Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Weight watchers diéta pro és kontra fórum

Weight watchers diéta pro és kontra (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 3. 21:47
Sziasztok! Olvasgattam erről a diétáról és egyre jobban tetszik.Én ez év juniusában kezdtem, csak ugy a magam által kitalált étkezés bevezetésével.Sajnos mivel a párommal menzán ebédelünk ennek a diétának a betartása kicsit macerás lenne, de azt hiszem ennek ellenére kipróbálom.Eddig 6 kg.-ot adtam le, s mivel már a 61 évemmel nem vagyok mai tyúk,nem szeretnék gyorsan fogyni,s ez a diéta úgy látom erre nagyon jó lenne. Mik a tapasztalataitok?Szivesen elolvasnám.
15. wanda2 (válaszként erre: 14. - Kexem)
2009. okt. 20. 15:01

Perfect!!!

A személyre szabott diéta a tuti! Régebben én a 90 naposat csináltam, de a mértéktelenségemen az nem segített:(

Viszont a kalória visszafogása (tul.képpen a WW-nek s ez a lényege) megtanít mértéket tartani:)

14. Kexem (válaszként erre: 13. - Wanda2)
2009. okt. 20. 14:12

ez ilyen magam által kitalált diéta:D úgy néz ki, hogy igyekszem alacsony kalóriatartalmú ételeket enni, száműztem a kenyeret a tésztát a konyhából. Eleinte számoltam, hogy naponta mennyi kalóriát eszek, de a második hétre már összeszűkült a gyomrom, így nem tudom annyira teleenni magam, mint eddig. Igyekszem lassan enni, hogy érezzem a teltséget és megálljak (korábban bármennyit megettem abból ami előttem volt)

Nagyjából ennyi. Két hete csinálom, eddig kb 2 kilo ment le.

13. wanda2
2009. okt. 20. 08:16
És melyik diétát csinálod?
12. wanda2 (válaszként erre: 11. - Kexem)
2009. okt. 20. 08:16

Igen ezt elismerem, hogy a főzés bizony elég macerás. Én a hozzávalók pontjait adom össze, majd lemérem az étel tömegét, végül kiszámolom száz grammra:)

Hát mit mondjak, elég körülményes de én ezt kimondottan élvezem, amíg fő az étel meg is van.

Ezt lehet úgy fogom kiküszöbölni, hogy legközelebb eleve leírom a receptet, hogy mikor mennyi cuccot adtam hozzá és akkor legközelebb már tudom, hogy az mennyi pontot ér. Hűűűűűűű, most megvilágosodtam:))))

11. Kexem (válaszként erre: 10. - Wanda2)
2009. okt. 20. 07:46
köszi, én most mást próbáltam ki, és úgy tűnik beindult. Egyébként lehet, hogy nekem azért nem működött, mert nem jól számoltam ki a pontokat. A táblázat nekem nem volt teljesen egyértelmű, főleg ha főztem valamit sose tudtam, hogy akkor ez msot hány pont.
10. wanda2 (válaszként erre: 9. - Kexem)
2009. okt. 19. 16:09

Tényleg? Én már közel 10-et fogytam vele.

Mondjuk ez is olyan, hogy valakinek bejön, valakinek pedig más diéta hatásos.

Minden esetre, ha valamiben tudok segíteni, nagyon szívesen.

9. Kexem (válaszként erre: 8. - Wanda2)
2009. okt. 19. 15:26
szerintem akkor jó, ha valaki csak a súlyát akarja tartani. Nekem nem sikerült vele fogynom, hanem maradtam a szinten. Végül is ez sem olyan rossz:)
8. wanda2 (válaszként erre: 7. - Kexem)
2009. okt. 19. 08:15
Na milyennek találod a WW-t?
2009. aug. 14. 14:25
köszi
6. wanda2 (válaszként erre: 5. - Kexem)
2009. aug. 14. 12:00

Szia!

Írd be a google-be a diéta nevét és sok infót kapsz róla. A lényeg, hogy kalória számlálás helyett pontokat számolsz, ami sokkal egyszerűbb. Nem kell koplalni és az életed részévé teheted. Ez segíthet a jojó ellen.

2009. aug. 14. 07:26

Sziasztok!

Mi ez a Weight watchers diéta? hol lehet róla többet megtudni?

4. wanda2 (válaszként erre: 3. - Sirga)
2009. aug. 14. 06:12
Köszönöm a választ! Én eddig 90 naposoztam, de nagyon sok ijesztő dolgot hallottam róla, nem beszélve a visszahízásról, amit sajnos én is megtapasztaltam. Ez a diéta azt hiszem egyfajta életformává is válhat, mert saját kútfőből nem tudom tartani a mértéket...ez van:)
2009. aug. 13. 18:25

Nekem eddig ez a diéta vált be legjobban, de én is kíváncsi vagyok mások véleményére. :)

Miért jó? Mert nem mondok le semmiről, és ha kiscit is odafigyelek, már csökken a súlyom.(Sőt, néha akkor is csak stagnál, amikor nem figyelek! ;) )Amúgy meg jól áttekinthető: azokat a kajákat, amiket gyakrabban eszel, hamar megtanulod pontozni, így én már nem is használom túlzottan a ponttáblámat. :)

2009. aug. 13. 17:29
Kérlek a tapasztalataitokat osszátok meg velünk. Miért jó ha jó és miért nem ha nem?
2009. aug. 13. 17:28
Weight watchers diéta pro és kontra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook