Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel lakás WC hátfal cseréjéhez muszáj kivenni a WC csészét? fórum

Panel lakás WC hátfal cseréjéhez muszáj kivenni a WC csészét? (tudásbázis kérdés)


14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Bichi)
2022. ápr. 7. 21:06
Ilyenről még nem is hallottam. Amit neten láttam (és youtubon) vízszintesen voltak összeillesztve a részek😮
13. Bichi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 09:08
Nem kell hozzá levenni a wc-t / csövet. A hátfalat két darabból szokták betenni, jobbról és balról, előre kivágva a csövek helyét, és a leendő szerelőablakot, és középen illesztik össze. A jelenlegit pedig bármilyen roncsolással el lehet távolítani...
2022. ápr. 4. 20:57
Akkor az a hátfal egy utólagos tákolmány! Azon a két kicsi lukon, biztos, hogy nem tudták az előző órát beszerelni!
2022. ápr. 4. 20:38
Köszi a válaszokat. A hátfal nagyon régi és ocsmànyul néz ki,legalább egyszer már szét volt vágva és újra "összeragasztva". Amin ki vagyok akadva, hogy állítólag nem tudják úgy kivenni a wc-t hogy szét ne törjön(és miért kell kivenni egyáltalán a helyéről)...
2022. ápr. 4. 19:54

[link]


Használtam már ezt az oldalt. Itt írd le a munkát, hogy mi a cél (vízóra szerelőablak létesítése) és fogsz kapni sok ajánlatot.

9. Amaunet (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2022. ápr. 4. 19:33
"miért NEM vágnak a pozdorjába egy ablakot?"
8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 4. 19:31

Nagyon laikus vagyok, de miért vágnak a pozdorjába egy ablakot? A kereskedelemben pedig lehet kapni Ilyen kis ajtókat, ablakokat és azt beteszi oda.

Eddig nem volt vizes a csatlakozócső?

Szerintem egy kicsit mind párás.

2022. ápr. 4. 17:16
Ez pozdorjából van és 2 kicsi lyuk van rajta, csak leolvasni lehet. Hogy normális szerelőablak legyen,le kell cserélni. A vízszerelő azt mondta, a wc-hez csatlakozó cső vizes(szigszalaggal van áttekerve)és azt ki kell cserélni... a csészét meg nem tudja úgy kicsavarozni hogy ne törjön szét... passz...
6. aileron44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 4. 17:02

Nálunk 3 különálló ( vagyis külön leszedhető ) részből állt a hátfal.


Azt írod cserélni kell az órát, vagyis nem most építik ki, egyszer már feltették. Akkor sem bontották szét egészen a hátfalat ezek szerint. Legalábbis nálunk nem. Aztán került rá egy ablak és már lehet akár mikor cserélni :D

5. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 4. 16:23
Én úgy tudom, hogy nem kell.
2022. ápr. 4. 16:20
Nálunk most volt strangcsere, amihez kibontották a leburkolt gipszkartonfalat, de a wc érintetlen maradt.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 4. 16:10
Ott nem csak egy lemezt csavaroznak fel? A vízórának pedig azon vágnak egy ablakot. Nem sok panelban jártam, de még nem láttam olyat ami be lett volna falazva.
2022. ápr. 4. 15:33
sterint=szerint
2022. ápr. 4. 15:33
Panel lakás wc hátfal cseréjéhez muszáj kivenni a wc csészét? A vízszerelő(akit a hátfalas ajánlott) sterint a csövével együtt ki kell venni és bizonyára el fognak törni (a csésze is)mert régiek, így viszont kétszeresébe kerülne a hátfal csere. A vízóracsere miatt kéne a hátfalat cserélni mert ezen nincs szerelőablak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook