Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vonzalom, Szerelem, Szex, Szerető - Vágy! fórum

Vonzalom, Szerelem, Szex, Szerető - Vágy! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
139. a9c828c28c (válaszként erre: 136. - 00a194caf9)
2011. szept. 13. 10:14

Szia!De van,létezik ez a nagyon erős kötelék,ebben biztos vagyok!Én 13 éve élek benne.Már-már olyan,mintha együtt nőttünk volna fel,és örökre együtt is maradnánk,mintha mindig az életem része lett volna.Tisztelem,becsülöm,és elfogadom,de...

és most jön annak a bizonyos szerelemnek nevezett vágy,ami egyesekben sajnos előtőr egy idő után,ha nem érzi ezt egy ideig.Lehet ez kalandvágy,a hormonok,vagy csak attól,hogy valaki közeledik felénk úgy,ahogy a párunk már rég nem,és bizony lángralobban.Ekkor kell döntenünk.Van,aki "kalandozik",és utána éli tovább a régi megszokott életét,van,aki a családot,gyereket is képes magamögött hagyni,és van,aki csak álmodozik,vágyakozik,de kitart a végsőkig,és várja,hogy egyszer elmúlik.Hát én most vagyok ebben a helyzetben,és sose gondoltam volna,hogy valami így tud fájni,és nem is attól,hogy nem viszonozzák az érzéseimet,hanem attól,hogy nekem van egy családom,akik már az életem részévé váltak.Csak ennyire erős ez a kötelék!Nem olyan,mint a szerelem,erősebb,de mindig azt érzed,hogy valami hiányzik az életedből!

138. TimikeGy (válaszként erre: 137. - E438349773)
2011. aug. 9. 18:07
Ez így van.
137. e438349773 (válaszként erre: 15. - 6a6e086e31)
2011. aug. 9. 14:31
mar miert lenne kiszolgaltatva? mert no? lehet ugyanannyit akar a pasitol, mint a pasi tole! :)
136. 00a194caf9 (válaszként erre: 134. - Ice kuszi)
2011. aug. 9. 10:48

Azért ebben nincsen igazad. Illetve csak részben.

Nekem édesanyám lépett ki a házasságból, nem apukám, és két gyereket felnevelni, egyedül, hááát, erő kell hozzá. Arról nem beszélve, hogy egy nő sokkal nehezebben ismerkedik úgy, hogy gyereket nevel, mint egy férfi úgy, hogy csak utalja a gyerektartást.

Szóval ez nézőpont kérdése, és szerintem senkinek sem egyszerű. És élethelyzettől is függ.


A tizen évről nem tudok hitelesen nyilatkozni, mivel még nem éltem meg egy ilyen hosszú kapcsolatot. De tényleg nem létezhet olyan, hogy érzelmek tartják össze a kapcsolatot akár ennyi vagy még több idő után is?

Én most nem a szerelemre gondolok, mert az persze, fakul, halványodok, már nem ég olyan hevesen. Hanem az utána következő mély szeretetre, tiszteletre. Arra, hogy a másik embert szereted, mert a társad, akire vigyázol, aki vigyáz rád. Akire felnézel, akit tisztelsz. És fordítva. Ez valóban nem létezik?

Mert én ebben hiszek, és ezt akarom megtartani... De akkor lehet, hogy fölösleges ábránd, semmi más? Én nem hiszem!

135. ThinkSmartBeFree (válaszként erre: 134. - Ice kuszi)
2011. aug. 8. 14:13
Pontosan.
134. ice kuszi (válaszként erre: 133. - 00a194caf9)
2011. aug. 8. 08:58
Nem tartom valószínűnek, hogy egy tizenakárhány éve együtt élő párt az érzelmek tartanak össze. Persze biztos ilyen is van, de ha a pasi félrelép, akkor már egyértelmű, hogy nem ez a szitu. Szerintem egyetlen oka van annak, amiért egy pasi nem (szívesen) hagyja el a családját, mégpedig a gyerekek! Gondoljatok bele, ha egy nő hagyja el a férjét egy másik pasi miatt, a gyerekekkel való kapcsolata nem igazán változik, továbbra is neveli őket, együtt él velük, gyakorlatilag csak a pasit "cseréli le". Ha egy pasi teszi ugyanezt, elveszíti a gyerekeivel a napi kapcsolatot, a tiszteletüket, szeretetüket... Sőt, ha az új párjának is vannak gyerekei, az még inkább bonyolítja a helyzetet! Tehát szerintem érthető, hogy nehezebben lépnek a változtatás útjára!
133. 00a194caf9 (válaszként erre: 129. - TimikeGy)
2011. aug. 5. 12:58

Azért nem engedi el a feleségét, és engedi neki, hogy normális partnert találjon, mert szereti????


A szeretet számomra arról szól, hogy a másikat képes vagyok elengedni. Ha nekem az fáj, akkor is elengedem. Ha ő úgy a boldogabb. Ez a szeretet. Nem az, hogy magam mellé láncollak, és átverlek, mert "szeretlek" és ezért nem vállalom a felelősséget a tetteim iránt.


Egy biztos, amíg buta tyúkok lesznek, addig félre d*gó férfiak is, szóval ne a pasikat szidjuk emiatt. :) Buta tyúkok meg mindig voltak, vannak, és lesznek. :)

132. 00a194caf9 (válaszként erre: 128. - Acad4ed3c2)
2011. aug. 5. 12:52
Annyira igazat adok neked! Örülök, hogy vannak még, akik ezt így gondolják...
131. 00a194caf9 (válaszként erre: 125. - Acad4ed3c2)
2011. aug. 5. 12:50
Igen... Igazad van. :)
130. 00a194caf9 (válaszként erre: 124. - TimikeGy)
2011. aug. 5. 12:49

Lassan 1,5 éve vagyunk együtt, és március óta együtt élünk.

Nem tudom mi lesz 10 év múlva. :)

Adok a páromnak, és cserébe ugyan annyi mindent kapok is. Amit nem kell kérnem, hanem magától nyújt. Mert ő is minél tovább fent akarja tartani a kapcsolatunkat ebben az állapotában.


Amúgy, ha szenvednék, és nem lennék boldog akkor nem félre mennék, hanem megbeszélném a partneremmel a problémámat. Ha pedig nem figyel rám oda, és nem érdekli, akkor nem töltenék mellette több időt, mert nem érdemes rá.

129. TimikeGy (válaszként erre: 128. - Acad4ed3c2)
2011. aug. 4. 21:58

Szia!


Elöször is köszi, hogy válaszoltál.

Amiket írtál abban igazad van. De szerintem a feleség tudja, ismeri és így is elfogedje.

Kötelesség vagy boldogság. Valyon melyik? Egy idő után a kötelesség soknak tünhet és lehet, hogy ilyenkor a boldogság a fontosabb.

Valószínűleg szerencsések azok, akik nem kerülnek ilyen helyzetbe, de mégis ha benne vagy akkor már egy kicsit máskép néz ki ez az egész.

Kérdeztem tőle, ha ő ilyen típus, akkor miért nem engedi el a feleségét. Valószínűleg mert szereti ez ilyen egyszerű. De ő a "virágról virágra" életvitelt képviseli.

Most nehogy azt hidd, hogy én egy harmadik névtelen senki vagyok az életében. Lehet,hogy még most igen de idővel nem biztos. Tudom a titkait, azt ami a napokban bántja, egyszerűen csak megértem. Ebben a mondatban ne azt érsd, hogy arról mesélne nekem mi az ami rossz a házasságában. Én erről nem kérdezem. Hanem egyszerűen a mindennapi gondjait, a család kivételével. Ezért kérdeztem, hogy létezhet így barátság is.

128. acad4ed3c2 (válaszként erre: 127. - TimikeGy)
2011. aug. 4. 21:37

Én a jelenlegi hsz-ek alapján úgy látom, hogy

- egy házas pasi sohasem adhat mást, csak megosztott szeretetet, ha egyáltalán az is van

- az 5 hónap nagyon kevés idő ahhoz, hogy kiderüljön, hogy fellángolás-e, viszont elég ahhoz, hogy ha egyenes a pasi, akkor rendezze otthon az életét

- senki sem láthat bele a másik házasságába, de nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha elválnak, és megjegyzem, az embernek nem csak jogai vannak (jogom van a boldogsághoz), hanem ha döntött valami/ki mellett, akkor kötelességei is.

Igenis, az embernek kötelessége a házastársára figyelni, előre helyezni az ő kívánságát, probléma esetén becsületesen eléállni és megbeszélni a hogyan továbbot, hogy az mindekettőnek jó legyen. (Ugyanúgy kötelességek vannak a gyerekeinkkel szemben is. Vannak akik beleugranak a gyerekvállalásban anélkül, hogy felmérnék, hogy milyen lemondásokkal fog járni. Vagy akár a munkával kapcsolatosan. Érdekes, hogy nem sok embernek jut eszébe rendszeresen elkésni a munkahelyéről, vagy olyan dolgokat csinálni amiért elbocsájthatnák... Miért? Mert az szembetűnő lenne, és elbocsájtanák. Nade mennyivel könnyebb a gyereket leültetni a tévé elé, a házastársat megcsalni, stb... Miért? Mert azt nem sokan látják, nem jár érte elbocsájtás, hisz szépen titkolható. És jogunk van a boldogsághoz, a nyugalomhoz, a szórakozáshoz... Miért fontosabb a társadalmi kötelességünknek eleget tenni, mint a családiaknak???)


Vonzalom, szerelem, szex, vágy... nagyon jó dolgok, de csak akkor igazán kielégítőek, ha nem mellékutakon, más jogain keresztültaposva (a megcsalt félnek joga van tudni, hogy kivel is él együtt, kire "pazarolja" a drága éveit) éli az Ember. A mellékutak sohasem fognak teljes lelki, belső kielégüléssel járni. Talán pár órára igen, aztán mi marad utána? Szétdúlt életek, ha van még érzés, akkor lelkifurdalás...

127. TimikeGy (válaszként erre: 125. - Acad4ed3c2)
2011. aug. 4. 19:45

Írjatok már ide is, unetkozom. :-(((


Pityke..

A házas pasitól, ha 5 hónap után úgy érzed, hogy ez a fajta "szeretet" ahogy fogalmaztál nő.(az egymásra figyelésre és a törődéssel együtt nő). Akkor miről van szó. Bár állítom még így is lehet benne az is, hogy a barátjának tekint. Sőt valószínűleg így van, ha egyáltalán létezik olyan fogalom, hogy barátság férfi és nő között, és hozzá teszem ami szex-szel párosul.

Hmmm. szerinted létezik ilyen kapcsolat, mert ebben a percben és az eddigi válaszok alapján most erre gondolok.


Köszi a válaszod. :-)))

126. acad4ed3c2 (válaszként erre: 125. - Acad4ed3c2)
2011. aug. 4. 18:09
A szeretet alatt a párkapcsolat esetében a szerelmet is értem.
125. acad4ed3c2 (válaszként erre: 124. - TimikeGy)
2011. aug. 4. 18:07

"ettől egy picit jobban érzed magad"

Igen, picit jobban, de nem jól, és nem kiegyensúlyozottan.

Ha valamire szüksége van az embernek, akkor nem az az önző aki kielégíti ezt a szükségletet, hanem az, aki nem képes megérteni a másik szükségleteit. És bizony az embereknek, és a pasiknak sem arra van szükségük, hogy az ellaposodott házaséletüket félrelépéssel dobják fel. Ez szétszabdalja az embert, és a kapcsolatot is, az esélyét is tönkreteszi annak, hogy igazából rendbejöjjön.

Érdemes elgondolkozni azon is, hogy mi a szeretet, és a fellángolás. Sajnos keverhető a kettő. Ám míg a fellángolás idővel csökken, elmúlik, a szeretet az egymásra figyeléssel, törődéssel egyre növekszik.

2011. aug. 4. 17:26

Market!


Mennyi ideje vagy együtt a pároddal?

Mert lehet, hogy 10 év múlva másképpen fogsz gondolkodni.

Egy éve még én is másképp gondoltam erre az egészre.

De néha, van olyan időszak,hogy önzőnek kell lenned, mert eleged van mindenből és mindenkiből. Elég abból, hogy csak te adsz másoknak és cserébe nem kapsz semmit. Ezt csak így érzed, na akkor szükség lehet egy kis önzőségre, mert ettől egy picit jobban érzed magad.

123. 00a194caf9 (válaszként erre: 120. - 0c7cb4959f)
2011. aug. 4. 14:44
Miről van most szó pontosan? :)
122. 7a04181114 (válaszként erre: 120. - 0c7cb4959f)
2011. aug. 4. 14:43

én is megnéztelek:)

az a rajzolt nő nagyon ott van a szeren:DDD

121. 00a194caf9 (válaszként erre: 119. - 0c7cb4959f)
2011. aug. 4. 14:42

Persze, az nekem sem fér bele, hogy elmegy szexelni. Ebben én is konzervatív vagyok.

Nagyon jó, hogy ti így tudtátok kezelni. A videót meg majd megnézem.

Szerintem, ha egy ilyet átvészeltetek, akkor az életre szóló kapcsolat már nem is akadály. :)

120. 0c7cb4959f (válaszként erre: 95. - 7a04181114)
2011. aug. 4. 14:40

Mit gondolsz miért néztelek meg? A frászt hoztad rám ezzel a hsz-el, mert a múltkor lecsekkolta kivel beszélgetek, akkor még együtt dolgoztam vele!

Aztán megnyugtató volt látni nem ő vagy! :))))))))9

119. 0c7cb4959f (válaszként erre: 118. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 14:29

Az más, hogy a haverokkal megy el valahova, vagy szexelni! Nekem egyszerűen ez utóbbi nem fér bele! Az előbbibe meg nem szoktam beleszólni,ő se szól bele nekem, tegye ami jól esik neki. (Lehet konzervatív vagyok ez ügyben, de bevállalom.)

Amúgy ha gáz van megérzi az ember, nálunk azonnal megérezte valami nincs rendben, és nevetni fogsz nem rajtam vette először észre az érzelmeket, hanem a másik félen,fél perc egy kézfogás és azonnal lecsekkolta!:D

118. 00a194caf9 (válaszként erre: 114. - 0c7cb4959f)
2011. aug. 4. 14:23

Nem gondolkodtam ezen még túl sokat. Ugye, ez csak egy sztori, amit ismerek, tehát nekem sem ez a hitvallásom.

De ha a párom azt mondaná 20 év együttlét után, hogy ő neki ez kell, és nem érzelmi okokból, hanem mert kell, és kész. És engem szeret... akkor azt hiszem ott akarnék lenni, és vele megélni a dolgokat. Inkább, mint elereszteni, és ki tudja kivel, meg mit, meg jajjj :)

Akkor is osztozol, ha elengeded egy éjszakára.

117. 0c7cb4959f (válaszként erre: 103. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 14:23
Amúgy látom azonosan gondolkodunk!:)
116. 7a04181114 (válaszként erre: 115. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 14:22

kifejezetten csak mind a két térfélen játszó nőt keresek ezután:D

amúgy persze hogy ha komoly kapcsolatról van szó akkor teljesen más dolgok a mérvadóak.

de most ebbe nem megyek bele, ez a topic nem erről szól:)

115. 00a194caf9 (válaszként erre: 112. - 7a04181114)
2011. aug. 4. 14:21
Na, akkor ez így nem működhet. Kivéve, ha a párodnak megfelelő a női társaság... :P
114. 0c7cb4959f (válaszként erre: 109. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 14:21

Nekem ez a swinger dolog szó szerint egy elmebaj! Ne haragudjatok érte, de elképzelhetetlennek tartom, hogy osztozzak a páromon, vagy mással szexeljek, csak úgy mintha egy "pohár vizet innék".

Pedig én is 17 évesen mentem a páromhoz feleségül. Most volt az évfordulónk 23-év! ( Ha megcsalna tudom elmondaná nekem, és hasonlóan kezelném ahogyan ő állt hozzám, ha kell elengedném inkább, mint bántsam. De osztozni szó sem lehet róla!)

113. 00a194caf9 (válaszként erre: 111. - 0c7cb4959f)
2011. aug. 4. 14:20

Sajnos nem tudom megnézni. :( Hererrrrr

De majd pótlom a hiányosságot. :)


Örülök, jó ilyen boldog kapcsolatról hallani... Ez szerintem ritkaság!

112. 7a04181114 (válaszként erre: 109. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 14:17

na ez jó, ha nekem kapcsolatom lesz vmi hasonló nyíltságot szeretnék:)

viszont részemről swinger kizárva, nem szeretek más pasikat nézni szex közben:)

persze nőből jöhet bármennyi:D

111. 0c7cb4959f (válaszként erre: 107. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 14:15

A párom az aki ezt nyugalommal és szeretettel tudta kezelni! Hála istennek nagyon szeretem őt, és ez a kóbor szerelem vagy mi elmúlt, minden gond nélkül. Talán most még jobban kötődünk egymáshoz mint bármikor.


Mi lett a vége a plátói dilinek? Hatalmas csalódás....


[link]


talán ez!:)))))

110. 00a194caf9 (válaszként erre: 108. - 7a04181114)
2011. aug. 4. 14:14

Köszi. :)

Hát, nem is akarok.

Egy ösztön szex sem ér annyit! Csak valamiért vannak emberek, akik ezt nem látják így.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook