Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vörös bor fórum

Vörös bor (beszélgetős fórum)

1 2
33. Draci
2017. márc. 3. 14:02
Sziasztok! Születésnapi ajándéknak szánt vagy bármilyen alkalomhoz vett bor mellé mindig érdemes dobozt is venni! Lásd el egyedi készítéssel vagy egyedi grafikával a boros doboz felületét! www.papirbol.hu/papirdoboz/borosdoboz
2011. febr. 20. 14:33

Én meg már nem is tudom hol érdemesebb vásárolni.

Hosszú ideig a Szépasszony Völgye volt ahol vásároltunk.

Már nem kérünk az arra járóktól :(

Akitől vásároltunk, már nincs ott, sajnos.

31. c1e9612cd3 (válaszként erre: 29. - F64f0d9a69)
2011. febr. 17. 19:37
attól függ, h melyik borvidékről vettétek! Mert vannak olyanok, ahol nincs(!) édes bor, mert a tájegység klímája nem teszi lehetővé, h magas cukorfoka legyen a szőlőnek. Ilyen pld. a csopaki vidék. Ezt akkor tudtam meg, amikor Csopakon borfesztiválon kértem a termelőtől 2 dl édes vörösbort, és ő visszakérdezett, h hány cukorral kérem. Néztem rá furcsán, köpni, nyelni nem tudtam, mire ő elvigyorodott, és felvilágosított ezekről a dolgokról.
30. nMucus (válaszként erre: 29. - F64f0d9a69)
2011. febr. 17. 16:53
Nem tudom, de én pincéből származó borban még nem csalódtam, boltiban többször is.
29. f64f0d9a69 (válaszként erre: 25. - NMucus)
2011. febr. 17. 11:27

"De én akkor is azt mondom, hogy legjobb borospincéből beszerezni. Ha borvidéken élnék, én tuti, hogy csak onnan vásárolnék, és nem boltból."

Sokáig mi is így gondoltuk és borpincéből vásároltunk. Már jó ideje viszont nem vásárolunk onnan, mert cukrozták nagy valószínűséggel. Annyira édes volt, amilyen nem szokott lenni.

Azóta inkább palackozott bort veszünk. Persze már az sem biztos...éppen mostanában olvastam, hogy az egyik borászat lebukott, mert pacsmagol. Szomorú, hogy nem lehet megbízni már semmiben.

28. a10e31f3b5 (válaszként erre: 27. - NMucus)
2011. febr. 17. 10:16
:D
27. nMucus (válaszként erre: 24. - A10e31f3b5)
2011. febr. 17. 09:22
Én is az édes vörösre szavazok. :) Ezzel általában meg szoktam lepni az embereket..:)
26. Huldra
2011. febr. 17. 09:19

Optimális esetben nem kell a borhoz adalékanyag. Ha jó minőségű termésből van, még hozzáadott cukor sem kell, így is 20% körüli mustot lehet produkálni.

A kénezés valóban szükséges, részben a hordók tisztántartása, részben a bor "tisztulása" végett. A kis családi pincészetünkben pl. minden egyes lopózás után égetünk egy kis kénlap-darabkát, hogy a lopóval bejutott szennyezőanyagok, baktériumok ne rontsák a bor minőségét (ne pimpósodjon).


Szóval igen, kell a jóféle bor, és én is a termelőit javaslom. Mivel bortermelő településen lakom, teljesen természetes az étkezésekhez elfogyasztott egy-két pohár bor, és bár nincs igazolt orvosi háttér, a 80-90 éves öregbácsik még vígan járnak ki szöszmötölni a pincéjükbe.

25. nMucus (válaszként erre: 20. - Psycheee)
2011. febr. 17. 09:19

Igen, sajnos mindenben vannak megengedett adalékanyagok.. Még a hiperszuper egészségesnek kikiáltott termékekben is.

Én elvileg vendéglátós lennék vagy mi a szösz..:) A papírom még nincs meg róla, de 2évig tanultam. Egy félévig volt egy tárgyam, amin az italokról tanultunk. Ezen belül elég sokat a borokról. Hogyan készül, mint készül, stbstb.. De nagyon messze állok a borszakértői léttől.:)

És tény, hogy nálunk magyaroknál, de más népeknél is, a szabályok, előírások azért vannak, hogy megkerüljük, kijátsszuk őket, de azért amik eladásra kerülnek dolgok, azokat elég rendesen be szokták vizsgálni, és ha úgy gondolják, hogy igenis káros az egészségre, akkor nem fogják eladásra engedni a terméket.

De én akkor is azt mondom, hogy legjobb borospincéből beszerezni. Ha borvidéken élnék, én tuti, hogy csak onnan vásárolnék, és nem boltból.

24. a10e31f3b5 (válaszként erre: 23. - Da4d5acb2b)
2011. febr. 17. 08:58
meg bírod inni az édes bort?
2011. febr. 16. 20:25
La Fiesta édes vörös bor :P én Privát üzletben láttam eddig, valami isteni és nem is olyan drága :D nyham-nyham ;)
22. a10e31f3b5 (válaszként erre: 21. - Jstefan)
2011. febr. 16. 20:04

nem hinném, hogy a külföldre exportált magyar borokat hamisítják.


lehet, hogy szerencsém van, de most már vagy 10 éve olyan helyen lakom, ahol rengeteg borász van és eskü alatt állítom, hogy hamis bort még nem adtak el nekem. Ha ez nem lenne elég, akkor elmesélem, hogy az egyik borász az óvodás korú kisgyerekeinek többször adott a szemem láttára pár kortyot a saját borából. (Én nem adnék gyereknek bort úgy 12 éves korig, akkor is csak egy nagyon keveset, az ebéd mellé.) De, gondolom, ha ő megkinálta, akkor nem volt benne vegyszer...

21. jstefan (válaszként erre: 1. - Teamatyi)
2011. febr. 16. 14:38
A valódi vörös bor nagyon egészséges! De sajnos Magyarországon jó magyar szokás szerint ezt is hamisítják,és gyakran amit vörösborként olcsón, palackozva eladnak az színezett csapvíz.Ezért is nem veszik a magyar bort külföldön mert értenek hozzá a felvásárlók. A civilizáltabb nyugati országokban nagyon szigorúan büntetik a hamisítást.
20. psycheee (válaszként erre: 17. - NMucus)
2011. febr. 16. 07:44

Hát, nekem sem! :) SAJNOS! :)

Egyszer olvastam, hogy meg kell különböztetni a bor gyártása közben használt segédanyagokat és a borhoz hozzáadott adalékanyagokat. Ez utóbbi a tiltott, vagyis az előbbinél nincs kikötve, hogy nem lehet használni. És amit meg lehet kerülni, azt a magyar meg is teszi.

Nincs itt egy szem borszakértő sem, aki fényt hozna közénk? :)

A bioélelmiszerekben is vannak megengedett adalékanyagok. :s

19. nMucus (válaszként erre: 18. - A10e31f3b5)
2011. febr. 15. 21:34
Na akkor majd legközelebb, ha borozni támad kedvem, kipróbálom vmelyiket! :)
18. a10e31f3b5 (válaszként erre: 17. - NMucus)
2011. febr. 15. 21:20
szerintem a Li...l-ben lehet kapni némelyik fajtából, nem is drága.
17. nMucus (válaszként erre: 16. - A10e31f3b5)
2011. febr. 15. 19:57
Na jó, azokhoz speciel nem volt még szerencsém. :)
16. a10e31f3b5 (válaszként erre: 15. - NMucus)
2011. febr. 15. 19:07
finomak még a dél-afrikai és chilei borok is.
15. nMucus (válaszként erre: 12. - Psycheee)
2011. febr. 15. 18:37

Jajjj ne érts félre! Én a magyar borok mellett vagyok! :)

Lehet szégyen nő létemre ilyet mondani, de jó párat megkóstoltam már. Magyart is, és nem magyart is. Nálam egyértelműen a magyar nyert. Azok közül is az, ami közvetlenül a pincéből jött, és nem a bolt polcáról. Dehát ízlések és pofonok különböznek. :)

14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Teamatyi)
2011. febr. 15. 16:06
léteznek bio borászatok is, és ők is uúgy palackozzák a boraikat, mint az átlag cégek, csak kifejezetten bio bort árulnak. De ez vagy fel van tüntetve az üvegen, vagy pedig csak a borászat üzletében kaphatók
13. Szilvamama (válaszként erre: 11. - Psycheee)
2011. febr. 15. 10:44
Ez a kén-dioxid. A kén-dioxid és különösen a káliumszulfitok alkalmazása elterjedt a borkészítésben. A kénvegyületeket a hordók tisztítására is használják, így ez a borba is belekerül. Ha a bor kéntartalma magasabb, mint 10 mg/liter, akkor ezt a bor címkéjén jelölni kell.
12. psycheee (válaszként erre: 10. - NMucus)
2011. febr. 15. 10:24

Pont azért használja a megengedett adalékanyagokat, mert az nem rontja a bor minőségét.

Franciaországban sokkal több adalékot használhatnak a termelők, mégis Európa szerte híres minőségi boraik vannak.

Ha ebből indulunk ki, akkor nem nehéz jó bort találni Magyarországon. :)

2011. febr. 15. 10:21
PL. a SO2 (E220)
10. nMucus (válaszként erre: 9. - Psycheee)
2011. febr. 15. 10:20

De egy termelői termék még mindig kevesebb adalékanyagot tartalmaz, mint egy bolti.. Legyen az bor, vagy akármi más.

És akinek igazán szívügye a borászkodás, az nemigazán fog adalékanyagot használni, még ha megengedett se.

Meg mondjuk szerintem az is befolyásolja, hogy használ-e adalékanyagot, vagy sem, hogy kiknek termeli a bort. Mert ha már pl boltokban is árulják a termékét, akkor nagyobb az esély rá, hogy használ, mint az, aki "csak" a pincéjéből ad el.

2011. febr. 15. 10:14
Én úgy tudom, a bortermelők is adnak hozzá adalékanyagot. Van ami megengedett számukra és használják is, hisz emeli a bor mínőségét.
8. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1. - Teamatyi)
2011. febr. 15. 10:13
Jól olvasom, hogy Pécsen laksz? Ott vannak az ország legjobb vörös borai :D
2011. febr. 15. 10:12

Egyetértek az előttem hozzászólókkal! Borvidéken pincéből!

Az biztos, hogy ha szívvel lélekkel foglalkozik vele a gazda, akkor igazi, finom, jó bor lesz. És valószínűleg olcsóbban is jutsz hozzá, mint a boltokban a bepalackozott borokhoz.

Jó, lehet, hogy nem olyan esztétikus a nem palackozott bor, de ha borospicnéből van, akkor jó minőségűnek kell lennie, mindenféle adalék nélkül.

Exem Keresztapjának a Balatonnál van borospincéje. Soha életemben nem ittam még olyan finom borokat, mint amik neki voltak.

6. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1. - Teamatyi)
2011. febr. 15. 10:12

Furcsa kérdés egy olyan országban, amely a jóféle vörös borairól ismert...


Nekem a vörösbor rendbe hozta a vashiányos vérszegénységemet, amit addig mindenféle receptre írható kiváló gyógyszerek nem tudtak.


Valóban elég 1-2 dl esténként, vagy hetente háromszor-négyszer.

5. 91c956613e (válaszként erre: 1. - Teamatyi)
2011. febr. 15. 09:57
Címkézett borok.
4. 7529edede9 (válaszként erre: 1. - Teamatyi)
2011. febr. 15. 09:38

Nagyon egészséges az 1-2 dl vörösbor én is mindig megfogadom,h iszom,be is szerzem aztán a polcon marad:)

Sztem bortermő vidéken a gazdák picéjéből kellene beszerezni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook