Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Wellness szállodába babával, gyakorlati problémák, pl. etetés fórum

Wellness szállodába babával, gyakorlati problémák, pl. etetés (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 23. 13:11

Nekünk csak a kaja volt kicsit gond, biztos a meleg miatt is nem evett rendesen.De végül üvegesset evett.Nem volt ott igazán semmi nekivaló, max főttkrumpli. 1x evett bolognait, de nem sokat.

Amúgy mi is a medencét használtuk.Balcsira meg 4 után mentünk le, vacsiig.

54. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 53. - Rlibertas)
2009. júl. 22. 14:42

Nagyon örülök, hogy jól telt nektek is!

Csak egyszer voltunk a strandon, de ott nagyon szépen aludt. Igaz csak egy órát, mert jött a nap, és odébb kellett húzni a plédet az árnyékba, és felébredt rá. Egyébként napi kétszer fürödtünk a szálloda fedett medencéiben. Nagyon jó volt.

2009. júl. 22. 13:25

szia!

Nekünk is nagyon jól telt! A helyi mindenben jó volt, ajánlani tudom csak. 1 bajjal hogy nem volt árnyék sehol 1 db fát nem ültettek.

De azért megoldottuk.

Balcsit is élveztük, bár nem mentünk minden nap a a partra.

Babó aludt a strandon?

2009. júl. 22. 07:17
Szia! Hazaértetek már? Milyen volt a nyaralás? Nekünk nagyon szuper volt. A kisfiam, és persze mi is rettentően élveztük a nyaralást! Remélem nektek is jó volt! Mesélj légyszi!
2009. jún. 26. 13:05
Azért komolyan kell venni, de annyira félni sem kell, ha nem napozik agyamenten az ember pont délben vagy 1-kor, rákkáégetve magát, meg bekeni magát, meg árnyék, meg esetleg addig nem megy ki, akkor azért annyira szerintem nem kell félni, hogy 50 évesen ettől lesz baja, hogy nyaraltunk.
2009. jún. 26. 13:03

mi is Júli közepén 13-ai héten megyünk.HA nem akarjátok az egész napont a strandon tölteni akkor az jó ha a déli koradélutáni meleget átalussza, de strandonis halszik, letakarod pelusal vékony vagy póló van rjat.de jobb nem kinn altatni.

attól függ miylen meleg lesz, 3 után azért már jobb igaz a 4 mégjobb,d e nem véletlenül mondják hogy 3-ig van riadó.Mondjuk ja anp nincs peprogramozva Magyar idő szerint, h. mostantól stop UVB:)

49. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 48. - Sylvia81)
2009. jún. 26. 10:24
általában 11-től kb 1-2-ig aludni szokott. De ugye változó, mikor mennyit. Ha szerencsénk van, a legkritikusabb időszakot átalussza majd, utána jöhet egy kis kaja, kis játék, és talán már 3 óra lesz. Bár sztem 4-ig nem kellene napra menni. Ti mikor indultok? Mi majd csak juli közepén megyünk.
2009. jún. 25. 22:33
Sajnos kell az naptej, bár én se vagyok nagy híve a sok mesterséges cucc miatt, de hát inkább az, mint később valami komoly baj. Mindenképp kenjétek rendesen, mert az UVB átjön a felhőn is, meg árt árnyékban is, a múltkor hallottam... :(
47. rlibertas (válaszként erre: 46. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 25. 20:52

ha úsztok, ne aggódj, hogy jól érzi e magát majd a kicsi.:)

azért jó a naptej, főleg az 50-es muszáj lesz árnyékot keresnetek!Víz után előtt be kell kenni, meg óránként.

És reméljük jobb időnk lesz mint e héten van.

46. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 44. - Rlibertas)
2009. jún. 25. 14:58
Én az úszópelusra szavazok, de ez majd sztem ott kiderül. Mi járunk rendszeresen babaúszásra, és nekünk van úszónadrágunk is :) Szóval ilyenre nem kell külön költenünk. Na meg leégés ellen hogy tartom árnyékban? Gőzöm sincs. Van 50-es napteje, de én ezekben nem igazán bízok.
45. rlibertas (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2009. jún. 25. 12:53
Én nem találom a gyerekétlapot sehol, sőt egyáltalán nem találom a szálló éttermének étlapját.Lehet én vagyok béna.
2009. jún. 25. 12:52

A gyerkőcöt strandon hagyjátok pucérkodni? Úgy értem pelus nélkül?

Ha az enyémről van szó igen.Bár még nem voltunk. De azért ha másé épp odapisil mellénk annak én sem örülnék.

Meg a Balatonon is ahol kismedence van van aki ad rá úszópelust van aki nem.

43. rlibertas (válaszként erre: 39. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 25. 09:36

Én arra emlékszem kiskoromban milyen jókat aludtam a strandon, olyan messziről hallani a ricsajt de mintha nem is lenne.

De én sem tudom elképzelni, hogy Lucám elaludna ott.

42. geridina (válaszként erre: 17. - Rlibertas)
2009. jún. 25. 08:07
Na, ott tutira lesznek bébiételek is. Mondjuk mi amikor voltunk a gyerekkel, mind a két alkalommal szopott még (3 éves koráig), az egyik a danubius láncos hotel volt, a másik pedig az ország egyetlen bababarát szállodája. De inkább nem minősítem, nem volt jó, és horror árai voltak.
41. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 31. - Fecbb24fe2)
2009. jún. 25. 06:45
Egyébként meg, ha már így nekünk támadsz, akkor jöhetnél valami ideillő témával, nem pedig csak kioktatsz bennünket, és értelmes hozzászólásod, vagy segítőkész mondatod is lehetne!
40. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 31. - Fecbb24fe2)
2009. jún. 25. 06:42
Nem, nagyon ritkán melegítek bármit is a mikróban. Miből feltételezed? Egyébként a napokban olvastam cikket róla, hogy mekkora kamu a mikróval kapcsolatos elmélet, miszerint átalakítja az étel szerkezetét, vagy hogy mérgező anyag kerülne bele. De mégis: honnan kerülne bele mérgező anyag??? Gondolom ha valaki melegít nem műanyag edényben rakja be a kaját. Nekünk van külön kis edényünk, a kisfiam számára, hogy neki való adagot tudjak melegíteni főzelékből, mártásokból, akármiből tűzhelyen.
39. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 30. - Rlibertas)
2009. jún. 25. 06:37
Harkányba megyünk, 6 éjszakára. Már nagyon várom, de ugyanakkor kicsit izgulok is, hogy jól érezze magát a kisfiam is, necsak mi :)) Viccet félretéve, nekem a legnagyobb parám a napközbeni alvással van. Mi elég sok strandolást tervezünk, nem tudom, hogy fog elaludni a strandon pl a ricsajban. Érdekes lesz, de majd ezt is megoldjuk valahogy. Viszünk nekik kis szélfogó sátrat, aztán majd meglátjuk bent marad -e :D
38. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Rlibertas)
2009. jún. 24. 19:38
Írtam, hogy azt írták valahol a neten, hogy van gyerekétlap. És amúgy is, egy wellness-szállodában nem nagyon adnak pacalt, meg zsíros ételt... Meg ez is van: Színes Tv, hűtőszekrény, kávéfőző, mikró és széf szolgálja a családok kényelmét. A reggeli svédasztal, nálunk november közepén is volt paprika, paradicsom. A többi étkezésre fefizettetek?
2009. jún. 24. 19:30

Képzeljétek megkérdeztem a dolgaimat.

Azt hiszem ezen lepődtök meg a legjobban, adnak mikrót a szobába a babához!

Kádas szobájuk nincsen, de babakádat is tudnak adni.

Ha épp nem vagyunk túl sokan babások, mert nincs sok.

Azt nem kérdeztem, hogy játszón van e homokozó cucc,vagy azt vigyek, szerintem van ilyen helyen.De azért elteszek 1-2 figurát meg 1 lapátot, az nem foglal sok helyet, az egész készletet nem viszem el.

Kaját sem kérdeztem külön(most jut csak eszembe, de ha lesz jó, ha nem megoldom)

36. rlibertas (válaszként erre: 31. - Fecbb24fe2)
2009. jún. 24. 19:19

Hű te alapvetőne mikró ellenes vagy látom!hajrá!

Igazad van, kíméld is magad és a családod! Tényleg!

Sajnos én nem veszem ennyire komolyan ezeket a dolgokat.Használom melegítésre.De figyelek pl. arra, hogy nem nyitom ki menet közben hullámokat beszedni meg nem állok közel, nem nézek bele.

35. rlibertas (válaszként erre: 33. - Sylvia81)
2009. jún. 24. 19:17
Ja igen Gyenesd.Csak mindig Vonyarcot mondok, mert ott kerestük eredetileg.Igen pont a határon van, nem tudom, rég voltam, a strand kicsit messze lesz.
34. rlibertas (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2009. jún. 24. 19:15
A melegvízet csak azért gondoltam, hogy jobb híján abba állítom bele a melegítenivalót.Inni nem forralom, persze mentes víz jó.
2009. jún. 24. 17:26

Amúgy rákerestem a neten, nem Vonyarc, hanem Gyenesdiás, de majdnem mindegy. Ha nem figyeled az út szélét, észre se veszed a táblát...

Ezt írják az egyik honlapon: gyerekeknek: kiságy, etetőszék az étteremben, gyerekétlap

2009. jún. 24. 17:25

Hát, Vonyarcvashegy nincs ám az Isten háta mögött! Már 15 évvel ezelőtt is jó sokminden volt ott. Már akkor is volt 1 üzletláncnak ott boltja, meg sok másik kicsi. Gyümit meg akár háztól is vehetsz. Lehet, olcsóbb is, mint a bolti, mert azért sajna a Balatonparton még el vannak szállva egy kicsit az árak. Bár a budapestihez képest nem, szóval ez is csak viszonyítás kérdése. Másfél éves gyerekkel meg szerintem ne parázz. Mi egyévesen voltunk félpanziósban, mondjuk csak 2 éjszakát, de én a reggelit és a vacsit a miénkből válogattam össze. Ebédre akkor még üvegeset kapott, vittem gyümit, úgyse eszik meg 10 kilót pár nap alatt, meg itthonra is meg kell venni. A kölesgolyó jó ötlet, nekünk is van. Evőeszközt rád bízom, én csak azért vittem magammal, mert akkor még a fogai miatt műanyag kanállal etettem. Vizet milyet szoktál adni neki? Mert ennyi időre vehetsz akár mentes vizet is neki. Kiarám mindig azt ivott, konkrétan babavizet. És ezért én is. Sosem forralgattam neki csapvizet. Ha félsz valami extra bacitól a nagy melegben, vegyél félliterest, az gyorsan fogy.

Ha már van játszóterük, jó eséllyel van nekik etetőszékük is.

2009. jún. 24. 15:26
ti MIKRÓBAN melegítetek a gyereknek BÁRMIT?? nem lenne könnyebb rögtön megmérgezni?:) a mikró átalakítja az étel molekuláris szerkezetét, sokszor mérgező anyagok kerülnek bele önmagából... én még a vizet sem mikrózom neki, igaz, magamnak sem használom.
30. rlibertas (válaszként erre: 29. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 24. 15:22

ti hová mentek?

ja, gyümölcsöt csak kapunk, bolt zöldséges.

29. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 28. - Rlibertas)
2009. jún. 24. 14:21

Én a tízórain és uzsonnán aggódom inkább, mindig kap friss gyümölcsöt, kérdés meg tudjuk e majd ott is venni. De hát elég nagy város, biztos van benne egy - két zöldséges. Emellett én gondoltam rá, hogy viszek pár zacskó pufirizst (Hamlett szelet), Dexit/Abonett kenyeret, kölesgolyót. Azokat itthon is nagyon szívesen megeszi, és semmi rossz nincs bennük. Ha épp éhes, és olyan helyen vagyunk, hogy nincs neki kaja, hát abból majd adok neki. De ha egy kiflit megeszik, már akkor sem éhes.

Na meg legyen elég pelenka, és popsitörlő, és akkor már nem lehet túl nagy baj :)

2009. jún. 24. 13:41

Igen,a reggeli pl. nem lehet gond, tápszert adok neki, a kiflit sajtot bármit kalácsot megeszik. Az ebéd és a vacsi a nagyobb kérdés.Igaz túlaggódom, bár megeszi a darabost is simán de azért nem tud mindent pl.húst.De igaz zöldköretet rendelek az párolt zöldség.az tök jó.

De jó hogy gondolkodtok helyettem!:)

HOgy nem jutott eszembe!

Midjárt kiderül, h.nincs is kérdésem?:)

27. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 24. - Rlibertas)
2009. jún. 24. 13:14

a rizzsel pl semmi baj nem lehet, és Menőmanó imádja. Én még evőeszközt azért vinnék neki sajátot.

A tésztás ételeket is nyugodtan eheti, azzal sem lehet baj. Vigyáznék viszont a tojásos ételekkel, nehogy valami szalmonellát összeszedjen.

26. **Rita** (válaszként erre: 24. - Rlibertas)
2009. jún. 24. 13:12

Jajjjjjjjjjj már :)

Nem bébi már a lányod.Nem lesz semmi baja a szállodai kajától

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook