Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt valakinek 40 év és - 4 dp. fölött lézeres szemműtétje? Mik az utólagos tapasztalatok? fórum

Volt valakinek 40 év és - 4 dp. fölött lézeres szemműtétje? Mik az utólagos tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


8. Norchy (válaszként erre: 5. - 4e7c752558)
2010. szept. 4. 16:35

Szia,

Budapest,3.kerulet,becsi uton volt a mutet,cegnevet asszem nem irhatok.

260e ft volt de egeszsegpenztarra csinaltattuk igy a 30%at adobevallasban egeszsegpenztarra visszaigenyeltuk.


Parom nem banta meg nagyon elvezi.es tenyleg csak az a mutet utani 3nap volt kellemetlen azota csak jo oldala van semmi negativum...

Tenyleg olvasgass masik forumon ha mar egyszer letezik :)

2010. szept. 3. 22:23

Sziasztok!

Van már itt egy "Lézeres szemműtét" fórum.

Érdemes olvasgatni, rengeteg tapasztalat van.

2010. szept. 3. 20:00
Sziasztok! +1,5 -ös szemet műtenek valahol? Nekem csak olvasáshoz kell 1,25-ös, de már nagyon utálom a szemüveget(pedig jól áll).
5. 4e7c752558 (válaszként erre: 4. - Norchy)
2010. szept. 3. 19:43

Szia!

Én is gondolkodom a szemműtéten....lassan új szemüveg kellene, de én nem szeretem! Ezért talán célszerűbb lenne a műtét, csak hát félek én is :(

Megkérdezhetem mennyibe került? és hol csinálták a műtétet?

4. Norchy (válaszként erre: 3. - Judita79)
2010. szept. 2. 10:00

azt mondja túl lehetett élni.

amit én láttam kívülről, 9.50re mentünk a klinikára 10.20kor már jöttünk ki, kész volt.

ebben benne volt egy iszonyú hosszú paksaméta papír olvasása amitől én rosszul voltam.... 9hónapos terhesen azt olvasni h milyen mellékhatások lehetnek, meg nem várt hatások - persze tudtam h csak a felelősséget vetik le magukról, de akkoris... nem voltam nyugodt.

de maga a műtét meg volt 5perc alatt

azt mondta olyan mintha kapirgálták volna kicsit a szemét, de nem volt fájdalmas csak kellemetlen, m ki volt "feszítve" a szeme. utána rögtön mikor kijöttünk, már jól látott. amikor az érzéstelenítő szemcsepp hatása múlt akkor volt gázosabb. elvileg nézhetett volna tv-t vagy bármit, de fizikailag képtelen volt. szobát besötétítettük.... a kaját csukott szemmel ette ill etettem :)

de ez az egész csak 2.5 nap. kedden műtötték pénteken már mennünk kellett a városba, és jól volt.

addig aludt, m kapott gyógyszert meg amúgy is csak csukott szemmel volt jó neki.

kontrollok asszem 4napig naponta aztán 1hónapig hetente ha jól emlékszem, a 6.hónapig havonta aztán most volt az 1 éves kontrollon.

mindig jó eredményekkel jött el, és tényleg jól lát.


két ismerősünk van még aki volt, egyikőjük ajánlásával mentünk a bécsi útra, nekik is jó a szemük. ill az egyiknek visszaromlott valamit de versenyszerűen birkózott, majd bokszolt, és ezekre nincs garancia h bírja az ütéseket a szem.

de ettől független ők is meg vannak elégedve.

bocsi, hosszú voltam :)

ha érdekel még valami szólj, vagy tudom a választ v kifaggatom a Zuram :)

3. Judita79 (válaszként erre: 2. - Norchy)
2010. szept. 2. 09:33

sziasztok!


ez komoly? én 31 vagyok és -6,5 a szemem én is gondolkodtam rajta, de elég paráztató hogy nem sikerül vagy ilyesmi!

nagyon fájdalmas volt neki?

2. Norchy (válaszként erre: 1. - Idna21)
2010. szept. 2. 09:19

Szia,

nem tudom mi a "fontosabb" szempont ilyennél, a páromnak tavaly júliusban volt 7-8as dioptriával műtétje, de csak 30éves...


tökéletes lett a szeme, jobban lát, mint az elvárt, 125%ot szoktak a papírjára írni kontrollnál.

volt olyan, h a dokinak oda kellett mennie a táblához h lássa jól olvassa e a leírtakat :)

2010. szept. 2. 09:02
Volt valakinek 40 év és - 4 dp. fölött lézeres szemműtétje? Mik az utólagos tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook