Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Webáruházi vásárlásnál átvertek! Se pénz se termék.. mit tehetünk? fórum

Webáruházi vásárlásnál átvertek! Se pénz se termék.. mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)


16. Bugs02
2013. febr. 5. 14:18

Lezártuk az ügyet, több az ideg mint bármi.

Szerencsére tudtunk venni másik készüléket, így nincs gond.

Köszi a segítséget.

És óvatosan vásároljatok!

15. Bugs02
2013. febr. 5. 12:59
de úgy néz ki hagyjuk a fenébe, több is veszett Mohácsnál...
14. Porcica (válaszként erre: 12. - Bugs02)
2013. febr. 5. 12:20
Köszi szépen a választ!
13. Bugs02 (válaszként erre: 12. - Bugs02)
2013. febr. 5. 12:03

ez 2012. február, de azóta se kapott se másikat, sem pénzt!

Innen ne rendeljen senki,mert a termék fél évig bírja aztán kuka, eltűnik a termék és vele a pénzed...és hiába kutakodsz...egyszerűen nem veszik fel a telefont

12. Bugs02
2013. febr. 5. 12:02

BITSTore

Egy károsulttól idézek


"Én meg vettem 329700Ft ért laptopot ami hibás volt.ment a szervizbe.ott azt kaptam vissza,hogy javithatatlan.azóta se pénz se laptop!!!!!!!már február óta!!!!!!!!!!csak igérgetések!!!!!!!!"

2013. febr. 5. 10:09

Én a Mallban már többször vásároltam, nem volt semmi gond. De ők nagyok.

Szerintem nyugodtan megírhatod itt is, hogy melyik cégről van szó, mert nem kell vállalnod sem a neved, sem az arcod. Másrészt legalább mi nem járunk rosszul.

Amúgy én sokszor itt keresek rá termékre, cégre, és nagyon hálás vagyok annak, aki véleményt írt már róla. Sokat segít a mérlegelésben, hogy kapcsolatba lépjek e velük.

Sokat segítenél vele másnak is!!!

10. Bugs02
2013. febr. 5. 10:06

Mire kell figyelni online vásárlás esetén?


Ha ezeket betartod, soha nem érhet baj, és tudni fogod, hogy egy webáruház veszélyes vagy biztonságos.


1. Fizetés


Magyarországon a webshop vásárlók körében legelterjedtebb az utánvétes fizetési mód. Ez azt jelenti, hogy a terméket kiszállító futárnak kell fizetni, az átadást követően. A hazai webáruház vásárlók jelenleg ezt tartják a legbiztonságosabbnak, noha vannak más veszélytelen, ugyanakkor egyszerűbb és költséghatékonyabb megoldások is, mint pl. a virtuális kártya és a PayPal (ezekről hamarosan bővebben olvashatsz a webshop.hu oldalon).


Webáruházban való vásárlás előtt nézd meg a fizetési módokat. Ha a webshop biztosítja az utánvét lehetőségét, akkor nem lehet gond, hiszen csak a termék átvételét követően kell fizetned (amennyiben valóban azt kaptad, amit a webáruház kínálatából megrendeltél).


Ha kártyaszám megadásával fizetsz, akkor tartsd be a biztonsági előírások ide vonatkozó részét, amit lentebb olvashatsz.


2. Garancia


A webshop-ban vásárolt termékekre ugyanazok a garanciák vonatkoznak, mint ha offline vásároltad volna. Figyelj arra, hogy átvételkor megkapd a termék kitöltött garanciajegyét!


Mivel vásárlás előtt nem tudod a valóságban megnézni a terméket, hiszen annak csak a képe és leírása áll rendelkezésre, az átvétel után 8 napon belül visszaküldheted a terméket, amit a webshop üzemeltetőjének kötelessége visszavenni és a teljes árat visszaadni. (A szállítási költség ebbe nem tartozik bele, tehát azt a vevő állja.) Sajnos ma még nem minden webáruház alkalmazza ezt a jogszabályt. Ezért érdemes olyan webshop-ot választanod az internetes vásárláshoz, ahol már a weboldalon feltüntetik ezt a visszavásárlási garanciát, így elkerülheted a későbbi kellemetlenségeket.


3. Szállítási feltételek


A webshop-ok különböző szállítási módokat ajánlanak. Van webáruház, amelyik saját szállítókkal dolgozik, van, amelyiknek szerződött csomagküldő partnere van, és akad webshop, amelyik egyszerűen a Magyar Postával szállíttat (többnyire ez a legdrágább). A szállítási határidők és a szállítás díja is általában attól függően változik, hogy ezek közül melyiket használja az adott eladó.


Egy igazán jó webáruház átvállalja tőled a kiszállítás díját. Ezt azért tudják megtenni, mert a nagy forgalom miatt speciális kedvezményeket tudnak elérni a kiszállító cégeknél. Tehát jobban jársz, ha nagy forgalmú webshop kínálatából vásárolsz, mivel így nem lesz jelentős plusz költséged a csomagolással és a kiszállítással, vagy akár teljesen mentesít alóla a webáruház üzemeltetője.


Szállítási címnek olyan címet adj meg, ahol napközben át tudja venni valaki a csomagodat. Ennek nem feltétlenül kell megegyeznie a számlázási névvel és címmel. Egy jobb webshop ezt külön szerepelteti az oldalán.


A termékek kiválasztása előtt vizsgáld meg a szállítási feltételeket! Az sem mindegy, hogy a webáruház hány napon belül teljesíti a megrendelést. Ez akár termékenként is változhat, attól függően, hogy mi van raktáron. Egy jó webshop esetén maximum 48 órát kell várnod az árucikkre.


Nézd meg azt is, nem számol-e fel a webshop üzemeltetője külön csomagolási költséget! Ez ritka, de ha van, akkor számolni kell ezzel a plusz költséggel is.


4. A webshop üzemeltető adatai


A hagyományos, fizikai jelenléttel rendelkező boltok esetén pontosan tudod, hova menj vissza, ha gond van a megvásárolt termékkel, ám egy webáruháznál ez nem ennyire egyértelmű. Online vásárlás esetén kiemelt jelentősége van a webshop mögött álló cég ismeretének (például garancia érvényesítése vagy vásárlástól való elállás esetén).


Kezeld fenntartással azokat a webáruházakat, ahol nem adják meg az üzemeltető cég adatait!


5. Webshop üzletszabályzat


Az interneten közzétett üzletszabályzatok általában rövidek és leírják a vásárlás legfontosabb feltételeit (például fizetési és szállítási kondíciók). Ezeket érdemes figyelmesen elolvasni, mielőtt megrendelsz valamit a webáruház kínálatából.


6. Webshop üzletszabályzat


Az interneten közzétett üzletszabályzatok általában rövidek és leírják a vásárlás legfontosabb feltételeit (például fizetési és szállítási kondíciók). Ezeket érdemes figyelmesen elolvasni, mielőtt megrendelsz valamit a webáruház kínálatából.


7. Adatvédelem


Nézd meg, hogy a webshop rendelkezik-e adatvédelmi szabályzattal, vagy üzletszabályzata kitér-e a személyes adatok védelmére. Legyünk óvatosak személyes adataink megadásánál, bankkártyánk számát vagy egyéb érzékeny adatot csak akkor adjunk meg, ha meggyőződtünk arról, hogy a webáruház megfelelően kezeli azokat!


8. Biztonsági előírások


Itt idézzük a Symantec online vásárlással kapcsolatos biztonsági tanácsait:


Böngésszen biztonságban! Csak rendszeresen frissített vírusvédelemmel és tűzfallal ellátott számítógépről internetezzen!


Tegye éberebbé a böngészőt! Mindig a közepes vagy a nagy fokozatú biztonsági beállítást használja, így a magukat a webböngészőn keresztül telepíteni akaró kártevőknek vagy kémszoftvereknek nehezebb a dolguk.


Legyen válogatós! Ne töltsön le mindenféle programot a netről, és ne nyisson meg mindenféle levélcsatolmányt, különben gyorsan beszerezhet egy kártevő programot a gépére!


Óvja a személyi adatait! Az interneten sok érdekes netportál és bolt található. Fontolja meg alaposan, hogy valóban bármely netes boltban tároltatni akarja-e személyi adatait és bankkártyaszámát!


Óvakodjon az olyan weboldalaktól, melyeknek nevében elírás, vagy hiba található! A megbízható oldalak működtetői sok energiát és pénzt fordítanak arra, hogy a felhasználók számára kifogástalan szolgáltatást biztosítsanak. A hibákat tartalmazó oldalakat tekintse megbízhatatlannak!


Legyen bizalmatlan! Az állítólag a banktól vagy egy netszolgáltatótól származó, a számlainformációk és a jelszó továbbítását kérő, vagy ezeknek egy linken keresztül felhívható weblapon történő megadására felszólító e-mailek többnyire hamisak (adathalász levelek). A gyanús leveleket rögtön törölje! Ha bizonytalan, hívja fel a bankot!


Válasszon biztonságos jelszót! A kézenfekvő jelszavakat, például a saját nevet vagy a lakóhelyet nagyon egyszerű megfejteni. Ehelyett számok, betűk és írásjelek kombinációját használja jelszónak, hogy valamivel nehezebbé tegye az adattolvajok dolgát!

2013. febr. 5. 10:01

persze nekem gyanús az olyan netes bolt, ahol átutalást nem fogadnak el.

Nincs bankkártyás fizetés stb..

Szeretnék mindenkit megóvni, hogy átvágják.

Legyetek nagyon óvatosak!

8. Bugs02 (válaszként erre: 5. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 5. 09:59

Hol vásároltál és mit?

Priviben ha megírnád.

lehet egy cégről van szó.

Különben olyan személyek is írhatnak, akik hasonlóan jártak, és főleg neten vásároltak.

7. Bugs02 (válaszként erre: 2. - Annie1130)
2013. febr. 5. 09:58

Álítólag a cégvezető eltünt, a dolgozók sem érik el,de tudjuk ez duma.

Szeretnénk békésen elintézni, de amint kiderítettük a cég mögött egy bünöző áll, nem szeretnénk félni.

igazából van egy békéltető szerv, e ott adni kella nevünket arcunkat.

rendőrség meg azt mondja a pénzünket nem fogjuk vissza kapni,csak legfeljebb peres úton.

persze mi azzal is kiegyeznénk, ha ez a cég már nem ba...na át több ártatlan vásárlót.

6. e2f062d598 (válaszként erre: 4. - Bugs02)
2013. febr. 5. 09:57
Szerintem mindenképpen lépjetek, azért ez már nem állapot.
5. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2013. febr. 5. 09:56

Szeptemberben én is jártam így. Karácsony elôtt a nyilvános oldalukon tettem udvariasan szóvá...

Még nem történt semmi. :(

2013. febr. 5. 09:55

Történet röviden:

Vettünk egy táblagépet a tavaly márciusban, egy internetes boltban.

A helyszínen, fizettünk, ahol átvettük a terméket.

persze megvolt az öröm,mert minden rendben volt vele, természetesen kaptunk 1 éves számla garanciát.

Fél év múlva a termék beadta a derekát, elvittük a szervizbe, persze oda ahol vettük a terméket, mondták 2 hónap és kész.

2 hónap elteltével sem gép, sem pénz..az alkalmazottak falaznak a tulajnak, bármilyen számot hívunk kinyomják,rendőrségen még nem voltunk.

Igazából szerintetek mit tegyünk?

A cég oldalán még írt egy károsult őt 300 000ft-tal húzták le, ő is így járt se termék se pénz.

Ha bárkit érdekel megadom a cég nevét, onnan ne rendeljen senki, mert átvágás...

Bosszantó, hogy embereket átvágnak egyesek és szabad lábon azt csinálnak amit akarnak.

Párom most vett új tablettet, mondja hagyjuk a fenébe, de engem mégis csak idegesít, hogy 30 ezrünk el uszott...se pénz, se termék.

Valki járt már így?

2013. febr. 5. 09:55

Fogyasztó védelem! és feljelentés!

én biztos nem hagynám ennyiben!

2013. febr. 5. 09:51
Akkor emlékeztesd a céget/személyt először írásban és ha nincs rá reakció, akkor tegyél feljelentést!
2013. febr. 5. 09:49
Webáruházi vásárlásnál átvertek! Se pénz se termék..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook