Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Voltál már ilyen helyzetben? Félek! fórum

Voltál már ilyen helyzetben? Félek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. márc. 9. 10:30
Ja meg a napozás, engem már 10 perc a napon fel tud tölteni. Vagy a zöld környezet. :) és a mosoly! Mosolyogj sokat!! Lehet hülyén hangzom :))) de szerintem segít
40. 73a070b9b3 (válaszként erre: 37. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 9. 10:28

A pajzsmirigyre szedsz gyógyszert? Alulműködésed van gondolom, ha mennek fel a kilók?

Igen, ilyenkor a sportolás is csak szenvedés tud lenni, az ember azt se tudja jól érzi e magát tőle. Nembaj, ha kevesebbet csinálsz, laza séta is jót tehet, most reméljük jön a szép idő :))

39. 083bf9bf2f (válaszként erre: 29. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 9. 10:23

Sajnos nem. Pont abban a korban vagyok, amikor kimutatható, amikor lehetséges..legalábbis ezeket tájékozódtsm, mert ez nekem is teljesen ismeretlen.

Remélem az is marad!!🙏🤞

38. 083bf9bf2f (válaszként erre: 31. - Panna.33)
2021. márc. 9. 10:21
Már nem dohányzom, sikerült letennem. :)
37. 083bf9bf2f (válaszként erre: 32. - 73a070b9b3)
2021. márc. 9. 10:19

Edzést szoktam, bár mostanában nehezebben megy.

Pajzsmirigyes vagyok és hiába próbálok figyelni az életmódomra, rakódnak a kilók és ez nehezít, mindent.

Csinálom, de sokkal kevesebbet bírok, mint korábban.

36. 083bf9bf2f (válaszként erre: 35. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 9. 10:16

Itt a koponya mr-en kiderült, hogy több helyen a jobb agyállományban jelintenzív gócokat, 3-6-8 mm és jelintenzív sávot találtak.

Migrénes fejfájós vagyok, aura nélküli migrénnel.

Na, most tartok ott, hogy a bal és jobb fülemen, bizonyos frekvencián nem hallok. 17-én talán mindennel kapcsolatban, többet tudhatok majd.

Fájdalmam a migrén, fejfájás és a fülem fájdalma, ami időnként bedugul, olyankor megszédülök. És hasogató érzést érzek, szinte állandóan. Néha olyan lassúnak érzem magam, úgy érzem erőm nincs felkelni sem...

Ezeket elmondtam már az orvosoknak is.

Többet nem igazán tudok.

Gyógyszereket most nem kaptam. Korábbiakat igen, de csak orrspray-t és allergiás náthára tablettát a fül-orr gégészeten.

2021. márc. 9. 10:11

Istenem! Itt sírok, olyan kedvesek vagytok. Köszönöm!


Megpróbálok minden infót leírni, nektek.

Januárban kezdődött, alkalmasságis hallásvizsgálattsl, ahol nem hallottam jól. Ebből jött két fórumon is ide, ott kicsit lehet, hogy nyersebb voltam, nagyon sajnálom, de akkor még nem akartam elfogadni, hogy ez igaz lehet!

Fül-orr gégén mindent rendben találtak, de azért mr-re küldtek. Ez fülészeti volt, ott találtak kis lacunaris fülinfarctusokat, amik a jobb agyállomány egy néma területét is érintette. Elküldtek neurológushoz. Ott minden vizsgálat jó volt, kivéve az amelyiknél csukott szemmel kell érinteni föl-le mozdulattal az orvos kezét.

Az orvos elküldött laborba, ennek eredményét még nem tudom. EEG-re, ennek sem tudom az eredményét. Teljes koponya mr-em is volt, na itt már annyit tudok, hogy baj van, kellenek további vizsgálatok..

2021. márc. 9. 09:17

Én egyébként nagyon kényes beteg vagyok. Engem még a pajzsmirigy betegség is nagyon letört testileg-lelkileg és pont ebben az időszakban gondolkodtam el mi lenne ha komolyabb beteg lennék, hogy tudnám azt feldolgozni? Hát nemtudom. Nekem ez a vírusos időszak is csak hozzáad ahhoz, hogy napról napra élni és minden nap megtenni a lehető legjobbat embertársaink és önmagunk számára, hogy nyugodt lelkiismerettel tudjuk álomra hajtani a fejünket.

Bocsi, ha lelkizem... Rajtam is úrrá lesz néha a félelem ha nem is betegségek miatt hanem úgy az élet miatt...

2021. márc. 9. 08:52
Nekem a Hit és Ima is segít ha nagyon félek
32. 73a070b9b3 (válaszként erre: 26. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 9. 08:51

Milyen fájdalmaid vannak?

Az jó, hogy vannak melletted emberek akik szeretnek. Az nagyon fontos! Bátorság! Edzés, jóga, meditáció... Csinálsz valamiket?

31. Panna.33 (válaszként erre: 1. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 9. 06:25

Nekem az MR és az előzmény alapján ki tudták mondani a digagnozist. Szóval, ha nem egyértelmű az MR alapján, akkor még nem biztos, nekem van kettő nagyobb góc. Lehet, hogy kell lumbálás is, azaz gerincfolyadékot vesznek.

Nem könnyű, én is elég sokat sírtam, de aztán valahogy elvagyok, időnként rám tör, akkor jobban elkeseredek. Viszont a diagnózis idején jól voltam és volt két év szünet. Van, akinek sok évig nyugton marad. Manapság egész jó gyógyszerek vannak rá, azt mondják. De van, hogy nem is kell szedni semmit.

A hallásvesztés javul egyébként?

Mozogj sokat, az nagyon jól tesz, ha dohányzol, próbáld meg letenni, mert ront az állapoton.

30. Panna.33 (válaszként erre: 29. - A97b9a4e4e)
2021. márc. 9. 06:14
A sclerosis multiplex a fiatal felnőttek betegsége.
2021. márc. 8. 22:10
Szklerózis multiplex? :O Nem vagy te ahhoz egy kicsit fiatal?
28. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 8. 21:55

Nem voltam ilyen helyzetben és nem is szeretnék. Kemény, emberpróbáló diagnózis, hosszú 9 nap.

Szerintem a legjobbat teszed éppen: megpróbálsz tenni magadért. Kívánom, hogy minden szó, amit itt leírunk neked enyhítse a várakozás feszültségét.

Nagyon kedvesen írsz. Milyen tartásod van! Engem megérintettt.

Nem lehetséges a fájdalmaid a vizsgálatokig csökkenteni?

27. timycat (válaszként erre: 1. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 8. 21:49

Kitartást! Milyen tünettel fordultál orvoshoz?


Nekem 1 évig tartották fenn az SM gyanút, nálam is számtalan jelintenzív gócot találtak csak azt hiszem a bal oldalon. Migrénnel mentem vizsgálatra.

Az 1 éves kontroll MRI-n mivel nem volt változás, így betudták a fájdalomnak az elhalásokat.


Szerencsére egyik napról a másikra a migrén is megszűnt, még a mezei fejfájás is elkerül.


Tudom miről írsz, az az egy év nekem is nagyon rossz volt, de igyekeztem minden másra figyelni, nem beleülni a félelembe.


Sok pozitív gondolatot és jó egészséget!

26. 083bf9bf2f (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2021. márc. 8. 21:41

Köszönöm szépen!

Bízom a legjobbakban! Már annak is örülnék, ha megkaphatnám a megfelelő kezelést, mert fájdalmam van...

25. 083bf9bf2f (válaszként erre: 23. - Secret8)
2021. márc. 8. 21:38

Semmiképp nem szeretnék pánikolni. Pont ezért is gondoltam, hogy, ha leírom akkor könnyebb lesz. És ti biztosan tisztábban tudtok egy ilyet látni, mint én, aki izgatott, fél, stb..

Mindenképp a jóra fókuszálok, csak van mikor tényleg azt érzem, nem bírom. Lesz ami lesz, nem érdekel. Pedig érdekel!

2021. márc. 8. 21:35
Nem tudok semmi okosabbat mondani, mint amit a többiek már mondtak, de nagyon drukkolok én is, hogy minden rendben legyen!
23. secret8 (válaszként erre: 11. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 8. 21:23

Nyugodtan írd ki magadból, beszéld át, jól teszed. Senki nem gondolja, hogy sajnáltatod magad...

Csak a jó végkifejletre próbálj gondolni, a többit ne gondold tovább. Nem olyan nehéz, mint sokan hiszik. :)

A legjobbakat kívánom neked, remélem, minden bajodra lesz megoldás!

2021. márc. 8. 21:21
Köszönöm, hogy érdekel titeket a fórumom és ez az egész, amiben most benne vagyok. Jól esik.🙂
21. *lime*
2021. márc. 8. 21:20

Szerintem is valamiféle nyugtatót kellene szedned vagy 1-1 pohár bort legurítani, ha máshogy nem megy az ellazulás. Még ha van is ezeknek ellenjavallatuk, még mindig jobban jársz, mintha stresszelsz.

Kitartás. 🤞

20. 083bf9bf2f (válaszként erre: 12. - 73a070b9b3)
2021. márc. 8. 21:11
Persze. Sokan vannak velem ebben a helyzetemben. Családom, barátnőm, munkatársak. Érdeklődnek, segítenek. Bár látom rajtuk, hogy ők sem teljesen nyugodtak, ami érthető is. A legközelebbi támaszom a férjem, hiszen ő van velem mindig.
19. 083bf9bf2f (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 8. 21:09
Én is ebben reménykedem, hogy mégsem akkora a baj. De azért izgulok.
18. 083bf9bf2f (válaszként erre: 13. - 73a070b9b3)
2021. márc. 8. 21:08
Neurológiai kontroll, leletek bemutatása, további vizsgálatok, esetleges kezelés megkezdése. Az EEG vizsgálat eredménye akkor lesz készen. Audiológiai vizsgálat, fül-orr gége kontroll.
17. e60897a118 (válaszként erre: 1. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 8. 20:26
Remèlem hamarosan jobban leszel!
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 8. 20:26

Megértelek, hogy izgulsz. Főleg ebben az időben, amit most élünk, a csapból is a riogatás folyik.

"Az orvos azt mondta baj van." Mondták ezt már másnak is, és nem volt baj.

Próbálj pozitív lenni. Ha lelked egészséges a tested is jobban gyógyítja önmagát.


Jó egészséget!

15. vigyefene (válaszként erre: 1. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 8. 20:17
Nagyon sajnálom, de ez az egy életünk van, élvezd ahogyan tudod.
14. libikóka (válaszként erre: 11. - 083bf9bf2f)
2021. márc. 8. 20:16
Meg sem fordult a fejemben:)) és ami azt illeti szerintem másnak sem:)))Bár kevés amit tehetünk de a jó szó mindíg segíthet kicsit:))
2021. márc. 8. 20:14
17.én milyen vizsgálatokra mész?
2021. márc. 8. 20:12
Nagyon sajnálom és nagyon sok bátorságot és kitartást kívánok neked!♥️Család, barátok, partner? Van valaki melletted akivel tudsz még beszélgetni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook