Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Wellbutrin fogyásra? fórum

Wellbutrin fogyásra? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 2. 16:27
Ezek a gyógyszerek csak 1 átmeneti mankót biztositanak az ember számára , nem ettől fognak meggyógyulni ez csak a tüneteket tartja szinten , akaraterö is kell hozzá meg hogy legyen aki melette van és érzelmileg támogatja ,kirándulások testmozgás és életmódváltás is elég sokaknak segit rendszeresen terápiára is kell járni , nem feladni addig menni mig javulást nem tapasztalnak!:)
18. babuka79 (válaszként erre: 17. - Petka)
2009. okt. 2. 16:19
Juj az durva a párom is mondta hogy elég sokaknak nem jó?:( te ezt nem birod vagy valamelyik hatóanyagára allergiás vagy!! Soha többé ezt akkor nem szabad szedned! Terápiával próbálkoztál már?Petka
17. petka
2009. okt. 1. 14:44
En kaptam egyszer Wellbutrint antidepikent (azt nem is tudtam hogy kenyszerevesre is adjak) es nagyon nem volt jo. Napkozben teljesen kiutott, ejjel pedig nem tudtam tole aludni. Par nap utan abba is hagytam.
16. babuka79 (válaszként erre: 1. - 9415115efd)
2009. okt. 1. 14:42
Akupúnkturás kezeléssel próbálkoztál már?
2009. okt. 1. 14:39
Sziasztok csatlakoznék én is hozzátok:) Látom hogy elég sokan negativ dolgokat tapasztaltatok meg a gyogyszerrel kapcsolatban!A párom szedte 4 hónapig és azt monta semmit az ég világon nem érzett töle ö is évek ota szed különféle anti depit de ettöl nem volt szerencsére mellékhatása lididó csökkenés meg szédülés rossz közérzet stb! Amiket szedett idáig azoknak elég durva mellékhatási voltak:( Most kapott 1 másik gyogyszert most nem ugrik be mert hülye neve van !Arra is az van irva hogy minimális mellékhatása van most fogja elkezdeni szedeni ,ö több éve szorongásos depreszióval küzködik,de az akarata megvan most már hogy kezeljék + terápiára is fog járni :) és pánikbatagsége is volt de 1éve nincs már és fél éve még roszabb állapotban volt most már kevesebbet szorong és nem csikorgatja a fogát álmában ! Ezzel csak azt akarom mondani hogy a nyugodt élet is rengeteget számit az állapotra !Én mindenkinek kitartást kivánok és nem szabad feladni megkeseredni!!!Mielöbbi gyógyulást!!
14. f290b382c2 (válaszként erre: 9. - Illike)
2008. ápr. 7. 00:03

Kedves Ilike!

Nem tudom milyen orvosnál jártál,ill. hová jársz,de az egyik dolog,hogy mire egy antidepresszáns hatni kezd,2-3 hét.Ha a következő kontrollig nem javul a beteg állapota,vagy emelik a dózist,vagy átálítanak egyéb antidepresszánsra.Ugyanazt az antidepresszánst szedni évekig-hát-nem tudom....Egyébként a hozzászokásról annyit,hogy én kb. az 5.gyógyszerátállítás után egyik napról a másikra elhagytam az antidepresszánst,mert több kárt okozott,mint hasznot.Semmi bajom nem lett,sőt,mászom ki a gödörből....

Amúgy meg 1-2 hónap alatt senki sem gyógyult még ki a depresszióból,max.rosszul diagnosztizálták a betegségét....

2008. márc. 3. 23:49

Gyerekek,nálam az a bizonyos gyógyszer epilepsziás rohamot idézett elő mellékhatásként,és a Jóisten vigyázott fenntről,mert épp nem én,hanem a férjem vezetett az autópályán..Most emiatt nemcsak hogy egy évig nem vezethetek,és táppénzen vagyok,a jogsimat is elvették egy évre,ami a munkaeszközöm!VIgyázzatok vele,kérlek benneteket,tanuljatok az én esetemből!!!Kérlek!Hanna

Én a fogyás miatt nem akartam abbahagyni,pedig lelkileg nem segített.Most új gyógyszert hoztak be,de mivel itt nem lehet,írjatok privit(depresszióra-és nem fogyásra!!!!)

12. HunGirl (válaszként erre: 1. - 9415115efd)
2007. aug. 21. 20:03

Üdvözletem!!

Én Hungirl élettársa vagyok :D

Szedem a wellbutrint több mint fél éve,de nem tapasztaltam,kisebb étvágyat,fogyást,semmi ilyesmit!!

2007. máj. 27. 15:40

Szia Mindenkinek!

Ugyan én nem szedtem Welbutrint, nem is vagyok kényszerevő, csak rosszúl táplálkozom és semmi mozgás, nem lustaság, depresszió!Régen vagyunk együtt a Depi meg én, és bizony at antidepresszánsok mindegyike hízlal hosszú távon.

Tapasztalatból mondom, leszokni, csak akkor lehet róla, ha teljes életmódváltás, új környezet, új emberek, rengeteg siker és szeretet vesz körül. Sztem ez a többségnek megoldhatatlan.

De példáúl a Lenkei féle C vitamín javíthat a helyzeteken, mert nagy dózisban (nem lehet túl adagolni) kissé feldobja az ember kedélyét és csökkenti az étvágyat. De az is hosszú távon drága mulatság, ha vékony az ember lányának a pénztárcája.( persze lehet más C vitamin is, csak a Lenkei féle vagy at Aloe Verás nem teszi tönkre a vesét, A mezei 100 mg-os patikai szopogatós vesekövet és egyéb vesés "finomságot" okoz.

Lányok ha valakinek van jó ötlete, hogyan lehet a fentieken kívűl megszabadúlni a depressziótól, ugyan ossza má meg velem:)))Esküszöm, szabadalmaztatom és irány Horány!

M. Monroe

10. sztg55 (válaszként erre: 9. - Illike)
2007. máj. 14. 05:31
Több, mint két évig szedtem a Wellbutrint. A szexuális életen teljesen taccsra ment. Amúgy a gyógyszerismertető jelzi is a libidó megváltozását... Én abbahagytam. Egyszerűen. És semmi különös hiányérzetet, fájdalmat, vagy bármi ilyet nem éreztem. Nem szedem már negyedik hónapja. Az persze más dolog, hogy a depressziómat tovább dédelgethetem. Ha esedékes lesz az orvosom meglátogatása, másik gyógyszer fogok iratni, amely nem hat a libidóra, legalábbis nem negatívan. A fogyás? Lehet benne valami, mert azóta, hogy abbahagytam 5 kg-ot híztam.
9. Illike (válaszként erre: 1. - 9415115efd)
2007. márc. 21. 14:49

Wellbutrint szedek tavaly nyár óta.Depressióra, és a szexuális élet (orgazmus)segítségeként írták fel nekem, mert bármit is próbáltunk a férjemmel, nálam semmi eredménye nem volt.Elkezdtem szedni, és jót tett, úgyhogy nálam nem csökkentett semmiféle szex dolgot, de az étvágyamat sem...Sajnos jelenleg is szedem, mert képtelenség leszokni ezekről a fránya antidepresszánsokról,pedig orvosoktól kértem segítséget: DR.Szendei Gábor szerint nagyon nehéz, és sok fájdalommal jár a leszokás, ami hosszadalmas.Persze mikor először felírják a pszihiáterek, akkor arról nem tájékoztatnak, hogy ez függőséget okoz, és csupán esetleg 1-2hónapig szedje az ember. Miért is szólnának, hisz érdekeltségük van a gyógyszeripar "felemelkedésében", meggazdagodásában lásd:Dr. Lenkei, a Depressió halálipar!!!Nem semmi az, amit tesznek a szerencsétlenül járt emberrrel egy életen át.A pénzért mindent!!!Ajánlom Dr. Lenkei Gábor oldalát, és könyvét A cenzurázatlan egészség, mely ledöbbentő tényeket tár az ember elé.

Szertettel:Illike

8. andika71 (válaszként erre: 1. - 9415115efd)
2007. márc. 21. 08:58
szia! Én szedtem.Ez depresszió gyógyszer. Csak pszichiáter írja fel. (Kivéve néhány háziorvost) de akkor nincs rajta támogatás.Az állítólagos fogyasztó hatása, ami a dokim szerint mellékhatás,ezért vékony, idősebb betegeknek nem írják fel.A libidót nem csökkenti,az én esetemben eltüntette.Sajnos egy dekát nem fogytam vele és függőséget okoz.mint minden ilyen gyógyszer. Egyébként dili dokik akinek kb.3-4 kg súlytöbblete van ezt szokta szedni.
2007. márc. 20. 17:40

Sziasztok!

Ezzel a témával kapcsolatosan tudok ajánlani

egy könyvet(én a netről rendeltem):

Debbie Danowski és Pedro Lazaro

Miért nem tudom abbahagyni az evést?

Szerintem érdemes pénzt áldozni rá!

2007. márc. 20. 06:22
A Wellbutrinnal vigyázzatok, mert lehet, hogy csökkenti az evés irnti vágyat, de erősen negatív hatása van a libidóra is. El kell dönteni, mi a fontosabb: nem evés, vagy a szex. Mert ha már a szexuális vággyal problémák lesznek, abból sokkal nagyobb baj származhat, mint hogy az ember lánya fogyna 1-2 kg-ot. Gondoljátok meg. De a gyógyszer ismertetőjében is el lehet olvasni.
5. Asra
2007. márc. 18. 09:22

szerintem a kényszerevés nem betegség, hanem tünet. lehet a depresszió tünete is.

a pszichiátered gyógyszer mellett más terápiát (pszichoterápiát) is alkalmaz? ha nem beszéld meg vele, hogy legyen, vagy ajánljon valakit. azt kell megtalálni, hogy mitől vagy kényszerevő - depressziós. ha ilyen jellegű segítséget kapsz, akkor könnyebben gyógyulsz... ráadásul a gyógyszert sem lehet örökké szedni.

2007. márc. 18. 07:22

Pszichiáter írta fel.

Amúgyszerintem a kényszerevés is "betegség",mint mondjuk az alkoholizmus.

Hogy mit írnak a wellbutrinról azt már olvastam,csak arra voltam kiváncsi,hogy esetleg másnak is írtak-e már fel erre.

3. Asra (válaszként erre: 1. - 9415115efd)
2007. márc. 17. 23:48

a wellbutrin egy antidepresszáns. a dokit biztosan feltételezi, hogy depresszió miatt vagy kényszerevő. valóban lehet összefüggés, de ez szerintem eléggé leegyszerűsítés. - szerinted is depressziós vagy? háziorvos vagy pszichiáter írta fel?

egyébként a wellbutrinról itt olvashatsz: [link]

2007. márc. 17. 22:32

Szia!


Ez engem is érdekelne,mert be kell vallani én is kényszerevő vagyok,és jó lenne már valami,ami segít lefogyni!

Nem néztél sehol utána?Milyen doki írta fel?

2007. márc. 17. 21:49

Kényszerevésemmel és többszöri sikertelen diétáimmal felkerestem egy ismerős dokit.Ő Wellbutrint írt fel.

Szedte már valaki közületek?Egy közeli hozzátartozóm szedi,de Ő teljesen más miatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook