Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Weight Watchers VS. Norbi fórum

Weight Watchers VS. Norbi (beszélgetős fórum)


18. Monella (válaszként erre: 17. - 96b0d6b01f)
2011. ápr. 5. 21:59
Ha beírod a keresőbe, hogy Weight wachers ezen az oldalon , találsz leírva sok mindent. Én is itt olvastam róla.
17. 96b0d6b01f (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2011. ápr. 1. 12:58

oké :D

hátha később még valakinek feltünik a fórum és válaszol a kérdésemre :D

2011. ápr. 1. 12:35
továbbra sem:)
15. 96b0d6b01f (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2011. ápr. 1. 12:27

értem...köszi

a WW-ről nem tudsz semmit?

2011. ápr. 1. 08:03

jól:)

persze azért nem illik degeszre tömni magát az embernek az 1-esekből sem. Itt igazán arról van szó,hogy normál mennyiségű kajákat a kódnak megfelelő időpontban kell enni.

Nekem elég szimpatikus:)

2011. márc. 31. 17:10
ugye jól értem...
12. 96b0d6b01f (válaszként erre: 10. - Venes)
2011. márc. 31. 17:10

áhá tehát a Norbi 1esből ha jól tudom egész nap lehet enni, bármennyit...

A WW-nél meg adott mennyiségre vonatkozik...

11. 96b0d6b01f (válaszként erre: 9. - 6b006fc769)
2011. márc. 31. 17:09
gondolom a WW-t is ésszel kell csinálni, úgy mint Norbit,csak nem értem a pontozás közötti különbséget...
10. Venes
2011. márc. 31. 17:06

Azért WW-nél fontos, hogy x mennyiségű zöldség, tejtermék, gyümölcs tegye ki a pontokat. Én fogytam anno WW-vel. 5-6 kg-ot.

(Nem voltam nagy súlyú, és mégis ment le.)

2011. márc. 31. 16:38

Jópofa:)

Bár én szkeptikus vagyok, mert - szerintem - ha egész nap nem eszik valaki semmit, akkor este elfogyasztva 25 pont értékű kaját szerintem hízni fog, még ha 100 kilós akkor is. Méghozzá úgy fog hízni, hogy zsírként rakódik le rá a nagy része.

Nekem azért tetszik az update, mert gyakorlatilag a "reggelizz, mintegy király, ebédelj mint egy polgár és vacsorázz, mint egy koldus" alapelvre épül. Délután már csak zöldség-gyümölcs-fehérje az ajánlott.

2011. márc. 31. 16:31

Súly szerint elfogyasztható napi pontmennyiség:


68 kg alatt: 18-25 pont

68-79 kg: 20-27 pont

79-90 kg: 22-29 pont

90-102 kg: 24-31 pont

102-113 kg: 26-33 pont

113 kg felett: 28-35 pont


A diéta azoknak való, akik nem várnak hirtelen látványos fogyást, hanem megelégszenek a heti fél kg-os súlycsökkenéssel és ezt tudják is tartani. A kalóriák helyett ugyan pontokat kell számolgatni, de ezt talán könnyebb. Emellett nem szabad elfelejtenünk, hogy a pontértéken belül bármit elfogyaszthatunk, tehát nincs tiltólista!


Zöldségek közül például szinte bármit és bármennyit ehetünk, hiszen a legtöbbnek 0 pont az értéke akárcsak a fűszereknek. Egy őszibaracknak 1 pontot, egy fél sült csirke 10 pontot, egy zsemle 3 pontot, viszont egy adag almás rétes akár a 9 pontot is eléri! Ha szeretnél többet tudni, kattints! A Weight Watchers Táblázat a többi étel és alapanyag pontértékeit is tartalmazza!


A Weight Watchers tulajdonképpen egy életmód, amely megtanít az egészséges ételek közül válogatni, fenntartani a helyes étel adag arányt és azt, hogy koplalni nem szabad! A diéta alapeleme a megfelelő napi folyadékfogyasztás (min. 1,5-2l), a változatos de mértékletes étrend (zöldség, gyümölcs, tej, hús) és a rendszeres mozgás (napi min. 20 perc)!


Az, aki szereti a divatos és egyszerű módszereket most megtalálta a számára legideálisabb fogyókúrát! Ha betartja a játékszabályokat, biztos az alakváltozás.

2011. márc. 31. 16:29

A Weight Watcers diéta (rövidítve WW) némi számolgatás ellenében könnyed és tartós fogyást kínál mindazoknak, akik fogyni szeretnének.


A divatos fogyókúra Amerikából indult ki – többek között Jennifer Hudson fogyott le ezzel a módszerrel – majd elterjedt Európában is. A Weight Watchers eleinte csoportban hódított és közösen, egymást támogatva tudtak túlsúlyuktól szabadulni az emberek. Ma már egyedül is lehetséges a kúra az internetnek köszönhetően, hiszen itt minden fontos információt bárki megtalálhat. Igaz, a tapasztalatok szerint egy fogyókúra tényleg több eredményt hoz csoportban végezve, mint egy személyben…


A Weight Watchers lényege, hogy az ételekhez pontértéket társít és személyre szabottan meg van határozva kinek hány pontig lehet, illetve kell étkeznie egy nap alatt. Ezt a felső határértéket az egyén testsúlya határozza meg. Egészségvédelem szempontjából az is fontos, hogy az egyén testtömeg indexe 25 alatt vagy felett van-e. Ugyanis ha 25 alatti BMI-vel rendelkezünk, akkor a kúra csak korlátozott ideig alkalmazható. A BMI index könnyedén kiszámolható egy kalkulátor segítségével, ami a gyorsfogyókúra főoldalán bal oldalon jelenik meg.


A meghatározott pontértéket nem szabad túllépni, hiszen akkor nincs értelme a diétának, de a felső határt nyugodtan súrolhatjuk. Az alsó határértéket viszont kötelező elérni, mert ellenkező esetben már az egészségtelen evés, vagyis inkább koplalás kategóriájába lépünk.

2011. márc. 31. 16:24
Norbi-féle általában kalória+ch+zsír tartalom alapján. A másikról most hallok először, de engem is érdekel:)
2011. márc. 31. 16:22
Tudom,hogy mind kettő pontozás alapján működik,de nem értem,hogy mi alapján pontoznak???
2011. márc. 31. 16:22
úgy látszik,hogy senki nem tud választ adni...:(
2011. márc. 31. 16:20
Ez engem is érdekelne
2011. márc. 31. 16:19
segítsen valaki ....
2011. márc. 31. 16:02
Arra lennék kíváncsi,hogy mi a különbség a kettő között, az ételek számozását illetően, mi alapján kap számot az étel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook