Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Voltatok már úgy, hogy teljes mértékben próbáltok odafigyelni mindenre, sok mindent megvontok magatoktól és mégis plusz kilók jönnek fel... fórum

Voltatok már úgy, hogy teljes mértékben próbáltok odafigyelni mindenre, sok mindent megvontok magatoktól és mégis plusz kilók jönnek fel... (beszélgetős fórum)


2019. aug. 20. 10:53
Én azt vettem észre, hogy az emberek nagyon nincsenek tisztában azzal, hogy az emberi súly természetesen ingadozik 2-3 kg-t. Tehát, ha kihagyom a vacsit, és megiszok egy pohár vízhajtó teát este, reggel általában 1 kg-val kevesebb vagyok. De ez nem fogyás. Ugyanakkor, ha pl. vasárnap ebédre megyünk, hétfőn 1 kg-val több vagyok, de az sem hízás. Szerdára minden visszaáll. Nagy bajban lenne az emberiség, ha olyan könnyű lenne zsírból fogyni, vagy izmot hízni. Mindenki el van keveredve a makrókkal, pedig az emberi test képes egyikből mást előállítani, illetve a kalóriák is makrókból származnak, úgyhogy mindegy, mit számol az ember. Ahhoz, hogy a szervezet takaréklángra kapcsoljon, jó sokáig kell jó keveset enni. Figyelj oda a tested jelzéseire, ami másnak bevált, nem biztos, hogy neked is működni fog. 1000-1200 kcal mellett mozgás nélkül is lehet fogyni.
16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Tedinaa95)
2019. aug. 18. 11:39

A megvonásos fogyókúra csak arra jó, hogy még több kilót szedj magadra. Ha koplalsz, a tested tartalékol.

Plusz idegbeteg lesz tőle az ember.


Ha rendszeresen, változatosan és visszafogott adagokat eszel, akkor nem lenne szabad hízni.

Nem kell tele szedni a tányért!

És mellette arányosan az izommunkát, az égetést is folytatni kell.

15. dd41cc22f1 (válaszként erre: 3. - Tedinaa95)
2019. aug. 18. 11:29
Engem az egyáltalán nem hizlal. Igaz egy falatot sem eszem belőle, mert nem szeretem.
14. michelle.r (válaszként erre: 7. - Tedinaa95)
2019. aug. 18. 11:22

Nem oltogat, teljesen igaza van. Ha megkeresed, megérted, nem felejted el. Ha bárki elmeséli, öt percig tart az infó, utána nem fontos.


Abból amít írsz, valószínű, hogy rosszul csinálod, mindent megvonsz, a szervezet tartalékra kapcsol, és nem enged fogyni. Az sem mindegy, mennyiből, mennyi idő alatt fogytál, mennyi van még hátra. A fogynivaló kilókból 😜


Szerintem elérted az ún. fogyási platót, ez a szervezet természetes reakciója, újra indul, ha nem őrülsz meg, és nem kezdesz újra össze-vissza enni.


Ami a dinnyét illeti, nyáron naponta megeszem legalább egy fél dinnyét, és nem hízom. Ahogy a szőlőtől sem, van úgy hogy szezonban 3-4 napig csak azt eszem. Nekem remek méregtelenítő kúra - kihajtja a belekben lerakódott salakot.

2019. aug. 15. 21:29
nem
12. Fisica (válaszként erre: 11. - 0adc8842b1)
2019. aug. 15. 20:50
Kell a gyümölcs, csak nem mindegy melyik.
11. 0adc8842b1 (válaszként erre: 3. - Tedinaa95)
2019. aug. 15. 20:00
A hülyeségeket kerüld el. Igenis kell gyümölcsöt enni. Legyen naponta zöldség, gyümölcs. A dinnye annyira édes, mint egy érett sárgabarack, vagy szílva. Gyümölcscukor. És tele nyomelemekkel, amire szükség van. másnap már ki is pisiled a javát. A veséd meg megköszöni. Szóval a dinnye értékes. A banán már sokkal cukrosabb és tilos belőle a cukrosoknak enni, mert abban valóban sok a cukor, mint a szőlőben például. Hetente 1x legyen csak tészta, vagy sütemény, és kevés burgonya, inkább barnarizs, Quina.
10. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Tedinaa95)
2019. aug. 15. 15:45

Hiába folytat valaki naponta 1000-1200 kalóriás étrendet, ha nem mozogja le, hízni fog.

A görögdinnye végülis a gyümölcsök között az alacsonyabb kalóriaértékűek között van, de szénhidráttartalma ( lényegében cukortartalma) miatt vigyázni kell vele.

9. Fisica (válaszként erre: 3. - Tedinaa95)
2019. aug. 15. 15:43

A dinnye nem jó ha fogyni akarsz, és a legtöbb gyümölcs ilyen, kerüld őket, ha mégis eszel akkor délelőtt.

Amit ehetsz azok a húsok és zöldségek, tejtermékek, tojás, szénhidrát csökkentet pékárú/tészta (de mértékkel). Ha csak ezeket eszed, akkor nem kell számolgatni sem.

A teljes kiőrlésű cuccok sem jók.


Sajnos ez csak úgy megy ha tényleg odafigyelsz, a megpróbálás kevés, mert tuti megcsúszik valamin.


Ha veszel valamit, nézd meg az összetevőket, a szénhidrát tartalma maximum 100g/30g CH legyen.


Sok sikert.

8. globus (válaszként erre: 3. - Tedinaa95)
2019. aug. 15. 13:59
Lényegében cukros víz.
7. tedinaa95 (válaszként erre: 6. - Papája)
2019. aug. 15. 13:35
Köszönöm az oltogatást, így cselekszem akkor! De csak hogy te is nyugodtan aludj!
6. papája (válaszként erre: 5. - Tedinaa95)
2019. aug. 15. 12:40

Vedd a fáradságot és nézz utána. Tudod, a net jóbarát. Olyan könnyű másokat kérdezgetni. Addig sem eszel, amíg keresgélsz. A fórum is tömve van a témával, sőt már te is tettél fel kérdéseket.

Akkor hajrá, szolgáld ki magad !!!!

2019. aug. 15. 09:18
Nem számolok és igazából fogalmam sincs mit és hogy kell..tudnál pár instrukciót mondani ezzel kapcsolatban?
2019. aug. 15. 09:13
Számolsz makrókat? Tudod egyáltalán mi az és hogy kell? Ha nem, akkor nem teszel meg mindent a célod érdekében, és túl sokat eszel... ;)
2019. aug. 15. 08:55
Dinnyéről mi a véleményetek így nyáron? Mennyire hizlal ?
2019. aug. 15. 08:39

Ha odafigyelek mindenre, és sok mindent megvonok magamtól, akkor nem hízok.

Ha csak megpróbálom, akkor igen.

2019. aug. 15. 07:44

Szörnyű érzés hogy év eleje óta leadtam 6-7 kilót...egy ideje stagnáltam, de most meg már hízást tapasztalok.

Teljes kétségbe esés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook