Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Webáruház nyitás fórum

Webáruház nyitás (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 19. 08:18
Nekem nincs programozóm,vagyis én magam vagyok az :)
2013. ápr. 19. 08:17

Hát én egy cégnél rendeltem meg,sok háttérsegítséget kapok,de én magam tartom karban a webshopot,és szépen működik,szuperül megtaláljákelég jó helyen van most már a keresőkben és vannak szépen megrendelések is.

Persze szánok reklámra is,anélkül nem megy.

2013. ápr. 19. 08:17
Nekünk van 3. Egyet értek Durciful hozzászólásával!
2013. ápr. 19. 08:14
A webáruház nyitás legnehezebb része egy megbízható és tudással ténylegesen rendelkező programozó megtalálása. Tudnék mesélni. Az első webáruházam nem működött, a munka végére derült ki, hogy egy-két dolog sose fog üzemelni.
2013. ápr. 19. 08:10
Ahol az enyém van,ott lehetett modulokat választani annak függvényében,mire van szükséged és persze hogy mennyit szánsz rá:)
6. Cilumiluci (válaszként erre: 5. - Böbusz)
2013. ápr. 19. 08:09
Én egy évre fizettem ki előre a webáruház felületet.Sok szolgáltatás jár vele.Nem volt vészes az ára.Vannak olcsóbbak és persze ingyenesek is azt hiszem,de azok olyanok is.
2013. ápr. 19. 08:04
Hahó! Weboldalt mennyiért készítettek nektek?? Vagy ti magatok készítettétek?
2013. ápr. 19. 06:32
Én is nemrég nyitottam,szívesen segítek .
3. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Katacska30)
2013. ápr. 19. 00:17
Én most nyitottam. Miben segíthetek?
2013. ápr. 19. 00:10

gugli a barátod, de azért én is segítek:


A webáruház nyitás alapvető feltétele a számlaképesség. Számlát adhatnak az adószámmal rendelkező egyéni vállalkozók, betéti társaságok, korlátolt felelősségű társaságok, részvénytársaságok. / pl. egyéni vállalkozó, Bt., Kft., stb. /

Webáruház nyitás üzlethelyiség nélkül is lehetséges. Az elektronikus kereskedelemmel kapcsolatos, egyes törvények módosításáról szóló, 2007. évi XCIV. törvény 17 §. szerint nem szükséges üzlet – a külön jogszabályban meghatározott feltételekkel:

- csomagküldő kereskedelmi tevékenység folytatásához

- elektronikus kereskedelmi szolgáltatások gyakorlásához

- az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi

CVIII.törvényben meghatározott elektronikus kereskedelmi szolgáltatások esetén.

Webáruház nyitáshoz elektronikus ügyfélszolgálat, ennek hiányában telefonos ügyfélszolgálat szükséges. A 2007.évi XCIV. törvény 17.§-a 2008. március 31-én lépett hatályba. Az információs társadalommal összefüggő, szolgáltatási tevékenységet végző vállalkozás jogosult az ügyfélszolgálatot kizárólag elektronikus úton működtetni. Üzemzavar esetén az ügyfélszolgálat telefonos elérhetőségét biztosítani kell. (2007. évi XCIV. törvény 11.§.)

A webáruház nyitás még egy fontos jogszabálya kimondja, hogy a csomagküldő kereskedő köteles katalógusában, honlapján, a termék egyéb ismertetőjén azonosítható módon megnevezni magát, feltüntetni székhelyét, esetleges üzletének, illetve vevőszolgálat céljából működtetett helyiségének címét, adatkezelési engedélyének számát, továbbá a működési engedélyén feltüntetett nyilvántartási számot.


2013. január elsejétől fokozottan ellenőrzik és szigorúan büntetik az adatvédelemmel kapcsolatos jogszabályokat be nem tartó webáruházakat. Aki webáruház nyitás előtt nem tájékozódik ezekről a jogszabályokról és webáruháza nem felel meg a jogszabályi előírásoknak, azt akár milliós nagyságrendű büntetéssel is sújthatja a Fogyasztóvédelmi Hivatal.

Készüljön fel idejében! Még webáruház nyitás előtt gondoskodjon a megfelelő tartalmú adatvédelmi nyilatkozat és felhasználási feltételeket tartalmazó dokumentumok elkészítéséről, és az elsők között töltse fel webáruházába. 2012-ben még türelmes volt a Fogyasztóvédelmi Hivatal, a szigorított szabályok be nem tartása esetén még büntetést nem róttak ki, csupán felszólították a webáruház tulajdonosokat. 2013-tól azonban ez a "türelmi időszak" véget ér, és nem fogadják el mentségként, hogy csak pár napja, vagy akár néhány órája történt a webáruház nyitás. Emellett az is fontos, hogy hivatalos, a törvényben meghatározott kritériumoknak megfelelő dokumentumokat használjon, és azokat a megfelelő helyen jelenítse meg.


plusz:

[link]

2013. ápr. 18. 23:38

Milyen feltételei vannak egy webáruház nyitásának? (használtruhákkal foglalkoznánk).

Aki tud segítsen?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook