Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie nevelése fórum

Westie nevelése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
147. huncus2007 (válaszként erre: 146. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 14:11

A póráz dologgal egyet értek.

Nem lehet póráz nélkül sétáltatni.Hiszen ha őket mondjuk megtámadja egy kisebb gyengébb kutya,és ő mondjuk csak védekezik is éppen elég egy kisebb kutyának

Mondjuk én is elengedem őket,de csak ott ahova kutyázni járunk.És csak akkor,ha a haver kutyusok vannak ott.

146. 5bfba16667 (válaszként erre: 142. - Huncus2007)
2010. dec. 11. 13:53

De én nem támadtam őket. Nem mondtam, hogy ne lehessen tartani. Nem mondtam, hogy ki kéne irtani. Nem mondtam még azt sem, hogy szabályozni kellene. Egyszerűen azt, hogy veszélyesek. Az, hogy nálad nem, az egy. és van másik 50ezer ember, akinek még ez, és az agresszívabb arcú, SZÁMOMRA félelmetes kutyusa van, és nem csinál semmit a kutyájával.


A statisztika él. Egy országból. Tény, pit bull ölt. Nem egyszer, nem ötször, nem 50x, több 100x. Csak egy, westie általi gyilkosságot mutass nekem.


Az a baj, hogy mikor megyek az utcán, és jön szembe egy pit, lejátszódik előttem a két esetem. Most is, póráz nélkül, pár napja az az eset. Én csak álltam és néztem, úgy megijedtem, mikor a pulinak esett az az állat. És a fazon már előre ordította, hogy nem bánt, nem bánt. De bántott. Most nem minket, egy másik kutyát. de bántotta.:(


És az utcán senki sem úgy mutatkozik be, hogy j. jános vagyok, kutyám hulula, rotweiler, 2 éves, sose harapott, nagyon édes, práz se kell. De kell. Mert mindenkinek más az illata. Mindegy milyen a kutya, egy rossz mozdulat, egy neki nem tetsző szag, és ugorhat. Fajtától és nemtől függetlenül. A pici is. Tudod. Sok yorkshire van az utcában. meg egy-két bolognese. Van velük gond.


De az pici harapás. Nem halálos. Ez a lényeg. Nem is nagyon lehet halálos.

Itt rengeteg westie van, és mind cuki és nyugodt. Eleinte nekem is volt gondom Dömpivel. Nem voltunk kinn eleget sétálni, és sok volt az energiája. Na azóta napi 4 óra, ha hó van, még tovább, mert mind ketten élvezzük, és senki sincs az utcán. Azóta még ez a gond sincs vele. és itt a környéken egyik westievel sem.


Amúgy tegnap egy rotival megbarátkoztam. Irtó édi volt. Persze ő kerítésen belül. Rögtön mondtam is hapsimnak, hogy mennyire cuki volt.:D Nem hitt a fülének. Viszont még számomra szimpi pit bullt, vagy keveréket, vagy kuvaszt, vagy dog-ot nem láttam:(:(:(

2010. dec. 11. 13:48

És azt írod rondák.

Az enyém a nagy szuka csoki-barna foltos,kajla vágatlan fülekkel.Édes pofa.Még az orra is foltos.Mint egy boci.A neve Bones de a gyerekeknek csak Boci-Bony.

A másik kislány egy tüneményes csokibarna fehér mancsokkal szintén füllel ő a Milka.

És van egy kékszemű ezüst színű kanom ,ő valami gyönyörű!!!!!!!!Még füllel,de nem bizti,hogy úgy marad.Ő a Hannibál/nem kiindulni a névből"/

És az örök bohóc kis fekete staff bullunk a "köpi" kisfiam így nevezte el mikor 2 éves volt.

Kb akkora mint egy nagyobb westie,csak izmosabb.Kis torpedó.

Meg befogadtunk egy gyilkosnak titulált Argentin dogot.Nahát ő egy nagy mamlasz.Ne röhögj,de a gyerekek felnyergelik póninyereggel.Hibája,hogy nincsen semmi esze.De imádjuk a saját lököttsége ellenére is.Bár vele problémás kirándulni,mert mindig utánamegy az őznek,szarvasnak,aztán keressük órákig.Nos ha ismerné ílyen kutyákat is,értenéd miért védjük.Mert szeretjük őket.

144. 2ed619333f (válaszként erre: 141. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 13:40
Nah örülök, hogy békét teremthettem:))
143. 2ed619333f (válaszként erre: 138. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 13:38

Lehet hordták azt a kutyát tyúk vagy nyúl vadászatra. Vagy valami hirtelen környezetváltozása volt, amihez még nem tudott alkalmazkodni.

Jan Fennel könyve is így kezdődik. A kutyájuk miután új helyre költöztek, teljesen megváltozott. Az egyik gyerekét átlökte egy üvegajtón, a másiknak meg kiharapta a szemöldök fölötti részt. egy collie, aki házikedvenc volt.Utána kezdett az állatokkal foglalkozni, és irta meg a kutyapszichológia könyvét, ami alapján én nevelem most a westiemet.:)

142. huncus2007 (válaszként erre: 138. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 13:38

Én speciel nem a félelmed miatt támadtalak.

Hanem az erre a fajtára adott nekem nem tetsző jellemzésed miatt.És mert nem mérlegelted más véleményét.Aki esetleg e fajta pozitív oldalát is ismeri.

Tudod igen sokat írnak már a pitek listájára.Ha megismernék és szabályoznák a tartását,de nem ivartalanítással,hanem rendes tenyésztési engedéllyel.Tarthasson bárki,aki megfelel a követelményeknek.Büntetlen stb.

Gondolj csak bele,ha sok-sok éve ismersz és szeretsz egy fajtát,aki 13-14 éve családtagod egyszer csak mindenhonnan támadnák és be akarnák tiltani még a létezését is.Ha ő válna hírtelen minden állati gonoszság megtestesítőjévé.

Mikor váltam,engem apósom feljelentett.Pit bull tartásért.

Még a gyámúgy is kint volt nálam,mert ugye ki kell vizsgálni.Na azóta senki sem zargat.Vajon miért?Mert annyira negatív volt a tapasztalat?

Szóval én annak örülnék legjobban,ha megismernéd az én Kutyáimat.Mert ők az igazi pitek.

141. 5bfba16667 (válaszként erre: 139. - Huncus2007)
2010. dec. 11. 13:37
Azért az állatra, mert az harapott. A gazdi az ok, a kutya az okozat. A gazdira csak utána haragudtam. a kutyára még inkább. Ha így írsz nekem, mint most, sosem csapunk át veszekedésbe. Kérlek értsd meg, félek. Ennyi. Köszönöm a hangnemed, és hogy megérted.
140. 2ed619333f (válaszként erre: 137. - Huncus2007)
2010. dec. 11. 13:34
Nah hát épp ezért tartom magam távol tőlük. Eyértelmű, hogy lehet szeretni őket, lehet házi kedvenc, de én már velük nem akarok megbarátkozni, épp azért amilyenek a gazdáik többnyire. A keresztapáméké pl a kerapám anyósát, ahogy belépett az utcaajtón, az onnan 4 méterre lévő villanyoszlopig lökte ki, úgy, hogy kiharapott egy darabot a karjából. Igaz aznap nem kapott a kutya enni, és én tudom milyen a keresztapám. Tehát rosszabb véleményem van róla, mint a kutyáról.:)) És a legtöbb kuvasz, komondor hazda ilyen sajna mifelénk.
139. huncus2007 (válaszként erre: 135. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 13:30

Megértem miért haragszol a történtek után,csak nem értem azt,hogy miért az állatra.

A gazdája felelőssége.Ő csak egy kutya.Miért nem volt szájkosárban.?

Olyan nincsen,hogy a gazda nem tudta.Ha először támad életében,kizárt,hogy egy gyerek legyen az.

Ott bizonyára volt előzmény.Ugyanis a pi bull nem ideggyenge.A legtöbb harapást félelem váltja ki.Kétlem hogy félt volna a kisfiútól.

Biztosan vadságra nevelték.

Amúgy normális környezetben az ílyen állat is szocializálható utólag.Tapasztalat.Viszont a gazdát én is felelősségre vonnám.

138. 5bfba16667 (válaszként erre: 136. - 2ed619333f)
2010. dec. 11. 13:26

De engem ezért támadnak..

Érted már? Azért mert félek. Ez egyenlő azzal, hogy irtom őket. Ezek után az én iq-m a nulla, én vagyok a nem érett, és én vagyok a szemét.


Amúgy én a galambtól félek még. A moszkva téren egy galamb belecsapódott az arcomba. Kisebb infarktusom volt:D

Olyan büdös volt az a madár, hogy csuda. Párom a galamb miatt tök hülyének néz. Az ebek miatt meg felelősségteljesnek érez. nyilván nem huncucuska véleménye fog érdekelni, meg nem lesz mérvadó, főleg így hogy megint találtam valakit, aki egy cipőben jár velem.


Nem értem, hogy Rád miért nem támadtak emiatt, de örülj. Én ma már annyit kaptam a nyakamba, hogy csuda. :(

Éljenek a vérszomjas westiek:D

137. huncus2007 (válaszként erre: 131. - 2ed619333f)
2010. dec. 11. 13:24

A komondorokat nagyon tisztelem,meg a kuvaszt is,

De őket arra tenyésztették ki,hogy védje a portát ugyebár.

Tehát az nem lenne normális,ha nem jönne fenyegetően.

Ott a gazda hibája,ha nem a területén marad.

Ezek a kutyák meg a kaukázusi stb nagyon veszélyesek tudnak lenni,merthogy arra vannak szelektálva.Természetesen belőlük is lehet családi kedvenc,megfelelően nevelve.

2010. dec. 11. 13:21

Szerintem nem kell, hogy legyőzd a félelmedet, hacsak nem akarod. Minek?

Hát engem a madárfóbiáért nem leorditottak, de sokszor néztek hülyének.Anyám gyerekkoromban ki volt akadva, mert a döglött, kopasztott csirkét sem fogtam meg egészben..:) (azóta sem) Na meg persze sokan röhögnek. De engem komolyan támad még egy veréb is..

Mintha tudnák, hogy rettegek. Idén februárban úgy jártam, hogy itt szemben van egy kis erdő, amin át lehet menni a közeli kisboltba. Hát a kiserdőbe beköltözött vmi védett madár..ölyv, vagy isten tudja mi ez..sétáltam át, és egyszer csak a hátam mögött kiabáltak, hogy vigyázzak. Hátranéztem és az a dög madár támadó repülésben tartott felém.én meg puff hasra a földre (lehet azért, mert szőrös volt a dzsekim kapucnija, nem tudom azt hitte e vmi mozgó kisállatnak)..A pasi utána odarohant, hogy nem esett e bajom, majd hitetlenkedve mondta, hogy ilyet még életében nem látott.azóta se bánnám ha kilőnék innen azt a madarat vagy áttelepitenék, dehát védett, védett helyen.igy nem járok már oda.:)

135. 5bfba16667 (válaszként erre: 132. - Huncus2007)
2010. dec. 11. 13:19
Magyarázd el egy 5 évesnek, aki immunhiányos, és hiáynzik egy ujja, havi 1 hetet kórházban van, hogy ez így normális. Istenem, """""" vagy. Cenzúra.
134. huncus2007 (válaszként erre: 126. - 2ed619333f)
2010. dec. 11. 13:18

Igazad van abban amit írsz,az én tapasztalatom ugyanaz.Én siosem írtam azt,hogy nem lehet veszélyes.

Ez a lábról ledöntős dolog amúgy teljesen helytálló.

Mondjuk kivétel a kis szukám,mert ő a füledet is rágni kezdi miután ledöntött a lábadról.De valahogy a gyerekekre sokkal jobban figyelnek.Óvatosabbak.

A jó gazdin van a lényeg.

133. 5bfba16667 (válaszként erre: 131. - 2ed619333f)
2010. dec. 11. 13:18
Na látod? Ugyanabban a cipőben jársz mint én. Csak engem meg is cincáltak. Vigyázz, mindjárt neked esik valaki, hogy milyen rossz vagy emiatt:(
132. huncus2007 (válaszként erre: 125. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 13:15
Nem hiányzik,csak nem tudom behajlítani,ami azért elég gáz.
2010. dec. 11. 13:13
Én 12 éves koromban jártam úgys, hogy az utat hazafelé a suliból le akartam röviditeni. Egy telek mellett kellett eljönnöm, ami nem volt elkeritve.kuvaszok és komondorok kaptak körbe, ugatva, hogy nem tudtam semerre sem mozdulni. rettegtem.sőt, ledermedtem egy hangos cisitás után. Aztán sirva mondtam a kutyáknak, hogy "ne bántsatok, kérlek szépen, és se bántottalak titeket":D..hát, mint egy gyerek:)..és egyszer csak hátat forditottak és ugatva elvonultak. Azóta oda új házak épültek, új emberek élnek ott, de én inkább elkerülöm azt a helyet, és bár imádom a kutyákat, de a kuvaszokat és komondorokat egyáltalán nem szeretem.De már nem is akarom megszeretni őket, mert azóta plusz két rossz tapasztalatom van. Valószinű azonban, hogy ez a két fajta is a gazdájuk miatt volt ilyen, és sokszor még ma is ilyenek. Mert ugyebár idősebb emberek tartják mifelénk őket, az állataikat védeni meg ilyenek.
130. 5bfba16667 (válaszként erre: 129. - 2ed619333f)
2010. dec. 11. 13:12

Az én környezetemben mindenki fél:( Nem ok nélkül. És senki sem tart, nem tartják okos dolognak otthon tartani. Látod, Te félsz a tollaktól. Mégsem esik neked minimum 5 ember, hogy ha félsz, akkor ki akarod irtani őket.. Érted a bánatom?

Hogy még én vagyok a gonosz, a gyilkos, és a szemét:(

Most is megkaptam, hogy kutyum nem igazi kutya.


De remélem most már békén hagynak. Én nem hagyom magam, nem érzem magam gonosznak a félelmem miatt. Persze huncucuska nem válaszolt, hogy lett-e maradandó fogyatékossága bármely harapás után. Mert engem is harapott már meg labi, meg német juhász, de nem úgy mint a másik kettő engem plusz Öcsimet:S


Szóval senki nem ajánl semmit, csak h ne így gondolkodjak. Ez így nem fair.:(

129. 2ed619333f (válaszként erre: 127. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 13:07

A félelmet rossz tapasztalatok után nehéz legyőzni. Én pl gyerekkoromtól kezdve félek, sőt rettegek mindentől, aminek tolla van. A kiscsibétől kezdve..madárfóbia.De én már le sem akarom győzni.:)

Dehogy kell hozzádörgölőzni idegen kutyához..:D

Ha le akarod győzni, akkor egyszerűen olyanoknál kezd, akiket ismersz. tudod, hogy ott milyen nevelést kapott az adott kutya..stb.Nyilván, ha az utcán kóborolna velem szemben egy pit mondjuk, én is beparáznék:)) Mert nem lehet tudni kié, mié..és mi történt vele az elmúlt időszakban:)

2010. dec. 11. 12:59
Kedves huncucus:D Miért gondolod, hogy nem vagyok a helyes úton? Miért kéne terelgetni? Mi vagy Te? Jó terrier? Aztán majd nem figyelek, és kiharapod egy darabom?:D
127. 5bfba16667 (válaszként erre: 126. - 2ed619333f)
2010. dec. 11. 12:57

Végre valaki, aki nem érzelemből ír.


Én komolyan elhiszem, hogy jófejek. De nem tapasztalom. Viszont a rosszat nagyon is. Akkor itt is megkérdezem. Hogy lehet tenni ez ellen?? A félelmemet úgy győzzem le, hogy minden idegen kutyához dörgölőzzek, és vagy megharap v nem? Vagy mi?:(

126. 2ed619333f (válaszként erre: 120. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 12:51

Nekem is volt pitem, még tizenéves koromban. Az akkori társaságom több tagjának is. Igazából nagyon erős természetű kutyák, akiket keményen észérvekkel kell nevelni. Egyértelmű, hogy ha az beindul nincs az a jóisten, aki megállítsa, kivéve a gazdáját.már ha jó nevelést kapott, keményet. Az enyém egyetlen szóra, az "állj"-ra megállt akkor is, ha egy csirkét vett üldözőbe. Soha nem harapott meg senkit, egyértelmú szabályok voltak a látogatóknak is, ha jöttek, és a kutya még nem ismerte őket..akkor a kutyát messzebb helyre parancsoltam, a látogató pedig nem nézhetett a kutyára. A kutyu egy darabig meredten nézte, néha mordult egyet, ilyenkor rászóltam, hogy egértse nem ellenség jött. Aztán egy idő múlva odament a látogatóhoz, megszaglászta és következő alkalommal már nyugodtan bejöhetett. Tehát hihetetlen hű, védelmező társa a gazdájának, és nem tesz semmi rosszat, ha jó kezekbe kerül és következetesen nevelik. én igazából vizsgáztatnék mindenkit, mielőtt ilyen kutyát nevelhetne.:)

Egyébként jóval könnyebb volt vele sétálni, mint a törpe snacimmal anno.A pit jött nyugodtan mellettem, mig a snaci nekiment volna minden más állatnak.

Igazából, hogy egy westie nyugodt és szófogadó természetű legyen, hasonló nevelést kell kapnia, mint egy pitnek. Lévén, hogy a westie is terrier.

Szerintem egy westie játék közben jóval hamarabb elveszti a fejét, mint egy pit.A pit az erejével csak ledönt a lábadról, de ha jól nevelték, soha nem harapna meg, ha nem jól nevelik, persze a prédát látja benned.

De nekünk itthon a 4 és fél éves kisfiammal a westie, akit imádok, olyan hamar elveszitette a fejét játék közben, hogy megijedtem megharapja. Komoly harcokat kellett vivni nekem és a 4 és fél éves gyereknek azért, hogy Güntike tudja, hogy mi is a szerepe, és melyik az ő poziciója a "falkában".

Szerintem minden kutya nagyon tud szeretni, és tud nagyon fegyelmezett lenni, csak jól kell nevelni.

így amelyek titeket bántottak, az csak és kizárólag a gazdik hibája volt.

Remélem békét teremtettem.:)

125. 5bfba16667 (válaszként erre: 124. - Huncus2007)
2010. dec. 11. 12:41
Hiányzik ujjad bármelyik harapásod miatt?
124. huncus2007 (válaszként erre: 122. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 12:40

Ne aggódj,nem megy tönkre.

Elolvastam.És továbbra sem értek veled egyet.

Nekem számos harapásom volt ugye szakmai ártalom.

A legtöbbet A kis házi kedvencektől.

Bolognese,shi-tzu,westíe.Meg persze a kis yorkik.

Hetente többször vérzünk sajnos.Nekem műteni is kellett már ujjamat kutya miatt.Azóta sem tudom rendesen behajlítani.

Mégsem ítélem el azokat a fajtákat,és nem rettegek tőlük.

Max próbálok jobban vigyázni.

123. 2ed619333f (válaszként erre: 119. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 12:35

jah, az enyém sem a ruhás szekrényben..az kéne még..:D

Egy polcos szekrény vagy komód, aminek legalul nyitott polca van, de ott nincs semmi (csak neki egy párna):)

122. 5bfba16667 (válaszként erre: 121. - Huncus2007)
2010. dec. 11. 11:43

Na már itt is? Nagyszerű.. Az én kis fórumom, most tönkremegy:(


2 esetem volt. Egyszer belőlem haraptak ki, egyszer pedig a kezemben tartott Öcsém egyik ujját. Legalább pontosan idézzünk.


Kérlek olvasd el az első írásaimat is, amiket oda írtam, és akkor ezeket a baromságokat, amiket ide írtál, biztos visszavonod:) Köszi. Szia!

2010. dec. 11. 11:39

Tisztelt kutyabarát fórumozók!

Itt Panka21-el történt vitába torkolló beszélgetésünkre szeretnék némi magyarázatot adni.

Nekünk "harci" ebnek minősített kutyáink vannak,akik velünk és a gyerekekkel családban élnek,békében és szeretetben.

Nos a vitát az váltotta ki,hogy a tisztelt hölgynek volt 1 rossz találkozása a fentebb említett kutyafajtával,és válltig köti az ebet a karóhoz,hogy ezek életre és társnak nem érdemes vérengző fenevadak.Hogy ronda barátságtalan és betiltandó kutyák.

Úgy gondolom érdemes volna elolvasni a fórumot,mert úgy érzem mi próbáltuk ész érvekkel meggyőzni,hogy nem az állat felelőssége,ha rossz kézbe kerülve veszélyessé válik.

De sajnos ő nem képes az elfogadó gondolkodásra.

Ezért mi válltunk számára üldözőnek,aki védenénk a gyerekeink szerető társának élethez való jogát.

2010. dec. 11. 11:18

Mert a mi kutyánk nem tud szeretet adni.. Na ezt is ott tanultam. Csak egy pit bull meg amstaff, meg társai. Király..


Te is így gondolod?:D

119. 5bfba16667 (válaszként erre: 118. - 2ed619333f)
2010. dec. 11. 09:29

Dömperem is nagy szekrényes lenne, ha hagynám. De mi nem. Ezer meg ezer helyen fekhet, a ruhás szekrény tabu:D:D

Épp a harci kutya c. fórumban próbálnak arról meggyőzni, hogy szar kutyánk van, aki kifejezetten életveszélyes. De még küzdök értük:D

2010. dec. 11. 07:52

December 18.-án lesz öt hónapos.:)

Az alvásukat bírom..mint egy döglött jegesmedve, felfordulva.:))ha meg össze akar kucorodni a szekrény alsó polcába bújik bele, a legvégébe, hogy úgy kell lehasalni, hogy észrevegyem.:))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook