routert szeretnék vásárolni kábel nethez, segítenétek? fórum

Wifi routert szeretnék vásárolni kábel nethez, segítenétek? (tudásbázis kérdés)


18. 5146e98818 (válaszként erre: 15. - Csepregineandi)
2012. dec. 1. 19:32

Sajnos nem. Kb. 2 ezer Ft egy géphez.


[link]

17. csepregineandi (válaszként erre: 16. - Kiszvorosz)
2012. dec. 1. 19:16
Köszönöm én is ezen megoldásban gondolkodtam nem szeretnék meglepit hogy ha valami kimarad akkor nem tudjuk megcsinálni azt hiszem kikérem a véleményét az üzletben szakembernek és neten rendelek mert ahogy nézegettem nagyjából webshopon keresztűl olcsobb :)
16. kiszvorosz (válaszként erre: 15. - Csepregineandi)
2012. dec. 1. 19:08
Mindegyikbe külön "vevőegység" kell. A laptopok nagy részébe be van építve, a telefonok nagy részébe szintén. Menj be bármelyik műszaki áruházba, mondd el, mit szeretnél, mit ajánlanak. Figyelj oda, írd is fel csak hogy el ne felejtsd, aztán menj haza, keress rá neten, és rendeld meg olcsóbban webshopból. A beüzemelés gyerekjáték, nagyon jól le van írva a használati utasításban.
2012. dec. 1. 18:56
A wifi routerhez amit a vezetékes modemhez hozzákötünk amin a net jön adnak usb vevőt egyet, vagy ahány géphez szeretném a netet annyit külön kell venni?
2012. nov. 29. 17:45
Köszönöm a segítséget , gyerekek miatt szeretném mert mindig megy a háború hogy ki mikor és arra gondoltam hátha ez megoldja a problémát igazán nem sokat neteznek csak ha igen álltalában mindig egyszerre szeretnék számító gép mindegyikük szobájában van sokat halottam erről csak nem voltam tisztában azzal hogy csak egy wifi router kell vagy más kütyü is.
13. sookye (válaszként erre: 11. - Warnika)
2012. nov. 29. 17:10
Nekünk ugyanebből a 740-es van, és tényleg szuper. És igen, nő létemre én is egyedül megcsináltam :)
2012. nov. 29. 16:57
A TP-LINK routerek valóban nagyon jók! Amíg le nem korlátoztuk, addig 500 méterre lakó ismerős is a mi netünket lopta :)
2012. nov. 29. 16:10

szia,

nem annyira nehéz dolog és nő létemre meg tudtam oldani, nagyon klassz kics gép, mi imádjuk, érdemes erősebb antennával venni, vagy olyat, aminek cserélhető, így ha gyengébb a jel akkor lehet erősebbet venni. Mi ezt 60 m2-es panelban és egy kétszintes kb 60-as alapterületű családi házban is használjuk. szuper.

TP-LINK TL-WR741ND Router

10. kristo_f (válaszként erre: 7. - Csepregineandi)
2012. nov. 29. 15:56

Sokra mész vele! :)

De tényleg, ha nem megy és nincs szakember, kérdezzél és én is kérdezni fogok, csak összejön majd valahogy

9. csepregineandi (válaszként erre: 4. - 5146e98818)
2012. nov. 29. 15:55
Mindenképpen szakemberrel csináltatnánk csak informálodom köszi a választ :)
8. csepregineandi (válaszként erre: 5. - Kiszvorosz)
2012. nov. 29. 15:54
Köszönöm az infót :)
7. csepregineandi (válaszként erre: 6. - Kristo_f)
2012. nov. 29. 15:54
Köszönöm a hasznos információt :)
6. kristo_f (válaszként erre: 1. - Csepregineandi)
2012. nov. 29. 15:50

Egyszer már sikerült belőnöm egy ilyen hálózatot, de gyakorlatom semmi, így nagy tanácsot nem tudok műszakilag adni

Az asztali gépekhez vegyél wifi kártyákat, mert csak ugy érzik a jelet, nincs beépitve mint a laptopokba

Olvassd el ezeket a linkeket a konfigurálásrol

nem mindegy hogy kábelnet vagy DSL, tehát telefonvonal


[link]


[link]


[link]


Estleg, ha itt senki nem okosabb, utánaérdeklődök kedves barátomnál

5. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - Csepregineandi)
2012. nov. 29. 15:43
Nálunk az alsó szinten van a wifi, alsó-felső szinten is tudunk netezni telefonokkal, laptopokkal, bármivel, amiben van "vevő". Szép időben a 1,5 km-re lévő benzinkút wifijének jelét is látom. Mindenképp kódoljátok le, ne tudják lopni a netet tőletek.
4. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Csepregineandi)
2012. nov. 29. 15:37

Igen, de a wifihez kell még asztali gépenként egy-egy wifi adapter.

Vezetékkel is ráköthetők a gépek a routerre, amin általában négy hely van. Ez a megoldás még megbízhatóbb is, de kell egy hozzáértő ember hozzá, aki az UTP kábeleket kiépíti, és az Ethernet a csatlakozókat felszereli a gépek és a router között.

2012. nov. 29. 15:35
Igen, akár 4 gép is mehet, de a NET sebessége csökkenni fog, ha 2 gép van egyszerre használva, akkor feleződik és így tovább.
2012. nov. 29. 15:30
igen
2012. nov. 29. 15:26
Sziasztok aki tud legyen szíves hasznos tanácsokkal ellátni . Adott egy családi ház kb 120nm egy számítógépre van kábel net előfizetésünk, három szobában van asztali számítógép . Itt jön a kérdés ha veszünk egy wifi routert és csatlakoztatjuk ahhoz a géphez amire a kábel net jön a két másik gépen fognak tudni netezni? Előre is köszönöm a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook