Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valaki úgy, hogy a babája nem szopott és fejte neki a tejet? Meddig sikerült a tejelválasztást fenntartani? fórum

Volt valaki úgy, hogy a babája nem szopott és fejte neki a tejet? Meddig sikerült a tejelválasztást fenntartani? (tudásbázis kérdés)


14. nefaria (válaszként erre: 11. - LoNi82)
2012. máj. 18. 18:51

Szerintem sem rossz anya... csak sajnos ma minden csapból az folyik, hogy szoptatni-szoptatni-szoptatni, aki nem szoptat nem is anya...


nekem eszembe jutott az is, hogy az emberi szervezet vajon tényleg több hónapig, esetleg egy-két évig tartó szoptatásra lett-e kitalálva? Nehezen hiszem el, hogy az ősember horda megállt két óránként, esetleg "igény szerint", amikor a csecsemőket szoptatni kellett ... :)


persze feladni nem szabad, amíg úgy érzed, hgoy megteszel minden tőled telhetőt a szoptatásért, de mégse megy, nem lehetsz sem rossz anya sem rossz ember.

13. 4561 (válaszként erre: 11. - LoNi82)
2012. máj. 18. 14:27

Szerintem senki nem mondta, hogy aki tápszert ad az rossz anya....


Én nem tudom, hogy milyen a tápszeres baba, én csak azt tudom, hogy a szoptatni egy kisbabát a világ legcsodálatosabb dolga, leírhatatlan érzés, sajnálom, aki ezt nem tapasztalta.

1 hónapja nem szopizik a kisfiam, és akárki akármit mond, az a gyengédség, az meghittség nincs meg, hiába bújunk össze, nappal is többször, este elalváskor, más! :-))

Nehéz küzdelem a szoptatás az elején, szerintem Mindenkinek, de utána szépen rendeződik....

12. 4561 (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2012. máj. 18. 14:23

Tigramka, nem tudsz konzultálni szoptatási tanácsadóval?? Nem tudom, hogy hol laksz, de ők akár személyesen is ki tudnak menni.

Hátha sikerült visszahozni a tejcsit és kisfiadat a szopiban segíteni.

Sok sikert!


Szerintem érzékeny vagy TE is, a kisfiamat 16 hónapig szoptattam, amikor abbahagyta a szopit, engem, nem őt nagyon megviselt, csak sírtam.

Még tudtunk volna szopizni, de most már tesót szeretnénk, és a hormonjaim a szoptatás miatt kissé felboroltak....

11. LoNi82
2012. máj. 18. 09:59
Nekem koraszülött volt a kisfiam és 3 hétig korházban volt,ott köztudott etetik cumisüvegböl is.Kevés tejem volt míg a többi anyuka vitte 100-200mlis anyatejet addig én 30milit is alig birtam kifejni(2cicből)pedig megtettem mindent.De kétségbe voltam esve babácskám is lusti volt és segitségem sem volt. Rossz anyának tartottam magam aztán beszéltem egy szülésznővel aki elmondta van 2 fia és mind a ketten tápszeresek voltak. Szóval aztán ugy voltam vele ami nem megy azt nem kell eröltetni. Számomra a baba nyugalmam fontosabb volt. Mert mindig idegeskettem mikor eteésre került a sor a gyerek üvöltött én meg csak még idegesebb lettem. És mikor rááltunk a tápszerre mind a hárman megnyugottunk, mert ahogy telt az idő párom is feszülté vált miattunk.És az volt a legszebb látvány mikor párom csinálja a hamit a kisfiának és megeteti még a mai napig elérzékenyülök. Azt mondta nekem valaki ha nem szoptatom a gyerekem nem lesz kötödés köztünk. Szerintem ez egy nagy hülyeség ugyan ugy szeretem a gyerkem mint aki szoptatta. Most 2 éves a kisfiam teljesen egészséges pörgős kis gyerek. Még egyszer sem volt megfázva (leis kopogom) nem volt hasfájos és mindig a mai napig végig alussza az éjszakát. Ugyhogy szerintem aki tápszert ad a gyerkének nemm rossz anya.
10. titati (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2012. máj. 18. 08:58

Nekem a középső lánykám volt bealvós...egy szopi kb 50 perc volt és folyton ébresztgetni kellett közben. Ha kellett 2 óránként mellre raktam, mert nem akartam még egyszer átélni azt a traumát amit az elsővel, hogy nincs szoptatás. (én is teljesen kivoltam miatta...az picit nyugtatott, hogy mégiscsak anyatejet kap....de az mégsem ugyanaz lelkileg)


Nem szabad feladni! Ébresztgesd közben "piszkáld" az arcát, nyakát, és megint szopni fog pár korytot. A teljes menyiségre meg ne görcsölj rá! Eleinte én is mértem, de 50-70-eket evett, és tiszta ideg voltam tőle.

Aztán eldugtam a mérleget, és ha kellett 2óra múlva megint megszoptattam...és 2 éves koráig szopott :-)


Azt érzed "éhezik" a fiad???

Ha éhes, szopni fog, hisz van tejed!


Ha üvegből adod neki napközben, este se fog szopizni :-( ellustulnak az üvegen.


Azt is megpróbálhatod, hogy minden szopi alkalmával mellre rakod, legyen rajta kg 30 percet, addig ébresztgesd....és ha nagyon azt érzed, hogy éhes még csak lusta, üvegből pótolhatod. De sajnos ez is elválaszthatja...


Van tejed! Fizikailag képes vagy szoptatni! Ne add fel! Sikerülni fog, hidd el, higyj magadban és a fiadban!!!!!

9. 342bae44d8 (válaszként erre: 8. - Nefaria)
2012. máj. 18. 08:35

köszönöm

az enyém erős, fejlett fiú, mégis így szopik. tegnap feladtam, üvegből eszik, úgy is max 100at, ma pl 70et, kb 3 óránként. az esti elelvós szopit akarom meghagyni amíg tudom, most este még össze tudzunk bújni

lelkileg nagyon rossz

sokszor érzem hogy szükségem lenne pszichológusra, de félek hülyének néznek a családba

2012. máj. 17. 22:36

Szia!

Az én kislányom is bealvós volt, gyengécske, ráadásul egy hónapos korában tudtam először cicire tenni... sokáig fejtem, kb. annyiszor, ahányszor szoptatni kellett volna, vagy még többször is (napi 6-8). Minden etetés hosszúra nyúlt így, mert mindig cicire tettem 20-25 percre, majd üvegből anyatej (nála az is 20-25 perc volt), aztán tisztába tevés, majd fejés - cicinként 10 perc. Szóval másfél órás tevékenység, aztán fél-1 óra pihi (értsd: házimunka, főzés, bevásárlás stb) és újra elölről...De kb 4,5 hónapos korági csak anyatejet kapott, aztán kb 5,5-6 hónapos koráig nagyrészt anyatejet (kb. 100-150 tápszerrel kellett csak kiegészíteni).

Nos, én 6 hónapos koráig bírtam. Ekkor úgy éreztem, mindent megtettem, és abbahagytam a fejést.... kövezzen meg a világ, de már nem bírtam tovább. Ahogy abbahagytam a fejést, a tej mennyisége lecsökkent, majd a kislány fogzani kezdett (kb 7 hónaposan), nem volt hajlandó cicizni, így el is apadt a tej. Most lesz 8 hónapos, és nem lett semmi baja az anyatej hiányától ;)

Szóval fent lehet tartani, de sose lesz annyi, mintha csak szoptatnád. Nekem akkor ugrott meg a mennyiség, amikor először cicire tettem (addig kb 40-et tudtam alkalmanként fejni, onnantól meg volt, hogy 150-200at)


Kitartást kívánok hozzá! De ne vidd túlzásba, ha nem megy, akkor el kell engedni a szoptatást...szerintem.

2012. máj. 17. 18:23

Szia!

Én mindkét gyerekemnél 8 hónapig fejtem,vagy én voltam béna,vagy a gyerek volt lusta a szoptatásnál.A fiamnál napi 500ml körül fejtem 6szor,de pótolnom kellett tápival,a lányomnál,aki most 11 hós, napi 1000ml körül fejtem,ő végig anyatejes volt.Igazat megvallva,azért néha a hátam közepére kívántam a fejést.Így fokozatosan lecsökkentettem a fejést napi 5,majd 4-szerire,de a mennyiséget így is tudtam tartani.Szerintem agyban dől el minden,fiamnál mindenféle teát,sört kipróbáltam,lányomnál csak vizet ittam.

6. d940a253b8 (válaszként erre: 1. - 342bae44d8)
2012. máj. 17. 18:10

Szia , nekem mind a három gyerekem lefejve kapta az anyatejet .Az első fiamat (19 éve)el kezdtem szoptatni . A mellbimbóim befelé fordulók , sehogy sem akarta elfogadni ,szívni. Abban az időben még csak kezdetleges volt a bababarát kórház , roomininges szobába voltam , de 12-en voltunk egy szobába ,a babákkal együtt.Hamar üvegharanggal szoptattam (vége olyan ,mint a cumi),azzal elég jól ment , de nem fejtem szopi után .4 hét múlva 3 átordított éjszaka után , az akkori védőnéni megnézte a pelusát és a székletéből megállapította , hogy éhezéses széklet tápszert neki.És itt vége volt a szoptatásnak .

Második babámnál (16 éve), aki kislány lett ,már azt hittem felkészültem erre is .Üvegharang meg volt , azzal áltam neki , az akkori kelengyepénzt , elektromos tejszívóra költöttem .Eredmény 6 hét után tápszer és tej együtt ,8 hét után már csak tápszer .Tejcsi elfogyott .

A harmadik babám , aki kisfiú , tavaly szeptemberben született (8 hónapos)vettünk teát (Lak......herbet), kézi pumpás mellszívót ,azilikonos mellbimbóvédőt (űvegharangot már nem lehet kapni) .És megtörtént ,amit nem hittem soha

!Volt szerencsém olyan szakértő csecsemős növérkékkel találkozni a kórházba , akik megtanítottak szoptatni !!!!Nálam itt volt a hiba , 38 évesen , 3 gyerekkel nem tudtam rendesen szoptatni !De édes drágám lusti baba volt , nem dolgozott a kajcsiért és el kezdett fogyni. Tejem már volt rengeteg , így maradt megint a fejés !A kézi pumpás szívóval 2 óránként fejtem , egyre többet .3 hónapig néha-néha kellett pótlást adnom , aztán sajna kezdett egyre kevesebb lenni és 4.hónapra elapadtam .

Nekem a tea és a fejés sokat segített .

5. titati (válaszként erre: 1. - 342bae44d8)
2012. máj. 17. 18:02

Én az első gyerkőcnél jártam úgy, hogy nem tanítottak meg szoptatni és cukros vízzel tömték a kórházban...

9 hónapig éjjel-nappal fejtem napi 3 egész adag tuti megvolt, és 6 hónapos koráig CSAK anyatejet kapott.

4. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - 342bae44d8)
2012. máj. 17. 17:51
Én az ikerkisfiaimmal jártam így. Nyolc hónapos korukig kaptak anyatejet, négy hónapig csak anyatejet. Ehhez napi hatszor fél órát fejtem, ami elég idegölő volt egy ikerpár mellett. SAjnos a koraszülött osztályon tíz nap alatt hozzászoktatták őket a cumiból evésre és utána nem sikerült ráállnunk a szoptatásra.
2012. máj. 17. 17:46

egy ismerősöm kisfia 3 hónapos koráig kapott lefejt tejet de anyuka mindig próbálta cicire tenni. és valamiért 3 hónaposan sikerrel jártak és onnantól tudta szoptatni.

kitartást, sok sikert!

2012. máj. 17. 17:45

bemásolok egy fórumhozzászólást, itt vannak a részletek( nincs időm újra bepötyögni)

szia

nálunk is hasonló a probléma, csak ő alvva evett, így én is fonhattam a szemöldököm, amire jóllakott. azért írom múlt időbe, mert ma abbahagytam a szoptatást, lelki beteg lettem, az elején nem volt elég a tej, 1. 5 hónapos korára oda jutottunk, hogy elég, de nagyon rosszul evett. rögtön eleludt ahogy bekapta a cicit, nem jól kapta be alig szívta, sose engedte el, csak én elvettem ha már "meguntam". így azt se tudom érzett e jóllakottságot. mivel szopi alatt aludt így napközben soha. csak fekve szopott, így elmenni nem tudtunk sehová, ölben ordított. Hol feküdjek le vele az utcán például. meg ami a legbosszantóbb volt hogy csak csendben, ha valaki meg mert szólalni a zárt szobaajtó másik oldalán akkor már abbahagyta, mindegy hogy 20 vagy 70 milinél. és nem folytatta, így sokat veszekedtem mindenkivel, hogy miért nincs csendbe, de ez így nem jó. Ennyire nem lehet egy gyereket kiszolgálni! Minden vágyam a szoptatás volt, de tönkrementem benne, és a családunk is kicsit széthullott! Hülye dolog tudom, de most olyan gyász érzésem van! Mindent megadtam volna érte, ha 1-1, 5 évesen odaszalad cicizik egyet majd megy játszani, de be kell látnom nem megy! Nekem nem lesz több gyermekem, így még nehezebb elfogadni, (A nagyobb súlyos koraszülött volt így ő nem szopott) nekem egy elsős fiú van még itthon, a szitu hasonló mint a tiétek, csak már ő önellátóbb.

talán annyi hogy hallgasd hogy nyel e mert ha nem akkor érdemes szünetet tartani.

Én feladtam! Órákat bőgök még ma is miatta, hogy felküzdöttük magunkat oda, hogy elég legyen a tej, de mégse megy. egy szopás min 45 perc volt, de volt egy óra is ezt szorozd meg 7-8-9 el nappal!

Amíg van tej lefejem neki megkapja üvegből, remélem sokáig elég lesz, most 4 hónapos. Imádom a gyermekemet mert iszonyat sokat küzdöttünk érte hogy ne legyen korababa és hogy sok lombik után végre összejöjjön spontán, de próbálom "elengedni" a szoptatást. Most is gombóc van a torkomban, remélem hamar elmúlik. Így utólag azt mondom hamarabb fel kellett volna adnom, iszonyat lelkiismeretfurdalásom van a családom, a nagyobbik gyerek elhanyagolása és a veszekedések miatt!!! Tudom hogy jó dolog szoptatni, de nem bármi áron. Az ember lássa be ha nem megy! Kívánom, hogy neked mégis sikerüljön. Nem tudom mekkora a babád, de nekem 1. 5 hónap múlva lett elég a tej! Hátha neked is sikerül feltor ázni odáig! De annyira depis mint én vahgyok sose légy miatta! Szorítok szia

2012. máj. 17. 17:44
Volt valaki úgy, hogy a babája nem szopott és fejte neki a tejet? Meddig sikerült a tejelválasztást fenntartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook