Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie nevelése fórum

Westie nevelése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. júl. 7. 18:07

NEM MORGOTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT:D Simiztem végig, míg meg nem ette, és nem morgott..:D:D


Tiszta jó:D

Ennyi türelmem még sosem volt:D


Köszönöm szépen:)

2010. júl. 7. 18:05

Na vize van.. Napi 2x kicseréljük.. Sőőt, nagyon melegben a langyosat még picit hüvibbre is..


Persze nem nagyon, nehogy torokgyuszit kapjon.. Iszonyú..

És ez a kutya morog rám:(

85. Christy5156 (válaszként erre: 84. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 18:01

Ha már nem annyira aggressziv, akkor talán kezdi érteni a morgás és a nem evés közti összefüggést. Szerintem be fog ugrani neki, hogy mit akar a gazdi ;)


Csak így tovább! Ne add fel! Csak egyszer kell megértenie, aztán már menni fog!


Ne izgulj, ha nem akar enni, a mienk volt, hogy majdnem 2 napig nem evett, mert azt várta, hogy a mi kajánkból kap. Aztán csak megéhezett annyira, hogy jó volt a kutyatáp is. Hogy én mit hallgattam anyámtól abban a két napban! ;) A lényeg, hogy vize mindig legyen!

2010. júl. 7. 17:52

Érdekes egy állat Ő:D


Morog, morog.. Az előbb már enni sem akart.. Inkább játszott az ölemben, szemben a kajájával.. Reménykedtem is, h leszoktattam az evésről:D Kicsit olcsóbb lenne a kutyatartás:D


Nade most újrapróbáltam, és addig jutottam, h nagyon nagyon, de nagyon csúnyán morog még mindig, de már nem kap.. Lehet, h mire vége lesz a spanyol-német meccsnek, akár le is szokik a morgásról:D

2010. júl. 7. 17:35
Kiváncsi vagyok, hogy sikerül?! Drukkolok!!!
82. Christy5156 (válaszként erre: 81. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 17:31

Meglátod meg fogja érteni. Nagyon okosak, ezért is tudják kijátszani a gazdikat. Csak türelem!


A kattogtatás nálunk is megy, ha azt akarja, hogy rá figyeljünk. Ha nem elég, akkor elkezd ugatni. Rém zsarnok tud lenni :D

81. 5bfba16667 (válaszként erre: 79. - Christy5156)
2010. júl. 7. 17:14

Most megpróbálom 5 percenként.. Takarítás helyett:D

Kíváncsi vagyok, h elfáradunk szimplán, és este végére nem is szólunk egymáshoz, v lesz valami keletje is...

2010. júl. 7. 17:13

Sosem adom fel..:D


Engem mostanság mindig úgy hív játszani, h csattogtat.. összeveri a fogsorait.. de nem támadólag, hanem úgy viccesen.. Vegyem már észre magam, és kapkodjak menni játszani..


Nálatok is így van?

79. Christy5156 (válaszként erre: 77. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 17:12
Mi lenne, ha megpróbálnád gyakrabban? Mondjuk 5 percenként? Akkor talán még emlékszik az elözö morgás-nincskaja tapasztalatára. Biztosan meg kell csinálnod néhányszor, míg leesik neki a tantusz.
78. Christy5156 (válaszként erre: 77. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 17:09
Nem haragszik, csak próbálja, hogy meddig mehet el nálad. Te se haragudj rá, csak jelezd, hogy a morgást nem fogadod el. Ha morgás, akkor nincs kaja. Lényeg, hogy megértse az összefüggést! Menni fog, csak próbálkozz kitartóan! Ne add fel!
2010. júl. 7. 16:49

Na, megint megpróbáltam neki kaját adni..

Nem jött össze. Most korábban morgott, mint eddig..

Persze elvettem a tálát..

1 percre rá meg jön, bújik, és nyal ahol tud..

Én ezt nem értem..

Ezekszerint nem haragszik.. Akkor miért??

76. Christy5156 (válaszként erre: 73. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 16:35
Szerintem egyáltalán nem lesz agresszív attól, hogy éhes. De szerintem próbálkozhatsz az etetéssel kisebb idöközönként is. A lényeg, hogy rögtön vedd el, ha morog. Egy negyed vagy fél óra után szerintem próbálhatod újra, ha akarod. Fél óra után már biztosan nem emlékszik rá, hogy miért nem kap kaját, vagyis onnantól nem használ a büntetés. Ne add fel! Elöbb-utóbb megérti, mit csinál rosszul... ;)
75. Gwendolin (válaszként erre: 71. - Christy5156)
2010. júl. 7. 16:24
Nem azt írtam, hogy "kutyvero szemétláda" vagy.De tobb szó esett a verésrol mint megoldás . Ezzel sajnálom , de akkor sem értek egyet .Nagyon sok sikert kívánok Neked és a kutyusodnak.Ne hagyd , hogy jobban elmérgesedjen koztetek a dolog .
74. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 70. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 16:15

Juuj, nem hinném, hogy bárki ilyet gondolna Rólad:D:D

Sikerülni fog, meglátod, pár hónap türelem, és hallgass a kutyasulisra, stb.

Képzeljétek, én meg most döbbentem meg, de nagyon:

Egyszerre 3 vendég volt nálunk, nem is igazi vendég, különböző "ügyekben" jöttek csak, és a Kiskutyi kimenekült az erkélyre, és amikor az egyik csaj ment utána, hogy jaj de aranyos, behúzódott a sarokba, és csak úgy remegett az egész kutya... Még a vendég is megsajnálta...

Na most Őt az életben SOHA SENKI nem bántotta, még csak szóval sem:D

2 hónapos korában vettük egy nagyon nagyon jó tenyésztőtől, csak szeretgetve van....

Még kozmetikust is úgy választottunk, hogy feltételünk volt, hogy ott maradhassunk vele, ne hagyjuk ott...

Kis beszari kutyu, imádjuk:D

2010. júl. 7. 16:14

Köszönöm:)


Amúgy érdekes, de Gombszemű barátom mindenkit imád. A pici babák mellé lefekszik, őrzi őket, de a közelükbe nem megy, meg se érinthetik őt, mintha tudná, h bacit adhatna át neki, vagy bármi.


A nagyobb gyerkőcöknél rám néz, h szabad-e odamenni, ha mondom h szabad, rohan, nyalja őket..


Egyszerűen mindenkit imád. Ha odaaengedném, még a homeless büdi fazont is agyonnyalná..


A kutyákkal is iszonyú cuki..

A bepisilést kibírom, csak ne morogna rám..

Most elvettem az "ebédet", vacsira újra próbálom.. Ha megint morog, újra elveszem..


Aztán márcsak reggelire kaphatja meg..

Nem lesz attól agresszív, h nagyon éhes???

72. Christy5156 (válaszként erre: 70. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 16:12
Egyébként a westiek tényleg olyanok mint leírtad... temperamentumosak, gondolkodás nélkül neki mennek nagyobb kutyáknak is. Kis fehér tünemények, de tükör híján dobbermannak érzik magukat ;)
71. Christy5156 (válaszként erre: 70. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 16:09

Én egyáltalán nem gondolom, hogy "kutyaverő szemétláda" lennél! Szerintem éppen ellenkezöleg!!!


Látszik, hogy szereted a kutyusodat, hiszen töröd a fejed, fórumot nyitsz, szakembereket kérdezel meg. Talán vigasztal, hogy az elsö kutyusunkat mi is totál rosszul neveltük. Harapott, agrsszív volt, mindent és mindenkit megtámadott. Mikor aztán ezt a kis vacakot kaptuk, akkor elhatároztam, hogy mindent amit az elsönél elrontottunk, most jól csinálunk. Ezért próbálom leírni a saját tapasztalataimat, hogy talán segítsek neked... Egyébként a mi kis westienk a nagyszüleimet meg-meg harapja, ha valami konfliktus van. De nekem még azt is szó nélkül hagyja, hogy a kaját kivegyem a szájából. Egyszerüen érzi kivel lehet és kivel nem. És hidd el én is nagyon szeretem a kutyusunkat, az ágyam mellett alszik, rohan elém és majd szétesik úgy örül nekem. De ennek ellenére tudja, hogy velem nem lehet mindent. És semmit nem csinálok máskép mint a család többi tagja, kivéve hogy én következetes vagyok. Ebböl tudja, ha én mondok valamit, azt komolyan kell venni.


Te is megcsinálod! Csak sok-sok türelem és kitartás! Még akár 1/2-1 évig, amig felnö a kis Dömper. Azután könnyebb lesz majd!

2010. júl. 7. 15:58

Árcsiárcsi!


Azért ne tartsunk engem semmiféle kutyaverő szemétládának.. Addig meg sem mertem ütni, míg a doki nem mondta. Aztán amit a kutyasulis mondott, azt csináltam. Egyik se jött be. Mindegyiket kipróbáltuk, egy hónapon keresztül, napi 3x.

aztán kapott újsággal, ütöttünk össze köveket, semmi.

Sose zavart h lepisil örömében, ezzel is jelzi, h szeret.

(najó, kivéve egyszer, mikor állásinterjúra mentem teljes puccban... de az kit ne zavart volna)


Kaptam ezt az állatot, nem akartam. Első kutyám, bevállaltam.


Csak mondom, h Drágám a maga 8 kilójával simán nekiugrik egy 50 kilós snautzernek.. Tehát ereje van..

6 hónapos a kutya, a bepisilései 5 héttel később kezdődött.. tehát rögtön,mikor megkaptam. Pedig minden egyes szobában van pelusa..


Mondjuk érdekes, de az elmúlt 4 napban egyszer sem pisilt be..


Szóval, mielőtt mindenki vetne rám egy követ..

Nagyon szeretem a kutyámat, egy szobában alszom vele, mindennap 7kor és este 8kor kap kaját, csak a legminőségibb tápot, vagy neki főzünk külön. Napi rengetegszer van víve sétálni, minimum 5-6 órát foglalkozom vele, amellett, hogy dolgozom, suliba járok, háztartásom van, szüleimet látogatom és élek.


Mindennap megfésülgetem, és szeretgetem. Ennél többet nem tudom, h hol tudok tenni..


Jah, és a morgás (mint leírtam) akkor kezdődött, mikor elmentem mellette, és lenyúltam megsimizni..

mikor 3xorra odakapott, akkor adtam a popsijára..

De köszönöm a drukkolást..

Akkor is meg fogom csinálni:)

69. Christy5156 (válaszként erre: 67. - Gwendolin)
2010. júl. 7. 15:56

Szerintem pont akkor durvul a végletekig, ha a kutya érzi neki mindent lehet. A westiek egyébként is önfejüek és hajlanak az agresszióra is. De nem azt mondom, hogy a verés az univerzális gyógymód! Szerintem a következetességen múlik a kutyák nevelése. Ha egy fajta viselkedésre a gazdi következetesen mindig ugyanúgy reagál, akkor megjegyzi magának a kutyus hogy ha morgok, akkor büntetés jön. Ha következetes a reakció, akkor rövid idö alatt megtanulják mi a helyes. Ha nem következetes és a kutyus csak néha a gazdi kedve szerint kap egyet, akkor attól csak agrszzív lesz, hisz nem érti mi miért történik.


Én nem olvastam, hogy a bepisilés miatt megütötte volna a kérdezö a kutyust. Ha igen, akkon nem célra vezetö a módszer, hiszen legtöbbször amikor felfedezzük a balesetet, akkor már eltelt annyi idö, hogy a büntetést nem kötné össze a bepisiléssel.


Egyébként igazat adok neked abban, hogy itt az idö rendbe szedni a kettöjük viszonyát. Még nem késö... Én is drukkolok!

2010. júl. 7. 15:35

Engem soha nem morgott meg egyik kutyám sem . Nyugodtan elvehettem az ennivalójukat .Igaz nem is vertem egyiket sem .Az újság nem okoz fájdalmat nekik . A csattanás hangja riasztja el oket .Én ennek a nevelési módszernek vagyok a híve .Tudod volt , hogy kevesebb súllyal rendelkeztem mint a kutyám , de eszébe nem jutott volna elrántani a pórázzal pedig éreznie kellett , hogy O az erosebb.

stb...

67. Gwendolin (válaszként erre: 66. - Christy5156)
2010. júl. 7. 15:26

A kuty 6 hónapos. Mikor kezdte el verni a bepisilés miatt ? 3 hónapos korában ? A kuty így reagál a gazdi viselkedésére . A gazdit utánozza .A morgás már a kézzel fenyítés után kezdodhetett .

Egy kicsit végig kellene gondolnia a gazdinak az eltelt hónapokat. Mikor és hogyan gorgették ketten az agresszivitás labdáját . Még nem késo , még van esélyuk , hogy megbékítsék egymást , de ez foleg a gazdin múlik .Elismeri , hogy a kuty bocsánatot kér és jelzi , hogy hibázott , most itt az ido , hogy rendbeszedjék a kapcsolatukat.Vagy haggya a gazdi , hogy a végletekig durvuljon a dolog. Ennyit érzékeltem az eddigi beírások alapján . Szorítok Nekik !!

66. Christy5156 (válaszként erre: 64. - Gwendolin)
2010. júl. 7. 14:54
Szerintem nem a játék közbeni sérülésekkel, harapásokkal van a probléma. A kutyus morog, ezzel fenyegeti a gazdáját és be is váltja a fenyegetést, mert meg is harapja. Ez hosszú távon nem vezet jóra. (szerintem)
65. Christy5156 (válaszként erre: 61. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 14:49

Remélem nem haragszol, de szerintem nem szabadna téged semmilyen körülmények között megmorognia vagy megharapnia. Ha ezt eléred, akkor vagy igazán a falkavezér, addig pedig az van amit ö akar...


Én csak azt tudom elmesélni amit egy kutyakiképzö mondott, amikor panaszkodtam, hogy megkap a kutyusunk. Azt mondta csapjak oda. Nem újsággal, hanem röggtön "visszakézböl". Hogy meglegyen a kapcsolat a harapás és a büntetés között. Aztán egy héttel késöbb panaszkodtam, hogy ha megütöm újra megharap. A válasz ez volt:

"Kicsit ütöttél!" :O

Akkor megdöbbentem, de így utóbb igaza volt. Persze utána sem vertem soha a kutyánkat, de addig kapott, amíg nem harapott vissza. Ha visszaharapott mégegy... egészen addig, míg abba nem hagyta. Kétszer-háromszor fordult csak elö az elején, azóta meg sem kellett legyinteni. Megértette, hogy nem lehet az övé az utolsó szó! De ezt csak következetességgel tudod tudatosítani benne...


Egyébként nálunk az örömpisi még 4 évesen is elöfordul néha ;) (de ezért nem is haragszom a kis gézengúzra)

64. Gwendolin (válaszként erre: 61. - 5bfba16667)
2010. júl. 7. 14:45

milyen tiszteletet vársz egy 6 hónapos kutyától ?

" baromi nagyot kapott a fejére ..."

A kolyok kutyának éles a tejfoga . Néha , ha játszik is felsértheti a kezed.Te eléggé agresszíven viszonyulsz idonként a kutyához. A véleményem , hogy a kutya okos , csak a Te viselkedésedet veszi mintának . Pont a tukorképed . Nem véletlenul mondják , hogy a kuty hasonlít a gazdira !!

2010. júl. 7. 14:38

Mindossze fél éves kutyusról beszélunk . Nem a verés az ami használ a kettotok kapcsolatában . Szerintem be kellene fejezni az ilyen fegyelmezést.

Ebben a korban még gyakori a bepisilés , az orompisi megpláne.

2010. júl. 7. 13:42
:( sajnálom:( nem tudom akkor. szerencsére nekem édes kutyum van (mármint nincs vele ilyen probléma). És a tiédre még azt sem lehet mondani, hogy megszokta, hogy "küzdeni" kell a kajáért, hisz kicsi kutya, nem menhelyről...
2010. júl. 7. 13:30

Hidd el hogy kap.. de télleg..

Kap a fenekére.. Mikor egyik éjszaka úgy keltett, hogy harapott, baromi nagyot kapott a fejére... azóta nem csinálja..

De még ígysem tisztel..

WÁÁÁÁ..


de amúgy meg imád, mert télleg.. puszil ahol tud, mindig nagyon vár, mindig lepisil:) mert örömpisil..

nem tudom.. ez a legnagyobb baki amúgy.. H megmorog a kajánál...

2010. júl. 7. 13:23

Hááát, ez abszolut nem normális. Lehet megköveztek, de lehet, hogy egy verés hiányzik neki:) Jó ez túlzás persze, de én ilyenkor tuti adnék neki a seggére ha megmorog, és mondanám határozottan, hogy nem szabad. az a baj, hogy ha ezt csinálja kicsinek, akkor mi lesz ha nagy lesz?! :(. Most még tudsz rajta változtatni...

Nekünk régen volt egy kutyusunk, palotapincsi, és kicsinek ő is odakapott. Nos, hagytok, rászoltunk, rácsaptunk de ennyi. Nem akartuk bántani. A vége az lett, hogy 2-3 éves korára már senki nem merte megsimogatni, mert ha nyúltál felé,morgott, és megkapott. Pedig szerettük, törődtünk vele, de szerintem mivel nem érezte hogy ki is a falkavezér, azt hitte, hogy ez a normális.

2010. júl. 7. 13:17

Az én kutyámnál tök mindegy mit csinálok, tőlem kap, újsággal, csináltunk neki zörgő zacsit, amitől félt, de semmi..


Mai etetésnél is egyet simítottam rajta, és már nagyon morgott.. Próbáltam csitítani, mégjobban morgott, majd elhúztam a kajától h elvehessem, erre felém kapott.

El is vettem a kaját.. Megpróbáltam újra 3x, de semmi nem jött be, végleg elvettem.. Aztán utána láttam, hogy teljesen bepisilt..

De nagyon. Lehet, hogy fél tőlem?


Aztán én elvonultam, és 5 perc múlva már könyörgött, h velevelevelevele, és puszilgatott..

Én ezt nem értem..

Velem alszik, én adok neki mindent, és úgy morog rám, aztán mintha mi sem történt volna..


Ez így teljesen nomrális???

58. Gwendolin (válaszként erre: 56. - 90b0cfb141)
2010. júl. 7. 12:48
igen minden kiskutyánál , ez a helyes szerintem.érdemes nem a kutyust utni , hanem az asztalra vagy valamire ami csattanó hangot ad .Késobb már nem lesz szukség erre sem .
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook