Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt valakinek felnőttkorban tüdőgyulladása? fórum

Volt valakinek felnőttkorban tüdőgyulladása? (tudásbázis kérdés)


1 2
4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Luca76)
2012. júl. 4. 22:22

Volt, többször is.

A 6 nap mindenképpen sok. Lehet, hogy nem a megfelelő antibiotikumot kapta?

Meg kellene mutatni tüdőgyógyász szakorvosnak. Vajon a váladék kitisztult-e teljesen a tüdőből?

Fel kellene lassacskán kelni, de csak ahogy levegőt kap. Ez a meleg idő nem igazán jó, hiszen hiába szellőztetsz. Ventilátor nincsen véletlenül? Jó lenne frissebb levegő. (A ventilátort persze kisit távolabb, meg ne fázzon a beteg.) És egyelőre próbáljon az ágy szélére kiülni, majd naponta pár órát fotelban, kényelmesen...Sok teát igyon, és ebben pont a tea a lényeg. Lehet szoba-hőmérsékletű.

A teljes gyógyulás kevésbé meleg időben is hetekig eltart. Nem a láz a lényeg, az egész szervezetet legyengíti, hogy egy darabig nem kapott levegőt rendesen.

Fontos a jó otthoni ápolás.

Kívánom, hogy minden rendbe jöjjön, és a férjed meggyógyuljon!

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Luca76)
2012. júl. 4. 22:22

Nekem volt, láz nélküli, így azt sem tudtam, hogy beteg vagyok.

Viszont legalább két hétig folyamatosan köhögtem, egyre csúnyábban :(

Antibiotikum után is lassan jöttem helyre, egyetlen szerencsém, hogy nem volt lázam.


Ami biztos, alaposan meg kell gyógyulnia, mert ha nem, simán visszatér.


Egyébként lehet a párod ki van merülve és azért esett ágynak, mi több. azért tart ilyen sokáig a felgyógyulása.

A szervezet mindig tudja mit miért csinál.

2012. júl. 4. 22:15
Férjemnek 6 napja diagnosztizáltak tüdőgyulladást.Antibiotikumot szed, de azonkívül, hogy már nem lázas nem igen látok javulást.Nagyon gyenge,szinte felkelni sem bír,egész nap alszik.Volt valakinek hasonló tapasztalata?Mennyi ideig tart egy ilyenből kigyógyulni?
2012. júl. 4. 22:10
Volt valakinek felnőttkorban tüdőgyulladása?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook