Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie gazdik, beszélgessünk fórum

Westie gazdik, beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
163. dorciy (válaszként erre: 157. - Ancika)
2011. máj. 13. 14:24
De trimmelni már NEM SZABAD. Állítolag ha egyszer nyírva volt a kutya akkor máskor nem szabad. Én is szerettem volna utólag, ha trimmelve lenni, de a szőrén nem ment át a trimmelő......
162. dorciy (válaszként erre: 152. - Brad)
2011. máj. 13. 14:21

Én valami olyan fésüt használok a fésüléséhez, az egyik az olyan aminek vasból vannak a fogai, a másik az meg olyan amit a kozmetikusok is használnak.....:D

Mind1 majd megnézem a szőrét, ha megnő, mert most volt levágatva és nagyon rövid lett....Inkább, igen szoknyának hívják....:)

161. Brad (válaszként erre: 157. - Ancika)
2011. máj. 13. 09:35
ha mész megvenni, akkor mindenképp úgy kérd, hogy aljszőrzeteltávolító kefe. Ne úgy, hogy trimmelőfésű, mert az más!
160. Brad
2011. máj. 13. 09:32
nah, tettem fel frissebb fotókat. A régieken ott 2 hónapos volt.
159. Brad (válaszként erre: 157. - Ancika)
2011. máj. 13. 09:24

mi itt az ilyet sportos fazonnak nevezzük. :)

Amúgy lehet kényelmesebb a kutyának. De ahogy elnézem az enyémet, neki aztán marhára mindegy hogy most 3-4 centivel hosszabb vagy rövidebb. :)

158. Ancika
2011. máj. 13. 08:25
amúgy megnéztem mindkettőtök kutyusát az adatlapotokon és tündériek nagyon :)))
157. Ancika (válaszként erre: 147. - Brad)
2011. máj. 13. 08:23
rendszeresen viszem kozmiba, de beszerzek egy ilyen trimmelőt köszi a tippet. most nagyon rövid a szőre, én nem kedvelem a westie-fazont, majdnem kopasz a kutya (télen nem), láma frizurája van :DD (3mm)
156. Ancika (válaszként erre: 141. - Dorciy)
2011. máj. 13. 08:21

tündér :))

imádom.. most lesz egy éve, hogy nálam van, örököltem a volt férjemtől. ott jött a gyerek és nem volt idő a kutyára, így megkaptuk. azt hiszem megfogta az isten lábát velünk ( a kutya :D).. jobb dolga nem is lehet, ő lett mindenki kedvence :))

155. Brad (válaszként erre: 149. - Dorciy)
2011. máj. 12. 22:19

8 hónapos koráig lakásban laktunk.

utána kertes lett :) egy puli társaságában. Tökéletesen kiegészítik egymást. :)

154. Brad (válaszként erre: 148. - Dorciy)
2011. máj. 12. 22:16

nem mindenki. Pl. a főnököm kifejezetten utálja, meg az összes terriert. Pedig nagy "kutyabuzi" ha ilyen komoly komplexumot működtett, mint ez ami itt van. :)


nem tudom, telefonról még nem írtam. Ez esetben nem tudok állást foglalni...


Bocs, milyen felhasználóról beszélsz? Ezt nem igazán értem, hogy jön ide...

153. Brad (válaszként erre: 150. - Dorciy)
2011. máj. 12. 22:12
én azt írtam, hogy ÉN ÉRDEKELLEK nem a hozzászólásaim! Vagyis, hogy érdeklődsz utánam! :)
152. Brad (válaszként erre: 151. - Dorciy)
2011. máj. 12. 22:10

:) az aljszőrzet az nem a hasán van :)))

Az aljszőrzet az az, ami a fedő szőr alatt található. A fedőszőr az a durva tapintású szőr, amit Te drótosnak neveztél. Az aljszőr az pedig a puha szőr. A széthúzol egy tincset, akkor látod a különbséget. Az egyik puha vékony szálú, a másik a fedőszőr pedig vastagabb, erősebb szálú.

Az aljszőrt eltávolító fésű igen sűrű fogazatú, meglehetősen apró fogakkal, egysoros.

A másik pedig inkább azokra a részekre ajánlott ahol hosszabb a szőre. ( a "ruhájára" itt így hívjuk, otthon asszem szoknyának nevezik) Ez kibontja a csomókat a bundájában, a másik nem.

151. dorciy (válaszként erre: 147. - Brad)
2011. máj. 12. 21:45
jo de a szaraz saponbol sem lehet olyan sokat szorni mert szàritja a boret. az ajszorzetre meg miert nem jo az ami mondjuk a hatara??
150. dorciy (válaszként erre: 145. - Brad)
2011. máj. 12. 21:41
miert ne erdekelnenek a hozzaszolaaid? en 1 szoval sem mondtam ilyet...
149. dorciy (válaszként erre: 146. - Brad)
2011. máj. 12. 21:36

az enyem az kinti kutya de mindenesetre azert imadja ha foglalkozunk vele. van ugy hogy 5 oranal tovabb hagyom magra de azt mindig bepotoljuk 1-2 oraval...ennyit azert szanni kell ra....kiskoraban persze a fel napot vele toltottem.

a tied az kinti kutya?

148. dorciy (válaszként erre: 145. - Brad)
2011. máj. 12. 21:27
hat ha te a telefonodrol iroatnal akor szted mindent pontsan tudnal?? gepre sajna nincs idom orulok h elek...nem naon izgat h nem nezted meg az adatlapomat mert ennek a felhasznalonak kb.8-an tudjak a jelszavat.....am sztem nem vagy egyedul mindenki imadja a westieket...
147. Brad (válaszként erre: 140. - Ancika)
2011. máj. 12. 20:09

na igen, akkor nincs más...


tudom ajánlani a száraz kutyasampont, amit jól beledörgölsz, aztán kifésülöd. Amúgy tökéletesen jól helyettesíti a méregdrága száraz kutyasampont a Johnsos babahintőpor. Még az illata is tök jó :)


Kifésülésre meg először is tudnék ajánlani egy aljszőrzeteltávolító fésűt, mert a westie (lakás nagy előnyére) nem hullajtja el a szőrét, viszont a bundájában marad. Trimmelésnél szokták ezt eltávolítani, de ha nincs trimmelve, akkor érdemes egy ilyenbe befektetni. Ha nincs eltávolítva ez a szőr a bőr "megfullad", nem kap levegőt és csúnya dolgok tudnak nőni ott... (annyi ilyet láttam, nagyon gusztustalanok).

Másodikként pedig egy sima kefét, lehetőleg több soros, sűrű fogazatút ajánlok...

146. Brad (válaszként erre: 144. - Dorciy)
2011. máj. 12. 19:56

a kutyus társas lény... lásd.: amikor még az ember nem szelídítette meg a farkast (hiszen a farkasból lett kitenyésztve a kutya) ugye falkában jártak, vadásztak... Ez benne maradt a génjeikben. Amikor még pici a kutyus, jobb, ha sokat vagy vele, mert Téged tekint a falkavezérnek, Te mondod meg neki mit szabad, mit nem, hova pisiljen stb. (ez különösen fontos, ha lakásban van tartva) Ezeket csak akkor tanulja meg, ha folyamatosan foglalkozol vele...


Természetesen az is befolyásoló tényező, hogy kertben vagy lakásban tartott kutyáról van szó...


Én akkor még lakásban laktam. Azért nem szerettem 5 óránál tovább hagyni a kutyát, mert vagy szétszerelt valamit (párna, asztal lába, játékai) vagy szegény nem bírta ki és összeszarta és pisilte a lakást.

Na most egy kiskutyának ugye játék, kaja, alvás után azonnal el kell végeznie a dolgát. A 4 hónapos kutyussal 2 óránként jártam le pisilni, kakilni. Később ahogy nagyobb lett, természetesen kibírta a több óra hosszát, de igazából ez a veséjének nem tesz jót. Bepisilni meg ugye nem fog, mert tudja, hogy a gazdi azt nem szereti...

Szóval szerintem egy lakásban tartott kutyánál nem jó hosszasan magára hagyva...


Az, hogy depressziós lesz megeshetik egyébként... akkor nem eszik, nem iszik, csak úgy van... De ez nagyon ritka :)


Nem azért lesz allergiás, mert én azt mondtam, hogy ezzel etesd, hanem azért, mert a westie a túltenyésztettség miatt, igen érzékeny mindenféle adalékanyagra. Az általad említett táp pedig bővelkedik benne... Ezek lerakódnak a szervezetében és tönkreteszi a szívet, a májat, a vesét, még akkor is ha allergiára nem hajlamos... Elél vele 8-10 évig, de élhetne akár 12-14 évig is... Vagy nem?

145. Brad (válaszként erre: 144. - Dorciy)
2011. máj. 12. 19:41

Jól van akkor anyázz... intelligencia... :)


jaja, 2 éve kaptam az első westiemet. Imádom! Nagyon okos és szép! Büszke vagyok rá! Azóta belezúgtam ebbe a fajtába... igazán különleges személyisége van...


Azóta történt egy s más... most egy kutyaprofinál dolgozom, mindennap kutyákkal foglalkozom külföldön... rengeteget tanultam arról, hogy hogyan kell bánni a kutyákkal, hogyan kell ápolni őket, hogyan kell etetni. Mi jó a kutyának... Hydroterápiával gyógyítják a beteg vagy már műtétből gyógyult kutyusokat, nagyon érdekes... :)



...azért akartam segíteni, mert szerintem nem helyes, ahogy eteted a kutyust és másnak is mondod hogy mivel tömje... közben meg nem helyes... :(


"Nem vagy egy ELIT westie tulajdonos úgyhogy inkább ne ide írkáld ki a hülyeségeidet, hanem ottthon etetsd vele a tiedet (garantálom:előbb lesz a tied allergiás mint az enyém) "


-bocs, de mérhetetlenül bunkó beszólás volt... azért én nem így beszéltem veled... Mi az hogy ELIT? Mi számít elitnek szted? Én beszélek hülyeségeket? Hm... ez érdekes.... Hogy tudod garantálni hogy enyém előbb lesz allergiás? Ezt sem értem...


Sok butaságot írsz, inkább előbb gondold át hogyan akarsz elküldeni a francba, aztán írd le Word-be, mert a helyesírásod is borzasztó, aztán olvasd át még tízszer és utána küld el nekem :)


Ügyes vagy, hogy elolvastad a régebbi hozzászólásaimat! Ezek szerint érdekellek? :) Én még nem néztem meg az adatlapod... :)

144. dorciy (válaszként erre: 137. - Brad)
2011. máj. 12. 13:26

1. Olvastam a régebbi hozzászólásaidat, látom te se vagy egy régi westie-tartó.


2. A régebbi hozzászólásaidból elég hülyesdégeket hordassz össze..pl. a kutyát nem szabad 5óránál tovább magára hagyni.....Mert?? depressziós lesz???


3. Azért lenne allergiás a kutyám mert nem azzal a kajával etetem amit te írtál???


4. Minek akartál segíteni? Nem én kérdeztem ezeket...


5. Én támadok...na persze!!!....Itt okoskodsz h az milyen rossz, inább ilyennel etesd...BLABLABLA!!!!


6. Nem vagy egy ELIT westie tulajdonos úgyhogy inkább ne ide írkáld ki a hülyeségeidet, hanem ottthon etetsd vele a tiedet (garantálom:előbb lesz a tied allergiás mint az enyém)


Ui.: Akkor anyázok amikor ÉN akarok XD

143. dorciy (válaszként erre: 138. - Brad)
2011. máj. 12. 13:16

Hát mivel az enyém nem kiállítási kutya ezért nem trimmelem, csak alaposan átfésülöm minden nap. Ezért nem tóm h előtte vagy utána kéne fürdetni....vannak olyanok akik azt mondják h előtte tilos megfürdetni, mert károsítja a szőrét, mások viszont azt, h előtte kell........


NE KEVERD A SZEZONT A FAZONNAL XD

142. dorciy (válaszként erre: 140. - Ancika)
2011. máj. 12. 13:13
Az enyém kinti kutyus, tehát folyton hempereg mindenben (pocsolyában, homokban, vízben, stb..)
141. dorciy (válaszként erre: 139. - Ancika)
2011. máj. 12. 13:12

Azt hittem kisebb (5-6 hónapos)!

De így is biztos nagyon aranyos....:)

140. Ancika (válaszként erre: 138. - Brad)
2011. máj. 12. 11:21
mondjuk én bevágom a kádba, mert néha belehempereg a sz@rba és akkor muszáj :/
139. Ancika (válaszként erre: 133. - Dorciy)
2011. máj. 12. 11:20

hát bevallom őszintén csöpögtettem neki a szemcseppemből :)))

amúgy a kisasszony már 7 éves és mégis begyulladt a szeme oltás után :((((

138. Brad (válaszként erre: 136. - Dorciy)
2011. máj. 11. 18:16

A westiet alapesetben nem kell fürdetni, mert ha jól volt trimmelve, akkor kipereg a kosz a szőréből.

Allergiás reakciót válthat ki nála a fürdetés, szárítja a bőrt és rontja a szőr minőségét!

Trimmeltetted a kutyát vagy nyírattad?


(de ezt neked nem kellene tudnod?)

137. Brad (válaszként erre: 134. - Dorciy)
2011. máj. 11. 18:14

A lusta kutyát átvitt értelemben írtam. De Te vagy olyan butuska, hogy ezt sem érted. Nem baj! Kell ilyen ember is...


Etesd amivel akarod és fésüld drótkefével a kutyádat, de másnak buta tippeket kérlek ne osztogass! 1 hülye 100 csinál...


Látom nem vetted észre, hogy segíteni akarok NEKED is igen! De Te egyből támadsz... vajon miért?


Látom a kutyatáppal kapcsolatban nem vetted az adást! Nem baj. Ha az első ételallergia jelentkezik a kutyádnál, akkor jussak eszedbe! (és ne anyázz!)


Én még mindig azt mondom, hogy a Royal Canin, a Hill's, stb. mind márkatápok. Nem tartalmaznak elegendő tápanyagot a kutyák számára, ellenben annál több tartósítószert, színezéket, ízfokozót... stb.


De TE mind ezt cáfolod... nem hiszel nekem... rendben, de tényleg kérlek, butaságokat ne írj!

136. dorciy
2011. máj. 10. 21:57

westie gazdik!


kene egy kis segitseg!!

a westiet nyiras elott vagy utan kell furdetni??

valaszokat varok.

135. dorciy (válaszként erre: 40. - 80ad0c0949)
2011. máj. 10. 21:54
az enyem sem szerete regen ha fenykepezik. mostmar ha melatja a fenykepezot ak elkezdi magat produkalni....de tenyleg szornyen neznek ki eso utan...az enyemet a heten nyirjak mert ugy nez ki mint egy kis birka.
134. dorciy (válaszként erre: 129. - Brad)
2011. máj. 10. 21:43

háát mondjuk felesleges enyi hulyesegert farasztanod magad...... mint pl. lusta kutyanak lusta tapot..HULYESEG!!!!!!!!

enyi erovel ha a kutyad hulye lenne mivel etetned?? ezeket tenyleg feleslegesen irtad .... ezeket senki sem fogja kiprobalni (remelem) akik hosszu eletu kutyat akarnak XD!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook